Blau Farma, Dermoklar

Blau Farma, Dermoklar

Dermoklar jest sprawdzonym środkiem oczyszczającym o działaniu antyseptycznym i może być stosowany na całej powierzchni ciała. Dzięki specjalnie dobranym składnikom Dermoklar oczyszcza skórę dokładniej i delikatniej niż mydło. Nie zawiera barwników, środków zapachowych, wodorotlenków metali alkalicznych, drażniących skórę kwasów tłuszczowych, ani środków konserwujących. Dlatego może być stosowany u alergików. Zawiera substancje o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybicznym i przeciwłojotokowym. Dzieki pH 5,5 Dermoklar chroni naturalną kwasowość skóry i nie wysusza jej. Regularne stosowanie preparatu sprawia, ze skóra staje się miękka i elastyczna. Po umyciu, na skórze przez 4-6 godzin pozostaje cienki film ochronny. Wydajny w użyciu.

Zawiera 3% sole kwasu undecylenowego, kwas mlekowy, glicerol, detergenty, excip, ad solut.

Niestety już nie można go kupić

Próbowałam się nawet skonaktować z Blau Farmą, żeby się dowiedzieć co z Dermoclarem, ale bez skutecznie. Brak w aptekach i magazynach.
W trakcie kuracji antytrądzikowej poleciła mi go dermatolog. Stosowałam wieczorami do spółki z Physiogelem (rano).
Skutecznie oczyszczał, choć mógł też przesuszać skórę. Nie podrażniał.
Teraz kupuję anytbakteryjny płyn do mycia Ziaji.

Używam tego produktu od: wiele lat
Ilość zużytych opakowań: wiele

prawie idelany

Po pierwsze Dermoklar jest niesamowicie wydajny! naprawdę niewielka ilość wystarcza, by dokładnie oczyścić twarz. Poza tym ma naturalne pH i bardzo delikatnie obchodzi się z buzią. Minusem jest trudna w obsłudze butelka.
Długo był moim ideałem, ale zdradziłam go na rzecz Effaclaru LPR.

Używam tego produktu od: używałam przez ok. 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 2-3

Spełnia swoje zadanie-pozostawia ochronny filtr, nie uczula ani nie wysusza, ale nie oczyszcza mojej mieszanej skóry tak, jakbym sobie tego życzyła:/ do ciała- jak najbardziej tak, ale do twarzy niestety nie. Moja cera jest bardzo wymagająca...

Używam tego produktu od: 3 lata temu przez kilka miesiecy

Tragedia

Ten preparat poleciła mi dermatolog kiedy miałam duże problemy z trądzikiem. Pokładałam w nim duże nadzieje (w końcu to kosmetyk apteczny, no i za niemałą cenę)- owszem, efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania, tylko że w drugą stronę. Jedyny plus tego żelu jest taki, że nie wysusza skóry, pozostawia ochronny film. Niestety w ogóle nie odblokowuje porów, nie oczyszcza cery, dzięki czemu nabawiłam się jeszcze większych pryszczy. Po niczym innym tak bardzo nie powstawały mi zaskórniki. Obecnie nie mam już problemów z trądzikiem, używam żelu do mycia twarzy Garnier Czysta Skóra (mój KWC)- kiedyś skończył mi się i musiałam przez cztery dni używać Dermoklaru, zanim kupiłam nowe opakowanie. Efekt- znaczne pogorszenie stanu cery. Stanowczo NIE POLECAM!!!

Używam tego produktu od: kiedyś
Ilość zużytych opakowań: 1/3 pierwszego

kolejne odkrycie

Produkt polecił mi dematolog dla wrażliwej, przesuszonej i podrażnionej, a jednocześnie sklonnej do trądziku skóry. Świetnie oczyszcza skórę, pozostawia buźkę gładką, uspokojoną, świetnie oczyszczoną, ale nie ściągniętą. Używałam w czasie podrażnienia, używam i teraz, gdy moja twarz doszla do siebie i cały czas jestem bardzo zadowolona. Póki co nie szukam juz innego produktu do oczyszczania twarzy-chyba znalazłam swoje KWC w tej kategorii.
Produkt bardzo wydajny.Polecam wrażliwym i problemowym cerom.

Ilość zużytych opakowań:w trakcie1

warto spróbować

Bardzo polecam wszystkim, którzy mają problemy skórne( jak ja, niestety), ten produkt doskonale zastepuje mydło i inne preparaty myjące do cery tłustej i trądzikowej w każdym wieku. Cena nie jest wygórowana jak na tak wydajny produkt. Jest świetny!

Używam tego produktu od:kilku tygodni

prawie doskonały

Pozostawia skórę oczyszczoną, nawilżoną i nieściągniętą. Doskonałe pH 5,5. Mój ulubiony.
Mankament to estetyka opakowania, ale nie to tu jest najważniejsze.

Ilość zużytych opakowań: naście

Mój faworyt

Od kilku lat zmagam sie z tradzikiem i wyprobowalam mnostwo preparatow antytradzikowych. Ten zel polecila mi dermatolozka, za co jestem jej baaardzo wdzieczna.
Ma on malo skladnikow, nie zawiera konserwantow i barwnikow, dzieki czemu jest niezwykle lagodny dla skory(zwlaszcza tej podraznionej nieodpowiednimi kosmetykami). Zapachem sie moze nie wyroznia, ale nie mozna powiedziec ze "smierdzi",ot apteczny zapach. Najwazniejsze jest jego dzialanie. Bardzo dobrze wplywa na moja mieszana cere. Jest nieprawdopodobnie wydajny, ladnie sie pieni i doglebnie oczyszcza. Systematyczne stosowanie sprawia, ze cera jest naprawde miekka, gladka i zdrowa. Nie zapycha porow!!! Starcza na dlugi czas. Polecam.
PS. Dodam tylko ze uzywam go na zmiane z Lubexem, ktory choc ma nieatrakcyjny zapach i jest troche rzadzszy(przez to mniej wydajny), to swietnie nadaje sie do cer tradzikowych,rowniez wrazliwych. Poczytajcie.
Używam tego produktu od:dawna
Ilość zużytych opakowań:kilka

Kupiłam go pół roku temu, bo miał parę naprawdę dobrych recenzji- pomyślałam, że pomoże mojej cerze, a cerę mam okropną. Sucha, a jednocześnie okropnie tłusta, z permanentymi zaczerwienieniem, grudkami, krostkami, bliznami, przebarwieniami, słowem- do koloru, do wyboru. I kolejny letdown. Że mył i oczyszczał- to się zgodzę, nawet ładnie mył, tyle że strasznie ściągał moją wrażliwą skórę, a po jakimś czasie okropnie wysuszał. Żadnych pozytywów nie odnotowałam, bo stan mojej cery wcale się nie poprawił, momentami było nawet gorzej. Do tego opakowanie beznadziejne, zapach także, a na dokładkę piekielnie wydajny czort! To był naprawdę trudny, burzliwy i długi związek. I koniec.

NIE NIE NIE

Tak naprawdę nie wiem co to ma być, bo napewno nie żel do mycia.... Jest poprostu okropny! Pomijając to, że nieładnie pachnie, uczula, okropnie wysusza, to jeszcze nie czyści. Nie pieni się, twarz jest po nim ściągnięta. Przy takiej jakości sam produkt nie powinien kosztwać więcej niż 2 zł....
Jedyną zaletą jest wydajność, ale po co komu ona jak prdukt jest na tyle beznadziejny, że trzeba go wyrzucić....
Podsumowując: TRAGEDIA!!!

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

super

przeczytałam o nim na KWC jakiś miesiąc temu, po czym udałam sie do apteki :)
zapłaciłam 22,- i wtedy wydawało mi sie, że to stanowczo za dużo, biorąc pod uwagę pojemność - teraz zminiam zdanie bo jest to bardzo bardzo wydajny produkt, wystarczy dosłownie kropelka by umyć całą twarz
--> świetnie myje i oczyszcza cerę, radzi sobie z makijażem
--> nie wysusza i nie podrażnia
--> nieco poprawił stan mojej cery
--> po raz kolejny zaznaczam, że jest bardzo ale to bardzo
wydajny
--> świetny dla cery mieszanej jak i tłustej

jeżeli nic się nie zmini, to z pewnością kupię go ponownie

Mój ulubiony!

Mam cerę problemową, skłonną do podrażnień, uwrażliwioną i trądzikową, z zatykającymi się porami, odwodnioną, ale przetłuszczającą się w strefie T. Przy takiej kombinacji bardzo trudno znaleźć coś, co odpowiadałoby mojej twarzy w codziennym użyciu. Dermoklar kupiłam pod wpływem recenzji Wizażanek i (o dziwo) się nie zawiodłam. Mimo chemicznego zapachu i paskudnego opakowania, sięgam po niego z wielką przyjemnością, bo:
+ świetnie oczyszcza skórę z tłuszczu i makijażu.
+ lekko ściąga skórę, sprawia, że wolniej się przetłuszcza
+ przyspiesza gojenie wszelkich zmian na skórze
+ nie wysusza i nie podrażnia
+ jest baaardzo wydajny
Znaczących minusów nie znalazłam, a i cena w stosunku do działania i wydajności nie wydaje mi się już wygórowana.
Szkoda, że żaden dermatolog nie polecił mi go wcześniej:( Naprawdę warto go wypróbować.Używam tego produktu od: ponad 3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: ciągle w trakcie 1.

Edit 26.01.2008 - zajrzałam z ciekawości do swojej zapomnianej recenzji i bardzo zdziwiłam sie zaledwie czterema gwiazdkami, więc szybko podnoszę na okrągłe pięć :) Minął ponad rok, a ja nie szukałam w tym czasie nowego produktu - to chyba najlepsza recenzja.