La Roche-Posay, Lipikar, Lipid-Replenishing Body Emollient (Emulsja natłuszczająca do ciała)

Emulsja natłuszczająca do ciała. Lipikar emulsja dostarcza skórze bardzo suchej lipidów, odtwarzając naturalną warstwę ochronną skóry. Dzięki zawartości masła Karite (10%) bogatego w niezbędne kwasy tłuszczowe i sterole, posiada właściwości łagodzące i gojące podrażnienia związane z nadmierną suchością skóry (zaczerwienienia, świąd, uczucie napięcia). Skóra odzyskuje naturalną barierę ochronną. Jest natłuszczona i zabezpieczona, gładka i delikatna.

Można stosować u dzieci i dorosłych.

Emulsję stosować 1-2 razy dziennie lub częściej, jeżeli jest taka potrzeba, najlepiej po umyciu i dokładnym osuszaniu skóry. U małych dzieci można stosować również na twarz.

Cena: 40zł / 200ml

godny uwagi ale nie idealny

Produkt godny polecenia posiadaczom suchej skóry. Szybciutko się wchłania, nie pozostawia na skórze tłustych filtrów i nie lepi się. Satysfakcjonujący, w moim przypadku, poziom nawilżenia utrzymuje się przez około 12-15 godzin. Znośnie pachnie. Ma przyjemną i wydajną konsystencję.
Cena dosyć wysoka, ale produkt jest bardzo wydajny.

Ma też, w mojej opinii, kilka minusów... Nie do końca podoba mi się jego skład (kto czytał wie... sól kwasu benzoesowego, parabeny i jeszcze kilka innych - konserwant pogania konserwant :-().

Acha! I jeszcze jedno. Ja używałam produktu w tzw. opakowaniach rodzinnych (400 ml, 74.95 PLN), które nie są w tubce, ale butelce z pompką. I tu zaczynała się droga przez mękę... aby wydobyć ostanią 1/5 produktu musiałam rozcinać butelkę i "wygrzebywać" emulsję paluchem. Bleee...

Ilość zużytych opakowań: trzy 400 ml butelki

Takie cuś...

Najpierw plusy:
+ mleczko ładnie się wchłania,
+ pozostawia skórę bardzo dobrze nawilżoną,
+ można raz dzienne stosować je na skórę normalną.

Niby wszystko ok, bo spełnia zapewnienia producenta. Ale jak dla mnie to to mleczko po prostu... śmierdzi. :( Myślałam, że mam jakiś stary produkt z apteki, więc porównałam z innym z tej samej partii i taki sam zapach... :( Moja skóra po aplikacji "pachnie" jakimś ostrym zapachem mocznika. Jest to według mnie ogromny minus. :(
Rozumiem, że jest to preparat do skóry alergicznej, nie tolerującej różnych środków zapachowych, ale ja to mleczko stosuję już tylko przy katarze i wyłącznie na suche łydki. ;) Nie wiem, jak inni wokół mnie odebraliby zapach mojej skóry po tym mleczku... ;)

W każdym bądź razie uważam, że mimo wszystko jest godne polecenia ze względu na bardzo dobre nawilżenie. :)

Używam tego produktu od: Kilku tygodni i sporadycznie.
Ilość zużytych opakowań: Połowa pierwszego i ostatniego.

taki sobie

Taki super to ten La Roche nie jest:/ liczyłam, że za tę cenę i markę będzie lepszy...Może gdybym nie miała wcześniej Emolium, które jest tej samej pojemności a tańsze o dychę, to nie miałabym porównania. Lipikar nie jest zły, na pewno lepszy od popularnych balsamów natłuszczających i w przypadku nawet suchej skóry się sprawdza. Jednak ze swędzącą, atopową nie radzi sobie; trzeba nakładać dużo i kilka razy w ciągu dnia, a efekt jest ledwo odczuwalny. Raczej do niego nie wrócę,bo mam zamiar wypróbować inne emolienty:)

Używam tego produktu od: niedawna

POLECAM !

Kupiłam go w superpharm w promocyjnej cenie i jestem zadowolona z rezultatów;-) wcześiej uzywałam balsamów z garniera, loreala do skory bardzo suchej, jednak musiałam się smarować kilka razy dziennie, aby skróa była nawilżona. Po lipikarze( stosuje rano i wieczorem) skóra jest nawilżona i gładka. Zwłaszcza łokcie i kolana bardzo nawilżone.Cena jest dość wysoka, ale jeśli ktoś ma problemy ze skórą to powinien sprobować !!!

Używam tego produktu od:miesiąca

Bez rewelacji / przereklamowan

Kupiłam zachęcona pozytywną rekomendacją na KWC ale jestem rozczarowana.. Mam skórę bardzo suchą skłonną do atopii i specyfik u mnie nie sprawdził się..
Plusy
+ miły zapach
+ dobra, gęsta konsystencja
+ początkowe odczucie nawilżenia
+ łatwo dostępne

Minusy
- po wchłonięciu wzmaga ucucie spięcia
- rano nie ma już śladu pielęgnacji skóry
- wysoka cena

Ogólnie dla skóry tak wymagającej jak moja nie polecam

Używam tego produktu od:1 miesiąć

wersja light tłuściocha

Robi dokładnie to samo co jego brat balsam, ale delikatniej. Szybciej się wchłania od tamtego tłuściocha i słabiej natłuszcza, ale jesli ktoś nie zna wspomnianego balsamu lipikar La Roche-Posay to kilka słów o emulsji:
Lekka
nawilża,
delikatnie natłuszcza,
pachnie tak sobie, niezbyt rewelacyjnie,
łagodzi, koi,
szybko się wchłania nie pozostawiając tłustego filmu.
Na lato dla delikatnej skóry w sam raz.

Używam tego produktu od:miesiąca

warto

Moze i nie jest tani ale bardzo wydajny wiec warto.Delikatna nie gesta emulsja ktora dobrze sie wchlania i nawilza.Szczegolnie odczulam to na skorze lokci sa delikatne ,a nie szorstkie.Uzywam tej emulsji nawet po depilacji woskiem wasika i swietnie lagodzi podraznienie.Zapach nie jest zachwycajacy ale tez nie drazniacy delikatnie pachnie ,nie jak w wypadku iso urea.Odstawilam go na troche ale wracam do niego.

Używam tego produktu od:3lat

na pewno na stałe

W opisie jest :

Wszystko to prawda

Mam ten balsam z pompką, więc wygoda używania.
Bardzo wydajny.
Może trochę kosztuje, ale mam go już spory czas i respekt.

Może problemowe nogi zyskują na delikatności i nawilżeniu już po pierwszym użyciu, i tak cały czas.

Szybko się wchłania, nie pozostawia klejącej warstwy, a nogi są gładkie, bez widocznych krostek (mam zapalenie mieszka włosowego).

Suuper!

Kosmetyk swietny!!! Rewelacyjne nawilza, nawet rano po przebudzeniu czuje sie, ze skora jest super nawilzona. Ma lepsza konsystencje niz balsam, bo nie jest taki ciezki i tłusty. Goroca polecam ! Naprawde SKUTECZNY

Używam tego produktu od: 6 mc

swietny

Moim zdaniem ten balsam jest swiety! uzywam balsamy La Roche Posay juz od 3 lat i jestem zadowolona w 100%.Wczesniej uzywalalm balsamy tej samej firmy ale z innej linii, rok temu kupilam po raz pierwszy ten i wg mnie jest super. Skora jest po nim doskonale nawilzona, jedyny minus to mogl by ladniej pachniec

Używam tego produktu od: 1 roku

bardzo dobry

Miałam kilka próbek, bo raczej nie zdecydowałabym się na balsam z tak małą pojemnością za takie pieniądze. Z czystym sumienie mogę jednak polecić - dobrze nawilża i faktycznie natłuszcza. Na twarz się nie nadaje, za tłusty jak dla mnie. Generalnie jednak godny polecenia dla suchych skór. Nie kupię, bo jest za drogi

Używam tego produktu od:próbki
Ilość zużytych opakowań: próbki

Bardzo przyjemna

Bardzo przyjemny kosmetyk, świetna konsystencja. Emulsja jest lekka jak piórko, fantastycznie się rozciera. Jest miękka, mokra, luźna, a mimo to zostawia na skórze cienki film. Nawilża i natłuszcza.

Jedyne co odstrasza to cena. Gdyby nie to, zagościłaby na stałe wśród moich kosmetyków.

Używam tego produktu od: czasu do czasu :)