Vichy, Purete Thermale, Lotion Micellaire Demaquillante (Płyn micelarny) (stara wersja)

Bezbarwny płyn do demakijażu skóry twarzy, oczu i ust.
Zawiera fitofenol z róży (ekstrakt z rosa gallica) o właściwościach trwale kojących. Oczyszcza skutecznie jak mleczko, nie pozostawiając tłustej, nieprzyjemnej warstwy.
Łagodzi podrażnienia, nie wysusza skóry, idealny dla skóry wrażliwej. Nie zawiera mydła, barwników i alkoholu.
Minimalizuje ryzyko podrażnień, nie narusza filmu łzowego. Hipoalergiczny, neutralne pH.
Może być stosowany przez osoby noszące soczewki kontaktowe.

jakoś daje radę

No, jakoś zmywa ten płyn mój, wcale nie wodoodporny, makijaż, ale po pierwsze mam uczucie \'niedomycia\', a poza tym jest bardzo niewydajny. Jeśli naleję na płatek tyle, by nie ściekało mi po palcach to nie ma szans, by dobrze zmyć oko. Naprawdę średniaczek - dobrze, że mam go po promocyjnej cenie z Super Pharmu, bo pełnej ceny bym sobie nie wybaczyła.

(-) mało wydajny
(-) nie zmywa dokładnie, nie daje uczucia świeżości

Używam tego produktu od: kilku m-cy
Ilość zużytych opakowań: kończę 1

Cudo ;)

Najlepszy płyn jaki dane mi było używać. Bioderma sie nie umywa. Wydajny, nie podrażnia, szybko usuwa makijaż niewodoodporny, z wodoodpornym radzi sobie nieco gorzej ale wystarczy dłużej przytrzymać wacik na oku. skóra po nim jest gładka i czysta.

+ bardzo wydajny
+ dobry stosunek ceny do jakości
+ świetnie usuwa makijaż
+ nie podrażnia ani oczu ani skóry
+ miły zapach

Odejmuje pół gwiazdki za gorsze radzenie sobie z wodoodpornym makijażem (gorsze nie znaczy złe :)).

Przyjemny i skuteczny

Po skończeniu płynu micelarnego Bourjois, postanowiłam wrócić do używanego kilka lat temu Vichy. Dlaczego? Z kilku prostych powodów:

+ ma piękny zapach który uwielbiam
+ skutecznie usuwa makijaż, zmywa nawet bardzo trwały eyeliner Catrice którego nie potrafiły usunąć inne płyny i mleczka. Rzeczywiście nieraz mam wrażenie że po użyciu go mam lekko czerwone i podrażnione oczy, ale faktem jest że po kilku chwilach to uczucie znika a oczom nic nie dolega. Rano wreszcie nie budzę się z niedomytą "pandą" i z czarnymi farfoclami.
+ nie mam poczucia, że zmywam twarz zwykłą kranówą, jak to było w przypadku płynu Bourjois
+ płyn pielęgnuje cerę, używając go z dnia na dzień wygląda ona coraz lepiej
+ koi wszelkie podrażnienia na twarzy
+ odświeża
+ czuję że twarz jest tak doczyszczona jak powinna być
+ nie zawiera parabenów które nie powinny być stosowane w okolicy oczu, a które nagminnie używane są przez producentów innych płynów i mleczek do demakijażu

Minusy:
- jest niewydajny

Z tą wydajnością rzeczywiście mogłoby być lepiej. Pomimo tego minusa będę kupować go nadal, bo jest skuteczny i mam wrażenie że moja twarz jest "zaopiekowana" kiedy go stosuję. Ogólnie nie mam zaufania do reklamowanej na wszystkie strony firmy Vichy, ale płyn micelarny polecam.

Używam tego produktu od: aktualnie kilku dni
Ilość zużytych opakowań: kilka

Gryzący płyn

Szukając jakiegoś zamiennika mojej zielonej biodermy, dorwałam ten płyn na promocji. Cena mimo to nie była niska, a mimo moich uprzedzeń do firmy Vichy postanowiłam go włożyć do koszyka - BŁĄD!

Może i płyn zmywa makijaż w jakimś tam stopniu, nie byłam z niego zadowolona tak jak z biodermy, ale niestety!
Totalnie podrażniał mi twarz i oczy, a oczy to już w ogóle! Miałam wrażenie wypalania skóry! Gdyby tak nie było, pewnie uznałabym go za średniaka, ale niestety! Nie mogę nawet tego zrobić, jak dla mnie porażka, kiedy coś takiego mnie podrażnia.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe, wymęczone

Podrażnia skóra wokół oczu

Skuszona promocją w Superpharm zakupiłam 2 opakowania. W dwóch w trakcie używania pękła mi zatyczka. DRAMAT!! Musiałam szukać zastępczego opakowania. Drugie podarowałam mamie( ona uwielbia te markę), ponieważ ten mega reklamowy produkt dość trudno usuwał kolorówkę. Musiałam dośc długo pocierać płatkiem, żeby zmyc go w całości. Stąd pewnie piekąca i podrażniona skóra.
Na pewno nie dam się skusić drugi raz. 23 zł (w moim przypadku x2) to pieniądze wyrzucone w błoto :/
Używam tego produktu od: ok.2 m-cy

idealny do demakijażu oczu

Plusy
+świetny do demakijażu oczu (nie podrażnia, szybko rozpuszcza tusz do rzęs czy eyeliner)
+ładny, delikatny zapach
+opakowanie nie sprawia problemów z aplikacją, nic się nie wylewa
+wydajny

Minusy
- raczej nie polecam do demakijażu cery wrażliwej, skóra jest ściągnięta, zaostrzał u mnie zaczerwienienia na policzkach - nie zauważyłam obiecanych przez producenta właściwości kojących
-cena bez promocji

Ilość zużytych opakowań: trzy

tęsknię

Kupiłam go w przypływie szaleństwa i gotówki, ale okazał się rewelacyjną inwestycją. Świetnie zmywał makijaż, ale nie używałam nigdy kosmetyków wodoodpornych. Mimo że producent twierdzi, że nie trzeba po nim myć twarzy, ja jednak wolałam to zrobić - chyba raczej nastawienie mentalne niż rzeczywista konieczność. Niekiedy używałam go zamiast toniku, po użyciu żelu albo po peelingu, zdecydowanie koił moją skórę. No i ten zpach.

Jest dość wydajny, choć nie używałam go codziennie, bo i nie codziennie wykonuję makijaż.

W te wakacje zrobiłam eksperyment, skuszona ceną kupiłam inny płyn, legendarną Biodermę - była w promocji. Zdaje egzamin, ale nie tak dobrze, jak ten Vichy. Pomimo wysokiej ceny chyba wrócę do Vichy, ze względu na dodatkowe kojące właściwości. I ten zapach... Rewelacyjny.

Polecam gorąco

Moja przygoda z płynem micelarnym z Vichy zaczela sie bardzo dawno poniewaz zawsze go "podkradalam" mamie.
Używam go do demakijażu i oczyszczenia twarzy, na mojej twarzy radzi sobie ze wszystkim nawet wodoodpornym tuszem i kreskami.
Zawsze go kupuje na przecenach w Super Pharmie wtedy kosztuje mały (200 ml) 20 zł a duzy (400 ml) 40 zł z pompką, wiec cena jest przyzwoita jak na tak dobry płyn.
Płyn jest bardzo wydajny nawet dla osób które używają go codziennie do demakijażu.
Nie zastąpie go na żaden inny nigdy :)

Używam tego produktu od: trzech lat
Ilość zużytych opakowań: ojj troche ich już było

na pewno nie dla mnie

Używam płynów micelarnych głównie do jednego celu - dobrze zmywają niewodoodporny makijaż oczu, nie podrażniają, nie zostawiają tej denerwującej "białej mgiełki" przed oczami.
Rzadko używam płynu micelarnego do zmywania makijażu z twarzy - wolę to robić żelem i tonikiem.

zalety:
-to niewątpliwie lepszy produkt niż "nieapteczne" płyny micelarne. Zdecydowanie nie zapycha, nie wysusza, moze nawet trochę poprawia stan cery (jak już wspominałam w mym przydługim wstępie, dla mnie to za mało)

wada (jedna a dyskwalifikująca):
-używałam różnych rzeczy do demakijażu oczu. W tym podejrzanej substancji nabytej na bułgarskiej prowincji w nieklimatyzowanym kiosku - i przysięgam, nigdy wcześniej oczy nie piekły mnie tak jak po Vichy.

Tylko dobry

Płyn słabo radzi sobie ze zmywaniem makijażu trzeba zużyć kilka wacików, aby oczyścić całą twarz przez co jest mało wydajny, cena za wysoka w porównaniu do jakości, po użyciu czuje lekkie wysuszenie mojej skóry, od razu trzeba sięgnąć po krem, nie jestem zadowolona jest on tylko dobry.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

jeden z bestow;)

mimo, ze jest dosc drogi warto go kupic
niezwykle wydajny
piekny a zarazem delikatny zapach
wspaniale oczyszcza skore
ni powoduj tlustego filmu
ni szczypie oczy tak wiec nadaje sie dla wrazliwcow takich jak ja;)

Ilość zużytych opakowań: 3 butelczki 200ml, 1 butelczka 500ml

Są lepsze

Z wszystkich płynów micelarnych ktore używałam ten jest chyba najsłabszy. Mam wrażenie że mnie wysusza, ciężko zmywa się makijaż....
Zdecydowanie wole avene lub bioderme.

Poza tym jest dośc drogi w normalnej cenie, poza promocją bym go nie kupiła.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego