Schwarzkopf Gliss Kur, Silk Gloss, Ekspresowa odżywka regeneracyjna dwufazowa`Płynny jedwab` (stara wersja)

Dzięki zgłosznej do opatentowania formula LIQUID SILK opracowano ekspresową odżywkę Gliss Kur zawierającą płynne składniki jedwabiu. Ekspresowa odżywka Gliss Kur sprawia, że matowe, trudne do ułożenia włosy niezwykle łatwo sie rozczesują i zyskują jedwabistą sprężystość oraz lśniący połysk. Do 95% mniej łamiących się włosów. Nie wymaga spłukiwania.

sprawdza się

Zakupiony w Niemczech, gdzie się to bardziej opłaca. Stosuję do rozczesywania włosów po myciu i w tym się sprawdza. Ma ładny zapach, który się utrzymuje na włosach. Dodaje połysku.

Ilość zużytych opakowań: kilka

Świetna

Kupiłam tą odżywkę zachęcona pozytywną opinią jednej z dziewczyn umieszczających w internecie filmiki z poradami i recenzjami kosmetyków.

+ śliczne opakowanie
+ piękny zapach
+ bardzo ułatwia rozczesywanie włosów spryskana na suche kosmyki
+ włosy bardzo ładnie się układają i stają się bardziej proste
+ nie obciąża
+ nie wysusza
+ nadaje lekki połysk i miękkość
+ wygodna w użyciu

wad brak :)

Jestem naprawdę zachwycona tym kosmetykiem i muszę stwierdzić, że jest to najlepsza odżywka w sprayu, jaką kiedykolwiek miałam. Używam jej głównie na suche już włosy i w porównaniu z innymi sprayami naprawdę bardzo dobrze ułatwia rozczesywanie - jest ono praktycznie bezproblemowe, a moje włosy rano lubią być bardzo splątane i często bez szarpania szczotką obyć się nie da. Dzięki tej odżywce nie mam z tym problemu :) Często rano włosy mi "stoją" (szczególnie grzywka), a ta odżywka powoduje, że lepiej się one układają i nie muszę już bardzo kombinować z piankami i prostownicą. Dla mnie super produkt.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

nie dla mnie

Niestety mi nie przypadła do gustu. Z odżywek, które użyłam akurat ta nie sprawdziła się.
Nie nadawała moim włosom blasku, ani obiecanej sprężystości. Nie poprawiała ani trochę stanu moich końcówek wręcz miałam wrażenie, że pogarsza. Obciąża włosy i przetłuszcza je. Jedyny plus, to tylko taki, że ułatwia rozczesywanie włosów. Nic więcej.

Ilość zużytych opakowań: ok 3 opakowań

Niezła

Fantastyczna, najbardziej lubię w niej zapach, który utrzymuje się przez cały dzień i niemalże zastąpił mi perfumy :) Używam jej na włosy swieżo wysuszone i ułożone, są wtedy zwykle suche, a ta odżywka natychmiast je ożywia. Włosy spryskuję obficie, są niemalże od niej mokre, a mimo to nie stają się przez to przetłuszczone, gdy odżywka wyschnie (a wysycha dość szybko). Ułatwia rozszesywanie, nawet bardzo plączących się włosów (a moje takie są), nie skleja też kosmyków. Włosy sa mięciutkie, lśniące, przyjemne w dotyku i gładkie. Jej jedynym minusem jest to, że nie daje długotrwałego efektu - jedynie do pierwszego mycia (czyli u mnie na jeden dzień). Jest też niezbyt wydajna, ale wynika to może z tego, że sobie jej nie żałuję. Z drugiej strony, niewielka ilość użyta na włosy nie przyniesie za bardzo efektu. Generalnie polecam osobom, które mają suche włosy, a nie wystarcza im do nawilżania sam szampon.

Używam tego produktu od: połtorej miesiąca

Da się lubić....

Moim zdaniem najlepsza z całej linii i napewno kupię ją ponownie, ale .... dla mnie jest to po prostu kolejny produkt, który daje chwilowe wow ale bez dłutrwałych efektów. Stosuję ją jak potrzebuję mieć ładne włosy "na już" i nie mam czasu siedzieć z maskami czy olejkami na włosach.

Moje włosy: do połowy łopatek, lekko falowane, średnioporowate.

Plusy:
- fajna, delikatna formuła która jako jedna z nielicznych nie obciąża moich włosów - to w moim przypadku najważniejsza cecha tego typu kosmetyków
- po użyciu włosy są miękkie, lśniące, o wiele lepiej się rozczesują i układają
- nie przetłuszcza włosów - stosuję i na mokre i na suche włosy
- wygładza włosy, a przy tym nie zbija ich w strąki
- w moim przypadku całkowicie eleminuje ich puszenie
- ogranicza łamliwość
- miły, delikatny i utrzymujący się na włosach zapach
- dobra aplikacja (nie jest to taki jeden, wielki strumień, tylko w miarę równomierna mgiełka)
- cena przyzwoita a do tego często w promocji

Minusy:
- efekt czysto wizualny, chwilowy
- dość przeciętna, żeby nie powiedzieć słaba wydajność

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka opakowań

Lubię :) :)

Kupiłam ze względu na informację na opakowaniu, iż ułatwia rozczesywanie i nadaje połysk.

Zalety:
+rzeczywiście ułatwia rozczesywanie :)
+włosy są naprawdę błyszczące
+wygładza pasma
+wydajność
+dostępność
+wygodna w użyciu

Wady:
-dla mnie trochę drażniący zapach
-może obciążać włosy i przyspieszać przetłuszczanie
-nie wnika wgłąb włosa jak większość tego typu kosmetyków

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Są lepsze

WIele osób zachwalało to i ja postanowiłam kupić.

ZALETY :
-włosy da sie rozczesać z łatwością
-połysk
-fajne opakowanie i atomizer
-wydajnosc
i to wszystko z +
WADY :
-zapach.. nie wiem, dla mnie ten zapach jest koszmarny, czasem nie moge wytrzymac i dostaje migreny ;/
-Wlosy nie są nawilżone
-Koncówki takie jak byly takie są
-Nie ma efektu spręzystosci i miękkości,
-nic nie robila z wlosami ale jak juz cos robila( połysk ) to tylko na powierzchni wlosow, a nie we wnątrz

Dla mnie to takie psikadło do włosów, niby fajne, ale jednak nie ;/
Moze sprobuje inne wersje tych dwufazowych odzywek , ale juz ta mnie bardzo zniecheciła ;/

Używam tego produktu od: poł roku
Ilość zużytych opakowań: jedno skończone

Polecam.

+ ładny zapach,
+ strasznie wydajna! ( przy używaniu codziennie starcza na 1,5 roku ),
+ zapobiega elektryzowaniu i puszeniu włosów,
+ nabłyszcza,
+ nawilża,
+ nie przetłuszcza,
+ ułatwia rozczesywanie,
+ moja ulubiona odżywka bez spłukiwania :)

Używam tego produktu od: 1,5 roku

bardzo lubiłam

Uwielbiałam tę odżywkę, dziś wiem, że takie bomby silikonowe nie powinny być stosowane nieustannie. Nie kupię ponownie, bo raczej nie wrócę do długich włosów, ale działanie wspominam bardzo dobrze :)

Zalety:
+ świetnie wygładza włosy
+ nieźle nabłyszcza
+ fajnie usztywnia - dobra do cienkich włosów, takich jak moje
+ nie ma wpływu na przetłuszczanie
+ przepiękny zapach
+ bardzo dobry rozpylacz
+ dostępna

Wady:
- to nie jest odżywka, bo nie wnika w głąb włosa, tylko tworzy na jego powierzchni silikonową warstewkę

Używam tego produktu od: 2007
Ilość zużytych opakowań: trzy-cztery

Kocham

Jest to odżywka, którą uwielbiam i używam od dłuższego czasu. Kocham ją za to, że po jej użyciu moje włosy są bardzo przyjemne w dotyku, są lekkie (nie obciąża ich tak jak jej sąsiadki ze sklepowej półki), fajnie się sypią błyszczą i wyglądają na zdrowsze. Niestety tylko wyglądają, ale nie obwiniam za to odżywki a samą siebie. Moje włosy potrzebują raczej nowej właścicielki ;) Kocham jej zapach który długo utrzymuje mi się na włosach. Do tego uratowała mnie z naprawdę wielu okropnych, wielkich kołtunów i jej pomoc przy rozczesywaniu moich długich kudłów jest nie do przecenienia. Opakowanie, atomizer itp. też jest jak najbardziej dobre. Niestety wadą jest to, że chyba wzmaga elektryzowanie się moich włosów (ale w sumie robią to i bez niej). Polecam, ale nie dla pań, które poprzez taką odżywkę chcą realnie odżywić swoje włosy. Jeśli jednak masz dość zdrowe włosy i chcesz poprawić ich ogólny wygląd, ta odżywka jest dla ciebie ;)

Używam tego produktu od: Kilku lat
Ilość zużytych opakowań: Nie zliczę

Super : )

Spróbowałam wiele odżywek z tej serii i najbardziej polubiłam się z tą : ). Zmiękcza włosy, w jakimś stopniu naprawia, a najbardziej zaskoczyło mnie to, że po niej włosy są mega lśniące. Zapach również jest okej. Odejmuję pół gwiazdki za to, że jeśli za dużo się jej napsika, przetłuści włosy, czego nie robią inne : ).

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: przestałam liczyć : )

Jak jedwab...

Używam jej razem z jedwabiem Joanny (na godzinę nakładam pod woreczek z ręcznikiem Joannę, a po spłukaniu Gliss Kurem spryskuję na mokre). Nadaje włosom złocistych, zdrowych refleksów (tak to się prezentuje na moim tlenionym i farbowanym blondzie). Pomogła mi w odbudowaniu zdrowego wyglądu włosów. Zapach dla mnie nieco duszący, i przy rozpylaniu lepiej zatkać nos i usta bo trochę działa drażniąco, ale po wyschnięciu zapach jest przyjemny i delikatny. Włosy rozczesują się, są sypkie i ładnie błyszczą. Teraz szukam jeszcze czegoś co by je uniosło w górę :-)...