L'Oreal Paris, Pure Zone Przeciw Zaskórnikom, Tonik zwężający pory (stara wersja)

Laboratoria L`Oreal Paris stworzyły swój pierwszy tonik zwężający pory wzbogacony o kwas salicylowy, aby intensywnie zwężać pory. Tonik trwale je oczyszcza, a następnie zwęża. Dzięki aksamitnej konsystencji skóra pozostaje aksamitna i matowa.

Cena: ok. 17zł / 200ml
/s/

Średni

Jako tonik bardzo fajny, ładnie pachnie, nie podrażnia, wydajny. Jednak ze zwężaniem porów nie ma nic wspólnego. Pomimo stosowania go codziennie, od dłuższego czasu, nie zauważyłam żadnej różnicy na mojej twarzy. Niesty trochę się na nim zawiodłam, bo coś powinno się poprawić, a tutaj nic. Może to jest tonik zapobiegający, żeby nie powstawały, a nie zwalczający :)

Zalety:
- zapach
- wydajność
- cena
- dobrze oczyszcza twarz
- nie podrażnia skóry

Wady:
- niestety u mnie nie zadziałał na niedoskonałości dlatego daję tylko trzy gwiazdki
- szybko zaczyna się buzia błyszczeć

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Nie podrażnia skóry

Kupiłam ten tonik, ponieważ walczę z zaskórnikami. (Tak wiem, że samym tonikiem nie pozbędę się tego problemu, ale nie wyobrażam sobie codziennej pielęgnacji twarzy bez tonizowania)
-stosuję go razem z kremem usuwającym zaskórniki firmy Avene, dlatego bałam się trochę, że tonik zawierający alkohol i kwas salicylowy będzie podrażniał moją skórę, ale nic takiego nie miało miejsca. Twarz nie jest po nim przesuszona
-nie zauważyłam niestety, żeby fajnie matowił..Skóra świeci się już po 2 godzinach a nawet wcześniej
-zaskórniki znikają powoli, ale wiem, że jest to zasługa bardziej kremu Avene (recenzja będzie za jakiś czas) niż tego toniku. Jest jednak świetnym uzupełnieniem pielęgnacji.
-ładnie oczyszcza, daje poczucie świeżości, jednak mocny, alkoholowy zapach może być dla kogoś minusem.
- jest to moim zdaniem normalny tonik, cena mogłaby być trochę niższa
- nie wiem czy kupię ponownie, może kiedyś, ale teraz szukam czegoś innego, lepszego. Na pewno skończę całe opakowanie, ale potem przetestuje inny tonik.

Używam tego produktu od: trzech tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego, 200 ml

dla mnie super

- naprawdę działa
- już po pierwszym użyciu pory są jakby płytsze
-nie podrażnia skóry i nie ściąga

dopiero używam pierwszy tydzień ale jestem zachwycona

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: początek pierwszego

Jak dla mnie - super!

Przede wszystkim - nie jest to tonik przeznaczony dla osób o bardzo wrażliwej cerze, a to za sprawa kwasu salicylowego i alkoholu.
Nie jest delikatny - wyraźnie czuć jego działanie - ale jest skuteczny. Jak dla mnie - idealnie.

Tonik bardzo dobrze czyści.
Nie czuję po nim napięcia skóry twarzy, za to jest ona gładka i odświeżona.
Już po tygodniu regularnego stosowania zauważyłam poprawę - pory stały się mniejsze.

Używam tego produktu od: Jakieś pół roku
Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

Nie!

Straszn9ie podrażnia co wrażliwszą skórę.
U mnie kompletnie się nie sprawdził, skóra po użyciu była czerwona i piekła niemiłosiernie.
Działania "przeciw zaskórnikom" też nie zauważyłam, niestety.
Do tego ten fatalny zapach.
Nie kupię więcej.

Używam tego produktu od: ponad roku

Świetny tonik!

Tonik jest bardzo dobry, podleczył mi widocznie cerę, a zawsze miałam problemy z trądzikiem. Jest dość wydajny, nie wysusza skóry, po prostu ideał. Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu! Używam w połączeniu z żelem do mycia twarzy Loreal Pure Zone, tym najnowszym z kwasem salicylowym.

Używam tego produktu od: około miesiąca

nie jest zły...

Używam go od dosyć dawna aczkolwiek ajkichś super efektów po nim nie zauważyłam. Nie zmniejsza moich zaskórników i delikatnie podrażnia skórę (przez jakieś 5 min po użyciu mam czerwoną twarz) ale bardzo dobrze tonizuje i dlatego daję 3 gwiazdki. Nie mam wrażliwej cery więc nie wiem czemu moja skóra tak na niego reaguje - możliwe że za duże stężenie alkoholu...

Ilość zużytych opakowań: dwa

POLECAM!!

Nie wierzyłem w recenzje zachwalające ten produkt, ale sam doświadczyłem na własnej skórze, iż są one prawdziwe. Używam tego toniku wraz z kremem Loreal Pure Zone Nawilżającym Przeciw Niedoskonałościom (przeciw zaskórnikom) i muszę przyznać, że efekty widać juz PO KILKU UŻYCIACH !! Skóra wygląda zdecydowanie lepiej, przebarwienia są znacznie mniej widoczne,
pory o wiele mniejsze no i przedewszystkim zmniejsza się liczba zaskórników !!!.
Producent zaleca stosować oba kosmetyki wraz z kremem-peelingiem 2w1 , jednak według mnie jest on zupełnie zbyteczny. Stosowałem go kiedyś, ale połączenie tonika i kremu daje lepsze i zupełnie satysfakcjonującej rezultaty.
Na początku radziłbym stosować oba produkty według zaleceń producenta, ale po pewnym czasie zmniejszyć częstotliwość, ponieważ z moich doświadczeń wynika, iż skóra zaczyna się złuszczać coraz szybciej. Obecnie używam toniku codziennie rano, a kremu co drugi lub 3 dzień.
Używam tego produktu od miesiąca
Ilość zużytych opakowań: rozpocząłem pierwsze

zaskórniki znikają

Bradzo fajny tonik, polecam jak najbardziej
Nie mam cery trądzikowej ale zmagam się z tymi małymi zarazami-zaskórnikami i wągrami.
Muszę przyznac że ten tonik świetnie matuje, zwęża pory, zmiejsza a potem likwiduje te wstrętne zaskórniki i oczyszcza cerę. Jest na spirytusie ale nie uczula mojej skóry.

Dobrze usuwa zanieczyszczenia.

Ten tonik jako jeden z wielu działa mocno, lecz nie podrażnia mojej skóry (np. schodzenie skóry z nosa, itp.) Dobrze usuwa zanieczyszczenia (szczególnie, gdy stosuje się go razem z żelem). Ściaga pory. Polecam!

Używam tego produktu od: 1,5 roku

peeling doskonaly :)

nic poza mechanicznymi ostrymi peelingami nie czyscilo mi tak skory jak to cudenko
zapchane pory, odstajace skorki, jest genialnym peelingiem chemicznym :)
tonik owszem leciutko wysusza, ale mozna mu to wybaczyc, ma oczyszczac i robi to doskonale
nie wiem tlyko po co zorbili 2 identyczne toniki w roznych opakowaniach i pod roznymi nazwami (mowa o niebieskim) jesli roznia sie 1 skladnikiem

Używam tego produktu od: 2 mce

Świetny!

Używam go razem z kremem i żelem 2w1 z tej serii, może to dlatego efekty są świetne. Świetnie oczyszcza, całkiem ładnie pachnie, fakt, trochę piecze przy użyciu, ale to chyba normalne. Czytam opinię poprzedniczek - może po prostu nie jest to kosmetyk dla waszej cery. Ja mam cerę mieszaną skłonną do wyprysków i zaskórników - zauważyłam poprawę po pierwszym użyciu i szczerze polecam!

Używam tego produktu od: kilku dni