Chanel, Chance EDT

Chanel, Chance EDT

Zapach powstał jako połączenie świeżych, kwiatowo-korzennych nut, które razem dały silny i odważny aromat. Jego przeznaczeniem jest kobieta, która słucha swych pragnień, jest świadoma swoich silnych i słabych stron; nie stara się być uwodzicielska lecz wychodzi jej to mimowolnie...
Zapach został tak skomponowany, że zanikające w jednej fazie nuty pojawiają się na nowo w późniejszej fazie rozwoju zapachu, tworząc koło zapachowe.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cytrusy, hiacynt, różowy pieprz
nuta serca: wanilia, jaśmin, irys
nuta bazy: paczula, wetiweria.

wody toaletowe
kwiatowe

• Flakon: 5

Klasyk

Chance Eau de Toilette na nowo zagościł w mojej kolekcji. Miałam dawno temu i nagle.... zatęskniłam :)
Chance to zapach kwiatowo-cytrusowy, świeży i nieco wytrawny. Z początku daje nieźle po nosie. Otwiera się bowiem dużą dawką pieprzu, chłodnym irysem i ziemistą paczulą. Ten początek to gratka dla koneserów wytrawnych, chłodnych kompozycji. W miarę trwania na skórze dochodzą do głosu kwiaty, głównie róża i jaśmin ale w otoczeniu cytrusów. W bazie Chance cichutko pobrzmiewa wanilia, subtelna i prawie niewyczuwalna. W tle zaś delikatne piżmo nadające kompozycji kremowego akcentu.
Chance Eau de Toilette to perfumy niesamowicie uniwersalne. Nie straszne im upały, w wysokich temperaturach przynoszą orzeźwienie ale i pięknie wybrzmiewają także w zimie. Ten zapach to kwintesencja kobiecości. Dla mnie bardziej na dzień niż na wieczór. Trwałość rewelacyjna!

• Flakon: 5

Fajny

Przyjemny, świeży, lekko słodki, cytrusowy zapach. Fajnie przebija się tutaj różowy pieprz, nadaje mu charakteru. Zapewne dzięki paczuli wyczuwalna jest (na szczęście lekko) specyficzna ziemista nuta, charakterystyczna dla kompozycji zapachowych Chanel. Uważam, że perfumy te idealnie sprawdzą się latem, są orzeźwiające, dodające energii, bardzo pozytywne.
Trwałość i projekcja na wysokim poziomie.

Lato w wielkim mieście.

Nie przepadam za świeżymi perfumami. Mam wrażenie, że już wyrosłam z lekkich, zwiewnych wód zdominowanych ozonem, melonem, ogórkiem czy cytrusami. Nawet latem nie sięgam po nie chętnie. Świeżaki nie budzą we mnie wielu emocji, sama po nie nie sięgam, a ja już coś dostanę to zużywam bez większego zainteresowania i od razu o takim zapachu zapominam, bo najzwyczajniej w świecie takie zapachy ulatują z mojej głowy szybko jak ze skóry i ubrań w trakcie noszenia.

Po pierwszym powąchaniu Chance(dostałam małą odlewkę) pomyślałam sobie-O, kolejny świeżak do ponoszenia, zużycia i zapomnienia.
Jak się okazało-wykorzystał swoją szansę. :)

Chance zdecydowanie jest zapachem świeżym. Ale nie jest to świeżość lekka, banalna, ulotna i prosta.
Jest to świeżość skomplikowana, nieoczywista i zadziorna, ale jest to zadziorność z klasą i szykiem.

Motywem przewodnim Chance są hiacynty i irysy. Pudrowe, nieco surowe. I nie wiedzieć czemu-ja czuję tam len, lnianą, świeżo wyprasowaną tkaninę. Przeplatane różowym, drobno zmielonym pieprzem. Na bazie z chłodnej, zielonej wetywerii
Na otwarciu skropione są sokiem z cytryny, która sprawia, że na początku perfumy brzmią jak męskie, jednak Chance jest w 100% zapachem pełnym kobiecości.

Jest to zapach kobiety pewnej siebie, przebojowej.
W czarnych szpilkach, dopasowanych dżinsach, białej bluzce, która idealnie leży na jej szczupłym ciele, idzie przez centrum nowoczesnego miasta skąpanego w upale lipcowego południa.
Jedną ręką poprawia duże okulary przeciwsłoneczne, w drugiej dźwiga torby z luksusowych butików znanych projektantów. Głowę trzyma wysoko, kroki stawia pewne i szybkie, jest pełna elegancji i szyku.

Ilość zużytych opakowań: odlewka

Szukam dalej...

Zapach ciepły, piękny, czysty ale bardzo ulotny, trwałość mnie strasznie rozczarowała. Nie ma ogona, jest najdłużej wyczuwalny na włosach. Za taką cenę można oczekiwać więcej. Szkoda...

Ilość zużytych opakowań: 1 - 100 ml

Idealny zapach

Uwielbiam te perfumy!
Słodko-świeży zapach, na prawdę bardzo trwały.
Nadaje się zarówno na wieczorne wyjścia jak i na codzień.
Cena może trochę odstraszać, ale warto! tymbardziej że perfumy są wydajne, wystarczy tylko troszkę psiknąć, aby pachnieć pięknie przez cały dzień(albo noc) :)

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

światło, energia i radość

Cudowne, olśniewające, dodające energii, poprawiające humor! Zdecydowanie jest to mój numer 1. Zapach mimo że EDT może poszczycić się trwałością EDP. Wyczuwalne są w nich nuty korzenne ale mimo tego zapach jest niezwykle świeży, lekki, nieprzeszkadzający. Utrzymuje się całymi godzinami. Wielokrotnie słyszałam wiele pochwał i pytań czym tak pięknie pachnę. W zapachu w nucie głowy faktycznie wyczuwalny jest hiacynt oraz nuty różowego pieprzu które na prawdę dodają mu pikanterii i rozpoznawalności. Moim zdaniem zapach jest idealny na każdą porę roku (jako jedyny którego używałam) - w lato jest jasny, słoneczny, beztroski, romantyczny i zachęcający do wyzwań. W zimie - nuty wanilii i paczuli otulają jak w ciepły puchowy płaszcz a jednocześnie poprawiają humor i powodują że dni przestają być takie ponure.

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 5 opakowań (głównie 50 ml)

Przyjemne ale nie zachwycają mnie

Ładne, świeże, owocowe z zadziorną nutką.
Wszystko fajnie, ale czy są warte zachodu? Gdyby nie napis Chanel, to zapach zginąłby pośród innych, podobnych i byłby o połowę mniej popularny.

Jest ładny, optymistyczny, wesoły...ale coś w nim drażni. Nie jest ani wybitnie piękny, ani oryginalny. Ot taki miły zapaszek na wiosnę i lato.

Używam tego produktu od: kilka razy w ciągu ostatnich paru miesięcy
Ilość zużytych opakowań: odlewka

Kocham

Używam tych perfum niezmiennie od co najmniej 3 lat. Jest w nich coś uzależniającego, coś co powoduje, ze trudno mi je innymi perfumami zastąpić. Zapach jest trwały.

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 5 dużych opakowań

luksus, puder i pomarańcze

Uwielbiam ten zapach. Pięknie rozwija się na skórze, jest zabójczo trwały- inny niż EDP i jak dla mnie trwalszy(?)
Otula mnie złudzeniem prawdziwego luksusu, beztroski, bezpieczeństwa. Zapachem pudrowo- pomarańczowym. Jest w nim coś niesamowitego. Odrzuca drobne troski, zły nastrój idzie precz. Ten zapach mnie po prostu unosi, koi i dodaje energii. W dodatku jest w nim jakaś nuta niespodzianki- oczekiwanie na coś miłego wisi w powietrzu:) Taka radosna atmosfera. Zdecydowanie powinnam dostać gdzieś w prezencie dużą butelkę- nie wiem jak to się dzieje, ale jestem milsza dla otoczenia jak używam tego zapachu:) Bardzo silnie działa na moją podświadomość. Polecam testować EDT

Używam tego produktu od: 6 mies
Ilość zużytych opakowań: 50 ml

Mój numer 1

Zdecydowanie mój ukochany zapach!
Bardzo trwały, efektowny, moge go wąchac bez końca ; P Poezja dla nosa! xD
Jedyny minus to cena... Trochę przerażająca, ale za to jest bardzo wydajny. Kocham kocham kocham! I szczerze P O L E C A M.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe, 50ml

przedawkowałam

To najlepszy zapach jaki dotychczas miałam, moje kwc, absolutnie ukochane, bardzo trwałe, wiele lat nie rozstawałam się z nimi wcale, no i przedawkowałam. Wciąż jednak zachwycają mnie u innych. Doskonała kompozycja, chanelowski hit, jak dla mnie. EDT odpowiada mi bardziej niż EDP, są trochę inne, wg. mnie ładniejsze. Dają po nosie i ciągną się pięknie. Zauważalne bardzo pozytywnie przez wszystkich. Dam sobie jeszcze chwilkę i kupię ponownie. Już nie będę ich używać ajko jedynych, ale nie wyobrażam sobie, by z nich zrezygnować kiedykolwiek

moje naj

Wypróbowanie nowych perfum kończy się oddaniem koleżance i ... powrót do Chance.
To po prostu mój zapach - zdecydowany, ale nie duszący.
Bardziej na wieczór, ale zdarza mi się polepszyć sobie dzień :)

Bardzo trwały.

Cena znośna patrząc na długość utrzymania się zapachu.

Często ktoś znajomy lub nie zwraca uwagę na ten zapach kiedy go noszę.