Ziaja, Intima, Kremowy płyn do higieny intymnej z kwasem askorbinowym (stara wersja)

Codzienna higiena przeciw podrażnieniom.
Płyn z kwasem askorbinowym do codziennej higieny okolic intymnych o zmniejszonej tolerancji na zmiany fizjologicznej mikroflory. Działa pomocniczo ograniczając występowanie infekcji, wzmacnia naturalną florę bakteryjną, delikatnie myje oraz zapewnia długotrwałe uczucie czystości i świeżości. Ma kremową konsystencję, nie zawiera mydła i barwników. Jest delikatnie perfumowany.
Przeznaczony dla kobiet w każdym wieku. Polecany jako preparat pomocniczy w łagodzeniu stanów zapalnych.

Ok

Kupuję żele do higieny intymnej głównie ze względu na to, że nie mam większych problemów z podrażnieniami. Patrząc na składy tej firmy, inaczej dwa razy zastanowiłabym się przed zakupem.

Produkt dostępny dosłownie wszędzie. Od drogerii stacjonarnych po online, a przede wszystkim markety. Swój kupiłam chyba w Kauflandzie. Przede wszystkim do zakupu skłania cena. To mniej niż 10 złotych za pół litra, a sam produkt starcza naprawdę na długo. Żel zapakowany w wielką, ale dosyć poręczną butlę, wykonaną z dobrej jakości plastiku, który nie wygina się na wszystkie strony. Dozownik też działa bez zarzutu i odmierza odpowiednią ilość produktu. Na butelce znajdziemy również informację o składzie. Nie mogło obyć się bez SLS, ale z drugiej strony dosyć wysoko mamy łagodzący pantenol oraz kwas askorbinowy. Może nie ma tam cudów, ale jest przyzwoicie. Sam żel ma odpowiednią gęstość, taki nie za rzadki, nie za gęsty, i nieźle się pieni. Zapach delikatny, właściwie ledwo wyczuwalny, chociaż nie mogło obyć się bez perfum w składzie.

Odnośnie działania, niespecjalnie jest się o czym rozpisywać. Przede wszystkim naprawdę nieźle oczyszcza i zostawia uczucie odświeżenia. Nie zauważyłam jakieś przesuszenia czy podrażnienia, ale z drugiej strony też nie uważam, żeby w jakikolwiek sposób nawilżał czy przeciwdziałał podrażnieniom. Ot zwykłe myjadło, które sprawdzi się przy bezproblemowej skórze. Bez zachwytów, ale też bez większych uwag.

To zwykły środek myjący do higieny intymnej, który oprócz oczyszczanie nie robi za wiele. Właściwie nie mam większych oczekiwań, więc jestem zadowolona.

Mieszane uczucia, ale warto wypróbować

Ten płyn początkowo kupiłam dla mojej córki z polecenia pani ekspedientki w osiedlowym sklepiku z kosmetykami. Miał on pomóc z podrażnieniami miejsc intymnych córki. Ostatecznie okazało się, że płyn ją szczypał bez względu na to czy podrażnienie występowało. Z drugiej strony nie spodziewałam się cudów od płynu, który nie jest dedykowany typowo dzieciom. Ostatecznie skończyło się na tym, że zaczęłam go używać sama. Jest to płyn, który wywołuje u mnie mieszane uczucia. Zapytacie dlaczego? Chodzi o to, że na początku sprawdzał się fantastycznie, jednak po dłuższej chwili nieużywania go, zaczął wywoływać u mnie małe stany zapalne. Nie wiem w czym tkwił problem, bo do daty przydatności było jeszcze kilka ładnych miesięcy. Ostatecznie skończyło się na tym, że odstawiłam go całkowicie i prawdopodobnie jego reszta wyląduje w koszu. Zdarza się i tak.

Opakowanie i produkt:
Produkt zamknięty w butelce o 200ml i 500ml. Szata graficzna butelki typowo „ziajowa” i minimalistyczna. Biała butelka z pomarańczowymi napisami. W zależności od pojemności butelka ma inny dozownik. W opakowaniu o pojemności 200ml jest to zamknięcie na klik wyglądające jak kulka. Natomiast w opakowaniu o pojemności 500ml mamy dozownik w postaci pompki. Ja posiadam wersję o mniejszej pojemności i muszę przyznać, że zamknięcie klik tej butelki jest całkiem OK. Nie zacina się szczególnie i całkiem łatwo je otworzyć, jednak nie ukrywam że poręczniejsza byłaby jednak pompka. Produkt pachnie bardzo ładnie, co sprawia że aplikacja staje się jeszcze przyjemniejsza.

Aplikacja i działanie:
Sama aplikacja produktu nie stanowi żadnego wyzwania, jednak gdyby mniejsze opakowanie również miało pompkę, była by ona jeszcze łatwiejsza. Płyn nie jest gęsty, ale nie jest też szczególnie rzadki. Z powodzeniem wstrzelił się w moje wymagania odnośnie konsystencji. Odpowiednio się pieni i pozostawia uczucie czystości i odświeżenia. Jest delikatny i nigdy mnie nie szczypał. Nie uczula, chociaż z czasem może delikatnie podrażnić lub wywołać niewielki stan zapalny – przynajmniej u mnie wywołał i sama nie wiem dlaczego.

Dostępność i cena:
Jak już wspomniałam wcześniej mamy dwie wersje pojemnościowe. Wysoko dostępny stacjonarnie jak i w internecie. Stacjonarnie dostaniemy go w wielu drogeriach: Rossmann, Natura, Superpharm czy Hebe. Poza tym dostępny w wielu aptekach i drogeriach internetowych. Za butelkę 500ml stacjonarnie zapłacimy niecałe 10zł. W Rossmannie aktualnie trwa promocja, w której kupimy go już za 6,99zł.

Czy polecam? I tak i nie. Początkowo nie miałam mu nic do zarzucenia. Być może problem tkwił nie tyle w samym płynie, co w moim organizmie, który z jakiegoś nieznanego mi powodu zareagował tak a nie inaczej. Sądzę nie ma co go tak od razu skreślać, i warto go chociaż wypróbować.

Do polecenia

Bardzo lubię markę Ziaja, kupując ten produkt również się nie zawiodłam. Płyn nie powoduje podrażnień, ma bardzo neutralny zapach. Pompka ułatwia aplikację płynu, który generalnie wystarcza na bardzo długo. Wielkim plusem jest również bardzo przystępna cena. Może typowo podrażnień nie likwiduje, jednak wiadomo, że w tych sferach, gdy coś się dzieje, lepiej jednak jest sięgać po produkt typowo apteczny.

Ideał

Płyn Ziaja jest ze mną od wielu lat . Mogę szczerze powiedzieć, że była to miłość od pierwszego wejrzenia ( użycia). Delikatny, kremowy, nie podrażnia. Daje niezwykłe uczucie odświeżenia.
Wygodne opakowanie z pompką . Butelka 500 ml wystarcza na bardzo długo. Kosztuje jedynie ok. 10 zł a często jest na promocji w Rossmannie. Polecam

Jest ok ale są lepsze :)

Zachęcona atrakcyjną ceną i brakiem płynu do higieny w swojej kosmetyczce zdecydowałam się na zakup. Miałam już kilka płynów do higieny intymnej z Ziaja i raczej byłam zadowolona. Fajne opakowanie z pompką (moja ulubiona forma), ładny zapach i dość duża wydajność są na pewno na duży plus. Ale szczerze mówiąc nie odczułam jakiegoś super efektu odświeżenia czy też redukcji choćby delikatnych podrażnień. Dla mnie dobry płyn do codziennej pielęgnacji ale nie tego oczekiwałam. Nie było dużego wow mimo,że Ziaja jest jedną z moich ulubionych marek. Myślę,że raczej ten zakup nie zniechęcił mnie do spróbowania innych płynów tej serii ale zachwytu tu nie było.

Jest ok

Przyjemna, kremowa konsystencja, skuteczne działanie. Dostępność - praktycznie w każdym sklepie. Opakowanie proste, wyposażone w pompkę która dozuje odpowiednią ilość płynu. Cena ok, bardzo dobry płyn. Polecam.

Bardzo przyjemny

Fajny kremowy płyn . Super się u mnie sprawdził . Wiem , że Ziaja ma dobre kosmetyki dlatego używałam tego płynu już nie raz i ciągle do niego wracam . Ma przyjemną konsystencję. Pielęgnuje intymną okolice , nie podrażnia . Bardzo go lubię i polecam również wam .

Delikatny

Jest to kremowy żel do higieny intymnej wzbogacony kwasem askrobiowym, zamknięty w dużej butelce z pompką, która ułatwia używanie produktu. Ma delikatny zapach, który nie drażni, a co najważniejsze nie podrażnia i skutecznie odświeża.

Mój wybawiciel

Rewelacyjny płyn do higienny intymniej. Delikatnie i przyjemnie pachnie. Dzięki niemy od kilku miesięcy nie mam stanów zapalnych, więc jestem przeszczęśliwa.
Płyn jest bardzo wydajny i w super cenie.
Same plusy.

jestem w trakcie używania

Czytałam wiele nie pochlebnym recenzji o składzie kosmetykow ziaja ale jakos nie wczytywałam się w to. Jest to marka, która zawsze przewijała się w moim życiu i myślę ze to się nie zmieni.
Płyn jest z dozownikiem więc jest to szybkie w użyciu oraz bardzo praktyczne.
Jest raczej rzadki, biały, przyjemnie pachnie. Wydaje mi się ze jest lepszy od innych. polecam.

Dobry produkt

Produkt zamknięty w bardzo dużym opakowaniu z pompką, co oczywiście jest bardzo wygodne, stosujemy tyle płynu ile potrzebujemy, nic się nie wylewa.
Bardzo fajna kremowa konsystencja, nie jest ani gęsty, ani bardzo leisty, a co za tym idzie jego wydajność jest naprawdę duża.
Ma delikatny zapach.
Plusem napewno jest też to, że to naprawdę dobry i nie drogi produkt, nie ma także problemu z jego znalezieniem, raczej jest powszechnie dostępny, zarówno w markecie jak i aptece, czy niektórych drogeriach.
Sam płyn jest bardzo delikatny, idealnie odświeża, pozostawia uczucie czystości i komfortu.
Co do podrażnień jestem skłonna się zgodzić, że ma coś w sobie co pomaga załagodzić tego typu problemy.
Jak dla mnie jest to produkt wysokiej jakości, ma właściwości, które pomogą nam zadbać o naszą delikatna sferę intymna.

Towarzyszy mi od dawna

Bardzo lubię płyny do higieny intymnej od Ziaji. Ten towarzyszy mi naprawdę od dawna. Płyn ma fajną kremową konsystencję. Jest gęsty, przez co jest bardzo wydajny. Przyjemny neutralny zapach, nie odrzuca. To co dla mnie ważne nie wywołuje podrażnień. Opakowanie też jest odpowiednie.Wygodna i poręczna pompka ułatwia nabranie odpowiedniej ilości. Do tego cena na odpowiednim poziomie.