Clinique, Exfoliating scrub

Clinique, Exfoliating scrub

Oczyszczający peeling na bazie wody. Przeznaczony do skóry typu III i IV - przetłuszczającej się, tłustej. Oczyszcza skórę, pomaga odblokować pory, zmniejsza widoczność delikatmych linii.

Kosmetyku nie należy stosować w przypadku występowania aktywnych wyprysków.

Cena: 99 zł / 100 ml

Już wolę Ziaję

Dostałam ten peeling jako prezent na urodziny. Używałam go raz w tygodniu, bo jest rzeczywiście mocny, a raczej drobinki są tak ostre, że wykonywanie peelingu 2 czy 3 razy w tygodniu to nie byłby dobry pomysł. Teraz używam go kiedy sobie o nim przypomnę, ale wolę tę pastę od Ziai, po której widzę chociaż efekty...

Trudno dostrzec mi jakiekolwiek plusy...

MINUSY:
- bardzo ostre drobinki,
- kiedy regularnie używałam peelingu nie zanotowałam żadnych zmian, nawet najmniejszych!

Używam tego produktu od: prawie 2 lata
Ilość zużytych opakowań: kończę 1 opakowanie

Bardzo dobrze ściera

Przyznam, że kupiłam ten peeling na zasadzie kaprysu, nawet nie oczekując po nim specjalnycy efektów. Okazało sie, że takie zakupy, maja świetny wpływ na stan mojej skóry :)

Używalam roznych peelingów, od aptecznych przez selektywne po tzw. profesjonalne. No i trafił sie Clinique. Piersze wrażenie, jeszcze w trakcie używania było takie: "wow, czuć, że trze", ale ja akurat lubie czuć drobinki, przynajmniej mam wrażenie, że coś się dzieje, a nie tylko trzymam cos na twarzy. Kolejny plus - wystarczyła maleńka kuleczka wielkości ziarnka grochu, aby na twarzy mieć wystarczającą ilośc ścierających drobinek, ta ilość spokojnie wystarcza mi na dobre 4-5 minut ścierania. Peeling rewelacyjnie szybko się spłukuję, nie trzeba kolejnych 5 minut spędzić na czyszczeniu z niego twarzy, a dla mnie to bardzo duży plus. Nie lubię tracić czasu na domywanie kosmetyków.

No i efekt końcowy:) cudownie gładka, idealnie oczyszczona twarz, aż chce się dotykać.Dodatkowo potęguje sie to przez zawartośc mentolu, któryprzyjemnie chłodzi skórę.Nie każdemuz pewnością będzie to odpowiadało, ale dla mnie jest super.

Jeśli chodzi o cenę, uważam,że przy wydajności tego peelingu nie jest wysoka. Pelnowymiarowa tubka wystarczy na kilka miesięcy uzywania. Ja swój mam od stycznia, stosuję go dwa razy w tygodniu i mam wrażenie, że w opakowaniu nie ubyło nic.

Moja twarz dośc mocno świruje i mimo tego, że jest mieszana w kierunku suchej i czasem staje się dośc przewrazliwiona, to akurat ten scrub jej służy. Polecam jednak wrazliwcom najpierw zdobyc próbkę, bo na suchej czy odwodnionej skórze, może okazać się zbyt mocny.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

???

Ja również nie zauważyłam nic nadzwyczajnego w tym peelingu, niby jest mocny, dobrze ściera, nie uczula, ale szału nie ma. Ma za to okropny zapach i konsystencję, skóra po nim nie była gładka, a jakby klejąca... do tego ta cena. Jakoś nie miałam do niego podejścia, w końcu się przeterminował.

Nie polecam.

działa

Mocny peeling!Rzeczywiście działa.Ściera wszystko co spotka na swojej drodze.Zawiera dość duże granulki,które przy wrażliwej cerze mogą podrażniać.Dla mojej mieszanej cery jest idealny.Używam go dwa razy w tygodni.Po nim skóra jest miękka i gładka.Peeling jest bardzo wydajny.Jedno opakowanie wystarczyło mi na rok.Super!

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

scrub jak scrub

Szczerze mówiąc nie widzę różnicy między tym peelingiem a tańszymi produktami.

Nie podrażnia, nie uczula, ale nie robi też nic czego nie robiłby porządny i znacznie tańszy peeling.

Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

raczej nie dla mnie

Peeling jest dla mnie zdecydowanie za ostry. Nawet jeśli chodzi o moje tłustawe, nosorożcowate czoło, nos czy brodę. Twarz jest zaczerwieniona i piecze, choc po chwili silnie chłodzi i uspokaja buźkę. Ma odrażający mentolowy zapach. Jest bardzo wydajny. Ma mnóstwo drobnych, ostrych drobinek. Dobrze oczyszcza, ale całe te niuansiki sprawiają, że dość niechętnie go używam, co może przekładać się na efekt. Polecam jak ktoś lubi mocne ścieranie. Ja jednak wolę delikatniejsze.

Używam tego produktu od:długo

przyzwoity

Niezwykle wydajny - mi starczył niemal na rok; efektywny - bez dwóch zdań. Ale... Za ostry. Zdecydowanie. Intensywny zapach mentolu sprawiał, że w czasie stosowania łzy płynęły mi ciurkiem :D To jedno decydowało o dyskomforcie, zbyt wielkim, jak dla mnie.

Używam tego produktu od: 1,5 roku

Rewelacyjny!!!

Uwielbiam produkty pielegnacyjne kliniczka i ten mnie nie zawiodl. Jest to najlepszy peeling i preparat do oczyszczania, jaki mialam okazje przetestowac. Uzywalam rowniez mikrodermabrazji dr brandta, ktora jest 3 razy drozsza i tu jest dowod, iz ansze, nie znaczy gorsze.
Kosmetyk swietnie oczyszcza skore, wygladza, odzywia. Powoduje, iz skora jest w rewelacyjnym stanie, brak krostek, wypryskow, szarosci.
Polecam w 100 procentach!

Używam tego produktu od: 3 miesiecy

wartościowy

Bardzo dobry peeling. Jest bardzo wydajny, dobrze oczyszcza cerę i pozostawia uczucie swiezosci na twarzy. Na pewno do niego wroce. Uzywam go w dodatku do 3 krokow do skory mieszanej.

Używam tego produktu od: 1 mies

Doskonały.

Dokladnie sciera martwy naskorek, nie wysusza, przy tym oczyszcza skore twarzy, odswieza ja, jest niesamowicie wydajny i ma estetyczne opakowanie.
Kiedys wierzylam, ze nie warto tyle wydawac na jakistam peeling, ale ten produkt naprawde jest obowiazkowa pozycja w kazdej kosmetyczce.
Jest wart kazdej zlotowki!

Extra strong

To sie nazywa scieranie. Szybko i na temat. Milutki na lato bo mentol w skladzie przyjemnie chlodzi i odswieza cere. Bardzo inwazyjny, przestrzegam posiadaczki cer innych niz tluste i niewrazliwe. Dla tych wymienionych czyli gruboskornych - to cudo. Jest wydajny, ale to chyba typowe dla kosmetykow Clinique. Dobrze sciera. Ciesze sie, ze ma zapach, a nie nie jak wiekszosc Cliniqow "bezzapachowa" chemiczna nutke... Czesto rozdaja w zestwach promocyjnych...i dobrze.

Używam tego produktu od: 2 miesiace
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

To jest to!

Super skuteczny. To czego oczekuje od peelingu mechanicznego, czyli mocne tarcie i dobry efekt końcowy. Troszkę drażni mnie to miętowe uczucie po użyciu ale z drugiej storny potęguje poczucie dobrze oczyszczonej twarzy.Polecam, chyba jest lepszy od mojego dotychczasowego faworyta Pure focus.