Trussardi, Inside for Woman EDP

Trussardi, Inside for Woman EDP

Koncepcja: "Podróż do Włoch. Tylko Ty i ja, skórzana walizka i kabriolet w stylu vintage... poprzez baśniowy świat, poprzez luksus i wyjątkowość... prosto do świata Trussardi."

Nuta głowy: neroli, pasiflora, bergamotka.
Nuta serca: liście wawrzynu, krokus, heliotrop.
Nuta bazowa: włoska kawa, drzewo tekowe, piżmo.

Tiramisu w szykownej kawiarni...

Zużyłam aż dwie buteleczki tego zapachu. I to powinno wystarczyć za cała recenzję, bo jestem osobą często zmieniającą zapachy. Kupno drugiej butelki zdarzyło mi się wcześniej tylko raz, z Bleu Marine Pierre Cardin-moją zapachową miłością sprzed wielu lat. Używałam go chyba ze trzy lata. Tamten zapach został niestety wycofany, a ja dalej zaczęłam poszukiwać. I kiedy znalazłam, okazało się, że Trussardi Inside podzielił chyba los jednego z poprzedników. Niestety.

Trussardi to akurat jedna z tych firm perfumiarskich, których linie zapachowe albo kocham, albo nienawidzę. Inside był jedną jedyną, którą kochałam. Pozostałe uważam za jakąś straszną zapachową tandetę, kicz i masówkę.

Inside jest dla mnie zapachem szykownym, niepospolitym i bezpiecznym. Nadaje się doskonale na dzień, nawet gdy ktoś nie za bardzo w pracy może sobie pozwolić na szaleństwo zapachowe.

Jednocześnie to zapach inny niż pozostałe. Lekko pudrowy, mało słodki. Dodatkowo ta słodycz jest przełamana goryczką kawy i czymś lekko kwaśnym - owocem, jednak nie jestem w stanie określić, jaki on jest. Całość daje niebanalne połączenie, które intryguje i powoduje, że zapach na skórze ewoluuje. A to lubię, bo takie zapachy są po prostu niebanalne i intrygujące.

Ale ponieważ chyba został wycofany, szukam dalej...

Używam tego produktu od: około 2 lata z krótkimi przerwami
Ilość zużytych opakowań: 2 butelki po 50 ml

Uwielbiam

Kolejny zapach Trussardiego, który kocham. Jest słodki, ale nie mdły. Długo się utrzymuje, jednocześnie nie dusząc innych w obrębie kilometra :D

"Podróż do Włoch,(...)skórzana walizka i kabriolet w stylu vintage... poprzez baśniowy świat, poprzez luksus i wyjątkowość(...)" -to naprawdę idealnie oddaje zapach tych perfum.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: jedno 100 ml

nektar dla duszy, ambrozja dla zmysłów

Jeden z najpiękniejszych zapachów jakie znam lub używałam!
Absolutnie cudowny, klasyczny i stonowany. Nie atakuje otoczenia nachalnie raczej zostawią za sobą wonną mgiełkę, taki długi aromatyczny ogon.

Trwały- na skórze wyczuwamy go kilka godzin, na ubraniach nawet kilka dni. I co ważne nie zmienia w tym czasie się w jakiś kwaskowaty odorek jak to nieraz bywa z perfumami na tkaninach.

Jest słodkawy lecz nie przesadnie, nie wywołuje uczucia mdłości i klaustrofobii jak wiele słodkich zapachów np. większość Mugler.

Pierwsze skojarzenie po użyciu to kawa ze śmietanką, w której z czasem pojawiają się nuty orzecha, toffi, czekolady. Żeby nie było za słodko są też akordy roślinne.

Całość niezwykle uwodzicielska i z klasą.

Używam tego produktu od: kilka lat z przerwami na inne
Ilość zużytych opakowań: 2 po 50ml

Miły.

Flakonik cudowny! Cacko na toaletce :)

Zapach - jest to po prostu miły zapach z mało wybijajaca się nutą kawową. Niestety. Mamy tu dość dużo ambry za to, choć dość sztucznej. Smużka bergamotki też sie znajdzie. Ale czy coś wiecej? Niestety :( Jak na słodziaka jest mizerny, za mało w nim wanilii jak dla mnie.
Jakbym go określiła? Dyskretny i z klasą.

Trwałość - na skórze niestety nie wytrzymuje nawet 2 h. Za to na ubraniu czuć go i 2 dni!

Używam tego produktu od: sierpień 2008
Ilość zużytych opakowań: odlewka 10 ml

Kawa, orzechy, mmm...

Ponieważ poprzedniczki napisały o kawowo-orzechowych cudownościach tego zapachu chyba wszystko, co tylko można - dodam tylko, że jak na "słodziaka" jest bardzo nieduszący, nienarzucający krzyczącymi od spodu wanilią i ambrą jak wiele tego typu zapachów, delikatny, elegancki, nie tworzy wrażenia tandetnego, taniego quasi-seksapilu. Strasznie tęskniłam za nim w czasie niedawnego pobytu w Palermo, gdzie mimo wielu perfumerii, a nawet kilku sklepów firmowych Trussardi w centrum miasta, Inside jak na złość NIGDZIE nie było. Najciemniej pod latarnią?

Ilość zużytych opakowań: 1 średnie

nudny

zapach testowałam w sephorze i nawet mi się spodobał, kupiłam w ciemno , niestety okazał się takim słodkim, nudnym zapaszkiem, według mnie wcale sie nie rozwijał, pachnie trochę jak słodka kawa latte i pomimo że jest to zapach przyjemny ale nie na tyle żeby nim pachnieć na dłużej, także poszedł w świat, tylko 2 gwiazdki, za to Flakonik bardzo ładny, elegancki i ładnie sie prezentuje, więc dodatkowa gwiazdka za flakon

średniak

kupiłam go sobie jako prezent świąteczny
\\\\nale jakoś mnie nie zachwyca w 100% jest raczej średni
\\\\njego trwałość też daje do życzenia.
\\\\nNie jest to drogi zapach ale oczekiwałam trochę więcej/

edit po pewnym czasie jednak zapach przypadł mi mocno do gustu polecam.

Lakier- morderca

Naczytałam się w recenzjach o tej kawie, karmelu, śmietance, aż mi ślinka ciekła, kiedy myślałam o Inside. Kupiłam, w ciemno... niesamowity błąd, gdyż na mnie WCALE nie pachnie kawą, ani żadną słodkością. Jedyne, co wyczuwam, to wstrętna, lakierowa nuta, która drażni i męczy. Ach, szkoda... Moja siostra to szczęściara, kolejny zapach, który poszedł w jej ręce...
Trwałość dobra.

Używam tego produktu od: kilka podejść
Ilość zużytych opakowań: zaczęte 1, poszło w świat...

Ciepły, zmysłowy zapach..

Jestem oczarowana tym zapachem.. Kiedyś przy zakupach w Douglasie dostałam próbkę tego zapachu i powiem szczerze że nie powalił mnie na kolana. Ale po jakimś czasie znów sobie przypomniałam o nim i mogę napisać że mną zawładnął..:) Zapach ten w sam raz na jesienno- zimową porę, taki ciepły, zmysłowy. Ach... co tu dużo opisywać, poprostu pięknie się rozwija na skórze. Na pewno będzie to mój zapach na chłodniejsze dni :)

Używam tego produktu od: dwóch tygodni

Orzechowe cappuccino i miłość od drugiego wejrzenia

Ładny jest, choć wszystkie zapachy Trussardi, z jakimi miałam do tej pory do czynienia, mają w sobie trochę dziwną nutkę - taką tajemniczą. Nazwa zapachu nawet pasuje do zawartości buteleczki, jest w moim odczuciu w tych perfumach coś introwertycznego.

Zaczynają się buchnięciem alkoholu, i to mocnym, więc wejście jest trochę wejściem smoka ;) Czuć w nich trochę taką osobliwą, lakierową nutkę, którą czuję również w nucie głowy Flower by Kenzo Le Parfum czy w Extreme Paula Smitha, wydaje mi się, że bergamotka połączona z porzeczką (jak u Smitha) albo innym składnikiem daje czasem taki efekt. Potem zapach robi się orzechowy, orzechowo-kawowy, ale uwaga: kawa ta jest specyficzna, niby bliskoskórna, a od czasu do czasu wyczuwam ją mocną falą przy poruszaniu się. Inside, jak i Trussardi Jeans, są z podobnej parafii: subtelne, łagodne, słodkawe, unoszą się chmurką, takie "obłoczaste", skomponowane z nieoklepanych składników i dające ciekawy efekt (w Jeans czuć wiklinę).
Myślę, że Inside zostanie ze mną na dłużej, choć jeśli chodzi o zapachy kawowe, to Hot Laurena jest mocniejsze i słodsze, bardziej dosłowne, a w Inside bardziej tajemnicze :) I tak sobie kawkę wybieram w zależności od nastroju.

Inside ma ładny wygląd flaszki z tyłu, specjalnie sfotografowałam, bo mnie zaskoczył ten metal...

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: zaczynam dopiero, gdyby zmieniły mi się preferencje, będzie edycja.

delikatny, dyskretny słodziak

Ponad rok czasu od pierwszych testów potrzebowałam na zakup ale nie rozczarowałam się. Miałam wątpliwości czy będzie nadawał się na cieplejsze,wiosenne dni ale póki co bardzo dobrze się w nim czuje. Dla mojego nosa jest ewidentnie kremowy, mleczny, śmietankowy, bardziej toffi niż kawowy. Słodki ale nie przesłodzony, dyskretny i delikatny. W promieniach słonecznych, daje mi poczucie bezpieczeństwa, błogości. Kojarzy mi się z wieczornym zachodem słońca na plaży, takie wspomnienie po upalnym dniu, ciepło...

Pewnie dla większości osób nadaje się jednak do używania w zimę i na jesieni ale mnie na przekór pasuje właśnie teraz.

Minus za trwałość - niestety bardzo szybko ulatuje

Używam tego produktu od: testy + 1 opakowanie
Ilość zużytych opakowań: testy + 1 opakowanie

przytulny

Bardzo zgrabny, wdzięczny i przyjemny miks składników.
Pachnie jak słodka kawa z sieciowej kawiarni, z dużą ilością mleka/słodkiej śmietanki i kroplą syropu orzechowego. A wszystko przyprószone białym kwieciem, słodko-miodny heliotrop też wyczuwalny.
Zapach jest bardzo przytulny, miękki, a dzięki temu "kwieciu" nie do końca jadalny, więc nie pachniemy dosłownie jak kawiarnia czy cukiernia.
Niestety jest dość nietrwały, ubrania też nie trzymają zapachu. Może gdyby zainwestowano w komponenty z najwyższej półki, nieco "zagęszczono" zapach zachowując jednocześnie podobną recepturę - mógłby podbić serca najbardziej wymagających "nosów". A tak jest bardzo przyjemnie, miękko, ze smakiem, ale bez padania na kolana.

Gdybym dostała - używałabym z przyjemnością (pewnie kilka tygodni), ale kupować nie mam ochoty.

Używam tego produktu od: kilkanaście tygodni
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście próbek