La Roche-Posay, Active C (Krem do twarzy)

La Roche-Posay, Active C (Krem do twarzy)

Emulsja do dermatologicznej korekcji zmarszczek i przebarwień. Zawiera witaminę C (5%) w formie kwasu L-askorbinowego, który jest jedyną postacią wit. C wykazującą aktywność w skórze, a także 42% wody termalnej. Występuje w dwóch wersjach: do skóry normalnej i mieszanej oraz do skóry suchej.
Active C ma lekką konsystencję, działa matująco i sprawia, że skóra staje się delikatna, miękka i gładka. Nadaje jędrność skórze. Nie powoduje powstawania zaskórników. Dlatego szczególnie polecam cerom tłustym i z problemami, a już nie najmłodszym.

Poszukam lepszego

To chyba jednak nie to...
Muszę przyznać że kupiłam ten krem na drobne zmarszczki pod oczami i rzeczywiście widzę efekty jednak widzę też wady. Krem mocno zapycha. Leczyłam twarz kwasami, peelingami, differinem, i miałam ekstra efekty a teraz szlag to trafił bo tak mnie po tym kremie wysypało że jestem wściekła. Zauważyłam od początku że coś jest nie tak, zaczęły mi wyskakiwać krostki, tworzyć się grudki...

Więc zaczęłam stosować go TYLKO W OKOLICACH oczu i co? pod okiem zrobił mi się wielki podskórny pryszcz i dwie mniejsze krostki które już kiedyś miałam jak stosowałam bazę silikonową co mnie zapychała.

Jestem pewna na 100% że ten krem zapycha.

Z drugiej strony widzę że działa na zmarszczki, spłyca je, ale poszukam czegoś innego: co nie zapycha i daje równie dobre efekty gdyż w moim przypadku on się nie sprawdził.

Używam tego produktu od:ponad miesiąc

średni

Szukałam kremu aptecznego napinającego owal twarzy i redukującego zmarszczki, koniecznie w tubie lub podobnym opakowaniu (wyjazdy wakacyjne). Opakowanie tego kremu sprawdza się pod kątem pakowania małej kosmetyczki, jest niewielkie, higieniczne. Ale to nie wszystko, dlatego raczej nie kupię go ponownie.

Plus: bardzo wydajny (jeśli się nie chce pokryć twarzy warstwą lukru, trzeba dawkować naprawdę mikroskopijne ilości kremu). Zapach ostry, ale dość szybko się ulatnia. Po aplikacji nieco szczypie. Niestety, wersja dla cery suchej byłaby dla mnie zbyt bogata (sprawdziłam na próbkach), a wersja dla cery mieszanej, która mam, jest właśnie taka, jaka mogłaby nie być :) - nie lubię matujących kremów, które zamiast wtopić się w cerę, zostawiają na twarzy warstewkę śliskiej mazi. Duży minus - z wielkim trudem daje się na tę maź położyć makijaż. Da się, ale z wielkim staraniem, a i efekt nie wybitny. A czy matuje? średnio, choć faktycznie wyrównuje koloryt cery i wygładza. Napina na pewno nie najmocniej. Używam tego produktu od: trzech tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

mega lipa

Krem ma tak wiele minusów, że właściwie nie wiem od czego zacząć:
- nieprzyjemnie pachnie (ale to może być aktywna wit. C),
- roluje się na twarzy i totalnie nie daje się na niego nałożyć podkładu,
- w związku z rolowaniem postanowiłam zacząć używać go na noc - ale rano przy myciu twarzy on się nadal roluje !!! COŚ NIESAMOWITEGO,
- opakowanie totalnie nie praktyczne, wyciskałam trochę a on dalej wyciekał,
- efektu dermatologicznej korekcji zmarszczek nie zauważyłam,
- no i cena nie jest wart 15 zł
Używam tego produktu od:już zużyłam

Nie działa. Pudrowa konsystenc

Krem ma pudrową konsystencję, co przez chwilę lekko matuje cerę. Jednak skóra z czasem zaczyna się po nim świecić, nawet w wersji do cery normalnej i mieszanej.

Kupiłam ze względu na aktywną witaminę C, którą chciałam wzmocnić sobie naczynka i czerwone plamki na twarzy, które wyskakują mi czasem po nieprzespanej nocy albo tak po prostu się pojawiają na policzkach.

Lepiej go jednak zastosować na noc, ponieważ nałożony na skórę powoduje zaczerwienienie i zdecydowany bunt naczynek.

Fajnie sprawdza się pod oczy, to chyba dzięki swoje pudrowej a jednak odżywczej konsystencji. Ale trzeba uważać żeby nie dostał się do oczy, bo szczypie

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

perełka wśród kremów

Cudo, cudo i jeszcze raz cudo! Praktyczne opakowanie, świetna konsystencja (mam w posiadaniu wersję do cery miesznej/normalnej), przyjemny zapaszek no i oczywiście zbawienna witaminka C. Używam codziennie rano po uprzednim przetarciu twarzy tonikiem różanym (kolejna moja perełka):p po którym to kremik wchłania się błyskawicznie a skóra jędrna, pełna blasku, żadnych przebarwień, niedoskonałości z czym wcześniej mialam duzo problemow!! Kremik bardzo wydajny, używam już 3ci misiąc a jeszcze jest 1/4 tubki! Na cenę nie narzekam, świetny krem cena odpowiednia! Polecam, mnie powalił

Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1go

działa ale go nie lubię

Krem jest raczej rzadki, półpłynny, po kilku minutach od nałożenia wchłania się prawie do matu. Skóra się nie błyszczy. Ja stosowałam go tylko na noc, ponieważ nie ma filtra, a nie lubię nakładać kremów warstwowo. Rano skóra wyglądała na wypoczętą, wygładzoną, mam wrażenie, że wyjasniały przebarwienia, które mam na czole. Krem mnie nie podrażnił. Ma ekonomiczną tubkę, która pozwala na wyciśnięcie kosmetyku do ostatniej kropli.
Czemu więc go nie lubię?
Za zapach przede wszystkim - wyczuwałam w nim nieznośną nutę tytoniu, czy dymu papierosowego. Zapach zostawał też na palcach chociaż dokładnie myłam ręce po aplikacji kremu. No i jeszcze szkoda mi było, że krem w żaden sposób nie rozpieszcza innych moich zmysłów - czułam jakbym nakładała maść czy inny lek.

Używam tego produktu od:2 miesiace
Ilość zużytych opakowań:1 całe

co mnie podkusiło...

Dotychczas używałam active c xl na dzień i było super, ale zachciało mi się przetestować to cudo do cery suchej.
Na dzień się nie nadaje, bo się wałkuje i świeci pod makijażem, a zatyka jak cholera-brodę tak wysypaną to ostatnio miałam na 18 urodziny. Na noc jest lepiej, ale nie tego szukałam, mam odczucie zatkania i umęczenia cery.
Będę go tylko używać do wykończenia na szyję i dekolt a wracam do xl i to biegiem!!

Używam tego produktu od: 1,5 msc.
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

suuper

Moj KWC.bez dwoch zdan -super nawilza,redukuje przebarwienia,super gładziutka cera po nocy,fajnie odzywiona..Niewiem czy zmarszczki mimiczne zmniejsza bo uzywam go od 3 tyg,ale i tak widze ze mi dobrze słuzy.Napewno do niego wroce

Używam tego produktu od:3 tyg
Ilość zużytych opakowań:niecałe 1

nie dla mnie

Nie zachwycił mnie,dobrze chociaż że krzywdy nie zrobił;)
Konsystencja nieco wkurzająca, bo niby lekka ale czuje się nieprzyjemny film na twarzy.Testowałam obie wersje,dla suchej jest nieco lepsza ale i tak nie umywa się do serii Murada z wit.C.
Głowną jego wadą jest to ,że zatyka pory i wysusza skórę.Na noc się kiepsko nadaje,bo budzę się w przetluszczoną skórą która zaczyna się przesuszać po tygodniu w sposób jakiego dawno już nie doświadczyłam.Na dzień odpada,wiadomo dlaczego,zreszta filtr na nim spływa.
Zdecydowanie nie dla mnie.Temu panu już dziękujemy..

Ilość zużytych opakowań:pełnowymiarowe dla mieszanej,3x5ml dla suchej

Zmarnowana kasa

Nie posłuchałam intuicji, więc mam za swoje. Kupiłam wersję do cery mieszanej i jedyne co mogę powiedzieć to, że ten krem nie spełnił moich oczekiwań. Przede wszystkim co zauważyłam:
- zatyka pory, powodując powstawanie podejrzanych pryszczy (nawet tam gdzie nie powinno ich być),
- twarz wygląda na zmęczoną,
- jędrności nie zwiększa - cudów nie ma,
- nie rozjaśnia, ani też nie rozświetla,
- nie wykazuje żadnego działania przeciwzmarszczkowego.
Dodatkowym minusem jest oczywiście cena.
Mam wrażenie że jest dla mojej cery za ciężki, może to te zawarte w nim nylony i silicony. Na pewno nie jest dla mnie.

Używam tego produktu od: 2 m-cy
Ilość zużytych opakowań: męczę 1-sze

dość dobry

Kremów La Roche używam od dawna, na ten namówiła mnie farmaceutka, mówiąc, że w moim wieku.. już powinnam takie zacząć używać.. Wspomnę, że mam cerę mieszaną, wrażliwą, źle reagująca na eksperymenty kosmetyczne..
minusy kremu:
źle się wchłania,
zostwia uczucie warstwy mazidła na twarzy, podraznia, skóra jest zaczerwieniona, szybko zaczyna się świecić,
absolunie nie nadaje sie pod podkład - spływa całość radośnie już po 1-2h.
Trzeba uważać na oczy - podrażnia nawet minimalna ilość.
plusy
faktycznie skora jest po jakimś tygodniu regularnego stosowania - na noc - troszkę gładsza.
dobrze działa na wysuszoną skórę rąk :)

Używam tego produktu od:3 mc

Mam do niego slabosc....

Kupilam ten krem skuszona probkami, kiedys przy bardziej przetluszczajacej sie skorze byl jednak za ciezki, teraz cera mi sie przesuszyla wiec pomyslalam ze bedzie jak znalazl. Mam niesamowita slabosc do tego zapachu, po prostu go uwielbiam. Cera stala sie bardziej jednolita a drobne linie mimiczne mniej widoczne nawet po jego zmyciu. Uzywam wersji dla cery mieszanej tylko na noc. Krem dobrze nawilza.
Niestety jest kilka minusow:
- silikonow jest chyba tyle co w Idealiscie EL, na noc sa one mi zbedne,czekam i czekam kiedy mnie zapcha,w razie czego odejme gwaizdki
- troche sie lepi, mam wrazenie ze skora nie oddycha

Jestem zadowolona z tego kremu, mialam juz spotkanie z wit,.C w serum Forte Auriga, zakonczylo sie zapchanymi porami, wysypem i podarowaniem serum mamie. Myslalam ze to wina wit. C ale ten krem mi dobrze sluzy. Używam tego produktu od:

Edit:
Zabieram gwiazdki. ZATYKA PORY! nie wiem co to takiego, przypuszczam ze ogromne ilosci silikonu, bo w normalnych kremach silikonowych jakos nie jestem na ten skladnik uczulona. Generalnie wrazenia podczas aplikacji super, zapach rewelacyjny, rezultaty - mniej niz srednie.