Lilliputz, Shampoo für Prinzessinnen (Szampon dla księżniczek)

Lilliputz, Shampoo für Prinzessinnen (Szampon dla księżniczek)

Szampon z proteinami jedwabnymi oraz z pielęgnacyjnymi substancjami czynnymi z miodu. Łagodnie myje i pielęgnuje skórę głowy.

Księżniczka zaklęta w żabę.

Mąż mówi o mnie Żaba, ale pomimo wszystko zaryzykowałam i zdecydowałam się na zakup szamponu dedykowanego Księżniczkom. No cóż, a może jestem księżniczką zaklętą w żabę?

+ słitaśna buteleczka z różowym, skrzącym się płynem
+ przyjemny, księżniczkowy zapach, słodki, różowiutki
+ szampon delikatnie myje
+ nie podrażnia skóry głowy
+ dobry celem codziennej pielęgnacji
+ łagodzi
+ nadaje włosom miękkość i blask
+ przyjazny skład
+ dobrze zmywa oleje

- trochę plącze włosy
- mało wydajny.

Obawiałam się, że szampon będzie zbyt inwazyjny i chemiczny, tymczasem okazał się łagodny i znacznie lepszy niż jego siostrzana wersja Babydream.

Średniak

Szampon ma dużo plusów: świetnie się pieni, zapach zupełnie przyzwoity, cena mała, no i super drobinki. Niestety ma także minusy : słaba wydajność, szczypie w oczy i lekko podrażniał skórę głowy.
Koniec końców zupełny średniak jakich wiele w sklepach.

średniak

Od ok. roku moim szamponem jest płyn Facelle, ale jak większość kobiet potrzebowałam odmiany.

Od "codziennego" szamponu oczekuję żeby nie zawierał siarczanu sodu (czyli SLS, SLES, ALS, Sodium coco-sulfate, itp.), nie kosztował zbyt wiele, dobrze mył włosy i ich nie plątał. Nie zależy mi natomiast na masie ekstraktów, cudotwórczych składnikach i Bóg wie czym jeszcze.
Wybrałam ten szampon ponieważ urzekł mnie zapach i różo-brokatowa zawartość opakowania (ach, to moje bachorkowo-księżniczkowe alter ego :D ). Skład też jest w porządku, a cena przystępna- 5 zł w promocji.

Konsystencja tego szamponu jest dość wodnista, niestety odbija się to na wydajności. Starczył mi na 2 miesiące, a zaznaczę, że nie mam długich włosów (są do ramion), przypuszczam, że posiadaczkom długiej, gęstej czupryny skończyłby się już po miesiącu.
Szampon pieni się całkiem dobrze (nie wpływa to na właściwości myjące, ale jeśli ktoś lubi pianę to powinien być usatysfakcjonowany).
Bardzo dobrze zmywa oleje i brud z włosów oraz skalpu. Obyło się też bez podrażnień. Niestety plącze włosy. Może nie robi jakiś strasznych kołtunów, ale jednak.
Trochę szkoda, że po cudownym zapachu nie zostaje nawet ślad kiedy nasze włosy stają się suche, po brokacie z reszta też (chociaż on już znika podczas płukania włosów).

Skład:

Aqua- woda

Sodium Cocoamphoacetate – łagodna substancja myjąca, otrzymywany z kokosa, powoduje łagodzenie ewentualnego działania drażniącego wywołanego przez anionowe substancje powierzchniowo czynne jak np. sodium laureth sulfate

Cocamidopropyl Betaine – substancja myjąca, otrzymywana z kokosa, aprobowana przez ECOCERT do stosowania w kosmetykach naturalnych

Xanthan Gum- stabilizuje emulsje, posiada właściwości żelujące, jest dobrze tolerowana przez skórę

Cocamidopropyl Hydroxysultaine – substancja antystatyczna, zapobiega elektryzowaniu się włosów

Sodium Coco-Glucoside Tartrate - emulgator

Panthenol - prowitamina B5

Hydrolyzed Silk – jedwab, substancja nawilżająca

Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride- substancja antystatyczna, zapobiega elektryzowaniu się włosów

Polyquaternium-7 – substancja antystatyczna, zapobiega elektryzowaniu się włosów

Hydroxypropyltrimonium Honey - substancja antystatyczna, zapobiega elektryzowaniu się włosów

Sodium Chloride - regulator lepkości

Calcium Aluminum Borosilicate - wypełniacz

Mica – pigment mineralny, nadaje perłowy wygląd

Silica – stabilizator, zapobiega rozwarstwianiu się

Tin Oxide - nadaje połysku, odbija światło

Sodium Polynaphthalenesulfonate – substancja zmniejszająca napięcie powierzchniowe

Denatonium Benzoate- organiczny związek chemiczny; nadaje ten okropny gorzki smak szamponom i płynom do kąpieli

Citric Acid – regulator pH

Phenoxyethanol - konserwant

Sodium Benzoate -konserwant

Parfum – kompozycja zapachowa

CI 77891(dwutlenek tytanu) - mineralny filtr UV, biały barwnik

CI12490 – czerwony barwnik

Używam tego produktu od: niecałe 2 miesiące

Mój lider

Przez ostatnie miesiące borykałam sie z kłopotami dotyczącymi skóry głowy. Musiałam wyrzucic wszytskie do tej pory stosowane szampony i część odzywek. Po każdym myciu, drapałam się jak zapchlony kundel, albo już w 2 godizny po myciu. Ten szampon kupiłam, bo nie było Hippa. Zniesmaczona patrzyłam na cukierkowe opakowanie, z przerazeniem na pływające w środku granulki brokatu, ale z nadzieją na skład bez SLESu czy SLS, za to z proteinami jedwabiu i podobno miodem.

Juz po pierwszym myciu odczulam ogromną ulge. Olbrzymią gigantyczna ulę. Zrozumieją to tylko te dziewczyny, które cierpia na uczulenia i świąd. Włosy były puszyste, gładkie, dobrze poddawały sie stylizacji, skręcały w fale bez namawiania.

kazde nastepne mycie potwierdzało, ze ten szampon to strzał w 10.

Bardzo dobrze zmywa oleje, nawet silikony.

Pieni sie calkiem mocno, powiedziałabym ze wystarczająco przy jednokrotnym uzyciu. Zdarzyło mi sie myc nim 2 rayz pod rzad, to drugie nałozenie obfituje w pianę. Dodam, ze przeciez piana nie świadcyz o wąłsciwosciahc myjacych produktu, tylko efekt -po.

Nie przyspiesza przetluszczenia, wręcz mam wrazenie, że włosy dłuzej są świeze.

Mam włosy bardziej miekkie, nawilżone, choc wiemy, ze szampon nie nawilza, jednak ten szampon w zestawie z tresciwymi odzywkami, sprawia, ze włosy są jeszcze ładniejsze niz po SLES-ach.

Konsystencja wodnista, ale ja go jeszcze rozcieńczam z obawy przed uwrazliwieniem się na ten produkt.

Swietliste drobinki to tylko gadżet, nie zostają na włosach- cale szczescie!

Szampon ma wspaniały orzeźwiający zapach grepfruta.

Jest wydajny. Stosuje go jakis miesiac i zuzyłam zaledwie poł butelki. Myje włosy co 2gi-3ci dzien.

Tani i dostepny w kazdym rossmanie.

Myję nim ciałko i włoski 3letniego synka. Po nim chłopczyk nie ma wysypki czy podraznionej skóry, co zdarzało sie przy innych \'żelach dla dzieci".

Póki co, to mój ideał.

Używam tego produktu od: jakoś od miesiąca
Ilość zużytych opakowań: pół pierwszego

średniak

Niestety zawiodłam się na nim bardzo. Liczyłam na to, że podobnie jak pozostałe szampony z Rossmanna będzie fajny, szczególnie, że opakowanie miał cukierkowe i jeszcze te drobinki brokatu, dodatek jedwabiu.

Plusy:
-tani
-fajne cukierkowe opakowanie
-nie wyszusza

Minusy:
-nie myje dokładnie,
-włosy szybko się po nim przetłuszczają
-niewydajny.

Niestety nie kupię go więcej, wolę wersję dla chłopców lub zwykły Babydream.

Używam tego produktu od: rok temu

wodnisty

Ten szampon dla mnie okazał się niewypałem. Jest bardzo wodnisty, ma konsystencję niemalże wody. Ładny zapach, dużo drobinek cieszących oko wiecznych dziewczynek. Słabo się pieni przez co mam wrażenie, że nie domyłam włosów. Potwornie plącze włosy i wręcz nie wyobrażam sobie stosowania tego kosmetyku na włosach dziecka. Plusem jest natomiast dobre oczyszczanie włosów, pomimo negatywnych odczuć szampon ten myje dobrze. Niemniej już do niego nie wrócę, nie lubię go używać. Mało wydajny z powodu konsystencji.

lubię ;)

SZampon moim zdaniem przeciętny , ale lubię go bo nie podrażnia ani nie przesusza skóry ani włosó u mnie. Dobrze oczyszcza włosy nawet kiedy zdaży mi się nałożyc sporo kosmetykow do stylizacji to świetnie sobie radzi z ich usunięciem. Trochę mało się pieni aczkolwiek to nie jest az taki wielki problem dla mnie. Bardzo ładnie pachnie , choć niestety zapach sie nie utrzymuje zbyt długo na włosach , a szkoda :( Niestety jak myje nim włosy to są takie \\\" tępe\\\" i bez nałożenia odżywki nie dałąbym rady ich rozczesać. Ale polecam produkt osobom , które chą dobrze oczyścić włosy np. przed nałożeniem jakiegoś produktu o silnym dzialaniu odżywczym ( typu maski czy kuracje) lub często używają kosmetyków do stylizacji, ktore niestety obciążają włosy. Początkowo również podczas mycia strasznie plątał mi włosy ale juz opracowalam sposób mycia aby temu zapobiegać.
Zaznaczylam , ze nie wiem czy kupie ponownie produkt bo lubię próbować nowych kosmetyków.

Czysta przyjemność

Opakowanie mile łechce małą dziewczynkę we mnie ;)
Bardzo delikatny, subtelny, owocowo-cukierkowy zapach. Konsystencja ciut za rzadka i pieni się niezbyt obficie, ale mnie to nie przeszkadza. Byłam mile zaskoczona, że tak świetnie radzi sobie z olejami do włosów! Jest wydajny. Nie wysusza, nie drażni, cena przyjemnie niska ;)Jestem fanką tego szamponu ;)

piąteczka z plusem

Zacznę od tego, że opakowanie jest śliczne. Takie cukierkowate i słodkie. Szampon ma również śliczny cytrusowy(?) zapach. Kojarzy mi się z jakąś gumą do żucia z dzieciństwa. W czasie kąpieli czuć go równie intensywnie, jednak na włosach już nie. Konsystencja bardzo wodnista. Jednak szampon jest bardzo wydajny. Dobrze się pieni. Na szczęście brokat to tylko taki bajer i nie zostaje na włosach. Sam szampon dobrze radzi sobie z przetłuszczonymi włosami, śmierdzącymi papierosami po całonocnej imprezie. Dokładnie i dobrze je umył. Włosy są lekkie i takie miłe w dotyku. Używam od jakiegoś czasu z przerwami na inne szampony i. Nie mam problemu ani z łupieżem, ani z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów. Zaznaczam, że nie używam odżywek. Niektóre dziewczyny moją mieć problem z rozczesaniem, gdyż szampon plącze włosy. Osobiście polecam i tym małym i tym trochę większym księżniczką.

Używam tego produktu od: wakacji z przerwami