Marc Jacobs, Daisy EDT

notino.pl
Średnia ocena: 3.99/5

Średnia ocena: 3.68/5

zobacz więcej ofertzwiń

Radosny zapach sygnowany przez Marca Jacobsa to kompozycja delikatna, nieskomplikowana. Daisy kojarzy się z radością, swobodą i beztroską. Przeznaczono ją przede wszystkim dla młodych kobiet w przedziale wieku 18-24 lata. Perfumy zamknięto w uroczym flakoniku z oryginalnym, kwiatowym korkiem. Główne nuty to dzika truskawka, fiołek, gardenia, jaśmin, wanilia i piżmo.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: dzika truskawka, liście fiołka, czerwony grejfrut
nuta serca: fiołek, jaśmin, gardenia
nuta bazy: esencja waniliowa, piżmo, białe drzewa (white woods).

kwiatowe, piżmowe, drzewne
wody toaletowe

18% jesień/zima 82% wiosna/lato

Przepiękny zapach

Perfumy kupiłam w ciemno ze względu na ładne opakowanie i chęć przetestowania. Zapach mnie urzekł, szczególnie nuty jaśminu - uwielbiam. Gdyby tylko był trochę bardziej trwały i intensywny, to by był idealny dla mnie.
Plus cudne opakowanko, ale ciężkie do przewożenia ;)

• Flakon: 5

Daisy - delikatny zapach na lato

Zakupiłam te perfumy trochę w ciemno na swój ślub, bo sam ich wygląd jest elegancki i przeuroczy.
Zapach mnie zaskoczył. Jest piękny, lekki, kwiatowy i delikatny.
Wyczuwam tam nutę mojego ulubionego jaśminu, fiołka i wanilii.
Utrzymuje się przez cały dzień.
Miały to być perfumy na wyjątkowe okazje, ale tak bardzo mi się spodobały, że używam ich w okresie wiosna/lato na co dzień.

• Flakon: 5

Wiosną lubię pachnieć lekko :)

Do zakupu Daisy zachęciło mnie urocze opakowanie. Czyż te kwiaty na korku nie są śliczne?
Dodatkowo nuty zapachowe, w stylu kwiatowo-drzewnym i wanilia w bazie przesądziły o chęci posiadania.
W pierwszych akordach czuć nuty owocowe. Rześkie, wesołe, bo zapach otwierają czerwony grapefruit, poziomki leśne, liście fiołka.
Woda toaletowa dość szybko przechodzi do serca zapachu, w którym mamy do czynienia z kwiatowością gardenii, fiołka i jaśminu.
Na koniec zapach osadza się na skórze i pozostaje z nami na długo, bo ok 7-8 godzin, co jak na wodę toaletową jest bardzo dobrym wynikiem.
Nuty podstawy, są z pozoru słodkie, bo mamy tu piżmo i wanilię, ale jest to słodycz kwiatowa, lekka i na pewno nie ulepkowata.
Na mnie zapach trzyma się rewelacyjnie i ma bardzo dobrą projekcję. Ciągle jestem pytana, czym tak pięknie pachnę i to po długim czasie po aplikacji.
Daisy jest świetnym zapachem na wiosnę, lato, gdyż nie przytłoczy, a będziemy się czuć nim zaopiekowane :)

Piękny kwiatowy zapach

Lekki zapach, kwiatowy, nie jest odurzający. Przyjemnie się go wyczuwa cały dzień. Zdecydowanie na okres wiosna/lato.
Flakon z kwiatkiem jest uroczy :)

Wykorzystała: kilka próbek

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 5

jest to zapach który czuć krótko

Zapach Daisy jak dla mnie taki typowo kwiatowy i za delikatny, prawie go nie czuć. Jest bardzo słabo wyczuwalny , bardzo ale to bardzo nietrwały i to jest największy minut tego zapachu od Marc Jacobs.
Troche przypominają Chance eau tender od Chanel z tym , że Chanel są intensywniejsze i dużo trwalsze .
Daisy są zaliczane do grupy zapachów kwiatowo drzewnych ich głową jest czerwony grapefruit, poziomki leśne i liście fiołka, w sercu znajduje się gardenia, fiołek i jaśmin,podstawa jest piżmo, wanilia i białe drzewo.
Testowałam próbki tej wody toaletowej i zniechęciły mnie jednak do kupna flakonika, który ma uroczy design, podobają mi sie te plastikowe stokrotki na nakrętce, ale nie będę dla samej tylko butelki ich kupować.

Zakurzona truskawka

Szczerze ? to męczę się z tym zapachem. Nie mam dla niego też odpowiedniego momentu by go użyć. I to w takim negatywnym sensie. Lubię stosować zapachy w zależności od nastroju, sytuacji i pory roku. Daisy , nigdzie mi nie odpowiada. Przez lato za mydlany, przez zimę wydaje się być zbyt lekki. Na wiosnę zbyt smutny. Sięgam po niego tylko w jednej sytuacji , gdy mi się przypomina że go mam i wypadało by go zużyć...
Jest takim moim obowiązkiem...
Jakbym miała oddać zapach do sytuacji to do tej idealnie pasuje.
Wróciłam z urlopu , cudownych wakacji. Najlepsze się skończyło , czas wrócić do obowiązków domowych... Zakładam starą rozciagnięta koszulkę i sprane szare spodenki dresowe .Tych ciuchów chciałabym się pozbyć ale ze względu na oszczędność zostawiam je do sprzątania. Okazuje się że kurz wyłazi spod łóżka bo dawno nikt tu nie sprzątał . Biorę się za generalne sprzątanie. Okazuje się że pod łożkiem między kłębami kurzu i rzeczami zagionionymi odnajduję małe mydełko a obok zakurzoną starą truskawkę. Wyrzucam ją do kosza i sprzątam dalej...
Dla mnie tak pachnie Daisy.
Nie wiem czemu ale takie skojarzenie pojawia się gdy używam tej wody.
Niestety jeden z gorszych zapachów w mojej kolekcji.

Gdybym zapach miała ubrać w kolor byłby to szary.
Szary jak kurz.
Gdybym miała ubrać w emocje byłby to smutek.

Daisy

+ piękny flakon
+ trwałość
+ lekki zapach
+ dostępność
+ wydajność

+/- zapach kwiatowy : prosty, banalny, niewyróżniający się, nieskomplikowany, przeciętny
+/- intensywnosc slaba
+/- cena

Marc Jacobs, Daisy

Zapach w którym się zakochałam dla mnie idealny na ciepłe i te trochę chłodniejsze dni.
Zapach jest świeży i lekki nie duszący wyczuwam w nim zdecydowanie nuty kwiatowe oraz gdzieś jak by zaplątała się w nim jakaś słodycz co ociepla delikatnie zapach.

• Flakon: 5

Dostałam próbkę i wiedziałam, że muszę go mieć

Po otrzymaniu próbki przymierzałam się do zakupu tych perfum z rok. Niestety cena jest dosyć wysoka, a miałam na uwadze, że to woda toaletowa a nie perfumowana. Jednak zapach mnie niesamowicie urzekł. Bardzo lekki, kwiatowy. Dokładnie taki, jakie lubię. Nie jest mocny, ciężki. Niestety trwałość także bez rewelacji, ale ta kompozycja tak mi się spodobała, że jestem w stanie to wybaczyć, jeśli dorwę te perfumy na promocji

marc jacobs daisy

od razu spodobał mi się ten zapach. jest bardzo delikatny, kwiatowy i przyjemny jednak mam wrażenie ze niezbyt trwały. urocze opakowanie i dobra cena.

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Bez rewelacji

Poza uroczym, przykuwającym uwagę falonem, perfumy nie wyróżniają się. Zapach kwiatowy - nieskomplikowany, nie jest oryginalny. Prosty, lekki. Typowo codzienny. Perfumy są trwałe. Brakuje im intensywnosci. Ponownie nie zdecydowałabym się na zakup tego produktu.

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Kocham wielbię ubóstwiam

Mój numer 1 wśród perfum. Ubóstwiam te perfumy. Są delikatne, subtelne. Ich dziewczęcość aż od nich bije. Ktoś kto nie lubi delikatności w zapachu mogą się mu nie spodobać. Są to typowo wiosenno-letnie perfumy. Zapach po paru sekundach zmienia się by połączyć się z naszym pH skóry i utrzymuje się długo. Nie jest nachalnie kwiatowy, zapach jest zbalansowany. A opakowanie szczególnie zakrętka jest przepiękne choć zaraz niekomfortowe kiedy chcemy je se sobą wziąć w podróż.