Dermika, Lipidea, Ekstratłusty krem multiregenerujący

Dermika, Lipidea, Ekstratłusty krem multiregenerujący

Ekstratłusty krem ma wyjątkowo wysoką zawartość biokompatybilnej ze skórą fazy lipidowej, dzięki czemu szybko likwiduje łuszczenie się naskórka i uczucie ściągania. Nadaje skórze miękkość, jędrność i elastyczność oraz młody, zdrowy wygląd. Działa łagodząco, chroni ją przed wiotczeniem i powstawaniem zmarszczek. Już po 24 godzinach od zastosowania krem daje uczucie komfortu. Znacząco poprawia się poziom natłuszczenia (+58%)

i nawilżenia. Ekstratłusty Krem Multiregenerujący jest kosmetykiem wysoce specjalistycznym o wyjątkowo dużej zawartości składników natłuszczających! Należy stosować go do cery bardzo suchej, łuszczącej się, gdyż skóra wchłania go tylko w takiej ilości, jakiej potrzebuje. Już po 4 tygodniach podwójnie sucha, łuszcząca się skóra odzyskuje poziom natłuszczenia charakterystyczny dla skóry normalnej! W kremie zastosowano inteligentny system multigeneracji zawierający m.in. fizjologicznie aktywną witaminę B3, galakturoniany z kasztanowca, biolipidy strukturalne, prekursory i analogi ceramidów oraz olej Canola. Dzięki temu działa on wielokierunkowo:

- uszczelnia naskórek zmniejszając transepidermalną utratę wody i poprawiając barierę hydro-lipidową

- intensywnie nawilża działając w głębszych warstwach skóry

- poprawia metabolizm i reguluje proces odnowy i złuszczania

- chroni przed agresją środowiska

- działa łagodząco

Jak dla mnie -wszystko ok.
Natłuszcza,nawilża,ładnie delikatnie pachnie,nie uczula,nie szczypią mnie oczy.
Cena jest bardzo przyzwoita.
Mam suchą skórę i idealne są dla mnie takie gęste treściwe kremy.
Moja skóra bardzo dobrze go wchłania.
Od dawna stosowałam różaną hauschke i nocny krem Annick Goutal ale teraz na jakiś czas pozostanę przy Lipidea.
Używam tego produktu od:tygodnia

mierny

Natłuszcza, ale nie nawilżaa absolutnie wcale, cera po przebudzenia jest sucha, sciągnieta. używam od 2 miesięcy,efekt multiregeneracyjny polega na tym, że naskórek się nie łuszczy rzeczywiście, alecóż z tego, jeżeli czuje się efekt sciągania. Dziwny ten krem. Jedynym plusem jest to,że nadaje się dla cery sychej pod fluidy kryjące - wtedy wrastewka tłuszczu powoduje to, że skóra nie łuszczy się i twarz wygląda naturalnie.
Po nałożeniu skora lekko swieci się wiec nadaje sie tylko dla suchej skóry
Nie polecam, marne efekty jak za taka cenę - taki sam efekt robi Dove odżywczy

Używam tego produktu od:2 miesiące

Rozczarowanie

Pokładałam dużą nadzieję w tym kremie i niestety nadzieja ta nie została spełniona. Bardzo lubię tłuste kremy Dermiki, tak jak np. krem-maskę z serii Rosarium. Opis tej nowości był bardzo przekonujący, wydawało mi się, że to coś w sam raz dla mnie: mam bardzo suchą skórę, ostatnio bardzo przesuszoną zimą, klimatyzacją i centralnym ogrzewaniem. Niestety... Krem jest rzeczywiście ekstratłusty, ma dość zbitą konsystencję (lubię to, a właściwie moja skóra lubi), w składzie sporo interesujących składników, odpowiednich wydawałoby się dla skóry takiej jak moja. Zapach identyczny z maseczką Pełnia Życia. Krem wchłania się dość wolno, ale jednak się wchłania, pozostawiając na skórze wielce pożądaną przeze mnie tłustą warstwę. Niestety, nie powoduje to, że po obudzeniu mam dostatecznie nawilżoną twarz. O ile w przypadku kremu-maski Rosarium skóra jest napojona wilgocią, w przypadku tego kremu nie ma takiego uczucia nawilżenia cery. W ciągu dnia, mimo silnie nawilżającego kremu, z godziny na godzinę czułam, jak wilgoć dalej z niej ucieka (co nie miało miejca w przypadku kremu z serii Rosarium). Ponieważ wysuszenie cery coraz bardziej dawało mi się we znaki, kremu nie dokończyłam.
Podsumowując: nie wiem, dla kogo ten krem będzie odpowiedni: suchoskórzy, tacy jak ja mogą mieć podobne problemy jak ja (zwłaszcza, gdy pracują w klimatyzacji, gdzie wilgotność powietrza wynosi 30%), dla innych krem będzie nieodpowiedni ze względu na konsystencję. Może komuś posłuży jako krem ochronny na mrozy, ale taki można kupić dużo taniej. Moim zdaniem nie warto wydać tych 50 zł.