Pollena-Ewa, Eva Medica, Szampon wzmacniający

Pollena-Ewa, Eva Medica, Szampon wzmacniający

Szampon wzmacniający, przeznaczony do pielęgnacji włosów cienkich, łamliwych i nadmiernie wypadających. Skutecznie zapobiega wypadaniu włosów, stymuluje ich wzrost. Włosy stają się silniejsze, bardziej sprężyste i mniej łamliwe, wyraźnie zmniejsza się ilość wypadających włosów. Zaleca się stosować 2 razy w tygodniu przez 2 - 4 tygodnie.

Aktywne składniki:

- Kerastim - kompleks L cystyny z kwasem bursztynowym, aminokwas bogaty w siarkę, podnosi metabolizm keratynocytów i aktywizuje przemianę materii,

- ekstrakt z korzenia pokrzywy - poprawia mikrokrążenie w mieszku włosowym,

- witamina E - działa antyutleniająco i zapobiega rozkładowi keratyny,

- niacyna - zwalnia proces starzenia się mieszków włosowych.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Urtica Dioica (Nettle) Root Extract, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Sodium Chloride, Panthenol, Disodium Undecylenamido MEA-Sulfosuccinate, Polyquaternium-7, Parfum, Niacinamide, DMDM Hydantoin, Disodium Cystinyl Disuccinate, Lactic Acid, Tetrasodium EDTA, Methylchloroisothiazolinone/Methylisothiazolinone, Benzyl Salicylate, CI 19140, CI 42080. (25.10.2010)

Cena: 12zł / 125ml

/mg/

słaby

Niestety moje włosy na jesień strasznie się osłabiły i zaczęły wypadać na potęgę. Kupiłam szampon, ale niestety w pojedynkę niewiele zdziałał. Dobrze mył, włosy pozostawały po nim gładkie i miłe w dotyku. Dopiero gdy do walki włączyłam suplementy diety kierunkowane na włosy, ilość wypadających się zmniejszyła. Dlatego uważam, że w pojedynkę ten szampon wiele nie zdziała.

Używam tego produktu od: 1 opakowanie
Ilość zużytych opakowań: 2 miesiące

świetna kuracja

Na moje wypadanie zadziałał świetnie, ale nie walczył samotnie. Ponieważ należy nim myć kudły 2-3 razy w tygodniu (tylko przez miesiąc), w pozostałe dni prałam włosy w szamponie z rzepą też P-E (tym z fioletową zakrętką), czasem nakładałam odżywkę z rzepą P-E (tym w czarnej butli). Po miesiącu moge z radochą stwierdzić, że włosy nie wypadają, czasem złamie się ich kilka przy codziennym układaniu na szczotce, ale bez porównania ze wcześniejszym sypaniem się do zlewu/wanny. Zapach delikatniejszy niż szamponu "rzepowego" z P-E, pieni się świetnie, bez problemu wymywa moje tłuste włosy (myję jak producent nakazuje - nałożyć i spłukać, nałożyć ponownie i dobrze spłukać). Do umycia wystarczają mi dwie kapki wielkości orzecha laskowego. Włosy nawet bez użycia odżywki są miekkie i szybciej i sprawniej się układają. Choć w składzie ma tylko ekstrakt z pokrzywy, wit B3, panthenol, to wierzę, że w połączeniu z resztą arsenału ratunkowego także i ten szampon miał swój udział w zatrzymaniu wypadania. Jestem bardzo zadowolona. Cena jest przystępna (7,51), pojemność choć mała, wystarcza na kilka kuracji.

Obym nie musiała jej ponawiać w najbliższym czasie :nuda:

Używam tego produktu od: 4,5 tygodnia
Ilość zużytych opakowań: ok zużyte 1/6

nie pomaga

Niestety, tak jak pomarańczowy brat - ładnie pachnie, świetny bogaty skład ale bez efektów.

Najgorsze że muszę przed nim użyć prawdziwego oczyszczacza avonu lub ziołowego bo ten evy medica nie myje jak trzeba. A w składzie ma przecież pełnio ziół.

No i nie ograniczył wypadania, włosy lecą jak leciały.

Na plus - zapach, pokrzywowy.
Nie polecam tłustym skórom głowy.

Fajny. ;)

Powiem od razu że nie mam problemu z wypadaniem włosów, ale lubię używać szamponów wzmacniających, więc padło teraz na ten. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jest to porządny kosmetyk. Włosy są po nim puszyste, mocne, ładnie się układają i zdecydowanie wolniej przetłuszczają. Szampon ślicznie pachnie, tak delikatnie. Cena i wydajność w porządku.

Używam tego produktu od: 1 mies.

śrenio

Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić sie z poniższa recenzja. Mimo ze nie mam dużego problemu z wypadaniem włosów, pomyślałam, ze fajnie by było czymś je wzmocnić na jesień. Trafiłam na ten szampon, przeczytałam recenzje i kupiłam. I niestety u mnie szampon sie nie sprawdził. Włosy wypadają w takich samych ilościach jak przed jego stosowaniem. Szampon jest bardzo niewydajny, słabo się pieni.

Wcale nie pomaga!

jestem bardzo rozczarowana tym szamponem. uległam niestety, recenzjom poniżej

fakt, szampon nie podrażnia, nie wywołuje żadnego swędzenia;łupieżu

ALE nie spełnia swojego podstawowego zadania- czyli nie wzmacnia. wręcz przeciwnie! wcześniej stosowałam Pharmaceris ale postanowiłam go zdradzić z pollena i to był błąd. wypada mi o wiele więcej włosów.

poza tym bądźmy szczerzy ten produkt jest szalenie niewydajny. znam wiele tańszych i lepszych szamponów. bardzo słabo się pieni. dostępność średnia.

Używam tego produktu od:1,5 miesiąca

wzmacnia rewelacyjnie

Używam bardzo regularnie. Naprawdę poprawia kondycję włosów, u mnie skutkuje to pogrubieniem (może tylko optycznym, ale mi wystarczy :)). Na dodatek jest miły w użyciu, producent zamaskował skutecznie siarkowy zapach l-cysteiny. Szampon wymaga użycia odżywki, ale nie oczekuję niczego więcej po szamponie typowo leczniczym. Super, stały element wyposażenia ;)

Używam tego produktu od:2 lata
Ilość zużytych opakowań:5?

super!!!

Szampon doskonały-zakupiony dzięki analizie biochemicznej składu na forum wizażu :):
1) nie obciąża moich cienkich włosów,
2) nadaje połysk
3) nie podraznia skóry głowy, nie powoduje swędzenia ani łupieżu,
4) przy regularnym stosowaniu zmniejsza sie ilosc wypadajacych włosów ale stosowałam rownież suplementację
5)ma dobry skład, fajną konsystencję i jest w miarę wydajny
Od kilku lat uzywam prostownicy, na przestrzeni 6 miesiecy 3 razy robiłam jasne pasemka, a ostatnio zafarbowałam na 1 kolor. Po umyciu tym szamponem włosy nie placzą się nie są porowate, ale mimo wszystko trzeba użyc odżywki. Myłam nim włosy mojej 9-letniej corki i bardzo ładnie się błyszczały po umyciu (bez odżywki) Jedyną wadą jest niedostepnośc produktu w mojej miejscowości oraz małe opakowanie (125 ml). Ja zamawiałam go przez internet - od razu kupiłam 5 butelek (cena szok jak na tą jakośc). Zdecydownie polecam-produkt nie ustepuje w niczym innym dużo drozszym szmponom o podobnym działaniu.Warto spróbować

Skutecznie wzmacnia włosy

W końcu szampon który skutecznie wzmacnia moje włosy. Od momentu kiedy używam go regularnie, w wannie i na szczotce do włosów nie zostają już setki włosów, które były tak słabe, że przy pierwszej lepszej okazji dawały się we znaki.

Używam tego produktu od: 1 rok

Bardzo dobry szampon

To bardzo dobry szampon, zdecydowanie przewyższa apteczną Dermenę, również produkowaną w Łodzi.

Jest bardzo delikatny, ma zbawienne działanie na skórę głowy - łagodzi podrażnienia, włosy nie sa po nim skołtunione i przesuszone, jak po Dermenie, choć nie są też silnie nawilżone. Szampon pieni sie bardzo dobrze i jedna aplikacja wystarcza na umycie włosów długich. Zapch jest delikatny,przypomina nieco zapch rozwodnionego arbuza.
Co najważniejsze, włosy trzymaja sie po tym szamponie głowy, a nie wszystkich obocznych obić, foteli i ciuchów - to ogromna zaleta.
Producent zaleca stosowanie szamponu dwa razy w tygodniu, ja stosuję co dwa , trzy dni - w takim tempie niestety szampon kończy sie błyskawicznei, wystarcza na 6-8 razy, pojemność to zaledwie 125 ml i to jedyna wada tego produktu . Kupię go jeszcze kilka razy na pewno.

Używam tego produktu od:miesiac
Ilość zużytych opakowań:konczę pierwsze

rewelacyjny

Szampon wzmacnia i nawilża włosy, powoduje że łatwiej się rozczesują i nie przetłuszczają. Włosy są lekkie, świeże i nie elektryzują się. Ma przyjemny zapach i niebieski przezroczysty kolor. Opakowanie jest ładne i poręczne, a nieduża pojemność świetnie nadaje się na podróż. Jest bardzo wydajny. Używam go na zmianę z przeciwłojotokowym.

Świetny na zniszczone włosy

Wyczytałam o tym szamponie na stronie internetowej Polleny Evy.Zachęcił mnie jego opis i skład.Więc kupiłam.I dobrze zrobiłam.Moje włosy są kręcone, blond i bardzo suche.Po każdym myciu włosów robił mi się na głowie wielki kokon, którego bez nałożenia odżywki do spłukiwania nie mogłam rozczesać.Ten szampon wszystko zmienił.Od czasu gdy go używam włosy są nawilżone,dobrze się je rozczesuje, wzmocniły się, stały się bardziej lśniące.
Jedyny minus za małą pojemność oraz dostępność tylko w aptekach i to najczęściej na zamówienie.