Bioderma, Sebium, Gel Gommant (Żel złuszczający do mycia twarzy)

Bioderma, Sebium, Gel Gommant (Żel złuszczający do mycia twarzy)

Zalecany do pielęgnacji skóry tłustej i mieszanej oraz trądzikowej. Nie jest to typowy żel do codziennego mycia z drobinkami - mimo iż nieźle się pieni - jest to peeling, skóry tłuste i mieszane powinny go stosować 2-3 razy w tygodniu, skóry trądzikowe - raz w tygodniu (nakładamy jak tradycyjny peeling na zwilżoną skórę twarzy, delikatnie masując kolistymi ruchami przez 1-2 minuty).
- Dzięki zawartości kulistych ziarenek usuwa martwe komórki, nadmiar sebum oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.
- Kwas salicylowy i kwas glikolowy przyśpieszają usuwanie martwych komórek naskórka oraz wspomagają odnowę komórkową.
- Niedetergentowe podłoże myjące pozwala usunąć mikroziarenka bez podrażniania skóry.
- Nieco kwaśne pH pozwala na dokładne oczyszczenie twarzy.

niezastąpiony

Mój ulubiony żel do twarzy. Używam go 3x w tygodniu, naprzemiennie z żelem oczyszczjacym z tej samej serii.
Po użyciu tego żelu czuję, że skóra jest rzeczywiście czysta, dzięki niemu pozbywam się wszystkich resztek makijażu i zanieczyszczeń. Pożegnałam się na stałe z rozszerzonymi porami i suchymi skórkami w okolicy nosa. Póki co jest to jedyny sposób na skórki i właśnie dlatego żel ten na stałe zagościł u mnie na szafce w łazience.
Jest to mocny peeling, właśnie - pełno w nim złuszczających drobinek, więcej w nim drobinek, niż samego żelu, ale dla mnie to plus. Jednocześnie szacunek dla producenta, który wie, co pisze na opakowaniu.
Peeling, przy całej swojej mocyzłuszczającej i oczyszczającej, nie przesusza i nie podrażnia cery.

Generalnie ten produkt to jeden z moich kosmetycznych MUST HAVE. Jeżeli chodzi o wydajność - tubka 100ml starcza mi na około miesiąc, więc tragicznie nie jest, ale i szału nie ma. W zasadzie nie poruszałabym kwestii wydajności, gdyby nie jeden mały minusik, którym jest cena, która zdaje mi się być dosyć wygórowana jak na żel. Niemniej- żel działa super i śmiało go polecam wszystkim wahającym się.

Ilość zużytych opakowań: 2 x 100ml

Peeling mocno przeciętny, ale żel do mycia dobry

Kupiłam w SP w promocji 2 za 1, co razem kosztowało mnie 31,99 zł. W zasadzie nie jest to jakiś tam szałowy kosmetyk, choć cena też jest znośna.

Producent proponuje, by używać tego produktu jako peeling 2 razy w tygodniu. No niestety, dla mnie to trochę mało. Ten żel złuszcza, jednak efekt jest taki, jak w przypadku żeli do mycia twarzy z drobinkami za 12 złotych. Czyli bez regularności użycia minimum raz dziennie nie ma efektu. Ja początkowo używałam go jako peelingu, ale wobec braku efektów (lubię peelingi w typie mikrodermabracji TBS bądź Yoskine) zwiększałąm częstotliwość. Pod koniec doszłam do 2 razy dziennie.

Ogólnie jako żel do mycia twarzy ten produkt się sprawdza. Oczyszcza dobrze i skutecznie. Skóra jest odświeżona i nabiera zdrowego kolorytu.

Czy kupię - nie sądzę. Raczej wrócę do Iwoniczanki do mycia twarzy...

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 2 tubki

SEKRET

Genialny peeling.

Jedyny, który po użyciu pozostawia skórę gładką bez suchych skórek. Przy nieustających kuracjach antytrądzikowych suche skórki lub wysuszone partie skóry są moją zmorą.
Wtedy na ratunek przychodzi Peeling z Biodermy.

Po użyciu skóra jest gładka, a podkład "trzyma" się lepiej i wygląda estetycznie.

Zairenka peelingujące są delikatne, mimo to nie polecam stosowana produktu w miejscach, gdzie wypryski są w fazie "wzrostu" - może podrażnić i zaognić stan zapalny (jak każdy peeling mechaniczny).

Minus za to, że z czasem traci swoją "moc ścierającą".
W niektórych krakowskich aptekach można go teraz dostać w cenie 9,90 za 100 ml!

Polecam!

Używam tego produktu od: wielu lat
Ilość zużytych opakowań: ponad 10

mój typ w kategorii peelingów / żeli peelingujących

Z zasady nie jestem fanką żeli peelingujących - ślizga się toto po skórze zamiast złuszczać ;) a tu - niespodzianka - wygładza aż miło!
Stosuję raz w tyg. lub rzadziej jeśli nie ma potrzeby, bo niecierpliwa jestem i nie lubię się cackać i chce widzieć/czuć efekt od razu, więc ten żel to coś w sam raz dla mnie, bo do częstego używania się nie nadaje, za to czyści raz a dobrze!

Plusy:
- doskonale złuszcza martwy naskórek
- skóra jest po nim jak nowo narodzona - świeża, czysta, gładziutka, rozjaśniona, aksamitna
- duże, konkretne granulki
- wydajny

Minusy:
- dosyć leista konsystecja w połączeniu z tubką, którą ciężko się otwiera/zamyka, doprowadza mnie do szału, bo nie cierpię jak mi się wylewa coś z opakowania i paćka
- polecam używać wieczorem, bo jak się tak porządnie pomasuje to skóra robi się czerwona

PS. wakacyjna niespodzianka - pełnowymiarowe opakowanie za 9,90!

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: 4-5

Pieniądze w błoto, a produkt do kosza...

nie tak od razu. Dalam mu szanse, uzywalam...uzaywalam... i nic! Nie oczyszcza. OK, skora jest gladsza, ale jest to efekt drobinek scierajacych, ten sam jezeli uzyjesz cukru i smietany ;)

Poza tym to opakowanie i konsystencja, zel doslownie wylewa się...koszmar, nie mozna nawet domknac opakowania.

Mam mieszana cere z zaskornikami i suchymi skorkami. Po tym pellingu zostalo i jedno i drugie, nieruszone:(

Pol gwiazki daje dlatego ze to obligatoryjne minimum...

Używam tego produktu od: 4 miesiace
Ilość zużytych opakowań: 1 niecale

MÓJ FAWORYT OD LAT - BYŁO, MINĘŁO - EDYCJA :)

Niby jest to typowy żel pilingujący do mycia twarzy, a nie piling. Co nie zmienia faktu, że jest to produkt bardzo korzystny dla cer pryszczatych i tłustych. Kupuję go co jakiś czas od naprawdę wielu lat i kiedy już go mam, to używam go dzień w dzień, poprostu do mycia twarzy. Cudów może nie czyni, bo to kosmetyk a nie czarodziejska różdżka. Ale dogłębnie myje, oczyszcza ze wszystkiego co się da i oferuje poczucie odświeżenia. Zapach odświeżający, rześki, jak cała seria Sebium. Można użyć zarówno rano jak i wieczorem. O każdej porze jest szybkim odblokowaniem i odświeżeniem skóry. Przy dłuższym i mocniejszym tarciu można naprawdę przybliżyć się do efektu jaki osiągamy przy normalnym gęstym ostrym pilingu. Jest to mój ulubieniec, nawet jeśli czasem wymyślę sobie jakieś eko/vegan, to w końcu jednak i tak wracam do Sebium Biodermy.

EDYCJA: Może wracałabym nadal, gdybym pewnego dnia nie odkryła Ziaja PRO, Piling Bardzo Mocny. Od tego czasu wszystkie inne pilingi i żele pilingujące straciły rację bytu...

Używam tego produktu od: wiele lat
Ilość zużytych opakowań: pewnie około 10

Dobry ale nie ideał

Powiem tak Piling jak piling a za ta cenę to chyba powinien być lepszy.

Owszem wygładza, usuwa martwy naskórek, odświeża buzię, rozjaśnia ale to samo robią pilingi drogeryjne za 1/4 jego ceny.

Dla mnie jest po prostu za delikatny, drobinki małe kiepsko wyczuwalne a ja lubię takie konkretne duże. Wtedy naprawdę czuje, że ścieram to co trzeba. Ktoś tam w recenzjach pisał, że za ostre drobinki hmm no nie wiem może mi sie trafiło jakies dziwne opakowanie :) ale nie sądzę.
Ma konsystencje dość rzadkiego żelu i wylewa się z tubki, przez to mało wydajny bo więcej jest żelu niż tych drobinek i szybko one jakoś tak podczas masażu znikają. Zapach neutralny, dość przyjemny.

Raczej nie kupie ponownie.

Używam tego produktu od: półtora miesiąca
Ilość zużytych opakowań: kończe pierwsze

TAK

To mój faworyt w swojej kategorii. Gdy kupiłam go po raz pierwszy wiele lat temu, miał wówczas konsystencję bardziej kremu, tzn. kolor był półprzejrzysty, żelowy, tak jak teraz, tylko był bardziej gęsty, nie wylewał się tak z tubki. Potem producent zmienił nieco formułę i obecnie jest to faktycznie bardziej żel do mycia. ALE: ma doskonałe właściwości ścierające wbrew pozorom. Jestem wierną fanką znanego St.Ives ale piling Biodermy ma tę przewagę, że pachnie neutralnie i przede wszystkim nie jest tłustą maziają, jak te wszystkie morelowe. Produkty Biodermy nie służą mi, micele mają zabójcze, kremy też mnie krzywdzą, jednak ten piling jest świetny: mega skuteczny, rześki, taki bielutki i czyściutki w porównaniu z tymi różnymi śmierdzącymi "eko".

Ilość zużytych opakowań: milion chyba

jest dobry

peeling jest całkiem przyjemny, na pewno najlepszy z dotychczas przeze mnie stosowanych ;) Usuwa suche skórki, nie podrażnia, nie wysypuje mnie po nim . Matuje na dłużej , jedyna wadą jest iż jego drobinki są zbyt ostre , zbyt trze twarz ale mimo to nie ma żadnych podrażnień . Jest wydajny , w połączeniu z żelem do mycia Sebium tworzy super duet. Po tym stosuję czasami pore refiner i efekt na prawdę jest , matowej, czystej cery . Zaznaczam tylko że ja uzywam go głównie na strefę T ;)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 30 ml

Żel złuszczający w stosunku do ceny okazuje się być bardzo wydajny. Ma dobrze ścierające drobinki. Po jego użyciu skóra jest przyjemnie gładka i oczyszczona nawet na nosie. Nie powoduje podrażnień.

Dobry

Produkt bardzo dobry. Używam go raz w tygodniu. Twarz po jego użyciu jest świeża, czysta. Nie podrażnia skóry,jest delikatny.
Minusem dla mnie jest opakowanie, niewygodne w użyciu, ponieważ konsystencja żelu jest wodnista.

Używam tego produktu od: lutego
Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

Polecam!

Ten żel to istne cudo. Mam problem z wągrami i małe drobinki doskonale oczyszczają skórę, ale nie powodują podrażnienia.
Jest to jeden z kilku produktów serii Bioderma Sebium, który używam regularnie i poleciła mi go pani dermatolog.
Myję nim twarz 2 razy w tygodniu i skóra jest dobrze oczyszczona.
Cena moim zdaniem jest odpowiednia, wcale nie taka wysoka, ponieważ produkt jest bardzo wydajny, starcza nawet na kilka miesięcy.

Używam tego produktu od: niecałe 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania 100ml