Moschino, Cheap and Chic EDP

Średnia ocena: 4.80/5

notino.pl
Średnia ocena: 3.80/5

zobacz więcej ofertzwiń

Moschino Cheap & Chic to zapach dla kobiet, które lubią delikatność i chcą być piękne. Nie wahaj się i poznaj subtelne tony fiołka i cyklamenu wzmocnione gorzką pomarańczą i drzewem różanym, które pozwalają rozwinąć się w pełni wyjątkowej naturze tych perfum. Na końcu rozwinie się czysty i kremowy zapach wanilii, który ukoi Twoje zmysły po ciężkim dniu, oraz uwolni ciało i myśli na bardzo długi czas. Zapach Cheap & Chic zaspokoi potrzeby nawet bardzo eleganckich kobiet, które cenią estetykę i harmonię. Odrobinę świeże, kwiatowe perfumy Moschino Cheap & Chic odznaczające się elegancją, powodują harmonię ciała i duszy.

Nuty zapachowe:
nuty głowy: yuzu, pomarańcza, bergamotka, drzewo
nuty serca: kwiat wodny, cyklamen, kwiat dzikiej róży, jaśmin, grzybień północny, piwonia, fiołek
nuty bazowe: wanilia, irys, piżmo, drzewo sandałowe, ambra, fasola Tonka, wetiweria, orchidea

Rekomendacja
na wieczór, wiosna / lato, jesień / zima, na dzień
kwiatowe, owocowe
wody perfumowane

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Bardzo komfortowy

Może i ma w sobie coś retro, ale dla mnie zdecydowanie nie jest zapachem dezodorantowym lub kiczowatym w odbiorze. Jest przekomfortowy w noszeniu, daje wrażenie czystości i elegancji. Mimo że jest dość tani, to pachnie luksusowo i szykownie. Pasują na każdą okazję i porę roku, choć nie jest zapachem wieczorowym. Jesienią delikatnie otulają, a w ciepłe letnie dni nie przytłaczają. Na mojej skórze są dość zmienne, czasami pokazuje się nawet drzewo różane przypominające drewniany różaniec. W odbiorze są nieco mydlane i kosmetyczne, jak dobrej jakości mydełko w kostce.
Świetnie sprawdzą się do pracy z klientami lub do biura. Są subtelne ale wyczuwalne i podobają się otoczeniu. Trwałość około 6 godzin. Na niektórych ubraniach potrafią znikać już po godzinie, a na innych trwać do następnego dnia, w zależności od materiału.
Warto przetestować, może pozytywnie zaskoczyć.

codzienny

Jestem fanką zapachów Moschino i ten bardzo lubię. Można go używać na co dzień. Jest bardzo delikatny, nie zwracający szczególnej uwagi otoczenia ale bardzo ładny. Trochę pachnie jak "mydełko" ale mi to wcale nie przeszkadza. Wydaje mi się (co potwierdzają opinie otoczenia), że pachnie po prostu schludnie, czysto. Jest trwały, po kilku godzinach nadal wyczuwalny.
Flakon elegancki - czerń i czerwień - bezpieczne połączenie. Tak samo jak zapach, który nie narzuca się otoczeniu.

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 2

Zapach dezodoratu z kiosku.

Zapach jest przyjemny, jednak kojarzy mi się z tanimi dezodorantami z kiosku w latach 90. Zapach bezpieczny jak połączenie czerni z czerwienią. Bezpiecznie bez szaleństw. Kojarzy mi się z nudną, przewidywalną 30 latką w biurowych okularach i niemodnych ciuchach lub 50 latką w kościele, która ubrała najlepszą garsonke. Nie drażni, ciężki zapach raczej na jesień/zime. Kojarzy mi się z dzieciństwem, kiedy każda Pani pachniała tak samo dezodoratowo.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

szykowny

Jest to naprawdę nietuzinkowy zapach. Nie spotkałam się z niczym podobnym. Są bardzo trwałe, a flakonik ciekawy. Do tego przystępne cenowo.
Przy pierwszym psiknięciu bardzo czuć bergamotkę i jakby drewno, potem zapach się łagodzi i czuć piwonie w połączeniu z jakby dymem. Unikatowe połącznie.

Ciekawy

Na pierwszy ,,niuch" nic ciekawego, jednak po chwili do głosu dochodzi nuta przełamująca tę zwyczajność i sprawia, że zapach staje się interesujący. Mamy tutaj lekki babciny, mydlany, kobiecy zapaszek idący w stronę unisexu. Po chwili można wyczuć mocną woń cytrusów mocno podkreśloną męską nutą. Moim zdaniem są bardzo charakterystyczne i inne. Takie zapachy po prostu trzeba lubić. Nie jest typowo damskim, wesołym pachnidełkiem. Pasują mi do seksownej, pewnej siebie kobiety.

Gwiazdkę odejmuję, ponieważ pomimo wszelkich zalet nie jest to powalający na kolana zapach. Jest bardzo dobry, ale na rynku można znaleźć lepsze.

Używam tego produktu od: 3 lata z przerwą
Ilość zużytych opakowań: 1,5

niebanalny

Zapach nie jest ani kwiatowy ani świeży. To żaden lalusiowaty przyjemniaczek stworzony "dla każdego". Jest elegancki, wytrawny, nieco duszący, gorzko - mydlany. Czuję zapach mydła, migdałów, orzechów włoskich, bergamotkę, skórę, sól. Może sie podobać albo nie ale na pewno nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Trwałość przeciętna.Lubię takie smaczki :)

Używam tego produktu od: kilka dni

ładne

kupiłam próbkę Cheap&Chic pomimo negatywnych opinii i nie żałuję.

otwarcie przyjemne, bardzo kwiatowe, intensywne. potem do głosu dochodzi wanilia i coś na kształt miodu, którego nawet nie ma składzie. po rozwinięciu robi się zmysłowo i bliskoskórnie. nie wiem, gdzie tam jest jakaś świeżość.

trwałość mnie nie powaliła, a co za tym idzie wydajność też pozostawia trochę do życzenia. po 5 godzinach wyczuwalny tylko w bliższym kontakcie. ja sama nie czuję ich po jakichś 30min. może to i dobrze, ale ja lubię też poczuć jaki zapach noszę, a tu nawet przy wwąchiwaniu się w nadgarstek nic nie czuję.

sama kampozycja zapachowa bardzo mi przypasowała i z pewnością kupię pełnowymiarowy flakonik. moim zdaniem idelana na wiosnę i jesień oraz temperatury ok.20st. przy upałach może męczyć.

Używam tego produktu od: kupiłam jakieś 3tyg temu
Ilość zużytych opakowań: 1 x 1,5ml

Nie są to perfumy, które chciałabym w mojej kolekcji

Na początku zapach wydawał mi się całkiem sympatyczny, choć nie aż tak bardzo żeby doprowadzić mnie do desperacji w stylu "muszę je mieć!!".

Jest to dość lekki, świeży zapach, które w miarę upływu osadzania się na skórze staje się sztuczny. Po około godzinie zmienia się w nic ciekawego... ota takie pachnidło, którego nie można odróżnić od setki innych podobnych.

Butelka jest w moim mniemaniu brzydka i tandetna.

Używam tego produktu od: kilka testów
Ilość zużytych opakowań: kilka testów

wysmienite

Wbrew radom ponizej kupilam w ciemno, choc z dusza na ramieniu. Zwykle jak czytam ze cos pachnie jak bukiet kwiatow, babciny zapach, mydlo i czystosc to mysle o czyms potwornym dla mnie - jak np skrzyzowanie Anais Anais (mdle biale kwiaty, cale narecza) z White Linen (czysto, pudrowo i chlodno). A tu prosze - Cheap and Chic sa kompletnym zapachem, wywazonym i eleganckim. Na mnie nie pachna ani nachalnie kwiatowo, ani mydlanie duszaco. Calosc idzie odrobine w kierunku meskiego zapachu, jest troche goryczy albo przypraw ktore bardzo lubie, kwiaty (ale nie wielka wyrazna roza) i cytrusy. Nie umiem nawet nazwac do czego ta woda jest podobna - bardzo oryginalny zapach, nietuzinek, ale pachnie na mnie w zaden sposob kontrowersyjnie. Uzywam i do pracy, i na wieczor.
P.S. W tym roku stuknęła mi 30, więc może już jestem po prostu stara? ;)

Luksusowe mydełko

Niewątpliwie - poprzednie recenzje są według mnie bardzo trafne, zapach kojarzy mi się z luksusowym mydełkiem leżącym na białej, ceramicznej mydelnicy w drogim, komfortowym, 5 -gwiazdkowym hotelu.
Przy toaletce z wielkim lustrem siedzi kobieta - ubrana w biały szlafroczek i turban na głowie - prosto po relaksującej kąpieli.

Podoba mi się ta mieszanka luksusu z powiewem świeżości (zwłaszcza w późniejszych fazach). Wraz z upływem czasu, zapach jest coraz ładniejszy. Nie jestem pewna czy będzie naprawdę mój ale z ogromną przyjemnością dam mu szanse zaistnieć na mojej skórze
* Dokładam 1 gwiazdeczkę - coraz bardziej go lubię, coraz więcej zbieram za niego komplementów

przestarzaly

nie, zdecydowanie kojarzy sie nieprzyjemnie i monotonnie, babciny. Probowalam podejsc do niego parokrotnie i skapitulowalam, chcialam oddac miniaturke komus w otoczeniu,ale rowniez nie bylo chetnych.

Masakryczny potworek

Zapach potwornie obrzydliwy, drażniący, nie ma w sobie nic co można by określić mianem ładne lub miłe.

I jak to z "potworkami zapachowymi" bywa są uporczywie trwałe. Nie mogłam się go pozbyć z nadgarstka, szorowałam mydłem, płynem do naczyń i wciąż czułam to coś.

Jest tak odrażający, że bałabym się żeby tylko nikt ode mnie tego nie poczuł.

Używam tego produktu od: nie
Ilość zużytych opakowań: jedno psiknięcie