Guerlain, Insolence EDT

Guerlain, Insolence EDT

Zapach, który nie należy do rodziny szyprowej, orientalnej, drzewnej ani aldehydowej, nie jest bowiem zapachem konwencjonalnym. Jego piramida zapachowa została zdekonstruowana tak, aby miał on otwartą strukturę. Kompozycja otwiera swoje serce nutą fiołka, za którym podąża malina, kwiat pomarańczy i róża, a następnie tanka, żywica i irys.
Niekonwencjonalny jest też flakon, zaprojektowany przez artystę rzeźbiarza Serge'a Mansau. Bryła flakonu składa się z korpusu, szyjki i korka. Trzy półkule są dość masywne, aby flakon mógł zachować równowagę. Wszystkie części wydają się układać w spiralę i sprawiają wrażenie, jakby wirowały. Po raz kolejny Guerlain stworzył prowokujący zapach wymykający się klasyfikacjom. Muzą zapachu jest dwukrotna zdobywczyni Oscara, aktorka Hilary Swank.

Nuty zapachowe: irys, kwiat pomarańczy, róża, fiołek, drzewo sandałowe, białe piżmo, bób Tonka, wanilia, mailny.

Cena/Pojemność: EdT 199 zł/ 30ml, EdT 295 zł/ 50ml, EdT 399 zł/ 100ml

owocowe, kwiatowe

40% jesień/zima 60% wiosna/lato

Kupiony w: Inna perfumeria

Piękny pudrowy zapach

Piękny zapach, bardziej pudrowy niż kwiatowy, lekko duszący, ale milutki dla nosa. Będzie dobry w pochmurne, chłodne dni, na lato według mnie się nie nadaje. Można się tym zapachem otulić, jak kocykiem. Jest bardzo trwały, ale po kilku godzinach osiada blisko skóry. Zapach bardzo, bardzo kobiecy, nie ma w sobie odrobiny zadziornej, czy męskiej nuty. Myślę, że to zapach dla damy, nie dla trzpiotki, dla kobiety przez duże ,,K''!

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 1

mdli

Chyba jedyny zapach, który mnie mdli. Fiołek - chemiczny, wyrosły koło elektrowni jądrowej. Ciężki, męczący, wywołujący skurcze żołądka. Koszmar. A przecież lubię killery, ale w postaci barczystych przystojniaków, a nie zombii po wybuchu jądrowym.

• Flakon: 4

Cudny zapach

Guerlain Insolence ciekawy zapach chociaż dość pudrowy. Buteleczka urzeka kształtem. Nie każdego dnia mam ochotę pokropić się tymi perfumami. Mają to "coś". Dopiero po dłuższej chwili wyłania się ten oczekiwany zapach. Trwałość ? właśnie mam wrażenie, że czasem praktycznie ich nie czuję, szybko się ulatniają,a bywają takie dni że czuje je cały dzień. ????głowa: malina, cytryna, bergamotka ❤serce: róża, fiołek ????baza: piżmo, irys, fasola tonka

Piękne perfumy...

Kupiłam większe odlewki, zarówno EDT jak i EDP. Początkowo skłaniałam się ku EDP, już miałam w koszyku 50 ml, kiedy coś mnie tknęło, żeby jeszcze raz dać szansę EDT... I dobrze się stało, gdyż - po dłuższym stosowaniu - to właśnie EDT ukazała mi swój urok, a wersja EDP zbyt drażni mi nozdrza proszkowym (niczym proszek do prania) wydźwiękiem (co nie zmienia faktu, że są to niebanalne i warte poznania perfumy). EDT jest delikatniejsza i bardziej "soft". Kwiaty w pięknym, oryginalnym ujęciu (mogą kojarzyć się z płynem do zmiękczania tkanin w różowym kolorze), muśnięte owocami, delikatnie słodkie, bardzo kobiece i eleganckie. Będzie to dobry wybór na wiosnę i początek jesieni. Polecam testy kilkukrotne.

• Flakon: 5

Kocham go od lat i jestem mu wierna. Ciężko opisuje się coś, co się kocha, a perfumy tym bardziej- pamiętajmy, że nasza skóra też ma ogromne znaczenie. Na jednym zapach jest piękny i wspaniale się rozwija, na innym po prostu(nazwijmy rzeczy po imieniu) śmierdzi! ;)
Na pewno jest pudrowy i dla fanek pudrowców!
Wyraźnie wyczuwalny fiołek i irys.
Na mojej skórze pachnie ciężko, pudrowo, dusząco. Moje otoczenie nie może ich znieść i za to je kocham- są bezczelne, tak samo jak ja i potrafią pokazać pazur.
Potrafą ukazać przez chwilę dymne i kadzidlane nuty po 2-4h- ale tylko na mnie, u innych nie stwierdziłam takich efektów.
Jeżeli ktoś lubi zwracać na siebie uwagę i kocha konkretne zapachy z ogonem- radzę wypróbować.
Nie jest wcale słodki i ulepny- przynajmniej na mnie, z czego bardzo się cieszę.
Jest inny, jest wyjątkowy, jest mój!
Z kategorii 'love or hate'.

Uwielbiam

Najpierw kupiłam Insolence EDP. Nosiłam je wręcz z uporem maniaka przez całą prawie zimę, że trzy lata temu.

Przyszła więc kolej na pierwszą odsłonę Insolence, czyli wodę toaletową.

Nie potrafię wybrać, czy wolę EDT czy EDP. EDP jest bardziej pudrowa i trochę cięższa. EDT do lekkich nie należy, ale irys (jeden z najpiękniejszych, pudrowych irysów, jak dla mnie) jest też tu, I to w dużych ilościach. Tak więc uwaga dziewczyny, które nie lubicie pudrowych zapachów, Insolence nie jest dla was :)

Ja pudrowe nuty uwielbiam. Zarówno w lżejszym i słodszym wydaniu, jak chociażby L'Instant czy L'Instant Magic, też z resztą od Guerlain, jak i Insolence. Insolence EDT jest lepszy na wiosnę, ma więcej owocowych nut, ale koniec końców i tak irys rządzi. Chyba dlatego tak bardzo lubię i tę wersję i EDP.

Trwałość i projekcja ogromne. No i nie mogę nie powiedzieć paru ciepłych słów o nazwie. Rzeczywiście, trzeba być odrobinę bezczelnym, by nosić Insolence. To nie jest zapach, który przejdzie niezauważony. W nim nie można się chować po kątach. W nim się rządzi. Z klasą i w luksusie.

Różowo mi

Były to pierwsze perfumy z górnej półki, które otrzymałam w prezencie od babci, więc piszę o nich poniekąd z nostalgią i sentymentem. Zapach mnie uwiódł od pierwszego powąchania - fiołki i białe piżmo są moim ulubionym połączeniem. Jest ciepły i kuszący. Flakon jest poręczny, bardzo ozdobny. Perfumy są wydajne, bo wystarczy jedna aplikacja, a zapach utrzymuje się cały dzień i jeszcze dłużej.

Wykorzystała: kilka próbek

• Flakon: 4

Fajny produkt

Sproszkowany, słodki i młody i nowoczesny. Ten zapach zdecydowanie trwa cały dzień i dostaje wiele komplementów. Dziewczęcy i zabawni! Powiedziałbym, że to dobry zapach na dzień. Jeszcze jeden piękny zapach od Guerlain!

Jeden z moich ulubieńców

Perfum dostała mama w prezencie. Zarówno dla mnie jak i dla niej zapach był za ciężki. Jednak w ostatnim czasie mój gust zmienił się diametralnie. Ostatnio powąchałam i przepadłam. Mama bez protestu oddala go w moje ręce.
Ciężki, duszący, mocny - tylko tak go mogę opisać, ale ma w sobie "to coś" co mnie do niego ciągnie. Uwielbiam się nim spryskać, gdy mam ochotę zaszaleć i wiedzieć, ze wszyscy wokół mnie też go czują. Z nim nie potrzebuję dodatków i biżuterii. Prawdziwy zapachowy "killer"., który utrzymuje się cały dzień na skórze, a na ciuchach zdarzyło się, ze czułam go i po praniu.

zapach zniewalający!

Właśnie testuję próbkę tego zapachu. Zapachu który jak dziewczyny wspominają w komentarzach, nie daje o sobie zapomnieć. Nawet kiedy drugiego dnia, chcesz zmiany na innyc zapach, Insolence nie pozwala bo cały czas czujesz go na skórze!
Jest nieeesamowicie trwały, obłędnie zmysłowy.
Sprwia ze się uzależniasz, że pragniesz go mieć na sobie codziennie! W nim czujesz się sexownie, wyjątkowo, pewna siebie .. trochę taka famme fatale.
Niech Was nie zmyli delikatna niepozorna buteleczka, czy jasnoróżowy kolorek.. To jest killer rodem Aliena, czy Angel. Cudowny zapach... taki mój ;)

Używam tego produktu od: testuję od kilku dni
Ilość zużytych opakowań: próbka 1ml

bezczelnie uzależniający

Przyszla pora na własny flakon Insolence. Dla porównania zamowilam 3 próbki. Insolence edp, edt i My insolence. Na jednej ręce mam Insolence edt i edp a na drugiej My insolence. Trzecia reka jak nic by mi się przydała. Edp testuje juz spory czas ale ciągle cos stoi na przeszkodzie żeby kupic pelnowymiarowa flaszkę. Insolence edt na mnie pachnie prawie identycznie jak edp ale jest slodsze i bardziej figlarne, faktycznie jak zauwazyla wizazanka poniżej, nie ma w nich tej tajemniczości. Za ten efekt pewnie odpowiada slodka i pyszna malinka, choc u mnie efekt malinowy jest bardzo delikatny i wnosi taka lekka świeżość, czego nie mam w edp. Tam jest pudrowo-fiolkowo z nutą kurzu. Mimo wszystko edt i edp w pewnym momencie pachną na mnie prawie identycznie. Za zapach starobabciny go nie uważam choc ta tona pudru faktycznie może sprawia takie wrażenie. Reasumując, Insolence edt powalilo mnie na kolana. To przepiękny, kwiatowo slodki zapach. Zamówilam juz 50 ml tego cuda. W chłodne dni, takie jak dzis jest po prostu rewelacyjny. Nie dusi, nie przytlacza, dozowalam z próbki i kilka kropel daje efekt wow. Czuje go na sobie non stop. To.co musi być po 3 pelnych psikach z butli. W Isolence edp brakowało mi właśnie takiej lekkiej słodyczy, ktora mamy w edt. Edp jest dla mnie taka suchsza i wytrawniejsza. Edt figlarnie kobieca ale to ciągle Insolence. Fatycznie nie dajmy się zwieść kolorkowi różowemu. Moc jak w edp a nawet pokuszę się o stwierdzenie, ze wieksza. Zdecydowanie jestm za woda toaletowa. My insolence z kolei jest świeże i śliczne, w sam raz na lato. Edt to gesty syrop fiolkowy z poslodzonymi malinami. Cos pięknego!!!

Używam tego produktu od: probki
Ilość zużytych opakowań: probki

Jezusie kochany! Kocham zapachy o mocy killera, ale ten to przesada! Mogę tylko użyć 2 psiki i to delikatnie za uszami. Na szyję nie dam rady! No i ziąb na dworze musi być, wtedy zapach jest świetny. W lecie jakbym go uzyla to od razu chyba byłabym jedna noga na tamtym świecie! Nie dziwie się teraz osobom, które nie cierpią tego zapachu. Slodki fiolkowo malinowy killer. Uwaga ostrożnie!

To juz ostatni edit. Okielznalam tego bezczelnego diabła. No i anielski się zrobil. Pachnę nim od stop do glow i ciągle mi malo. Chyba zamówię jeszcze druga flaszkę bo ta szybko się skończy.

Bajka

Nie umiem filozofować o zapachach ale wiem tyle że zapach jest mój. Mocny, konkretny, ciężki, pozytywnie dusi, słodki, ciężki, ciekawy.
Akurat zapachy Guerlain wychodzą dobrze.

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc