Vichy, Capital Soleil Fluide (Ecran Ultra-Fluide) SPF60/PPD20

Vichy, Capital Soleil Fluide (Ecran Ultra-Fluide) SPF60/PPD20

Tegoroczna nowość Vichy, lekki krem z filtrami, do złudzenia przypominający Anthelios Fluide. Charakteryzuje się ultra lekką, wodnistą konsystencją i brakiem połysku. Nie barwi skóry (choć jest biały). Nie ma wyraźnego zapachu. Zawiera stabilne filtry: Mexoryl SX, Mexoryl LX, Parsol 1789, Tinosorb S.
Opakowanie z kulką, pozwalającą na dokładne wymieszanie preparatu przed aplikacją. Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry.

ma wady, ale dziala jak powinien

Mialam ten produkt, tyle tylko, ze z filtrem SPF 30
Mnie rowniez nie podobala sie za rzadka konsystencja, bo przeciekala przez palce i bardzo latwo mozna bylo wylac zawartosc z buteleczki. Krem nieladnie, alkoholowo pachnie, ale da sie to wytrzymac. Jako, ze mam cere tlusta i sklonna do zapychania niezywkle trudno mi znalezc dobry krem z wysokim filtrem, ale Vichy temu zadaniu podolal. Cera rzeczywiscie byla matowa, ale przy tym krem w ogole nie bieli. Bez problemu mozna na niego polozyc podklad, nic mi sie nie rolowalo. Ochrone tez oceniam wysoko. Nie wiem, czy kupie po raz drugi, bo musze wyprobowac podobny produkt Iwostin, SVR i Eucerin

Używam tego produktu od: ponad rok temu
Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka

Zdecydowanie nie KWC

Używałam przez kilka m-cy w Tajlandii.Potrzebowałam kremu, wysokiej ochrony przed promieniami słonecznymi na który mogłabym położyć delikatny puder i nie straszyć moją świecącą buzią w wysokich, azjatyckich temperaturach. Produkt dobry, zdecydowanie lepszy niż produkty z dolnej półki ale to nie KWC. Nie spodobała mi się wodnista konsystencja, niewygodna do rozsmarowania i spływająca po twarzy podczas aplikacji. Nie oczekiwałam efektu idealnego matu aczkolwiek po tym kremie świeciłam się wielokrotnie mocniej niż po jakimkolwiek innym. Krem jest bardzo wydajny, a cena przystępna. Olbrzymi plusa za wysoki filtr.

Używam tego produktu od: Używałam przez 4 m-ce
Ilość zużytych opakowań: połowa

Naprawde bardzo dobry filtr. W moim przypadku, spełnia wszelkie obietnice producenta, tak samo jak moje oczekiwania.
Ma wodnistą kosnystencję, która rozprowadza się bardzo łatwno i bardzo szybko się wchłania. Dla mnie to ogromna zaleta, szczególnie rano, kiedy czasu jest zawsze zbyt mało, a trzeba przecież zrobić makijaż ;) Nie bieli i nie powoduje szybszego spływania makijażu z twarzy- czyli kolejne dwa wielkie plusy. Powiedzenie że się nie świeci na twarzy, byłoby pewną przesadą, ale świeci się jak na filtr bardzo umiarkowanie.
Nie zauważam w nim co prawda właściwości pielęgnacyjnych, czy nawilżajcych, ale również nie podrażnia, ani nie przesusza.
Zaznacze, że nie nakładam "przepisowej ilości" filtra, ponieważ jest ona dla mnie gigantyczna ;)

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

hmm średnio

Kupiony jako pierwszy filtr, nie przypadł mi do gustu. Wodnista konsystencja powoduje u mnie nieprzyjemne uczucie jakbym smarowała się olejem. Zbyt alkoholowy zapach na początku, po chwili zamienia się to w zapach dziecięcego kleju do papieru( takie moje odczucie).Niby się wchłania, nie bieli ale na mojej twarzy pozostawiał niefajny błysk ( taki tłusty) i ciągłe uczucie swojej obecności.Nie wykonuję makijażu w ogóle wiec może osobom ktore go na twarzy zakryją czymś i zmienią ten okropny zapach będzie ok.Zużyłam pół opakowania i już miałam go dosyć. Teraz testuje Avenke Cleanance i jeśli tylko za jakiś czas mnie nie zapcha to to będzie mój filterek na dłużej.Używam tego produktu od:nie używam juz
Ilość zużytych opakowań:1/2

Jest cudowny!

Juz od jakiegos czasu chcialam zaczac kurcacje kwasami, ale wiadomo musza byc filry... A jak sobie poczytalam na wiazu jakie katorgi przezywa czlowiek ktory stosuje filty...bielenie, tlustosc, czekanie az filtr sie wchlonie...I odechcialo mi sie i kwasow i filtrow i stwierdzilam ze SPF 15 w zwyklym kremie wystarczy. Az kupilam ten produkt Vichy i jestem nim po prostu zachwycona...zero bielenia, tlustosci i szybko sie wchlania. praktycznie od razu nakladalam makijaz i o dziwo stwierdzilam ze buzka bardzo fajnie wyglada, makijaz trzyma sie dlugo i nie ma roblemu z nadmiernym swiecieniem a nawet mam wrazenie ze teraz po filtrze swiece sie mniej niz kiedy stosowalam setki kosmetykow matujacych. Ogolnie polecam wszystkim a najbardziej tym dla ktotych zwatpienie cd stosowania filtrow siegnalo juz dna....

Używam tego produktu od:pol roku

Nie daję mu maksa, ponieważ jest to mój pierwszy w życiu filtr do twarzy, więc może jeszcze w przyszłości będą jakieś lepsze. Jednak ten z pewnością zasługuje na wysoką ocenę, oto dlaczego:

Zalety:
- chroni cerę przed słońcem bez zarzutu - obowiązkowo muszę używać filtr, ponieważ mam zabiegi mikrodermabrazji właśnie teraz; a tak poza tym to w ogóle nie wolno mi wystawiać twarzy na słońce, ponieważ walczę z pozostałościami trądziku; ten filtr świetnie radzi sobie w roli blokera słonecznego :ehem:
- bardzo dobrze się stapia z cerą
- ma dziwną, ale jednak dobrą konsystencję - takiego zsiadłego mleka :P
- pozostawia bardzo gładką cerę
- wyrównuje kolor cery oraz (co dla mnie było totalnym zaskoczeniem!) sprawia, że moich blizn i pryszczy aż tak bardzo nie widać! dzięki niemu odstawiłam w ogóle podkład
- nie zapycha porów; nie mam po nim wysypu pryszczy, a wręcz przeciwnie - leczy moją cerę
- po nałożeniu go, skóra przez cały dzień może swobodnie oddychać
- ma dość leistą konsystencję, przez co wystarczy odrobina, aby pokryć całą twarz
- poręczne opakowanie

Wady:
- póki co nie zaobserwowałam

Gorąco polecam ten specyfik! Ja osobiście nie wyobrażam sobie lata bez niego!

Używam tego produktu od:miesiąca

Super! ale nie mój KWC ;)

Do niczego nie mogę się przyczepić! Kosmetyk z Vichy jest naprawdę cudowny, wysokiej klasy i niezastąpiony... do czasu aż nie znalazłam mojego własnego KWC!
nO dobra, ale wracając do oceny właśnie tego prodyktu, to muszę przyznać, że:
- jest bardzo wydajny
- ochrona jest idealna
- opakowanie praktyczne, fajna konsystencja
- nie zapaych porów,
-jest bezbarwny - wiec panie które się malują spokojnie mogą użyć jeszcze jakiś podkład, a twarz i tak się nie świeci! :)

Podsumowując - gdybym nie miała swojego ideałka - to bym uzywała ten krem - bez zastanowienia!

Używam tego produktu od:1r.
Ilość zużytych opakowań:zużyłam 2

Drogi smalec

Moja cera - mieszana (tlusta w T-zone), wrazliwa/delikatna po Zoracu/Retinie.

Produkt ma konsystencje bardzo lejaca wiec musze sie spieszyc przy jego nakladaniu bo splywa po twarzy jak woda (na przyklad - z czola do oczu!).
Na mojej skorze podraznionej Zorakiem piecze bardzo przez okolo 30 sekund po aplikacji.
Pomimo jego niby-lekkiej konsystencji, po nalozeniu przepisowego 1,8 na twarz, blyszczy sie on niemilosiernie caly dzien. Nie pomaga gruba warstwa sypkiego pudru bo natychmiast wylazi na wierzch ten smalcowaty blysk - doslownie po kilkunastu minutach od upudrowania. Makijaz na nim wyglada jakbym wysmarowala sie olejem.

Kolejny minus to cena w stosunku do jego (mikroskopijnej) ilosci - wychodzi drogo.

EDIT: Odejmuje jeszcze jedna gwiazdke za to, ze splywa z powiek do oczu i szczypie okropnie!

Zdecydowanie ponownie nie kupie.

Używam tego produktu od: 3 miesiecy

dobry

Dobry. Wydaje się trochę tłustszy i słabiej się wchłania w porównaniu do LRP fluide50+, który kupiłam po zużyciu Vichy. Generalnie niezły ale wolę jednak LRP. Zastanawiającym się nad wyborem proponuję jednak LRP.

Używam tego produktu przez pół roku

dla mnie ideał

używam wersji spf 50+ a wcześniej dzięki uprzejmosci pewnej wizazanki spf 60, jest to w zasadzie ten sam produkt, niczym nie rózniacy się składem, konsystencja mleczka jak dla mnie jest ogromną zaletą ponieważ bez problemu mogę nałozyć przepisową ilość:) nie musze uzywać skrobii gdyż 15 minut po aplikacji zostaje tylko delikatny zdrowy błysk na twarzy:) mleczko nie lepi się ani nie bieli. Alkohol w skałdzie mi nie przeszkadza aczkolwiek zwracam szczególną uwagę gdy aplikuje go w okolicach oczu zeby nie napakować sobie do oka:) jak narazie jest to mój faworyt, próbowałam tez uzywać fluidu LRP ale niestety strasznie migruje do oczu i nie da się normalnie funkcjonować z vichy nie mam tego problemu.Używam tego produktu od:

KWC!

*konsystencja mleczka umożliwia łatwe aplikowanie na twarz
*szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu
*nie bieli
*nie zatyka porów
*nie podrażnia, stosuję nawet w okolicach oczu, a mam wrażliwe (alergik)
*wygładza :) (przynajmniej mi)
*dobrze się na nim trzyma makijaż

jedynym minimalnym minusiczkiem może być to, że trochę kosztuje jak na 40ml :) ale za taką ochronę i komfort dla cery, to żadna przeszkoda :)

Nic dodać, nic ująć :) 100% KWC :)))

Używam tego produktu od:ok 2 miesiące

dobry

Jak dla mnie prawie bomba :) Nie lepi się,nie zapycha,i nie świecę się po nim jak po innych kosmetykach tego typu(Avene czy SVR).Twarz co prawda nie jest po nim matowa ale to nie to samo co po np.Avene,kiedy świeciłam sie niemiłosiernie.Szybko sie wchłania i dobrze chroni moją tłustą ale jednocześnie wrażliwą skórę.I najważniejsze nie drażni okolic oczu.Jedyne "ale" mam co do konsystencji,jest zbyt wodnisty co utrudnia aplikacje,i gdyby jeszcze nie ten alkohol w składzie byłby moim numerem1!

Używam tego produktu od:miesiąca