Jean Paul Gaultier, Ma Dame EDT

Jean Paul Gaultier, Ma Dame EDT

Najnowszy (wrzesień 2008) zapach Jean Paul Gaultiera to pełna uroku kombinacja róży, grenadiny i cedru. Zapach przeznaczony dla młodych kobiet.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: pomarańcza, grenadyna
nuta serca: róża
nuta bazy: piżmo, drewno cedrowe.

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
drzewne
wody toaletowe
50 - 100ml, <50ml

• Flakon: 1

okropne

Ma Dame to moja trauma perfumowa, flakon stoi u mnie od kilku lat i nijak się nie umiem przekonać do niego. Ma w sobie irytującą nutę wiodącą, dla mnie mocno syntetyczną, wręcz plastikową. Czuję nieznaną substancję pomieszaną z pomarańczą i sztucznym słodzikiem. To coś, czego nie umiem 'przełknąć', odrzuca mnie wręcz i drażni.
Dla mnie Ma Dame jest zwyczajnie dziwny, kojarzy mi się przez to z Alienem T. Muglera, choć składniki zgoła inne.

Cytrusowe na lato

Perfumy zamknięte w prostej acz gustownej butelce. Kolory pomarańczu i różu kojarzyc by się mogły zdecydowanie z zapachem słodkim, ciepłym, kwiatowym ale delikatnym, nie przesadnym. Tu jednak Gaultier nas zaskakuje. Perfumy pomimo składu są dla mnie zdecydowanie cytrusowe. Znając zapach flakon kojarze dokładnie z różowym grapefruitem. Są to perfumy idealne na upalne dni, dla osob aktywnych. Zapach chłodny, orzeżwiający. Perfum nie kupiłabym z uwagi na chęć odkrywania nowości, nie uwiodły mnie na tyle by powrocic do nich.

Używam tego produktu od: 2,3 roku
Ilość zużytych opakowań: 1x100ml

clubbing

Mam edt 50ml made in France.
Ciekawa słodka kompozycja... Czuć wyraźnie różę pomieszaną z grenadyną, mocno likierowo-drinkowo, jest tez cytrusek, w tym przypadku pomarańcza, ale czuć ją cytrusowo-cytrynowo.
Bardzo, bardzo trwały zapach, utrzymuje się na skórze. Łagodnieje z czasem, ale nadal czuć tę samą nutę, więc nie ewoluuje bardzo.
Raczej to nie jest rockandrollowa młoda kobieta, ale na pewno w clubie, neonowe światła, raczej dziewczę odstrzelone niezłe w tym clubie, króciutka mini, mocny makijaż, laska z drinkiem w dłoni typu campari.Takie mam skojarzenia, wyobrażenia.

Dostałam perfumy w prezencie. Hmm... Może odmładzać, ciut noszony czasami. Powoli go zużyję, polecam do wypróbowania.

o nieeee

Zapach wg mnie mega syntetczyny, męczący, tani. Straganowy, bazarowy koszmarek. Do tego trwały, przez co mega cierpiałam wiele razy. Liczyłam, że się do niego przyzwyczaję, polubię, cokolwiek. Niestety, nie było mi to dane. Zapach totalnie mnie przygniatający.

Używam tego produktu od: miesiąca, ale się pozbyłam
Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe, obecnie już nie u mnie

Niesamowite...

Używałam tych perfum kilka razy w życiu,ale to tylko i wyłącznie z tego powodu że lubię próbować nowości.Mogłabym nimi pachnieć cały czas...
Perfumy są piękne,zakochałam się w tym zapachu od razu.Są niesamowicie oryginalne,ciężko znaleźć drugie perfumy,które byłyby choć w połowie podobne do tych.
Zapach szalenie zmysłowy.Każdej kobiecie dodaje nutkę seksapilu.
Co najważniejsze!Zapach mocny,bardzo wyczuwalny.Bardzo trwały.Kiedy nimi pachniałam,non stop słyszałam pytania : &quot;co to za piękny zapach?&quot;, &quot;jakich perfum używasz&quot;.Praktycznie każdy zwracał na nie uwagę.
Zdecydowanie najlepsze z najlepszych.

Ilość zużytych opakowań: 4 flakony po 50 ml

Jedne z moich najlepszych perfum

Zapach intrygujący, zmysłowy. Nie można nazwać go ani słodkim ani świeżakiem. Na pewno ma swój charakter i pazur. Grenadina dodaje mu właśnie tego czegoś, kwaskowatości ale nie cytrusowej, piżmo zaś wyrazistości. Nie do końca jestem przekonana czy do mnie pasuje, bo jetem delikatną blondynką a on jest bardzo mocny. Jedno jest pewne, nigdy nie pozostaje niezauważony. Trwałość na mnie zabójcza.

Używam tego produktu od: 4 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 x 50 ml - jeszcze mam:)

Idealny zapach dla pewnych siebie,odważnych kobiet

Uwodzicielski zapach, delikatny,zmysłowy :D strasznie strasznie polecam ;)

Stojąc w sklepie z perfumami miałam do wyboru kilka perfum wybranych przez panią która co chwile podawała mi inne flakoniki zachwalając każdy zapach z osobna w inny sposób,kiedy miałam już dosyć opusciłam wzrok i zobaczyłam je! Od razu kazałam sobie podać żeby móc powąchać, to było TO!!! Od tamtej pory nie znalazłam żadnych innych perfum tak doskonałych, oczywiście są inne ładne zapachy ale ten odpowiada mi najbardziej!

Cudowny!

Świetny, intrygujący zapach z mocną nutą pomarańczy, którą uwielbiam w perfumach. Kiedyś były takie e.d.t. BU tease, tez z pomarańczą, ale już ich nie robią...

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: 2 duże

bez wyrazu

Dostałam te perfumy jako prezent, więc nie powinnam wybrzydzać ;-) Zapach nawet podoba mi się ,ale nie na tyle żebym sama go kupiła.
Używam ich na co dzień na spacery. To dziwne ,ale nie wyczuwam w nich żadnej nuty, która jest podana w składzie, gdyż całość zlewa się w trudny dla mnie do określenia zapach, trochę syntetyczny.
Trwałość jest całkiem przyzwoita.

Syntetyczne Miasto

Do Madame przymierzałam się kilkukrotnie, nie mogąc się zdecydować, czy jest to zapach, któremu ulegnę, czy jednak nie. Czas pokazał, że kompozycja ta jest jednak zupełnie nie moja, chociaż ma swoje walory.

Zapach na pewno spodoba się amatorom kreacji pudrowych i na wskroś syntetycznych, który będzie pasował - o dziwo do wizerunku perfum użytego w ich kampanii reklamowej. Jest to zatem zapach, który doskonale wkomponuje się we właściciela o ubiorze zgodnym z najnowszymi trendami mody, najlepiej osobę wolnego zawodu, która w przerwie między pracą przemierza z kawą w ręku, połyskliwych sztucznościach i nieśpiesznie ulice jakiejś ruchliwej metropolii usianej drapaczami chmur, w której każdy jest zajęty wyłącznie sobą.

W kompozycji wyczujemy przede wszystkim nuty sztucznego, pudrowego irysa, trochę stonowanych elementów mydlanych oraz próbę przemycenia róży, która jednak zlewa się niemal nierozpoznawalnie z resztą nut. Zapach nie rozwija się i jak przystało na typowego syntetyka przylepia się do skóry i uparcie trwa. Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań:

Do pubu ruszyć czas

Miła atmosfera, dobra muzyka, dziewczyna podchodzi do baru, zamawia swojego ulubionego drinka...

Szczerze mowiąc nie przepadam za świeżymi, kwiatowymi zapachami, a cytrusowe akcenty nie raz kompletnie odstraszyły mnie w czasie testów. A mimo to Ma Dame jakoś udało się mnie zauroczyć.

Zacznę od tego, że grenadyna jest jednym z moich ulubionych składników w koktailach, co pewnie miało tu jakiś wpływ:). Sympatyczna nutka nadaje zapachowi przyjemnego, drinkowego, niezobowiązującego charakteru, nie czyniąc go jednocześnie drinkiem bardzo dosłownym.

Słodycz syropu przełamuje cierpka pomarańcza. Po jakimś czasie zdecydowanie wyczuwam tu delikatną różę podszytą piżmem.

Ogólnie Ma Dame widzę jako zapach zwiewny, frywolny, zabawny. Nie jest jednak tandetny i kiczowaty, jak to bywa udziałem tworów Moschino czy Gwen Stefani chociażby.

Ilość zużytych opakowań: kilka ml

Cudowny Uwielbiam go :)))

Ja też nie rozumie dlaczego MA DAME ma same negatywy jestem nim zauroczona, jest piękny cudownie się rozwija, jest taki ciepły, śliczny, róże pomieszane z drzewem cedrowym, właśnie zakupiłam go jest przepiękny, długo długo mój:))))

Używam tego produktu od:kilku próbek
Ilość zużytych opakowań:1 i ponowny zakup napewno!!!!