Ziaja, Ziajka Mamma Mia, Krem przeciw rozstępom (stara wersja)

Ziaja, Ziajka Mamma Mia, Krem przeciw rozstępom (stara wersja)

Aktywny krem polecany w profilaktyce i redukcji rozstępów. Może być stosowany od 4 miesiąca ciąży, po urodzeniu dziecka oraz przy gwałtownej zmianie wagi. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz wzmacnia ich włókna.
Zwiększa spoistość tkanki łącznej, uelastycznia i poprawia strukturę skóry. Intensywnie rozjaśnia oraz wyraźnie zmniejsza rozstępy. Skutecznie zapobiega ich powstawaniu.
Najlepsze efekty uzyskuje się stosując krem systematycznie co najmniej przez 1 miesiąc.

Po 1,5 miesiącu zauważalne delikatne efekty

W ciąży nie jestem ale jako nastolatka zaczęłam dietować i mocno schudłam i tak rozstępy są ze mną od zawsze, czasem jak się ogarniam to stosuje kremy, masaże i stają się one mniej widoczne. Dlatego kupiłam Ziaję - wybór patriotyczny, Polska firma, o dobrej opinii i cenach które nie przyprawiają o ból głowy.

Plusy:
+dostępność - Rossman, supermarkety, raczej nie ma problemów z odnalezieniem tego kremu, zazwyczaj albo na półce dla przyszłych/obecnych mam, albo gdzieś przy antycellulitach

+ cena które nie szarpie kieszenią - za opakowanie 270ml zapłaciłam ok 18-19 zł

+ przyjemny zapach - kremowy

+ dobra konsystencja balsamu, nie spływająca

+ szybko się wchłania, nie pozostawia nieprzyjemnego uczucia lepkości

+ skóra po balsamie nie swędzi, nie podrażnia, nie uczula

+ delikatnie ALE to bardzo delikatnie rozjaśnia rozstępy - zauważyłam cokolwiek gdy skończyłam całe 1 opakowanie i zaczęłam używać drugie

+ dobrze nawilża skórę

Minusy:

- średnio wydajny - smarowałam kremem tylko wnętrze ud, gdyż rozstępy w tym miejscu najbardziej mnie martwią, używałam kremu rano i wieczorem i starczył na niecały miesiąc, rozumiem że mógłby skończyć się po 2-3 tygodniach jeśli smarowałabym się cała, ale tutaj tak nie było

- słabe efekty, spodziewałam się czegoś lepszego, zwłaszcza że dołączyłam dietę, ćwiczenia, masaże rękawicą, wiem że rozstępy zostaną chyba że je usunę laserowo, krem pomaga rozjaśnić rozstępy które już są i zapobiec pojawieniu się nowych ale i tak nie jestem jakoś szczególnie zadowolona

Jestem w trakcie drugiego opakowania, skończe je i poszukam czegoś innego.

trudno mi go kompetentnie ocenić...

Nie wiem szczerze powiedziawszy co o nim napisać.
Głównie z mojej winy, bo nie stosowałam go regularnie.

Nie jestem jeszcze mamą, ale szczerze cierpiącą osobą z powodu rozstępów i to takich, z którymi dziś już niestety nic nie da się zrobić. Jedyne co mi pozostaje to laser i bardziej doraźnie ujędrnianie i nawilżanie.

To co na pewno bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło to to, że było to przyjemne lekkie mleczko zamiast tępej, twardej, trudnej do rozsmarowania grudy, która kojarzy mi się z bogatymi produktami ujędrniającymi dla mam, zwłaszcza z masłami w składzie - kakaowym czy shea jak w tym przypadku. Nie cierpię tego uczucia "niedowchłonięcia" :) a tutaj tego nie było, za to skóra zdecydowanie przyjemniejsza w dotyku.

Zero reakcji na rozstępy, ale nie robię zarzutów, bo jest to krem raczej prewencyjny.

Zapach, konsystencja, wchłanianie na plus.
Nawilżenie całkiem niezłe, dlatego mocne 3,5 :)
(Czuję się jak nauczyciel :P)

Używam tego produktu od: długoo, ok.roku

Rewelacja

Krem używałam całą ciąże i polecam go z czystym sumienien.Smarowałam nim brzuch 2 razy dziennie przez całą ciąże i ani jeden rozstep mi sie nie pojawił.Krem ma miły zapach,łatwo sie sie rozsmarowuje i skóra jest po nim mocno nawilżona i odżywiona

Używam tego produktu od: 2011
Ilość zużytych opakowań: 7 opakowań

regularnie stosowałam, ale bez efektów:(

Stosowałam regulanie od 4 miesiąca. Dwa, a potem nawet 3 razy dziennie. Teraz jestem na kilka dni przed porodem i..mój brzuch wygląda jak szachownica. Popękał cały (CALY, w każdym kierunku) w ostatnim miesiącu. Pod koniec Ziaja nawet nie pomagała na swędzenie, chwilę po posmarowaniu i tak cały brzuch mnie swędział.
Moja historia z Ziają opisana na blogu http://jakdobrze.blogspot.com/2012/08/rozstepy-czyli-czy-ziaja-na-rozstepy.html
Nie przytyłam dużo podczas ciąży, ale za to brzuch ma ogromny i nawet lekarze tak mówią, więc może to kwestia wielkości brzuch i genów. W każdym bądź razie polecam przetestować coś droższego...

Nie polecam

Używam tego produktu od drugiego miesiąca ciąży-regularnie rano i wieczorem. Jestem na pograniczu 8 miesiąca i właśnie zauważyłam pojawiające się rozstępy. Cena ceną, jednak postanowiłam zaufać osławionej Ziaji (którą zresztą lubię...), ale tutaj swojego nie spełniła swojej roli.

plusy
+cena
+delikatny zapach
+konsystencja

Największym minusem, i tym samym przesądzającym o wszystkim, jest brak działania.
Teraz muszę szukać czegoś, co mi te rozstępy rozjaśni.

Ilość zużytych opakowań: 5-6

super

Krem stosowałam 3 miesiące ejstem w ciązy, ładnie anwilża ma delikatny zapach, przystepną cenę.
Miałam sporo rozstepów na pupie i na udach , różnice po stosowaniu widać rozstepy sa mniej widoczne, nowych narazie brak.

Jak za tą cenę wart spróbowania

Polecam mamusiom w ciązy

Plusy:
przyjemna konsystencja
łagodny zapach
świetne działanie - nie mam ani jednego rozstępu
niska cena
skóra po uzyciu kremu jest dokładnie nawilzona i ładnie wygląda
nie brudzi ubrań
bardzo szybko sie wchłania

Minusy:
przy stosowaniu kilka razy dziennie bardzo szybko sie konczy jednak jest w niskiej cenie i mozna sobie na niego smiało pozwolić
śliskie opakowanie

Pół na pół.

Krem mało co pomaga. Miałam rozstępy z tego względu, że szybko chudłam, potem tyłam. Ten krem kupiła mi mama. Używałam go codziennie przez miesiąc, niestety efekty mało co zauważalne. Naprawdę myślałam, że krem się spisze, jako , że firma sama w sobie jest naprawdę dobra... JEdnak trochę się pomyliłam.

Plusy:
- zapach
- cena
- opakowanie

minusy
- brak działania
- mało wydajny
- zostawia filtr na skórze nieprzyjemny

Nie kupię go ponownie.

Może być,ale bez rewelacji

Choć moja mama w ciąży nie miała żadnych rozstępów,mnie niestety ta przykra dolegliwość spotkała,już w połowie ciąży niestety,i choć stosowałam baaardzo wiele kremów,od tych droższych ostatecznie zostałam przy Ziaji
Dlaczego?bo krem:
-delikatnie rozjaśnił rozstępy
-ładnie pachnie
-łatwo się go nakłada
-jest nie drogi,a według mnie daje taki sam efekt jak np.mustela(która również stosowałam przez parę miesięcy)

minusy?:
-szybko się kończy,przy stosowaniu rano i wieczorem
-no i nie daje niestety jakiegoś szalonego efektu

Kiedyś jakiś lekarz stwierdził,że na rozstępy jeśli się już ich dorobiłaś nic nie pomoże,a smarowanie drogimi kremami może poprawić samopoczucie ale nie koniecznie przynieść efekt...więc może jakieś ziarnko prawdy w tym jest
W każdym razie mimo wszystko polecam ten krem,bo może Tobie akurat pomoże

Ilość zużytych opakowań: 7 albo 8 opakowań

Nie bardzo

Może jest dobry jeśli ktoś chce zapobiec rozstępom, ale gdy one już są to mało co na nie pomaga.

Plusy:
+zapach
+konsystencja
+łatwość aplikacji
+ładne opakowanie

Minusy:
-mimo regularnego stosowania nie pomaga na rozstępy, może je bardzo minimalnie rozjaśnia

Brak efektów :(

Nigdy więcej go nie kupię. Stan moich rozstępów nie poprawił się po codziennym smarowaniu kremem. :( Żałuję, że poczekałam aż skończe krem zamiast od razu pobiec do sklepu po coś lepszego.
PLUSY:
-ładnie pachnie
-skóra jest gładka
-nawilża
-tani

MINUSY:
-nie rozjaśnia i nie zmniejsza rozstępów
-nie zapobiega rozstępom

Używam tego produktu od: prawie roku

Polecam wszystkim przyszłym Mamom:)

Mam skórę skłonną do rozstępów, dlatego będąc w ciąży chciałam zrobić wszystko aby ich uniknąć. Wybór padł na Ziajkę, po pierwsze dlatego, że lubię niektóre produkty tej marki, po drugie cena była zachęcająca- 9,99 zł. I się nie zawiodłam:) Zero rozstępów:)
Zużyłam kilkanaście opakowań tego kremu. Używałam go od 4 miesiąca do samego porodu (dwa razy dziennie, po 7 miesiącu 3 razy dziennie i w miarę potrzeb). Kremik jest bardzo przyjemny dla skóry, dobrze ją nawilża i natłuszcza. Niweluje swędzenie brzucha, gdy zaczyna szybko rosnąć. Ma przyjemny zapach i konsystencję. Opakowanie wygodne (na koniec dobrze jest je rozciąć, by wydobyć resztkę kremu):) Polecam:):)

Używam tego produktu od: używałam 6 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście