Pierre Guillaume Paris (Parfumerie Generale), Musc Maori EDP

Pierre Guillaume Paris (Parfumerie Generale), Musc Maori EDP

'Musc Maori' jest pyszną wodą orientalną o mlecznej kompozycji, która rozwija się w miękki, ujmujący i otulający nas zapach. Gładkie drzewo cumaru orzeźwione jest zielonymi nutami kwiatów kakaowca. To czarno biały mezalians, gdzie białe piżmo łączy się z czernią kakaowca w nieoczekiwanej harmonii. Kompozycja jest słodko pudrowym połączeniem waniliowo pachnącej ambry i fasolki tonka.

Kategoria: orientalno-piżmowa

Nuty zapachowe: kakaowiec, białe piżmo, ambra, fasolka tonki.

wody perfumowane
piżmowe, orientalne

Chocolate is the chocolate is the chocolate

Słodko.
Leniwie wyciągam rękę z czekoladowej kąpieli. Bardzo leniwie. Nic nie muszę. Leżę w tłustawej, czekoladowej cieczy i z przyjemnością przewracam się z boku na bok jak brązowa foka. Mam skórę tak aksamitną, jak jej futro. Tak się czuję w Musc Maori.

Musc Maori to duża i bardzo leniwa przyjemność, która wyraźnie spowalnia moje procesy myślowe. Motorykę też. Nie mogę napisać zdania wielokrotnie złożonego ani pobiec do tramwaju! Nawet postawienie tego wykrzyknika przyszło mi jakby z trudem.Tak czuję się w Musc Maori.

A co czuję w Musc Maori? W otwarciu, żeby czekolada nie zabijała od razu swoją naturalistyczną wonią, jest na zachętę odrobina cytrusów w postaci, wg mnie, skórki pomarańczowej, nawet nieco zielonej. Później dołącza kremowe kakao, doskonalne kremowe, bardzo mleczne, z wyraźną pianką, żadne tam suche, wytrawne i pyliste kakao z paczulowymi reminiscencjami, tylko coś, o czym marzymy w długie zimowe wieczory. Kakao występuje w towarzystwie waniliowej w odbiorze ambry i białego piżma, które w tym przypadku pełni rolę swoistego odświeżacza, nie pozwalając czekoladzie stać się wielką, czekoladową zabójczą kulą.

Tak mi się wydawało, że dzięki nutom piżmowym Musc Maori nie jest zbyt dosłowny. Ale pani psycholog, z którą mam przyjemność od czasu do czasu współpracować, powiedziała oskarżycielsko "to pani tak pachnie ciasteczkami", zaś Pan Stettke z kolei oświadczył "pachniesz jak batonik Maciuś".

Musc Maori to naprawdę ładny, średnio trwały, bliskoskórny, czekoladowo-mleczny zapach i dla osób, które lubią porządne kompozycje z kategorii gourmand, to dobre rozwiązanie. Dla mnie jednak skreślają go skojarzenia czysto spożywcze, którymi hojnie szafuje otoczenie, kiedy go noszę, oraz fakt, że kompozycja nie rozwija się prawie wcale. Nic się nie dzieje poza tym, że czekolada jest czekoladą.

Kremowa, mleczna czekolada

Fajny, jadalny zapach mlecznej czekolady. Z ogonem, ale nie duszący i przede wszystkim nie jakoś strasznie słodki, nie męczy ale otula użytkownika słodką, aromatyczną mgiełką.
Musc Maori jest miękki, puszysty, słodki i bardzo harmonijny. Na mnie się prawie w ogóle nie zmienia, ale w tym przypadku nie uważam tego za wadę ;)
Jak na razie najfajniejszy czekoladowy zapach jaki do tej pory poznałam (a było ich już w sumie trochę) i jako jedyny nie wykluczam kiedyś tam swojego flakonu czy chociaż większej odlewki.

Trwałość przyzwoita - 5-6h się trzyma.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: odlewka

słodkie i bezpieczne

Zapach z kategorii tych, ktore lubie - ciepły, słodki, jadalny, przytulny, bezpieczny...Nie jest elegancki, kwiatowy, wysublimowany, ani tez owocowy, landrynkowy, letni ;)
Pierwsze nuty to słodka, mleczna czekolada z odrobina alkoholu, potem przechodzi w zapach mleka w proszku, czyli jest pudrowo i niemowleco. Na mojej skorze wypisz wymaluj Matin Calin comptoir :) Nie ma ogona, trzyma sie blisko skory, trwałosc srednia. Jest to taki przyjemny poprawiacz humoru, ktory mogłby trafic do mojej kolekcji, ale po pierwsze jest drogi, po drugie bardzo trudno dostepny. Chyba predzej ponownie kupie matin calin, jesli nan trafie...

Używam tego produktu od: paru dni
Ilość zużytych opakowań: próbka

Cudowna biała czekolada

Idealna biała czekolada zamknięta w perfumach... Przez przypadek dostałam próbkę i postanowiłam kupić flakon... tylko cena baaardzo przerażała, ale po pewnym czasie znalazłam używkę 30 ml :D I cieszy mnie, szczególnie zimą :) Trwałość idealna - psiknęłam na uczelnię o godz. 8 rano, a po powrocie ok. 21 jeszcze czułam na sobie :D Butelka mogłaby być ładniejsza, ale liczy się zawartość :love:

Używam tego produktu od: próbka od grudnia 2009, flakon od czerwca 2010
Ilość zużytych opakowań: parę ml z własnego flakonika

Fajna czekoladka

Lubicie jadalne zapachy?

Musc Maori taki właśnie jest.To przepyszna ,smakowita mleczna czekolada.płynna ,podgrzana ...I próżno doszukiwać się w nim czegokolwiek innego.Czekoladowa fuzja która roztacza swój aromat dookoła i przywodzi na myśl same najmilsze skojarzenia:beztroskę i jakąs trudną
do opisania radość.Otula puszystością, igra z nosem ,tańczy dookoła nadgarstka i znika by po chwili objawić się herbatnikiem oblanym czekoladą
i znowu znika i wraca...Nie męczy nie dusi ,nie przytłacza słodyczą ,unosi się dookoła delikatną czekoladową chmurką...takie jest Musc Maori.
Wspaniały zapach dla łasuchów nie powodujący nadmiernych kilogramów ani wyrzutów sumienia po zażyciu ,no chyba że z powodu
nie małego ubytku w portfelu;)
Czekolada najwyższej jakości z najlepszych składników,kremowa,gładka,rozkosznie rozpływająca sie w ustach.
Nie da się doszukać w tym zapachu marnej jakości serwatki czy mleka w proszku,owszem czuć jej mleczność ,ale bogatą ,niczym nie doprawioną,miłą dla nosa.
ale przede wszystkim czuć kakaowca.
Łasuchem nie jestem toteż przypuszczam ,że moją sympatię dla Musc Maori powoduje piżmo i tonka.
Zauważyłam ,że podoba mi się niemal każdy zapach w którym gości ta urokliwa fasolka:)
Moim zdaniem nietypowy i mało perfumeryjny to zapach ale bynajmniej nie jest to jego wadą-bo miło jest czasem pachnieć inaczej;)
Używam tego produktu od:Kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2o ml

prawdziwa czekolada

Pierwsze nuty to dla mnie czekolada nadziewana pomarańczą, bardzo wyraźnie czuję soczyste, słodkie pomarańczowe nuty. Potem zaczyna dominować wyrazisty czekoladowy smak, pysznej puchatej mlecznej czekolady. Ma koniec dochodzą bardziej mleczne nuty i wszystko przypomina mi bardziej mlecznego herbatnika z nadzieniem czekoladowym. Bardzo smakowity zapach. Trwałość średnia niestety, po kilku godzinach nie ma śladu...

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań:

Nadziana czekoladka

Pierwsze nuty to czekoladka z nadzieniem, słodka, apetyczna, nic tylko zjeść, ale trzeba się spieszyć, inaczej czar pryśnie w ciągu 10 minut.
Potem nie wyczuwam już nic, zapach zupełnie ze mnie wyparowuje, kilka minut ciekawej czekoladki, choć La Perla Dark Extacy uważam za bardziej interesujący czekoladowy zapach.
Jak na EDP trwałość ma mizerną, kilka psiknięć na szyję i po kilkunastu minutach nie ma śladu po zapachu.
Flakon prosty, powinien mi się podobać ale jestem na nie. Trwałość marna.

Szczegółowa ocena:
Zapach 3*
Trwałość 1*
Flakon 1 *

Używam tego produktu od: kilkanaście testów
Ilość zużytych opakowań: dekant 5ml

Czekolada dwufazowa.

Otwarcie to delikatny pyłek kakao unoszący się po otwarciu szczelnej puszki. Ten początek jest suchy i niesamowicie realistyczny, z odrobiną skórki pomarańczy. Po paru minutach drobinki stają się bardziej kremowe, a mi przed oczami staje obraz kostki prawdziwej czekolady pozostawionej na rozgrzanej skórze.
Mmm...Rozpływa się roztaczając wokół lekko mleczną, kremową woń. I tak już sobie trwa, nad wyraz przytulnie, ciepło, esencjonalnie, niemal mrucząco...;)

Używam tego produktu od: testy.
Ilość zużytych opakowań: próbka.

Koktajl mleczny z czekolada

Zaskoczenie - dlaczego nikt mnie jeszcze nie oswiecil, ze Musc Maori to taki fajny zapach?? ;-)))
Musc Maori jest czekoladowy i mleczny, te dwie nuty przewijaja sie przez caly czas trwania zapachu w roznych konfiguracjach. Pierwsze nuty to czekolada, tak piekna, ze Musc Maori z miejsca dostal u mnie kredyt zaufania, z takim poczatkiem nie mogl nie byc piekny.
Potem do czekolady dolaczyly nuty mleczne - i juz pachnialam jak koktajl mleczno-czekoladowy, pyyychota ;-))).
(mojemu mezowi Musc Maori kojarza sie za to z lodami czekoladowymi i jest nim zauroczony, hihi)
Generalnie Musc Maori jest bardzo smakowity, a jednoczesnie nie jest tak zupelnie jadlany - nuty mleczne i kakaowo czekoladowe tworza naprawde piekna, baaardzo kobieca kompozycje, mieciutka, przytulna, a jednoczesnie baaardzo kuszaca (no bo kto by sie nie skusil na lody czekoladowe, no ;-)))) ).
Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: probki