Chanel, Allure Sensuelle EDP

Chanel, Allure Sensuelle EDP

Do stworzenia najnowszych perfum zainspirował Jacques'a Polge'a głęboki i zmysłowy głos Anny Mouglais - francuskiej aktorki, ambasadorki Chanel i twarzy 'Allure'. 'Allure Sensuelle' to zapach zaprawiony orientem, głęboki i wibrujący.

Nuty zapachowe: kadzidło, wanilia burbońska, ekstrakt z paczuli, różowy pieprz, białe piżmo

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
wody perfumowane
orientalne, kwiatowe

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Dla mojej mamusi!boomba

Musze go tu ocenić bo moja mama miała dużo chanle były chanel5 chanel madmoiselle i allure sensuelle i na niej te ostatnie pachną bosko.Dosyć że dopóki sie nie umyje tzn. do wieczoru to cały dom wszystko nimi pachnie, są dla niej stworzone tylko wąchac wszyscy jej sie pytają co to za perfumy,Ach.ale mysle tez ze to perfumy dla dojrzalych zdecydowanych kobiet dla mlodszych są inne bo te np.na mojej siostrze wogole by nie pasowaly.dochodze do wniosky ze perfumy są dopasowane do ciebie i szukasz ich az nie znajdziesz a jak znajdziesz to ich nie zmieniaj bo mama juz z nich nie zrezygnuje, nie kaze jej!;p

Używam tego produktu od:--
Ilość zużytych opakowań:--

Kupiony w: Perfumeria Sephora

LUKSUSOWE CHANEL

Napisanie opinii perfum a tym bardziej tak luksusowej marki jak Chanel jest bardzo trudne, ponieważ każdy odczuwa coś innego. Moja interpretacja tego zapachu jest bardzo zmysłowa . Uwielbiam ten kwiatowo-słodko-orientalny zapach który nadaje się dla każdej kobiety, ponieważ każda kobieta jest wyjątkowa. Przyznam się iż odkryłam je dopiero w wieku 35 lat , ale do dziś mam do nich sentyment . Perfumy zakładam na wyjątkowe okazje wieczorową porą ponieważ idealnie do tego pasują . Otaczam się zapachem tajemniczym i intrygującym.
Perfumy Allure Sensuelle są ze mną od lat ponieważ nie używam ich na co dzień, ale gdy kończy się flakonik kupuję kolejny bo jestem nimi oczarowana.
Cena perfum jest powalająca , ale na szczęście można kupić mniejszą buteleczkę.
Trzeba również pamiętać że za luksus trzeba zapłacić , a naprawdę warto. POLECAM.

Wykorzystała: kilka próbek

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 4

Ostre wejście, a potem elegancki, ciepły zapach,

W pierwszych sekundach po nałożeniu zapachu - jest on ostry, uderzający po nosie, mocno pieprzny, paczulowy, alkoholowy. W ciągu paru minut łagodnieje i staje się otulający. Czuć przyprawy, tak jak w zimowych herbatkach. Nie czuję nut cytrusowych, bardziej odbieram ten zapach jako przyprawowo-kwiatowy, orientalny. Cytrusy zapewne nadają tym perfumom nieco lżejszego charakteru, czuć tu kwiecie stosowane w perfumach Chanel - irys, jest tu jasmin i róża. Potem wyłaniają się wspomniane przyprawy, również drzewo sandałowe, które stosowane jest w kadzidłach, jest bursztyn, wetiweria, nieco wanili.
Suma sumarum otrzymujemy zapach, który na początku jest ostry, robi nad nami sporą mgiełkę, która unosi się w pomieszczeniu. Po jakimś czasie przestaje być ogoniasty. Zapach ten zmienia się dynamicznie i po chwili ukazuje nam swój przyprawowo-orientalny zapach. Zapach ciepły. Z czasem nieco wysładza się i łagodnieje. Jest apetyczny, ale nie przywodzi na myśl współcześnie modnych perfum, które są słodkie jak guma balonowa czy bita śmietana. Świetnie się nosi w jesienne dni, w zimowe też będzie rewelacyjny. Używając słowa orientalny - nie miałam na myśli, że znajdują się tu ciężkie i mroczne. Perfumy są uniwersalne, eleganckie i chociaż niedługo będą pełnoletnie to nie są przestarzałe. Niewątpliwym ich atutem jest trwałość i to, że nie pachną nimi wszyscy. Jest to zapach w stylu Chanel, ma wspólne nuty z innymi zapachami, ale nie jest to zapach bliźniaczy, są wyraźne różnice. Utrzymuje się na skórze cały dzień, a na ubraniach kilka dni. Polecam kobietom o szerokim przedziale wiekowym, głównie na okres jesień - zima.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

À la folie...

Allure sensuelle to moje imperium zmysłów.
Ani śladu landrynek albo żelków ( nie znoszę, ale to bardzo subiektywne odczucie oczywiście)
W pierwszej chwili dzikie, pikantne : pieprz z bergamotką, po drodze róża. U podstawy leśne, "mroczne", męskie - drzewo sandałowe, mech, vetiver, bursztyn.
Zaczynam używać od pierwszych chłodnych wrześniowych wieczorów, noszę też do pracy, uwielbiam delikatny ale wyraźny i stały ślad swojej obecności, który pozostawiają w moim biurze.

Jest w tym, jak rozwija się ten zapach coś niezwykle szlachetnego. Jedwab i kaszmir w Paryżu raczej, niż gorset i kabaretki w Las Vegas ;-)
Mają potężne oddziaływanie, a mimo to nie są krzykliwe. Nie sposób ich przeoczyć, pominąć, zlekceważyć.

Nie są bardzo popularne ( zaleta) i moim zdaniem "młodsze" niż klasyczna Allure.

Flakon piękny.

Używam od 45plus, wcześniej się ich "bałam", ale wiele się zmieniło od tego czasu.

Mój ulubiony

Zapach bardzo konkretny, trochę dla niektórych pewnie ciężki ale niesamowicie intrygujący. Ciężka nuta lasu, mchu i orientu przechodzi w kwiaty, puder i esencję słodką. Jest to zdecydowany faworyt wśród moich perfum, używam go wieczorem i wydaje mi się na taką porę został stworzony. Jest również bardzo wydajny, używam go już pół roku a mam jeszcze pół flakonu.

piękny

Zapach z klasą w iście chanelowskim stylu. Piękny,trwały i zupelnie inny od wszystkich zapachów na rynku. Jest to zapach ponadczasowy. Uzywam od 10 lat i chyba nigdy mi sie nie znudzi. Moja corka tez go lubi. Wart swojej ceny. Polecam

Wow!

Oddaje honor. Na poczatku wogole nie bylam przekonana do tego zapachu wrecz wydawal mi sie smierdzacy! A tutaj taka niespodzianka. Nie wyobrazam sobie piekniejszego zimowo-jesiennego zapachu. Po psiknieciu zapach jest niesamowicie intensywny,natomiast po chwili......jest najpiekniej pachnacym slodko-orientalnym aromatem. Jestem zakochana w tym zapachu. Ale faktycznie albo sie go kocha albo nienawidzi!

Trzeba być cierpliwym!

10 lat temu na widok perfum CHANEL spoglądałam z odrazą, bo duszne, bo drażniące, bo drogie, bo przereklamowane. Uwielbiałam energetyczne owocowe zieleńce, moim ideałem jako nastolatki było zielone jabłuszko od DKNY. Ale jak do wszystkiego, tak i do Chanel trzeba po prostu dojrzeć. Zaczęłam ostrożnie od Chance Eau Tender, to bezpieczny zapach, delikatny, kwiatowy ale i bardzo nietrwały, towarzyszył mi całe lato, wspominam go bardzo fajnie. W tym czasie bardzo dużo zmieniło się w moim życiu, zadziało się mnóstwo niefajnych rzeczy, trochę cudownych, skutkiem czego zmieniłam się i ja, stałam się bardziej pewna siebie, zdecydowana, silniejsza. No i zachciało mi się perfum. Moim najważniejszym kryterium była trwałość, potem pomyślałam, że dobrze by było gdyby były mocne, zdecydowane, wyraziste. Poszłam do perfumerii i wodziłam wzrokiem, nieśmiało spojrzałam na półkę Chanel, w oczy rzuca się zawsze Mademoiselle i wszystkie Chance, a na samym dole nieśmiało stoi sobie Allure i ciemniejsze Allure Sensuelle. Na lewy nadgarstek Allure, na prawy Allure Sensuelle. Pierwsza reakcja – o matko! Paskudnie mocne, no tak przecież zawsze bałam się „klasycznych” zapachów, bo babciowate, bo gryzące, bo męczące. Myślałam, że nic z tego nie będzie, ślepy strzał. Tylko, że DO TYCH PERFUM TRZEBA MIEĆ CIERPLIWOŚĆ! Po kilku godzinach i powrocie do domu, zastanawiałam się, co tak pięknie pachnie, zbliżyłam do nosa prawy nadgarstek i przepadłam! Lewy też pięknie pachniał, ale o tych pomyślę bliżej wiosny, bo Allure Sensuelle to dla mnie zapach jesieni i zimy. Wróciłam do Sephory i zaszalałam, bo niby minus 20%, a w sumie święta tak blisko, trzeba sobie sprawić prezent, 35 ml nie było. 50 czy 100 ml? No dobra raz kozie śmierć, zamknęłam oczy wzięłam 100 ml, nowej pary butów w tym roku już nie będzie:) Wróciłam do domu, rozpakowałam psiknęłam, na początku panika i przerażenie, o matko co ja kupiłam ?!?!?! Ale już po chwilce zrobiły się bardziej delikatne, po godzinie już się rozpływałam. Otulają mnie boską słodyczą, ten ostatni akord trwa i trwa i trwa i za to kocham je najbardziej. Te perfumy jak żadne inne pachną na mnie CAŁY DZIEŃ, to jest ich największy atut, nie miałam, ani nie próbowałam nigdy tak trwałych perfum. Wiadomo, o gustach się nie dyskutuje, ale warto być cierpliwym, po pierwszym silnym „strzale”, nagrodzą nas niebywałą słodyczą, która otuli nas na dłuuugi czas. Nie wyobrażam sobie ich latem, ale na jesień, zimę i chłodną wiosne są idealne! Te perfumy mnie oczarowały, wręcz zaczarowały, jestem w nich zakochana, bez pamięci, pięknie ewoluują na mojej skórze, uczą cierpliwości. I piszę to ja, kobieta, która parę lat wstecz nie tknęłaby nawet Chanel na półce :) Nigdy nie mów nigdy...

Używam tego produktu od: tydzień
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 - 100 mł

tak!

z zapachów Chanel moim hitem jest Allure, a od niedawna również Allure Sensuelle. Sensuelle nie ma tego, co w klasycznym Allure mi przeszkadza, a mianowicie zbytnia popularność zapachu - czuję go często i intensywnie, a nie lubię pachnieć jak większość.
Sensuelle jest inny niż Allure klasyczny, jednak wiele nut zapachowych jest bardzo podobnych, przez co tak bardzo mi się spodobał, a dodatkowo, ryzyko spotkania zapachu "na mieście" jest znacznie mniejsza niż w przypadku Allure klasycznego :-)
Zapach jest bardziej otulający, kadzidlany, ciepły, z ogonem. Trwałość porównywalna do klasycznego brata, czyli zadowalająca - równie długo utrzymuje się na skórze co na ubraniach. Myślę że wersja Sensuelle jest lepsza na okres jesienno-zimowy a wersja klasyczna na czas wiosenno-letni.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Kadzidła i wytrawne słodkości ;)

W końcu odważyłam się użyć tych perfum będąc dzisiaj u mojej mamy, więc nieco zmieniam moją recenzję. Czaiłam się jak nie wiem, ale się odważyłam i już przynajmniej wiem na czym stoję ;)

Zacznijmy może od tego, że Allure Sensuelle to perfumy z kategorii "jak raz poczujesz to zapamiętasz do końca życia".
Ostry, mocny, ogoniasty, ekstramalnie kadzidlany dla mnie wręcz ekscentryczny. Jest w nich pewna doza słodyczy. Oczywiście nie landrynowo-bazarowej, lecz takiej orientalnej, z wyższej półki.

Allure Sensuelle są dla mnie jak dojrzała kobieta (w przeciwieństwie do rozmarudzonej i niezdecydowanej Coco Mademoiselle), odziana w piękną czarną, aczkolwiek prostą suknię, z lisim futrem okalającym jej szyję, burgundem na ustach... Niby wszystko proste i klasyczne, ale owa kobieta ma w sobie to COŚ. Jest świadoma siebie, swojej niesamowitej, magnetyzującej urody, seksapilu, ale jednocześnie daje do zrozumienia, że na jej czułość i uwagę trzeba sobie zasłużyć. Kobieta Allure Sensuelle-choć uwodzi każdego-nie każdy jest w stanie ją zrozumieć i dostrzec w niej uwodzicielskość, a nawet gdy chce i próbuje, niekoniecznie musi to się udać. Po prostu-nie jest ona przeznaczona dla każdego.
I tutaj wychodzi jedna wspólna cecha Allure Sensuelle i Coco Mademoiselle-kapryśność! (chociaż Coco jest bardziej układna i szybko idzie na ugodę :P)
Bo choć ja właśnie staram się zrozumieć jej dojrzałe piękno-ona zamiast otulić mnie swoim pieprzno-paczulowym szalem i pokazać jak być pewną siebie, zmysłową damą-robi się sroga i spowija mnie w bazarową ukurzoną i przesiąkniętą stęchlizną chustkę, na którą w dodatku ktoś przez przypadek (albo i nie) chlusnął porządną ilością whiskey z dolnej półki :/
Na mojej mamie za to Allure Sensuelle pachnie obłędnie. Zresztą, same perfumy kojarzą mi się również po części z moją mamą, bo są to jej ulubione perfumy i pachnie nimi praktycznie każdego dnia.

Podsumowując, niesamowicie trwały, porażająco wydajny, ekscytujący zapach, ale nie na mnie :(...
Może kiedyś, gdy sama będę dojrzalszą kobietą, odważę się ich użyć ponownie, i piękna Madame Allure Sensuelle będzie dla mnie łaskawsza i użyczy mi choć odrobinę swego piękna.

Używam tego produktu od: moja mama używa
Ilość zużytych opakowań: 2 całe, w trakcie 3

Aldehydy longlasting

Mam edp próbkę 1,7ml. Zaczęłam testować te perfumy w letnie dni, sierpień / lipiec i za mocne były, nie podchodziły mi wcale. Teraz początkiem października w końcu czuje aldehydy i kwiaty. Ładne, ale nadal nie powalają mnie. To już 2 zapach Chanel i nie moja bajka. Trwałe raczej tak... Nawet 10 godzin.

Kupiony w: Inna perfumeria

Moje ulubione

Uwielbiam te perfumy. Są niezwykle eleganckie i kobiece. Używam je przez caly rok, jednak sa to perfumy dosyc ciezkie, wiec beda sie lepiej nosic wieczorami lub podczas chlodnych por roku. Mają niezwykłą trwałość, pachną cały dzień, a na ubraniach zostają aż do prania. Poza tym, podczas gdy cialo jest gorace, zaczynaja pachniec jeszcze mocniej (np. podczas goracych kapieli). Zapach ten jest wyjatkowy, bardzo ladnie sie rozwija. Czesto dostaje o nie pytania, szczegolnie od mezczyzn. To jedne z niewielu perfum, którym jestem wierna i gdy kończy się flakonik kupuję następny. Buteleczka piękna, jedyny minus to cena, ale starczaja mi na tak dlugo i daja tyle przyjemnosci z uzywania, ze cena jest usprawiedliwiona :)
Ilość zużytych opakowań: 50ml

Rozczarowanie

Skuszona wieloma pochlebnymi recenzjami zakupilam w sephorze, zeby nie bylo, ze nie oryginalne perfumy Allure sensuelle. Czego oczekiwalam troche orientalnej nutki z opium, waniliowej z poison, tajemniczosci. Przede wszytskim skusilo mnie ze jest on jeszcze malo znany i malo wyczuwalny na innych, ale niestety dla mnie, WANILI nie wyczuwam ani troche, wcale, cala baza dla mnie jest zakryta mocna jednostajna paczula i chyba jasminem, perfum nie ewaluuje wcale, zapach jest plaski jednostajny. To znioslabym jeszcze bo zapach sam w sobie nie jest zly ale trwalosc na mnie jest porownywalna z dezodorantem za 10 zl z supermarketu. Moze ten perfum nie trzyma sie na mnie, to moj pierwszy zakup Chanel. Rozczarowanie i postanowienie ze, jednak zostane przy swoim Opium i poisonie hypnotic, ktore otulaja mnie caly dzien bez przerwy i maja dlugiiiii ogon. Podsumowujac rozczarowanie totalne plaskim zapachem, brakiem ogona, po 2 godzinach zeby poczuc zapach moj maz praktycznie musial przylozyc swoj nos do mojej szyji bo nie czul niczego. Szkoda