Isana, Med, Seifenfreies Waschstuck (Kostka myjąca do skóry wrażliwej)

Isana, Med, Seifenfreies Waschstuck (Kostka myjąca do skóry wrażliwej)

Kostka:
- nie zawierająca mydła,
- wyjątkowo łagodne i przyjazne substancje czynne czyszczą i pielęgnują skórę,
- specjalnie dobrana wartość pH 5,5 stabilizuje kwaśny odczyn warstwy ochronnej oraz sprawia, że staje się ona bardziej odporna,
- odpowiednio dobrane składniki zawierające (pantenol i bisabolol) działają nawilżająco i odprężająco,
- nie zawiera barwników i środków konserwujących,
- przebadana dermatologicznie.

nawilżające
mydła
bez alkoholu, bez parabenów, zapachowa
w kostce
wrażliwa
kostka

Uwielbiam

Mydełka tego używam już od kilku lat. Mam skórę skłonną do przesuszen i podrażnień. To mydełko nie robi mi nic złego.
Pieni się średnio, co bardzo lubię. Pachnie bardzo delikatnie, zapach nie utrzymuje się zbyt długo. Nie podrażnia, nie wysusza. Jest wydajne i tanie. Nie mam więcej wymagań

W porządku, ale czy na pewno do skóry wrażliwej?

Kupiłam tę kostkę ze względu na pH neutralne dla skóry, z myślą, że sprawdzi się do codziennego mycia twarzy. Skusiłam się na hasła "med", "skóra wrażliwa" itd. ;) Generalnie kostka jest fajna do mycia rąk czy pod prysznic do całego ciała, bo skutecznie myje, dobrze się pieni, ma ładny, świeży zapach i zostawia skórę przyjemnie miękką, ale do twarzy akurat się u mnie nie sprawdziła. Mam cerę normalną, z tendencją do przetłuszczania się w strefie T. Po ok. 3 tygodniach regularnego używania kostki zauważyłam widoczne zwiększenie produkcji sebum, a po jej odstawieniu skóra szybko z powrotem się unormowała. Być może zawarte w niej substancje myjące są za mocne, a może to reakcja na jeden ze składników, np. parafinę? Zużyłam więc kostkę z przyjemnością pod prysznicem, chociaż zaznaczę, że nie mam skóry wrażliwej i nie wiem, czy faktycznie jest taka delikatna, jak producent obiecuje. Zawiera składniki łagodzące - bisabolol i pantenol, ale wrażliwcy na pewno powinni zwrócić uwagę, czy zawarte w niej substancje myjące będą dla nich odpowiednie oraz na obecność kompozycji zapachowej w składzie. Do skór bez większych problemów moge ją jednak polecić. Jako jedna z niewielu rossmanowych kostek nie bazuje na oleju palmowym, co jest dużym plusem, z drugiej strony zawiera parafinę, której niektórzy unikają. Pod względem wydajności mnie zaskoczyła, bo mimo że kostka się trochę paprze, wystarczyła na ponad 2 miesiące regularnego używania.

Świetny produkt za niewielkie pieniądze!

Uważam, że to fantastyczny produkt! Kostka zamknięta jest w kartonowym pudełeczku, bez nawet kawałka zbędnej folii. Kosztuje niewiele, a często bywała w promocji, gdzie jej cena była niezwykle korzystna. Kostka ma bardzo dobre właściwości myjące, a przy tym jest bardzo delikatna: to produkt tak uniwersalny i nieinwazyjny, że można się nią umyc od stop do glow, dlatego czesto zabieram ją na wyjazdy z minimalistycznym bagażem. Na plus zdecydowanie delikatny, mydlany zapach. Dodam, ze uzywalam jej tuz po narodzinach dziecka i w zaden sposob obecnosc jej resztek na skorze nie podraznila niemowlaka. Mam wykupiony spory zapas, bo niestety ostatnio z jej dosteposcią w polskich rossmannach jest problem. Jesli ktos jednak zlapie ostatnią sztukę lub ma mozliwosc zakupu w niemieckim rossmannie, to polecam się nie wahać i wziąć od razu kilka :) Z minusów - poza dostępnoscią niestety dosc kiepska wydajnosc (kostka jest miekka i pozostawiona w wilgotnej mydelniczce rozpuszcza się)

Jestem zadowolona

Tej kostki używam do mycia rąk i czasem do kąpieli. Jestem zadowolona.

+ neutralny i niedrażniący zapach,
+ dobra cena
+ idealne do skóry wrażliwej
+ wydajne.

Idealna do włosów

Od 6 miesiecy dzieki niej nie uzywam szamponu, wlosy farbowane od 15 lat, wczesniej matowe, po myciu kostka nabrały blasku, sa zdrowsze i miękkie. Polecam

Super produkt

Ta kostka myjąc od Isany jest super. Używam jej do mycia ciała i sprawdza się bardzo dobrze. Dość przyjemnie pachnie, ładnie się pieni i dobrze oczyszcza skórę. Nie zauważyłam, żeby wysuszała moją skórę mimo dość regularnego stosowania, ba, po jej użyciu skóra była gładka i jedwabista :)

Jest bardzo tania, nie kosztuje nawet 10 zł, a mega wydajna i starcza na dłuższy czas. Niestety ostatnio jest problem z dostępnością i ciężko ją spotkać w Rossmanie :(

zadowolona i to bardzo

na pierwszy rzut oka kostka isany nie urzeka, jest dość droga, mało wydajna, pozostawiona z odrobiną wody szybko rozmięka, ale dla mnie to hit, skóra po myciu kostką jest przyjemnie oczyszczona, świeża, miękka, bez uczucia ściągnięcia, wysuszenia i szorstkości jak po mydłach, zero podrażnień, zaczerwienień, kostka ma taki orzeźwiający zapach, który nie utrzymuje się długo na skórze, myję nią również małą czterolatkę i w jej przypadku efekt jest identyczny, nie musimy używać żadnych balsamów czy olejków, po myciu całego ciała skóra jest nawilżona "w punkt", a teraz to za co kostkę lubię najbardziej- brak osadu, kostka myjąca isany nie pozostawia tego ohydnego, tłustego osadu z jakim mamy do czynienia w przypadku mydła, ani na skórze, ani na wannie, kafelkach, bateriach łazienkowych, po kąpieli skóra jest czysta i łazienka też!!!, polecam

Bardzo dobra

Kupiłam tę kostkę jako alternatywę dla mydeł i żelu do higieny intymnej (w zastosowaniu na twarz), gdyż chciałam coś o przyjaźniejszym pH niż mydło, ale o większej sile oczyszczającej od żelu do higieny intymnej. Stan mojej cery zawsze pogarsza się po stosowaniu żeli do twarzy, niezależnie od składu, dlatego nawet nie biorę ich pod uwagę. Kostka myjąca z Isany dobrze się pieni, nie pogarsza stanu cery w żadnym wypadku, dobrze zmywa codzienne zabrudzenia i krem z filtrem. Stosuję ją tylko wieczorem, właśnie w celu zmycia kremu z filtrem, gdyż żel do higieny intymnej z nim sobie nie radzi.

jedna wada

Kostka niewątpliwie nie wysusza skóry. Jednak nie podoba mi się jej twardość
i związana z tym trudność namydlenia dłoni. W związku z tym, nie próbuję nawet myć nią ciała. Na szczęście nie jestem alergiczką, więc w moim przypadku gra jest niewarta świeczki.

Zapach kostki jest świeży, przyjemny. Cena nieco wygórowana, choć wiem, że podobne, ale bardziej firmowe potrafią kosztować pięć razy więcej, a nawet jeszcze drożej.

Lubię tą kostkę

To jest naprawdę dobry produkt do oczyszczania skóry, do mycia. Tworzy w połączeniu z wodą kremowa piankę, skóra jest gładka po umyciu, oczyszczona , nie wysuszona. Zapach świetny, dla mnie to zapach czystości:) uwielbiam takie. Kształt kostki i biały kolor bardzo mi odpowiada bo nie lubię kostek kolorowych brr... Dla mnie ta kostka to tańszy odpowiednik np. Kostki Avene którą miałam okazje używać. Właściwie kostka Isana z wyglądu przypomina typowe mydło ale sama mydłem nie jest o czym właśnie świadczy jej działanie na skórę, efekt jaki daje czyli gładką cera, to ze nie wysusza i nie zostawia takiego tępego wrażenia na skórze jakie mam po zwykłym mydle. Ja używałam tej kostki do mycia twarzy i ciała. Wracam często do niej i kupuje w Rossmanie zawsze gdy jest dostępna w promocji za ok. 3,50zl. Polecam !

Zbyt twarda

Jestem posiadaczą suchej skóry ciała. Szkoda się rozpisywać na temat tego produktu, więc od razu przejdę do rzeczy.

Plusy:
- cena
- nie przesusza
- pH

Minusy:
- słabo się pieni, dlatego ciężko się nim umyć
- twarde i jednocześnie rozmięka w mydelniczce

Neutralne:
- pachnie świeżością

Używam tego produktu od: 2-3 tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno zużyte do końca

Dobra, ale bardzo rozmięka

Jestem bardzo zaskoczona poprzednimi recenzjami, ponieważ dla mnie podstawową (i właściwie jedyną) wadą tej kostki jest właśnie rozmiękanie. Wygląda to bardzo niestetycznie, mydelniczkę czasem trudno domyć i jest nieprzyjemne w dotyku.

Poza tym kostka bardzo dobrze się pieni, piana jest gęsta, kremowa, czuć w niej składniki pielęgnacyjne. Przyjemnie pachnie, wysusza skórę mniej niż mydło, a jest niedroga.