Sephora, All Over Skin Compact Foundation (Podkład w kompakcie)

Sephora, All Over Skin Compact Foundation (Podkład w kompakcie)

Jest to bardzo praktyczny i poręczny kompaktowy prasowany podkład-puder w ładnym pudełeczku z lusterkiem i gąbeczką.
Ma gładką i lekką konsystencję i daje jedwabisty "look".
Można go stosować zarówno na sucho, jak i na mokro, a także "bezpośrednio na skórę" lub na uprzednio nałożony podkład. Dostępny w bardzo wielu odcieniach.

Cena: ok. 50zł / 9g

fajny

Wcześniej używałam wersję mineralną, jednak chciałam spróbować też tą - głównie z uwagi na kolor którego w wersji mineralnej nie ma - R15. Nazywa się on cool porcelain mimo że porcelanową cerę to ja sobie inaczej wyobrażam niż moją. Jest to najjaśniejszy kolor który można dostać w polskich Sephorach (uwaga, w niektórych go nie ma), mimo że na stronie amerykańskiej Sephory są jaśniejsze kolory - w ogóle wybór jest tam bajeczny, ale większość kolorów bardzo ciemna. Swoją drogą polecam tą stronę, poza kolorami są tam też komentarze i oceny (po angielsku). Przy okazji, mój R15 wygląda tam bardzo różowo - w rzeczywistości nie jest tak różowy, to ładny jasny beżyk. Kolorów niby dużo ale i tak co po niektórych to Polki mogłyby używać co najwyżej jako pudrów brązujących a nie podkładów....szkoda że nie ma u nas najjaśniejszych odcieni. R15 i tak jest trochę niestety ciemniejszy niż moja karnacja co widać przy nakładaniu, ale później w sumie dobrze to wygląda.
Raczej chyba nie polecam tego kompaktu osobom używającym filtrów - mimo że sama się do nich zaliczam. A to dlatego że nie da się go równomiernie nałożyć nie wcierająć - najpierw stempluję twarz ale potem muszę trochę rozetrzeć żeby nie było smug - mam wrażenie że ścieram sobie wtedy cały filtr :S
Co do samego podkładu to mam wrażenie że lepiej kryje wersja mineralna, ale może mi się tylko tak wydaje. Jest taki jakby bardziej sypki niż mineralny, ale może to wina gąbeczki. Gąbeczka fajna, co prawda nie dwustronna ale bardziej mi się podoba niż w wersji mineralnej, bo jest mniejsza ale za to grubsza (w mineralnym była za duża i wystawała brudząc lusterko podkładem :/ ). Mimo wszystko nie wiedzieć czemu fajniej mi się używa tego podkładu niż mineralnego, choć możliwe że do tamtego wrócę, np na lato bo ma odcień R20 a w tym jest tylko D20 - w polskich sephorach rzecz jasna). W gruncie rzeczy oba podkłady są podobne więc daję im obu 4 gwiazdki. Szkoda w sumie że ten nie jest mineralny, bo mam problematyczną cerę więc może tamten byłby lepszy, no ale ten mnie nie zapycha.
Podsumowując bardzo polecam zarówno ten podkład jak i jego mineralną wersję - warto kierować się odcieniami bo są różne w obu wersjach. Nie polecam jednak bardzo bladolicym bo wszystkie odcienie są w sumie dość ciemne.

Aha, przepraszam że trochę chaotyczna ta recenzja i opiera się na porównaniu tego kompaktu z kompaktem mineralnym, ale zakładam że osoby które chcą kupić kompakt Sephory zastanawiają się właśnie nad tymi dwoma :)

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Dobry :)

Zacznę od tego, że żałuję, że w sklepach jest taki maly wybór średniopółkowych kompaktów :/ Dla mnie taka forma jest bardzo wygodna... Dlatego cieszę się, że chociaż ten jeden spełniający moje wymagania udało mi się znaleźć ;) Dzięki niemu skóra wygląda naprawdę ładnie, zdrowo a przy tym jest to bardzo naturalny efekt, żadnej tapety :) Dość fajnie kryje niedoskonałości :) Na początku przy nakładaniu nie wygląda rewelacyjnie, ale po chwili świetnie się stapia z cerą :) Łatwo jest dobrać odpowiedni odcień, a ja prawie zawsze mam z tym problem. Mógłby tylko lepiej matowić chociaż i tak nie jest źle ;) Długo się trzyma, nie ściera, nawet jak twarz się poci to nie ma "tragedii" ;) Trzeba uważać, żeby nie nakładać przedtem za dużej ilości kremu bo wtedy źle wygląda :/ Starcza na ok. 2 miesiące prawie codziennego używania, ale z tego co wiem to tak jest z większością kompaktów :)
Używam tego produktu od: ok. 4 miesięcy

Kupiłam w jakiejś Sephorowej promocji ciesząc się z faktu, że jest wystarczająco jasny.
Opakowanie ma średniej urody, ale jest praktyczne, szczególnie dobry jest pomysł z oddzielną przegródką na gąbeczką. Mniej podoba mi się lusterko umieszczone w dolnej części opakowania, bo ma tendencję do szybkiego i niespodziewanego zamykania się, co utrudnia nakładanie pudru.
Sam puder (bo tak go głównie używam) jest przyzwoity - raczej drobno zmielony, nie tworzy maski na twarzy, róznowmiernie można go rozprowadzić. Używany na mokto mocniej kryje, ale też nie wygląda naturalnie.
Głównym moim zastrzeżeniem jest to, że nie zapewnia długotrwałego matu. Owszem matuje, ale na krótko, po godzinie pojawiają się pierwsze przebłyski.
Wydajny, od kilku miesięcy noszę go w torebce do poprawek w ciągu dnia.

Używam tego produktu od:kilka mies
Ilość zużytych opakowań:1 w trakcie

stały mieszkaniec kosmetyczki

Odkryłam ten podkład 2 lata temu. Jest dokładnie tym czego oczekuję od podkładu-matuje,ukrywa drobne krostki,nie wysusza,nie podkreśla suchych partii,nie tworzy efektu maski-naprawdę dobry kosmetyk.
Aplikuję go za pomocą dołączonej gąbeczki.
Minusiki-trochę ciężkie opakowanie,po ok 4-6 h /zależy od temperatury otoczenia/ trzeba zrobić poprawkę.

Używam tego produktu od:2 lat

Polecam :-)

Chciałam kiedyś kupić puder prasowany do szybkiego makijażu, a obok nich w Sephorze zobaczyłam podkład i się skusiłam.

Od tej pory jest to jeden z moich głównych kosmetyków do makijażu (na codzień oprócz tego używam tylko mascary i czasami kredki do oczu).

Ładnie matuje, chociaż nie mam tendencji do błyszczenia się. Moja cera nie sprawia mi też większych problemów, jest trochę wrażliwa i mam niestety skłonności do uczuleń. Jednak na ten podkład reaguje bardzo dobrze :-)

Opakowanie jest bardzo poręczne, nie otwiera się, dobrym pomysłem jest osobna "przegródka" na gąbeczkę.
Już nie wspominam nawet o lusterku, dzięki któremu można praktycznie w każdej chwili poprawić makijaż.

Kiedy kupiłam ten podkład po raz pierwszy koleżanka się mnie spytała co robię, że mam taką ładną cerę... :-)

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 3-go

...

dziwny.. niby ładnie wygładza, ale mimo że mam bardzo jasny odcien to i tak wydaje się być taki pomarańczowy na twarzy i muszę go przypudrowywać jasnym pudrem- wtedy efekt jest bardzo dobry.. Ma delikatny zapach. ciekawy efekt po nałożeniu go a mokro, tylko trzeba uważac z nakładaną ilością.
no i tym razem chyba lepiej nakładac go gąbką niż pędzlem. Podkreśla suche partie skóry. Nie nadaje się też do starszej cery, ze zmarszckami. Opakowanie bardzo fajne. dobry pomysł z oddzieleniem gąbki od kosmetyku.
Mimo, że mam co do niego mieszane uczucia to i tak było mi piekielnie przykro, jak mi niedawno spadł i się pokruszył :( .. chyba z tego żalu ta recenzja ;)

Używam tego produktu od:5 miesiecy

podoba mi się:-)

mam problematyczną cerę. Walczę z przebarwieniami, rozszerzonymi porami , świeceniem. Compact Sephory zaskoczył mnie bardzo pozytywnie.
1. używam jako podkładu na sucho, jest łatwy i przyjemny w użyciu. Daje ładny efekt , naturalny, bez efektu maski.
Buzia zrobiła mi się jednolita , opruszona delikatnym puderkiem. Trzeba poprawić w środku dnia, ale jeszcze żaden kosmetyk używany przeze mnie nie poradził sobie z moją cerą , zawsze się świecę po 2-3 godzinach.
Opakowanie praktyczne, gąbka wygodna,lustereczko wygodne:-)

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań:w trakcie

Mam kłopot...

z oceną tego produktu.
Dlatego opiszę swoje wrażenia, a ostateczną ocenę (i decyzję, oczywiście) pozostawiam Paniom czytającym.

Podkład ten ma opakowanie, do którego początkowo trudno mi było się przyzwyczaić, jednak później uznałam za rewelacyjne. Osobna przegródka na gąbeczkę i względnie duże, poręczne lusterko.
Sama gąbeczka też spora i "mięsista".
Naprawdę ładne kolory.
Dobrze się nakłada, wygląda względnie naturalnie, choć nie jest to mistrzostwo świata w kategorii natural look.
Rzeczywiście sprawdza się nałożony bez podkładu. Kryje i matuje jednocześnie.
Właśnie - matuje bardzo dobrze, ale dość krótko (a mam suchą skórę i zwykle nie mam tendencji do błyszczenia się).
Największy kłopot w tym, że warstwa tego pudru nałożona na buzię w jakiś niepojęty sposób wydobywa i podkreśla wszelkie cienie na twarzy, zapadnięte policzki, opuchliznę pod oczami etc. Naprawdę - są widoczne bardziej, niż na "gołej" skórze.
No i jeszcze: podkreśla zmarszczki mimiczne. Nie od razu, ale po jakimś czasie od nałożenia robią się w nim "koleiny" tam, gdzie skóra zagina się podczas pracy mięśni mimicznych.

Obawiam się, że nie jest to kosmetyk dla pań o bardzo szczupłej twarzy, ani dla mających już "swoje latka". Dla młodych dziewcząt z okrągłą buzią - bardzo praktyczny. Chyba...

Używam tego produktu od: 3, może 4 lat
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania, przerwa ponad rok, 2 opakowania

praktyczny

Praktyczny kompakt 2w1,szybki w użyciu i poręczny. Zapłaciłam 39zł więc niedrogo porównując do stałego wydatku na fluid i puder osobno.Polecam najbardziej osobom o skórze normalnej i mieszanej.Do suchej odradzam..ponieważ kompkat bardzo podkresla suche partie. Odradzam również do cery dojrzałej ,ponieważ jak stwierdziła moja mama (a ma zaledwie delikatne zmarszczki mimiczne) kompakt wchodzi w zagłębienia jednocześnie zaznaczając owe oznaki starszego wieku:)
Mi osobiście pasuje.Mam kolor R30 cool beige, jednak ciężko było mi go dobrać, ponieważ kolorystyka nie jest zbyt szeroka. Dobrze kryje krostki, pajączki, zaczerwienienia na twarzy,długo trzyma sie na skórze,nie jest ciężki i nie zapycha porów.

Używam tego produktu od:tygodnia
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1wszego

przyjazny

Bardzo przydatny i prosty w obsludze, wciskany na sucho w skore tworzy delikatna matowa i gladka pierzynke. Wlasciwosci kryjace nie sa duze ale korektor + ten compact w sa swietnym tandemem. Mam kolor cool nude (chlodny jasny bez bez odcienia rozu) ktory mi idealnie pasuje i nie widac go na twarzy. Matuje na bardzo dlugo (cera mieszana) i jest trwaly (1 poprawka w ciagu dnia), kosztuje 39 zl, wybor odcieni jest bardzo dobry opakowanie ciekawe poreczne i estetyczne. Generalnie bardzo polecam posiadaczkom cer problemowych, nie podkresla suchych skorek ani niespodzianek.

Bardzo polubiłam

Kupiłam go z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu :-D Chciałam puder prasowany, a obok były te podkłady i jakoś tak wyszło, że nabyłam :-D Początkowo jak go otworzyłam i dotknęłam palcem, to stwierdziłam, że nie widzę żadnej różnicy między tym a pudrem. Początkowo stosowałam zamiast pudru prasowanego do wykończenia makijażu (bardzo dobry efekt), ale potem spróbowałam raz i drugi nałozyć go "solo" - cóż za miłe zaskoczenie! Mam problematyczną cerę, która potrzebuje kryjących kosmetyków, wiec nie wierzyłam, że taki pudrowy kompakt może dać taki ładny efekt. A tu proszę, cera ujednolicona, zaczerwienienia idealnie ukryte, krostki prawie niewidoczne. Skóra matowa. Trwalość rzeczywiscie nie jest rekordowa, ale makijaż można błyskawicznie i łatwo poprawić, opakowanie ma lusterko i gąbkę, wiec można się "dotynkować" nawet w biegu. Patent z gąbką ukrytą pod lusterkiem z jednej strony bardzo mi się podoba, bo wtedy gąbka nie ma na stałe kontaktu z podkładem, co jest higieniczne, ale z drugiej strony jest to trochę niewygodne - trzeba otworzyć lusterko, wyjąć gąbkę, zamknąć lusterko, nabrać podkładu, otworzć lusterko, nałożyć i i tak tyle razy, ile potrzebujemy podkładu :-D. Ale ogólnie opakowanie świetne, proste, trwałe i funkcjonalne. Gąbka jest czarna, co wygląda okropnie, i śmierdzi lateksem, zanim się jej kilka razy nie umyje :-)
Kupiłam za 39 zł, co przy tak dobrej jakości jest naprawdę korzystne. Wydaje mi się, że cena została obniżona na stałe, bo ten podkład już się nie nazywa "All over" cośtam, tylko po prostu compact foundation. Ale kolory są tak samo oznaczone - mam R15 cool porcelain (ładny, jasny, choć dla mnie odrobine zbyt różowy).

Zadowolona

Jestem z niego bardzo zadowolona. Kolor D30 warm beige jest idealny dla mnie w okresie letnim. Świetna konsystencja, jedwabista, delikatna. Bardzo dobrze się rozprowadza zarówno gąbeczką jak i pędzlem. Absolutnie nie robi smug. Niestety nie matuje na długo, ale zawsze można poprawić makijaż, bo pomysł z ukrytym lusterkiem to jest to!!! (..tylko dlaczego ta puderniczka jest taka ciężka?!)

ilość zużytych opakowań: pierwsze. Jeśli nie znajdę nic lepszego to kupię ponownie.