Laboratorium Kosmetyczne AVA, Mustela, Krem tłusty pod oczy

Laboratorium Kosmetyczne AVA, Mustela, Krem tłusty pod oczy

Tłusty krem sporządzony na bazie eucerynowej, zawiera naturalne surowce, w tym olejek z tłuszczu norek. Zapobiega on utracie przez skórę wilgotności, wpływa na właściwe jej natłuszczenie, jak również powoduje wygładzanie i zmiękczanie naskórka. Wśród olejów chroni przed promieniowaniem UV. Łagodzi skutki poparzenia słonecznego. Dzięki składnikom krem natłuszcza i wygładza wrażliwą skórę wokół oczu, spłyca istniejące zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych, łagodzi podrażnienia. Krem polecany jest dla każdej cery, zwłaszcza suchej i wrażliwej.

nawilżające, przeciwzmarszczkowe, wygładzające, regenerujące
w słoiczku
kremy pod oczy

Recenzja odświeżona (czerwiec 2012)

Kupiłam ten produkt pod wpływem recenzji na Wizażu, szukając czegoś konkretnego / tłustego pod oczy.

Plusy:
+ myślałam, że krem będzie miał brzydki zapach (tłuszcz z norek...), ale bardzo ładnie jak dla mnie pachnie, kojarzy mi się z kosmetykami mojej mamy sprzed lat,
+ krem jest bardzo wydajny, od pół roku nie mogę wytracić buteleczki,
+ niedrogi jak na taką wydajność,
+ bardzo dobrze nawilża skórę,
+ poprawia wygląd skóry wokół oczu, wygładza,
+ skóra jest napięta, a "kurze łapki" niewidoczne.

Minusy:
- należy nakładać go mało pod oczy, bo jeśli nałoży się grubą warstwę, to często w jakiś czas po nałożeniu widzi się jakby przez mgłę.

Pomimo wyżej wspomnianej wady (z powodu której daję 4,5 gwiazdki, a nie 5) nie miałam nigdy lepszego kremu pod oczy. :)

porządne nawilżenie

Przesuszyłam sobie kiedyś skórę pod oczami i zrobiła się jak papier.

Kupilam z rozpaczy ten krem i:

+rzeczywiscie nawilza bardzo porzadnie,
+szybciutko zregenerowal mi skore,
+Ma dobra konsystencje, nie za rzadka i nie za ciezka, latwo sie rozsmarowuje,
+ bardzo tani i skuteczny
+ wydajny

- pozostawia tlusty filtr, wiec nadaje sie tylko na noc

Na temat dzialan przeciwzmarszczkowych sie nie wypowiem, bo nie mam :)

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: wciaz jedno i to samo :)

Uleastycznia i wygładza

Krem Avy kupiłam w poszukiwaniu niedrogiego a treściwego kremu na noc.
Kiedyś miałam żelowy Avy ze świetlikiem i bardzo bylam zadowolona.

Wrażenia:

+ konsystencja treściwa, śmietankowa
+ szalenie tani
+ bardzo wydajny (wystarczy niewielka jego ilość)
+ nie powoduje opuchnięc porannych
+ w dośc krotkim czasie przywraca skórze pod oczami kondycję
+ skóra jest napieta i sprężysta, świeża
+ glęboko i dlugotrwale odzywia i nawilża
+ spłyca i wygładza wczesne lekkie zmarszczki mimiczne
+ zapach neutralny
+ koi
+ hypoalergiczny: nie uczula ani nie podrażnia
+ prosty i bezpieczny skład
+ przyjemna i aksamitna aplikacja (po uprzednim ogrzaniu na palcach, inaczej moze cięzko sie rozprowadzać)

+/- jest bardzo tłusty i po wchlonięciu pozostawia tłusty, śliski film na skórze nawet po nocy, zatem nie nadaje sie do stosowania na dzień, ani pod korektor
+/- nie jest wszędzie i łatwo dostepny, ja go dostałam w aptece oraz sklepie zielarskim
+/- wchłania sie dośc szybko, ale w zależnosci od potrzeb skóry i nalożonej ilosci moze pozostac tłusty, aczkolwiek nieszkodliwy film
+/- opakowanie jest proste i malo zachęcające(preferuję tubki), skrywające jednak prawdziwe odzywcze cudeńko
+/- dla osób wyjątkowo wrazliwych na składniki zwierzęce w kosmetyku obecność olejku z norek dyskwalifikuje kosmetyk

Minusów brak.
Jestem kremem zachwycona. Stosunek ceny do jakości i wydajności jest pozytywnie zaskakujący! Krem stosuje również moja mama, która jest nim
zachwycona i potwierdza jego działanie wygladzające, odżywcze i przeciwzmarszczkowe.Jest idealny jako krem odżywczy, krem na 1-sze zmarszczki oraz uzupełnienie kuracji przeciwzmarzczkowej na zmianę z retinoidami i wit.C.

Tłuszcz z norek jest znany ze swych właściwości odżywczych zawiera 75% NKT, w tym specyficzny KT oleopalmitynowy, działa kondycjonująco na skórę, odpowiedni dla skóry delikatnej.Poprawia jędrność skóry, sprawia, że jest aksamitna i elastyczna. Przywraca witalność łamliwym paznokciom oraz sprężystośc i blask włosom. Jest odporny na jełczenie.Olej Norkowy jest pozyskiwany podczas garbowania skóry norek. Jest bardzo płynny. Poprawia jędrność skóry, sprawia, że jest aksamitna i elastyczna. Przywraca witalność łamliwym paznokciom oraz sprężystości i blask włosom.

Oczywiscie nie oczekujmy, ze krem kompletnie zniweluje zmarszczki i je wyprasuje. Jego działanie jest wyraźne, ale nie na tyle silne, by mógł zastąpić kompleksową pielęgnację prewencyjną (kwas hialuronowy, wit A, wit C + sen). Niemniej warto go włączyc z uwagi na bogactwo odżywcze olejku, które z resztą w składzie INCI jest na wysokim, bo trzecim miejscu.

Podsumowując- niezwykle porządny krem pod oczy, kóry wart jest polecenia. Szczególnie, ze cena jest niezwykle zachęcająca. Niewiele osób sie na nim zawiedzie,a raz kupiony napewno jednak nie zaszkodzi. Daję 5 gwiazdek, gdyż stosunek ceny do jakosci i wydajnosci jest bardzo dobry, a na efekty działania kremu nie trzeba czekac długo.
Polecam !

Ilość zużytych opakowań: 1x30ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

póki co najlepszy krem pod oczy jaki miałam

Moja recenzja jakimś cudem zniknęła, więc pofatyguję się jeszcze raz. Bo warto. Jest to pierwszy znany mi krem pod oczy, który działa. W ciągu kilkunastu dni widocznie zmniejszył moje zmarszczki pod oczami (mam 26 lat i zmarszczki mimiczne pod oczami, teraz już mniejsze). Efekty naprawdę zaskakują. Krem wygląda bardzo niepozornie i kosztuje grosze. Ma konsystencję gęstej śmietany, jest tłusty i słabo się wchłania. Opakowanie jest bardzo wydajne. Zapach dla mnie zupełnie neutralny. Nałożony grubą warstwą na noc może podrażnić oczy (można go zawsze nałożyć mniej). Zawarty w nim tłuszcz z norek - hmm... nie wiem z czego musiałby być krem, abym się do niego zraziła (w przypadku, gdyby był skuteczny)... Na razie nic mi nie przychodzi do głowy. Mój KWC. Myślę, że prędko się z nim nie rozstanę.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Bardzo dobry i efektywny krem.

Kupiłam ten krem z uwagi na wiele pozytywnych komentarzy. Jest trudno dostępny, musiałam zamówić przez internet. Cena 12 zł. Krem jest w dużym słoiczku,ma gęstą konsystencję, przyjemnie pachnie. Jest niesamowicie wydajny, maleńka kropeczka wystarcza na posmarowanie dużej partii skóry. Krem świetnie się rozprowadza, ładnie wchłania, nadaje się pod makijaż, cudownie nawilża skórę wokół oczu, natłuszcza ją i wygładza. Przewyższa tutaj np Vichy czy La Roche, które są bardzo przereklamowane. Jestem bardzo zadowolona z tego kremu, podobnie moja mama i koleżanka z pracy, która twierdzi, że jest to najlepszy krem jaki miała.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1/4 słoiczka

Niweluje kurze lapki!

Zuzywam juz drugie opakowanie tego kremu, oczywiscie wklepuje go na noc. Jest rewelacyjny. Przy pierwszym opakowaniu zniwelowal moje kurze lapki,a ja sie tak tym rozbestwilam (myslac, ze tak juz pozostanie), ze zmienilam krem na Flos Lek...I to byl blad, wrocilam do Avy po kilku miesiacach i szczerej uwadze mojej mamy, ktora stwierdzila,ze mam kurze lapki i ze powinnam cos szybko zrobic. Tak wiec pognalam do sklepu i nabylam kolejne opakowanie. Skora pod oczami juz lepiej wyglada, kurze lapki zdecydowanie mniejsze, choc stosuje go moze drugi tydzien. Moj faworyt wsrod kremow pod oczy!!!!

Używam tego produktu od:10 miesiecy
Ilość zużytych opakowań:w trakcie drugiego

Bez zachwytów.

Liczyłam na więcej po pozytywnych recenzjach. Kupiłam przez internet, fakt, tłuszcz z norek może zniechęcać. Bardzo gęsty, wolno się wchłania, dla mnie do stosowania wyłącznie na noc. Średnio nawilża, mocno natłuszcza, ale innego działania np. łagodzenia czy wygładzenia linii nie zauważyłam. Dobry stosunek ceny do jakości, ale będę szukać dalej.

Używam tego produktu od: 2 miesięcy.
Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego.

Taki sobie...

Nie zwróciłabym uwagi na ten kremik, gdyby nie dobre oceny na Wizażu :-) Po dłuższych poszukiwaniach udało mi się do nabyć, ale niestety moja recenzja nie będzie tak entuzjastyczna.

Krem ma bardzo tłustą, ciężką konsystencję, trudno się go rozprowadza. Wchłania się bardzo powoli i pozostawia lepką warstwę. Nadaje się raczej na noc, makijaż może z niego spłynąć. Plusem może być spore opakowanie (30 ml. zamiast standardowych 15).

Jeśli chodzi o działanie, to nie zauważyłam poprawy nawilżenia czy napięcia skóry. Może jest nieco lepiej odżywiona i natłuszczona, ale to trochę za mało.

Podsumowując: można spróbować, krzywdy ten krem raczej nie zrobi, ale będę szukać czegoś lepszego.

Używam tego produktu od: ok. 2 miesięcy

Polecam :)

Kupiłam ten krem z ciekawości i dla eksperymentu. Parę lat temu używałam kremu tłustego Daxa i miałam nadzieję, że ten będzie działał podobnie. Jak najbardziej spełnił moje oczekiwania. Skóra po zastosowaniu kremu jest dobrze odżywiona, nawilżona i mam wrażenie, że wypoczęta. Krem - chociaż jest dość gęsty - dobrze się rozprowadza. Starcza na długo. No i ma rewelacyjną cenę.

Używam tego produktu od: 1 roku

Zaskoczenie

Kupując krem pod oczy za 14zł miałam niewielkie wymagania - chciałam tylko, by skóra w tym miejscu nie była wyschnięta i podrażniona (a tak jest, gdy żadnego kosmetyku tam nie stosuję). Krem Avy spełnia nie tylko te kryteria. Bałam się podrażnienia z powodu tłustej formuły (zbliżonej konstystencją do smalcu), ale na szczęście nic takiego się nie stało. Krem porządnie nawilża i przy dużej dozie tworzy jakby tłusty opatrunek na skórze (mnie to nie przeszkadza). Efektem jest skóra dobrze odżywiona i mięciutka. Ale tym, co naprawdę mnie zadziwiło, jest autentyczne działanie przeciwzmarszczkowe (mam dużo drobnych zmarszczek mimicznych) - spłycenie ich potwierdzili szczerzy z natury znajomi. Nie wierzę, żeby jakikolwiek inny krem w tej cenie na naszym rynku był równie skuteczny w walce ze zmarszczkami, także ocena narzuca się sama.Opakowanie paskudne, napisy szybko się ścierają, ale oceny za to nie obniżę.

Używam tego produktu od: ok. roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

[EDIT_02.09.2012] Używam go już jakieś 5 lat. Mówi samo za siebie. Wyglądam teraz młodziej niż wtedy, gdy zaczynałam go stosować. Póki co, jest dla mnie najskuteczniejszym kosmetykiem, z jakim miałam kiedykolwiek do czynienia; jedynym, od którego jestem absolutnie uzależniona (nie wiem co zrobię, jak go wycofają).

Świetny dla 40-tki

To bardzo dobry krem dla kobiet z wysuszona skórą wokół oczu. Ja mam tendencje do ściągania się skóry, a ten krem usuwa dyskomfort. Wcale nie obciąża powiek, mimo że jest tłusty i gęsty - mi to właśnie odpowiada. Oczywiście, że nie niweluje zmarszczek, tego żaden nie zrobi, ale uelastycznia i chroni skórę przed utrata wilgoci. rano budzę się bez worków i bez napięcia pod oczami. Jedyny minus to opakowanie - nie lubię kremów do oczu w słoiczkach.

Ilość zużytych opakowań: 1 zaczete

Zwykly tlusty krem

Kupilam pod wplywem recenzji i niestety, poza tym ze jest tani i tłusty nie zauwazylam zadnego dzialania - nie pomaga nawet na drobne zmarszczki mimiczne, jest tlusty przez co jego nakładanie i wchlanianie jest raczej srednie. Mysle, ze mozna go stosowac na noc od czasu do czasu jednak jako krem pod oczy dla mnie nie wystarczajacy.
Moze dla bardzo mlodych bedzie dobry, ewentyualnie w wyjatkowych sytuacjach.

Używam tego produktu od: