La Roche-Posay, Respectissime Densifieur (Tusz pogrubiający, podkreślający i rozdzielający rzęsy)

Pojemność 5,8 ml

Pierwsza maskara ze składnikiem imitującym płyn łzowy. Nie kruszy się i nie osypuje. Pogrubia, podkręca i rozdziela rzęsy. Nawet cienkie rzęsy są wyraźnie podkreślone i wzmocnione, a ich średnica zwiększona. Zalecany dla osób o wrażliwych oczach, noszących szkła kontaktowe, cierpiących na choroby oczu lub schorzenia dermatologiczne wywołujące wrażliwość spojówek. Dokonano rygorystycznej selekcji bezpiecznych produktów, ograniczono liczbę składników. Zastosowano znany z dobrej tolerancji wosk pszczeli, aby uzyskać efekt doskonałego pokrycia rzęs elastyczną, dobrze przylegającą warstwą. Twarde woski roślinne w dużych stężeniach, zastygając natychmiast po nałożeniu tuszu, intensywnie podwija rzęsy. Specjalny plastyfikator umożliwia idealne rozdzielenie rzęs. Tusz rozprowadzany jest na całej długości, a pomiędzy rzęsami nie tworzą się grudki. Opatentowany kompleks powlekających polimerów, zapewnia doskonałe i długotrwałe przyleganie tuszu na całej długości. Specjalna trójpanoramiczna szczoteczka pozwala na wyjątkowy efekt. Nie dodano substancji zapachowych. Nie zawiera: kalafonii, laki, karminu koszenilowego, opiłków masy perłowej.
Dostępny w kolorze czarnym i brązowym.

minus za szybkie wysychanie :(

Mam już trzecie opakowanie tego tuszu, więc z całą pewnością mogę stwierdzić, że jest "suchy" od nowości :(

Tego w tuszach nie lubię tzn. ani jak są bardzo suche ani jak są za bardzo mokre. Jednak znalazłam sposób na ten tusz ;) mianowicie (to mój patent;)) dodaje kroplę żelu Physiogel do demakijażu za każdym razem kiedy tusz zaczyna się topornie nakładać. Najlepiej na wieczór dać kropelkę, rano jest rzadszy, super się nakłada, nie podrażnia i daje efekt meeega długich rzęs.

Także zalety tego tuszy:

+wspomniany efekt ekstra długich, do samych brwi, rzęs
+nie podrażnia
+nie rozmazuje się nawet w czasie intensywnego wysiłku
+ma wygodną podkręcającą szczoteczkę (zdjęcie nieaktualne w opisie)
+ dość wydajny jeżeli zastosujemy mój patent;)
+nie kruszy się

Minusy:
-suchość
-niska wydajność

Ogólnie tusz polecam, gdyby był bardziej mokry z natury dałabym mu wyższą ocenę. Polecam zakup w zestawach promocyjnych. Ostatnio zapłaciłam za zestaw krem Toleriane Ultra+tusz około 67 zł

średni

plusy:
-bardzo ładnie pachnie
-wydłuża rzęsy
minusy:
-mimo, że wydłuża to nie pogrubia przez co moje rzęsy wyglądają prześmiesznie:)
-tworzy grudki
-bardzo dużo tuszu znajduje się na szczoteczce i trzeba się namęczyć żeby ją z tuszu \'oczyścić\'

Nie podrażnia, ale mało widoczny

Czasami, a to chyba zależy od odporności, mam wrażliwe oczy i makijaż je podrażnia. Ten produkt był jedynym, który nie powodował podrażnień.

Na plus:

+ nie podrażnia oczu nawet po wielu godzinach noszenia
+ nawet go nie czuć
+ nie ma uczucia suchego oka, bo on naprawdę nawilża

Na minus:

- wysoka cena
- słaby efekt, tzn. prawie wcale nie widać, że oczy są umalowane

Podsumowując: jeśli znów będę miała podrażnione oczy, to do niego wrócę jako do jedynego ratunku, ale póki co będę stosować tusze o większym efekcie pogrubienia pogrubienia

Używam tego produktu od: kilku lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: trzy

Dobry efekt

Tusz ma kilka "powaznych" zalet i jedna powazna wade.

Zalety:
+ dlugo zachowuje swoje wlasciwosci i nie wysycha takszybko jak inne tusze, z ktorymi mialam do czynienia
+ daje widoczny efekt pogrubienia i wydluzenia rzes
+ ladnie pachnie
+ estetyczne i trwale opakowanie

Minusy:
- w dni gdy dlyzej slecze przed komputerem podranzia mi oczy - wiem, ze to tusz, bo robilam eksperyment
- nie jest zbyt trwaly - mam tlusta cere a ten tusz robi mi ksero po kilku godzinach (pod brwiami)
- ma zbyt luzna konsystencje i latwo nim tak napackac rzesy, ze konieczny jest demakijaz i zaczynanie roboty od nowa

Reasumujac - najwieksza zaleta to efekt, najwieksza wada - trwalosc makijazu.

Używam tego produktu od: 8 mies
Ilość zużytych opakowań: 1 op.

OWADZIE NÓŻKI

Daję mu trzy gwiazdki, bo ma jedna jakże ważną dla mnie zaletę - NIE UCZULA. I pewnie będzie dla mnie ostatnią deską ratunku, jeśli znowu dopadnie mnie nadwrażliwość na kosmetyki, co zdarza mi się co jakiś czas. Niestety, poza tym tusz pozostawia wiele do życzenia: robi owadzie nóżki z "kuleczkami" na końcach, po zaschnięciu rzęsy są twarde jak kamień i sklejone, szybko wysycha w opakowaniu więc jest mało "ekonomiczny", osypuje się w ciągu dnia. Daleko mu do ideału....Używam tego produktu od: używałam pół roku temu przez 2 miesiące

***

Do zastawu z kremem dostałam 2 miniaturki tego tuszu. Ma dużą szczoteczkę. Dobrze rozdziela rzęsy i byłam tym zdziwiona, bo szczoteczka nie wygląda na taką. Średnio pogrubia, lekko wydłuża, nie podkręca. Niestety tusz się kruszy i to już po 3-4 godzinach. Na plus rzeczywiście jest dobry dla wrażliwych oczu. Mogę go używać nawet przy bardzo podrażnionych oczach. Dobrze się zmywa. Ja dostałam przy okazji, ale za taką cenę na pewno bym go nie kupiła. Dałabym dwie gwiazdki, ale za to, że nie podrażnia dostaje 3.

Używam tego produktu od: grudnia
Ilość zużytych opakowań: 1 z 2*2,5ml

Dla mega wrażliwców

Polecam mega wrażliwcom, którzy nie są w stanie używać innych tuszy. Ten faktycznie ani trochę nie podrażnia, nie powoduje alergii, swędzenia, nic z tych rzeczy. Ale to tyle zalet.
Tusz nakłada się ok, ale trzeba do tego pewnej wprawy. Niestety lubi zbijać się w grudki, skleja rzęsy, rozmazuje się i odbija na powiekach (zwłaszcza dolnej, co daje efekt podbitych oczu). Do tego choć wydajny jest baaardzo drogi i naprawdę nie ma sensu wydawać takiej kasy, kiedy może się z powodzeniem używać innych tuszy. No ale producent zaleca go właśnie wrażliwcom i ja przychylam się do tego zalecenia: dla wrażliwych - tak, dla normalnych - nie.

Używam tego produktu od: ok pół roku

słaby

Kupując krem dostałam w zestawie miniaturkę tego tuszu, więc jedynym plusem jest to, że nie zmarnowałam na niego kasy. Niestety jest to jeden z gorszych tuszy jakich używałam, tworzy grudki, skleja rzęsy (a ma podobno rozdzielać), trudno się rozprowadza. Zdecydowanie odradzam.

Ilość zużytych opakowań: 1 (2,5 ml)

naprawdę hipoalergiczny

jedyny tusz, którego - z powodu alergii - mogę używać. porządnie pogrubia i wydłuża rzęsy (choć moje rzęsy i tak są długie), nie osypuje się, nie brudzi soczewek, łatwo zmywa się z rzęs samą wodą. nie uczula, przynajmniej w moim przypadku i jest bardzo wydajny. polecam alergikom:)

fajny !

Dostalam w aptece probke tego tuszu. Pomalowalam nim z ciekawosci. Zaznaczam,ze nie mam wrazliwycz czy i dotychczas zadne tusz nie spowodowal u mnie pieczenia, lazawienia, itd. Tusz bardzo fajny. Mam grube, sztywne i dlugie rzesy. Pomalowalam dwukrotnie i otrzymalam tak lubiany przeze mnie efekt "sztcznych rzes". Nawet troche je podkrecil. Akurat w tym dniu sie lekko poplakalam, czego skutkiem bylo lekkie rozmazanie sie tuszu w kacikach oczu. Ogolnie jestem bardzo zadowolona z efektu i jak tylko skonczy mi sie proba to sobie kupie pelnowymiarwy.

Używam tego produktu od:pare dni
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1 - darmowy tester z apteki

Sympatyczny.

Dostałam miniaturkę tego tuszu do zakupów w aptece, nie spodziewałam się za dużo, ale byłam z niej naprawdę zadowolona. Tusz ma mocny czarny kolor, ładnie pogrubia i podkreśla rzęsy. Efekt nie jest teatralny, ale są naprawdę efektownie uniesione, podkreślone i wymodelowane. Tusz jest trwały, nie kruszy się, nie rozmazuje, nie odbija się, za to doskonale się zmywa. Nie podrażnia oczu.
Co do tego, jak długo da się go używać, niestety nie mogę się wypowiedzieć - po pierwsze miałam tylko miniaturkę (którą nota bene zgubiłam), po drugie rzęsy maluję od kilku miesięcy sporadycznie, więc tusze mają u mnie teraz inne prawa.;)

Używam tego produktu od: ok. miesiąca-dwóch
Ilość zużytych opakowań: 1 miniaturka

delikatne podkreślenie rzęs

Po porażkach z wieloma tuszami zdecydowałam kupić ten.
Tusz bardzo dobry, nadaje się do wrażliwych oczu. U mnie nie sprawdził się w 100%- oczekiwałam, że nie będę go czuć na oczach wcale tymczasem w połowie dnia (tj. od ok. 5h od nałożenia) lekko piekł (oczywiście pieczenie jest zupełnie nieporównywalne po tych nie aptecznych tuszy- tam to był ogień w oczach).
Baaardzo łatwo go zmyć- samą wodą!
Nie kruszy się, nie odbija na dolnej powiece.
Jedyny minus to szczoteczka- nabiera za dużo tuszu, konieczne "sciągięcie" nadmiaru, bo zamiast podkreślenia rzęs można uzyskać koszmarny efekt.

W rubryce "czy kupisz ponownie" zaznaczam "nie wiem", gdyż zamierzam jeszcze wypróbować te Cliniqueowe. Gdy te zawiodą- będę wierna temu tuszowi.Używam tego produktu od: 4mies