Catrice, Mineral Powder Make Up (Podkład mineralny w pudrze)

Catrice, Mineral Powder Make Up (Podkład mineralny w pudrze)

Niech Twoja cera rozbłyśnie! Bogaty fluid mineralny o konsystencji lekkiego pudru wygładzi Twoją cerę i nada jej jedwabiście gładką miękkość. Dla naturalnego, trwałego makijażu.Puder mineralny Catrice jest nową odsłoną wycofanego produktu marki Essence. Dostępny w 4 kolorach.

Bez środków konserwujących. Bezzapachowy. Testowany dermatologicznie.

Waham sie

Kupiłam jakiś rok temu. Nadal go mam. Fajnie dopasowuje się, wyrownuje koloryt.
Ale szybko się po nim świecę. Naprawdę szybko. Nie ma brokatu, nie śmierdzi. Nie podrażnia. Ale trochę zapycha. Nie znalazłam podkładu - a miałam kilka mineralnych - który by nie zapychał.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: a trakcie 1

Bardzo słaby

Podkład nie jest zbyt dobry...

Zalety:
+opakowanie (estetyczne, poręczne, funkcjonalne)
+wydajność
+nie podkreśla suchych skórek
+jest lekki, nie obciąża skóry
+trochę matuje
+całkiem dobrze kryje

Wady:
-trwałość (wytrzymuje na twarzy około 3h)
-matuje, ale na bardzo krótko (około 3h)
-ciężko na nim rozprowadzić inne kosmetyki (np. róż do policzków)
-trudno go dokładnie rozetrzeć
-czasem tworzy plamy

Słaby podkład, bardzo nietrwały.

Oceniam podkład w kolorze "010 Natural Beige" (najjaśniejszy).

Używam tego produktu od: rok

Niestety nie dla mnie

Używam najjaśniejszego odcienia - Natural Beige, mimo że nie należę do bladych. Po prostu drugi w kolejności Sahara Beige, jak sama nazwa wskazuje, wpada w żółte tony, z kolei Medium Beige jest dla mojej średniej karnacji zbyt pomarańczowy :/
Puder dobrze się rozprowadza, ładnie stapia z cerą. Jest dość drobno mielony, ale nie tak dyskretny jak mineralny pyłkowy Oriflame, który okrywał twarz delikatnym woalem. Catrice, podobnie jak EDM, daje w miarę naturalny efekt, ale czuć go na twarzy.
Krycie przyzwoite, zwłaszcza przy 2-óch warstwach, pod tym względem nie ustępuje tradycyjnym podkładom.
Trwałość kiepska. Mam mieszaną cerę, która po 3h od aplikacji jest już przetłuszczona w strefie T. Sprawdza się przy utrwalaniu podkładu w płynie, wtedy mat utrzymuje się wiele godzin. Solo nie zdaje egzaminu.
Opakowanie ładne, z dużym lusterkiem, zmieniłabym jedynie kształt - słoik powinien być wyższy lub szerszy, bo przy aplikacji pędzlem kabuki puder usypuje się na boki.

Używam tego produktu od: ok miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

fajny

jest to moj pierwszy mineralny podklad ale jestem zadowolona super stapia sie ze skora.wyglada lekko i naturalnie nie obciaza skory fajny na lato.polecam

Używam tego produktu od:kolka miesiecy

Świetny

Lubię ten produkt ponieważ jest wręcz idealny na lato jako podkład. Bardzo przyjemnie kryje - nie za mocno nie za lekko, jest leciutki i nie mam po nim uczucia ściągniętej skóry, także dla mnie jest świetny.

Jedyne co mnie w nim drażni to to, że trochę za szybko buzia się po nim świeci, a nie mam tłustej cery. Mimo wszystko zawsze można robić szybką poprawkę :).

Bedzie dobry dla suchej

Jeśli ktoś ma coś do ukrycia to srednio sobie poradzi z tym pudrem, wraz z korektorem mogą stworzyć naprawde ładny makijaż, jeśli ktoś ma choćby jedną krostke- bez korektora sie nie obejdzie.
Jednak gdy polepszyła mi się cera i jest teraz prawie idealna, podklad okazał się niezastąpiony. Jedyny mój problem to teraz rozszerzone pory które ten puder ładnie maskuje, wygładza, wyrownuje koloryt skóry, nie widać go na twarzy a jednak "coś" robi.

Jeśli ktoś ma tłustą skórę to produkt może wzmagać świecenie.

EDIT: używałam go w w wakacje rok temu i teraz, zauważyłam że POTWORNIE wrecz MNIE ZAPYCHA! Nie wiem czego w składzie to wina, ale grzech niewybaczalny.
Niemniej jednak dwie gwiazdki za działanie, choć świeci sie i na mojej cerze nie był zbyt trwały.

Używam tego produktu od: miesiąc, dwa
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

bardzo fajny

Puder kupiłam po tym jak naczytałam się o Catrice na wizażu.
Jest to mój 2 podkład mineralny, poprzedni się nie sprawdził.

Puder jest bardzo fajny, pięknie wygładza, kolor najjaśniejszy jest dla mnie idealny.
Po kolei:
+ fantastycznie stapia się ze skórą
+ bardzo podpasował mi odcień
+ ładnie rozświetla, wygladza i ujednolica twarz bez efektu maski
+ nie zapchał mi porów, nic mi się po nim nie dzieje z cerą (a zawsze mam z tym wielki problem, moja cera jest strasznie reaktywna i podatna na zanieczyszczenia)
+ bardzo fajna cena w stosunku do pojemności jak na puder mineralny

- wielki minus za małą trwałość (ja mam tłustą cerę i niestety każdy podkład ze mnie spływa, ale ten po prostu nagle znika, jestem mu jednak gotowa to wybaczyć bo nie szkodzi mojej twarzy, po prostu poprawiam makijaż)

Podsumowując myślę że posiadaczki cer normalnych a nie tłustych będą bardzo zadowolone.
Podkład godny polecenia

Używam tego produktu od: 3.5 m-cy
Ilość zużytych opakowań: na początku 2

Dobry

Bardzo dobrze kryjący,ale delikatny. Matuje-dla mnie zbyt mocno,ale obiektywnie, może być to zaletą.Wydajny.Cena przystępna,ale produkt ogólnie trudno dostępny i to chyba jego największa wada.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy