Apotheker Dr. Scheller, Zitronnenmelisse Waschgel (Żel myjący z melisy cytrynowej)

Antybakteryjny i intensywnie oczyszczający żel do mycia twarzy dla zanieczyszczonej skóry tłustej i mieszanej. Zawiera ekstrakt z melisy cytrynowej (melissa officinalis), kory wierzby i sole z Morza Martwego.

bez rewelacji

Kupiłam ten żel w osiedlowym sklepie zielarsko-drogeryjnym i zapłaciłam za niego 15 zł.Cena nie jest wygórowana.Inne plusy:
+Wydajny
+Miły zapach(pachnie jak świeża melisa)
+Nie podrażnia,nie wysusza i nie ściąga
Minusy:
-jak dla mnie niezbyt dobrze oczyszcza,przy makijażu może być niewystarczający
-mam wrażenie,że jego działanie jest krótkotrwałe i potem nie działa na cerę tak,jak powinien.
-dość ciężko go dostać

Używam tego produktu od:2 miesiące

Poprawny :)

Ostatnio prawie całkowicie przerzuciłam się na żele i micele w kwestii oczyszczania twarzy. Żele Schellera chciałam wypróbować już dawno, ale zawsze jakiś inny wpadał mi w ręce.
Moja ogólna ocena żelu jest bardzo pozytywna.
Ma wygodne opakowanie, dobrze się dozuje, aplikuje idealną porcję żelu na dłoń.
Ponadto doskonale oczyszcza - łącznie z pełnym makijażem. Przy tuszach wodoodpornych muszę się jeszcze wspomóc micelem, ale nie traktuje tego jako wady.
Jak już wspomniałam zmywa dokładnie makijaż, wszelki zanieczyszczenia. Nie podrażnia i nie wysusza, twarz jest odświeżona, miła w dotyku.
Dodatkowo żel przyjemnie pachnie i jest naprawdę wydajny. Używałam go zarówno wieczorem do demakijażu (lub po demakijażu - gdy robiłam demakijaż micelem), i rano, do odświeżania cery po nocy.
Myślę, że jeszcze kiedyś do niego wrócę.

Używam tego produktu od:czerwca
Ilość zużytych opakowań:skończyłam 1

lubię

No i masz babo placek. Jestem posiadaczką cery z pewnością nie tłustej - a ten żel bardzo mi pasuje. Bardziej niż wersja z algami, przeznaczona - zgodnie z opisem - do mojego typu cery...
Żel dokładnie oczyszcza i odświeża skórę. Zapach intensywny, ale podoba mi się. Jedyna niedogodność - żel jest dość "lepki" i trzeba go bardzo dokładnie spłukiwać.
Nie uczulił, nie podrażnia, nie wysusza skóry. I o to chodzi :)

Używam tego produktu od: używałam zimą

Dobry

Dobry żel bez fajerwerków, które sprawiłyby że albo bym się w nim zakochała albo znienawidziła :)

Jedyny minus, charakterystyczny dla żeli Schellera, to idiotyczne, zupełnie nieprzemyślane zamknięcie. U mnie w grę wchodzi albo podważenie go wewnętrzną stroną wygiętego kciuka albo użycie do tego kranu, inaczej zwyczajnie się nie da :)

Zmywacz uniwersalny, daje sobie radę z obklejającymi maseczkami i tłustymi kremami (w przeciwieństwie do wielu innych delikatnych żeli). Wydajny, dobrze się pieni, ma odświeżający zapach. Nie podrażnia skóry, ani nie nawilża ani nie wysusza. Taki pewniak, który można bez obaw polecić, ale nie czuję się do niego specjalnie przywiązana :)

nie dla mnie

Kupiłam pod wpływem pozytywnych recenzji, udało mi się dostać go za 12zł w internetowej aptece. Dobrze, że nie zapłaciłam więcej, ponieważ okazało się, że pomimo tak chwalonej naturalności i tak mnie uczulił - od trzeciego zastosowania buzia zaczęła reagować ściągnięciem, przesuszeniem i czerwonymi plackami na policzkach. Daję trzy, bo nie chcę przesadnie obniżać oceny temu specyfikowi, ale nie polecam go osobom o cerze wrażliwej,naczynkowej i skłonnej do uczuleń.

Niemiecka jakość

Mam cerę "nastoletnią"; w wersji na szczęście very light.
Po przestudiowaniu składu stwierdziłam, że nic zabójczego w danym żelu się nie znajduje :D. Cena przyzwoita. Zapach faktycznie nie przepiękny, ale nie wybrzydzam. Co do działania: przestałam już wierzyć w cudowne zniknięcie zaskórników - w końcu hormony robią swoje - i chciałam mieć tylko nieszkodliwy "zmywacz", który nie pogorszy stanu skóry. Wydajność normalna.Malutki minus: czasami mam wrażenie lekkiego ściągnięcia skóry. Dla mnie KWC (chyba, że znajdę coś jeszcze lepszego, ale wątpię).
Ilość zużytych opakowań: kilka

Mój ideał

Miałam szczęście, bo trafiłam akurat do sklepu, jak pozbywali się wszystkich kosmetyków tej firmy i kupiłam go za pół ceny - 14, 50 :D
Żel ten ma prawie same zalety:
- naturalne składniki,
- nie pieni sie jak wszystkie inne żele (jak ludwik),
- jest "śliski" a dzięki temu przyjemniejszy w użyciu,
- estetyczne opakowanie,
- naturalny, zielony kolorek,
- wspaniale oczyszcza i zarazem nawilża, buzi po nim możnaby nie kremować.

Jedyny minus, to to, że niezbyt przyjemnie pachnie - jak jakieś wodorosty, ale to akurat najmniej ważne.

GORĄCO go polecam.

Mieszane odczucia...

No cóż. Kupiłam zainteresowana dobrymi opiniami na forum, poza tym jestem w ciąży , więc staram się ograniczać chemiczne zwiazki w kosmetykach, których używam, a tu super naturalnośc, więc się skusiłam.
Konsystencja fajna, żelik zieloniutki i pachnący.
Co do oczyszczania to nie mam dobrego odczucia.
Mam wrażenie, że "niedomywa", a skóra po użyciu i tak jest ściagnięta!
Poza tym miałam ostatnio wysyp pryszczy i nie wiem, czy to powodem jest ciąża i burza hormonów czy ten żel...

Ogólnie oceniam produkt średnio, na pewno go już nie kupię- szukam nadal ideału.

super!

Bardzo fajny żel, świetnie oczyszcza skórę, nie wysusza jej, dobrze się pieni, ma na skórze dobry "poślizg". Nie przyczynia się znacznie do zmniejszenia ilości wyprysków, ale w końcu to tylko żel. Odejmuję * za relację cena/pojemność. Te 125 ml starczyło mi na ok. 2 miesiące (przy myciu twarzy 2-3 razy dziennie).

cudeńko

zaczynając od składu (bez SLSów), zapachu (orzeźwiająca limonko-cytrynka) i koloru (zabawna zieleń) - do oceny na pierwszy rzut oka, na jego zbawiennym działaniu na moją wymęczoną ostatnio buźkę kończąc - nie mam mu absolutnie nic do zarzucenia :).
ten kosmetyk to rewelacja, i nieprędko dam się przekonać do umycia buzi czymkolwiek innym. pięć * jak dla mnie (bo więcej się nie da ;) )

Rewelacyjny...PRAWIE :(

Jest moim faworytem z wielu powodów:
-nie zawiera szkodliwego dla skóry i organizmu(!) SLS!!!!!
-nadaje sie dla wrazliwych skór tłustych
-zmywa nawet tusz bez podraznienia oczu
-doskonale oczyszcz pory
-nie wysusza !!!!!!!!!!!
Jest wydajny mimo ,ze malo sie pieni! Ma super poślizg i kolorek !! :D SZKODA ,ZE TA FIRMA JEST TAK MAŁO POPULARNA W POLSCE!!!!!!!

Używam tego kosmetyku od 2 TYG./ ilość zużytych opakowań: W TRAKCIE PIERWSZEGO !

NIESTETY MUSZE ODJAC 1 GWIAZDKE..PODRAZNIŁ MI OKOLICE OCZU I SKRONIE PO TYG STOSOWANIA...JUZ GO NIE KUPIE ALE SPROBUJE ZELU Z TEJ SERII DO CERY WRAZLIWEJ!!! ZA BRAK SLS ODEJMUJE TYLKO 1 GWIAZDKE!!!!

prymus

Świetny żelik bez sulfatów, barwników i syntetycznych estrów. Najbardziej wydajny spośród tych które używałam, wystarczy kropla.Dokładnie oczyszcza z filtrów, podkładu itp.Bardzo polecam cerom mieszanym.