La Roche-Posay, Effaclar, Gel Moussant Purifiant (Żel do mycia twarzy) (stara wersja)

Łagodny żel oczyszczający do codziennej toalety skóry tłustej i ze skłonnością do powstawania trądziku i/lub podrażnionej środkami wysuszającymi. Łagodnie eliminuje zabrudzenia dzięki swej nieagresywnej bazie myjącej, bez mydła i substancji barwiących. Poprawia stan naskórka i dzięki działaniu soli cynku z glucasilem ułatwia usunięcie nadmiaru łoju. pH 5.5. Tolerancja testowana u osób z trądzikiem.
Rezultat: Oczyszczona w ten sposób skóra odzyskuje swą równowagę fizjologiczną i jest doskonale przygotowana do zabiegów pielęgnacyjnych.

dobrze myje i zwęża pory

Kupiłam go razem z kremem Effaklar z tej serii, i postanowiłam potraktować oba preparaty jako lecznicze, tj nie brać przy ocenie pod uwagę koloru, zapachu itd (co na ogół robię przy kosmetykach zwykłych). Tak więc zapach i kolor nie podobał mi się, mimo to 4 gwiazdki, bo uważam, że to dość skuteczny kosmetyk. Zaraz po użyciu było widać lekko zwężone pory, mył dobrze, a jedyne do czego mogę się przyczepić, to trochę za rzadka konsystencja (spływał z twarzy i rąk, wylewał się z tubki przy byle okazji). Więcej go pewnie nie kupię, bo jest dość drogi.

Oceniam na 4.00

Kończę już którąś tubkę i za pewne znowu go kupię. Dla mnie zdecydowanie najlepszy żel do mycia cery tłustej i skłonnej do wyprysków, z jakim miałam do czynienia. Pierwszy, który nie wysusza i nie ściąga a do togo bardzo dobrze oczyszcza skórę.

Oceniam na 4.00

nie wysusza, nie podraznia. dosc ladnie zmywa makijaz (ja uzywam tez kolo oczu choc moze troche szczypac. wydajny choc chyba nie az tak jak zel normaderm vichy. tuba jest troche niewygodna-wylewa sie na poczatku zel przy byle okazji.

Oceniam na 4.00

Ja mam wersję do cery trądzikowej (z czerwonymi paskami po bokach niebieskiego kwadratu, tak oznaczana jest cała seria dla cery z problemami, na zdjęciu jest z niebieskimi paskami), jest rzeczywiście bardzo wydajny: na zwilżoną twarz wystarcza plamka na pół opuszka palca, u nas stoi i stoi. Lekko ściąga skórę (możliwe, że znów z powodu wersji z czerwonymi paskami). Po użyciu polecam wklepać krem z tej serii EFFIDRATE, zaraz go zgłoszę.

Oceniam na 4.00

a teraz ocenka -****, mysle ze dodam ten produkt do szeregu moich skutecznych preparatow do mycia twarzy:)