Vichy, Purete Thermale, Lotion Micellaire Demaquillante (Płyn micelarny) (stara wersja)

Bezbarwny płyn do demakijażu skóry twarzy, oczu i ust.
Zawiera fitofenol z róży (ekstrakt z rosa gallica) o właściwościach trwale kojących. Oczyszcza skutecznie jak mleczko, nie pozostawiając tłustej, nieprzyjemnej warstwy.
Łagodzi podrażnienia, nie wysusza skóry, idealny dla skóry wrażliwej. Nie zawiera mydła, barwników i alkoholu.
Minimalizuje ryzyko podrażnień, nie narusza filmu łzowego. Hipoalergiczny, neutralne pH.
Może być stosowany przez osoby noszące soczewki kontaktowe.

Trochę zawiedziona, ale kupię.

Płynu pierwszy raz użyłam ponieważ był dołączony do zestawu kremów Vichy. Nigdy wcześniej nie widziałam potrzeby używania go, ale kiedy małe opakowano się skończyło nie wyobrażałam sobie dalszego funkcjonowania bez płynu. Zakupiłam dużą wersję (200ml).

NA PLUS: Przez pewien czas makijaż zmywałam mleczkiem, a po użyciu żelu, peelingu itp. na końcu przecierałam twarz płynem. Wiedziałam dzięki temu, że cera jest perfekcyjnie oczyszczona, ale i nawilżona. W roli "wykończenia" oczyszczania sprawuje się dobrze.

*bardzo wydajny – używam ponad 2 miesiące i dopiero dochodzę do połowy opakowania
*nie pozostawia nieprzyjemnej warstwy na twarzy, cera jest nawilżona i odświeżona
*cena regularna dość wysoka, w jednej z drogerii był przez długi czas na promocji za 29.99 a potem nawet za 20,99 co myślę, że jest już ceną całkowicie do przełknięcia za ten produkt

NA MINUS: Gdy traktowałam go jako płyn do demakijażu – spisał się kiepsko. Często po demakijażu oczu czułam lekkie podrażnienie, a gdy oczy były mocniej umalowane na 1 oko schodził min. 1 wacik.

Miałam też moment gdy moja cera na policzkach (w miejscu pod oczami koło nosa) stała się baaardzo wrażliwa. Podrażnienie i jakby czerwone plamy pojawiały się głównie po użyciu płynu! Nie wiem czy to jego wina, ale na pewno nie łagodził, a raczej zaostrzał te zmiany. W efekcie musiałam zakupić krem do podrażnionej cery, który rozprawił się z problemem.

Teraz używam go rzadziej, nie do zmycia makijażu, ale jako uzupełnienie wieczornej toalety (tak jak na początku) i jest okej. Po kupnie byłam nim naprawdę zachwycona, chciałam od razu wystawić mu recenzję i wstawić KWC, jednak z czasem troszkę mnie zawiódł. Ogólnie piękny zapach, oczyszcza, zostawia twarz w dobrym stanie. Jeśli będzie na promocji 20-25 zł to go kupię, bo już teraz oceniam, że przy stosowaniu tylko wieczorem starcza na ok. 5 miesięcy, a jest jednak przydatny.

Używam tego produktu od: ponad 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: pół żużytego

Słabiutki

Jesto to jeden z nielicznych produktów tej firmy, którego nie lubię i nie dlatego, że nie "działa" czy nie spełnia moich oczekiwań a dlatego, że nie robi nic więcej (a nawet robi mniej) niż te same produkty innych firm i do tego są sporo tańsze. Oczywiście nie odradzam zakupu jednak jeśli nie widać różnicy....

Plusy:
+ Dokładnie zmywa RESZTKI makijażu ( wcześniej zmywam się chusteczkami do demakijażu)
+ Szybko się wchłania
+ Nie szkodzi ale i nie pomaga

Minusy
- Cena 40zł za 200ml - Płyn z AA za tę samą pojemność kosztuje 15zł i do tego ładnie nawilża co przy mojej suchej skórze jest ważne

Ilość zużytych opakowań: Końcówka 1

Kiepski

Kupiłam płyn micelarny Vichy ponieważ akurat była na niego promocja w SuperPharm. Lubię kosmetyki tej firmy, więc spodziewałam się dobrego efektu. Niestety, tym razem się zawiodłam. Płyn nie usuwa makijażu a jedynie go rozmazuje po twarzy. Jest mało wydajny i dodatkowo bardzo wysuszył moją skórę. Niestety mi nie przypadł do gustu. Uważam, że cena jest nieadekwatna do jakości, nawet jeśli preparat kupimy w promocyjnej cenie.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

najlepszy płyn micelarny jak do tej pory

Obecnie używam płynu micelarnego innej firmy ale ten z Vichy pozostaje moim ulubieńcem:)

Plusy :
- Bardzo dokładnie zmywa makijaż ale także wszelkie zanieczyszczenia, które gromadzą się na twarzy w ciągu dnia; po jego użyciu po prostu czuć, że skóra jest dobrze oczyszczona
- Nie podrażnia oczu
- Ma bardzo fajną konsystencję- nie klei się jak inne tego typu specyfiki; przypomina po prostu wodę
- Jeżeli mamy jakieś wypryski to ten płyn bardzo dobrze koi i oczyszcza miejsce rany
- Wydajny - jeden płyn 200 ml starcza na ok. pół roku a nawet dłużej

Minusy:
- cena jest odstraszająca, ale od czego jest Allegro? Ja za swój zapłaciłam ok. 20 zł za opakowanie 200ml (cena razem z wysyłką) a to już jest bardziej do przełknięcia

Podsumowując: wspaniały płyn - oczyszcza i łagodzi; swoje zadania wypełnia w 100% POLCEAM :)

Używam tego produktu od: ponad rok
Ilość zużytych opakowań: dwa

nie powala na kolana

produktowi raczej nie można nic zarzucić. oczyszcza skórę, zmywa makijaż z oczu jednak jego działanie nie powala na kolana, mogę powiedzieć ,że jakość w porównaniu do ceny wypada słabo. Wydaje mi się ,że Bioderma lub La Roche Posay ma 100 razy lepsze płyny micelarne

Stosuję od kilku lat razem z kremem aqualia lekka konsystencja i podkładem również z tej firmy. Przekonałam się do vichy stosując wczesniej tańsze kosmetyki. Produkty można kupić w okazyjnych cenach, większych, promocyjnych opakowaniach.
Sam płyn rewalacyjnie oczyszcza twarz, pozostawiając świeżość na skórze. Zmywa lekki makijaż lub jest uzupełeniem zmywania ciężkiego scenicznego makijażu. Doskonały dla młodej skóry.

Ilość zużytych opakowań: ok. 10

dobry ale nie najlepszy

Płyn Vichy kupiłam aby dać odpocząć mojej cerze od micela Biodermy Sensibio, który stosowałam rok, po 1 opakowanie na 6 miesięcy :)

Plusy Vichy:
+ w promocji można kupić 400 ml za ok 30 pln
+ nie wysusza i nie ściaga cery
+ delikatny zapach
+ pompka ( w nowym opakowaniu)
+ oczyszcza pory

Minusy:
- niby nie ma konkretnego minusa ale... brakuje mi w nim odświeżenia i gładkości cery, jakie dawała mi Bioderma wspomniana na początku. Dlatego też gdy skończy mi się płyn Vichy wrócę potulnie do Sensibio.

Dobry, ale niewydajny i za drogi.

Produktowi w kwestii działania nie mam nic do zarzucenia.

Świetnie zmywa makijaż a także sprawdza się jako tonik - łagodzi podrażnienia, uspokaja ją, ujednolica koloryt.

Zapach niby neutralny, ale jakiś tak dziwny. Wg mnie na minus. Niezbyt przyjemny.

Największą jednak wadą jest stosunek pojemności do ceny produktu. Ja kupiłam go za mniej niż 20zł w promocji z kuponem, ale cena regularna to jakieś nieporozumienie... Standardowe płyny micelarne mają chociaż 250ml a ten 200ml...

Używam więc go naprzemiennie z innym tańszym. Tamtym zmywam makijaż oczu a Vichy służy mi jako tonik. Po prostu mi go szkoda.

Chętnie bym go używała, ale cena mnie zniechęca.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno - prawie całe

beznadzieja

Uzylam i zuzylam cale opakowanie i musze powiedziec ze ten plyn nie robi absolutnie nic, jest jak woda w butelce i to tyle, za taka cene to mineralnej sobie moge nalac do tej butelki i szczerze nikt chyba by nie zauwazyl roznicy.
Zmywac makijaz?moze jakbym zuzyla pol opakowania to by cos tam domyl, nie lagodzil, nie bylo po nim zadnego pozytywnego uczucia, doslownie nie robil nic, na koniec uzywalam go do wszystkiego. Kolejny produkt Vichy ktory mnie zawiodl na calej linii.

Używam tego produktu od: uzywalam jakis czas temu
Ilość zużytych opakowań: 1 normalnego rozmiaru

Bardzo dobry produkt

Jestem zachwycona tą wodą, a raczej tym kosmetykiem 3w1. Purete Thermale bowiem jednocześnie oczyszcza i tonizuje cerę, która jest tym samym przygotowana do aplikacji kremu.

+ jest kompaktowy, więc oszczędzamy czas i pieniądze
+ dobrze oczyszcza
+ daje uczucie świeżości
+ nie zawiera mydla, barwiników i alkoholu

- zawiera perfumy
- bez promocji jest za drogi

Te minusiki są naprawdę małe, ja jednak bardzo polecam ten kosmetyk i będę go używała już chyba zawsze :)

Z czystym sumieniem można polecić osobom o nawet wrażliwej skórze!

Moim zdaniem jeden z najlepszych płynów micelarnych na rynku ( a przetestowałam już wiele)!

Zalety:
+dokładnie zmywa nawet wodoodporny makijaż, bez "tarcia" wacikiem, wystarczy tylko przyłożyć:)
+nie podrażnia
+nie pozostawia klejącej ani tłustej warstwy
+ nie wysusza skóry
+ wydajny

Minusem może być cena ok 44 zł za 200ml, jednak stosunkowo często w wybranych aptekach pojawia się
pojemność 400ml w tej samej cenie, którą wtedy opłaca się kupić:)

Ilość zużytych opakowań: 2,5

Idealny

To mój pierwszy płyn micelarny. Długo zastanawiałam się po jaką markę sięgnąć. Przekopałam dość solidnie recenzje wizazu i w końcu zdecydowałam się na Vichy. I to był bardzo dobry wybór ;D Co prawda cena dla mnie jest koszmarna... ale kupiłam płyn na allegro (5 mini buteleczek 30ml (razem 150ml)) za 20zł więc inwestycja jak najbardziej opłacalna.

Plusy:
+ przyjemny delikatny zapach (prawie niewyczuwalny)
+ nawilża (naprawdę! Nic a nic mnie nie wysusza, a to wielki sukces)
+ nie szczypie
+ bardzo dobrze oczyszcza. Rzadko się maluję, ale jeśli już mi się zdarzyło xD to micel poradził sobie bardzo dobrze ze wszystkim (2 waciki wystarczyły)
+ skóra jest po nim odświeżona
+ wygładził mi cerę i zmniejszył zaczerwienienia
+ jest bardzo łagodny - mam bardzo wrażliwą cerę, która już nie jeden specyfik przetestowała na twarzy i ten płyn to prawdziwy balsam i ukojenie dla zmęczonej skóry

Minusy:
- cena - za wysoka jak dla mnie, ale warto polować na promocje
- troszkę mało wydajny - oszczędzałam go jak tylko mogłam, ale chciałoby się, by wystarczał na dłużej

Z pewnością kupię go jeszcze raz (na razie jednak testuję mleczko Vichy Purete Thermale).

Ilość zużytych opakowań: 1 małe (150ml)