Botanics, Conditioning Clay Mask (Oczyszczająca maseczka z glinki oceanicznej)

Botanics, Conditioning Clay Mask (Oczyszczająca maseczka z glinki oceanicznej)

Oczyszczająca i ściagająca pory maseczka z glinki morskiej z dodatkiem wyciągu z łopianu. Łopian znany jest ze swych dobroczynnych własciwości dla skóry. Ma działanie antyrodnikowe i antybakteryjne. Łagodzi zaczerwienienia cery i wszelkie podrażnienia.

zielony koszmarek...

chciałam edytować poprzednią recenzję, niestety ją "wcięło", więc piszę ponownie - z tą różnicą, że mniej pozytywnie niż poprzednio.

im dłużej maska jest w użyciu, tym bardziej wodnista się robi. zaczyna to strasznie przeszkadzać, bo rozlewa się po palcach. tragedia.

oczyszcza? nie wydaje mi się. chyba, że producentowi nie chodziło o rozszerzone pory, bo w tej kwestii maseczka nie robi zbyt wiele. niby są ściągnięte, ale jak naciągnie się skórę, to widać, ze wszystko w środku zostało. a oczyszczenie tylko wizualne to dla mnie nic dobrego.

podczas wysychania skóra okropnie swędzi. czasem ciężko wytrzymać.

po wyschnięciu, każdy ruch na twarzy to zielone granulki dookoła. nie można wypić spokojnie kawy, zjeść śniadania w trakcie, bo wszystko wpada do jedzenia - a mam taki nawyk, że wolę czas na maseczkę również inaczej wykorzystać, przeważnie na śniadanie i kawę właśnie. z tą maską niestety się nie da.

po jej zmyciu mam wrażenie, że jej resztki zostają w porach. pierwszy raz widzę taki "efekt", tym bardziej, że maseczek oczyszczających wypróbowałam wiele.

podsumowując, nie mogę się doczekać, kiedy się wreszcie skończy i będę mogła kupić coś nowego. być może innym przypasuje, bo jest tu wiele pozytywnych opinii. ja się niestety zawiodłam.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i ostatniego!!

dobra

Oceniam ponownie bo poprzednia recenzja zniknęła. To dobra maseczka oczyszczająca, przy regularnym stosowaniu pory są zmniejszone a cera ładniejsza. Ma jednak parę minusów: bardzo wodnista konsystencja przez co trudno się nakłada, rozwarstwia się w tubce i trzeba dużo wstrząsać żeby składniki znów się połączyły. Wolę maseczki z zielonej glinki. Zapach mi nie przeszkadza. Za tę cenę to jednak naprawdę dobra maseczka.

Używam tego produktu od:używałam jakiś czas temu

lubię!

co tu duzo pisac rowniez bardzo trafiony produkt Botanicsa:)swietnie zweza pory!faktycznie łagodzi i przy systematycznym stosowaniu usuwa przebarwienia:)cera po uzyciu wygładzona i odprezona!!polecam.maseczka nie jest gesta wiec niektorym moze nie odpowiadac bardziej lejaca konsystencja.za to na plus ze bardzo latwo i dosc przyjemnie jak na maseczki tego typu sie zmywa.

Używam tego produktu od:miesiaca

raczej do niej nie wrócę

Męczę tą maseczkę już któryś z kolei miesiąc i nie mogę skończyć :|
Kupiłam ją zachęcona pozytywnymi recenzjami.
Niestety mnie ona nie za bardzo podeszła.

Najgorsza jest konsystencja. Z maseczki wytrąca się woda, ale w takich ilościach, że nawet mocne potrząśnięcie nią przed użyciem nie pomaga. To powoduje, że jej aplikacja nie jest zbyt komfortowa.
Jak zaschnie na twarzy, ciężko jest też ją zmyć. Trzeba się sporo namęczyć i stracić kilkanaście wacików.

Efekty ok, ale nie powalają na kolana. Cera jest gładsza i milsza w dotyku, pory mniej widoczne, ale podobne efekty dają inne maseczki z glinką.

Plus za wydajność i dosyć duże opakowanie.

Używam tego produktu od:kliku miesięcy
Ilość zużytych opakowań:jedno

Jest w porzadku

Nie moge podzielic zachwytow nad ta maseczka (choc maseczka jest w porzadku), poniewaz na polce stoi podobna maseczka, w podobnej cenie, o duzo lepszym dzialaniu. Chodzi mi o maseczke MUDD MASK firmy Original mask.

Maseczka Bootsa ma swoje plusy:
+jest wygodna w uzyciu, bo szybko zastyga i latwo sie zmywa.
+ladnie oczysza, nie wysuszajac nadmiernie (o wysuszanie mozna sie oczywiscie spierac, zalezy od stanu cery)
+delikatnie sciaga pory i delikatnie poprawia koloryt i dodaje jakby blasku, ale bez jakis cudow
+uzywana regularnie pomaga w walce z wypryskami.
+dosc mile opakowanie.
+wydajna

Minusy:
-trzeba mocno potrzasnac przed aplikacja, bo maseczka sie "rozwarstwia"
-najwiekszy minus to konkurencja w postaci "Mudd mask" maseczka w saszetce kosztuje 99p i starcza na 2-3 aplikacje, jest gestsza o bogatej, kremowej konsystencji, wiec trudniej sie naklada, dluzej schnie i trudniej sie zmywa (uwaga powoduje lekkie zaczerwienienie skory, ktore szybko znika), ale za to dokladniej i doglebniej oczyszcza, wydaje sie bardziej profesjonalna. Podobne maseczki, podobna cena, dzialanie Bootsa slabsze, choc latwiejsze w uzyciu.

Skoncze opakowanie Bootsa i nie wiem czy sie ponownie skusze. Jako szybka, skuteczna maseczke zawsze mozna uzyc Neutrogeny Visibly Clear. Potrzebuje dokladniejszego oczyszczenia o doglebnym dzialaniu, cos bardziej zblizonego do maseczki aplikowanej w salonie kosmetycznym niz maseczki z polki sklepowej. Maseczka ok, ale mogla by byc lepsza. Ja siegne nastepnym razem bez drgniecia reki po lepsza, "Mudd mask".Używam tego produktu od: miesiaca

Warto wypróbować

Bardzo dobra maseczka, po jej użyciu widać natychmiastowy efekt. Skóra jest gładka, delikatna, pory zwężone, idealna.
Wydajna, nawet przy regularnym stosowaniu wystarczyła na kilka miesięcy.
Jedyne co mnie do niej znechęciło, to nieprzyjemny zapach, który pojawił się pod koniec jej używania, co sprawiło, że nie miałam ochoty nakładać jej na twarz i musiałam wyrzucić resztę.

Bardzo fajna

Maseczka ogolnie robi mi bardzo dobrze na cere, oczyszcza, delikatnie sciaga i odswieza twarz.
Konsystencja jest idealna, wiec swietnie sie ja naklada, jest bezzapachowa i ekologiczna :)

Polecam wszystkim, ktorzy potrzebuja maseczek glinkowych.

Fajna!!

Uwielbiam maseczki szczególnie z zieloną glinką ale masecza z bootsa przebija wszystkie!! :
+ ładnie wygładza cerę staje sie taka świeża, odprężona, i gładziutka
+świetnie radzi sobie z syfkami wysusza je ale bez uczucia ściągnięcia
+dzięki regularnemu stosowni 2-3 razy w tygodniu pozbyłam się dość widocznych porów
- jedyny minus jaki znalazłam to strasznie wypływa z opakowanie jest taka wodnista,gdy ja otwieram potrafi prysnąć nigdy nie mogę sobie z tym poradzić:))

Bardzo dobra maseczka

Conditioning Clay Mask to bootsowski kosmetyk, ktory ma zdecydowanie najlepszy wplyw na moja cere.
Potwierdzam, ze szybko zastyga, sciaga i dobrze oczyszcza bez przesuszenia cery.
Musze przyznac takze, ze sie rozwarstwia i zmienia zapach z czasem...
Reasumujac: bardzo porzadny produkt za przyslowiowe grosze.

Używam tego produktu od: marzec i kwiecien wraz z kilkoma innymi

!!!!!!!!!!!! NIE dla nieuczciwych i niekulturalnych Allegrowiczów bezprawnie kopiujacych opisy kosmetyków z Serwisu Wizaz.pl !!!!!!!!!!!!!

bdb

Mam cere mieszana w kierunku suchej. Na strefe T ta maseczka jest idealna.
Oczyszcza, zamyka pory. Twarz jest odswiezona. Na poczatku aplikacja to udreka. Ma tendencje do rozwarstwiania sie i rzeczywiscie z czasem zmienia zapach.
Ale ogolnie to bdb, godny polecenia produkt.

Używam tego produktu od: kilku miesiecy

Doglebne oczyszczenie

Bylam pewna, ze juz ocenilam ta maseczke, ale recenzja zaginela...

Maseczka spelnia doskonale swoja role - doglebnie oczyszcze pory. Wyciaga zanieczyszczenie na powierzchnie. Efekt - sciagniete pory, cera gladka jak pupa niemowlaka. Pomaga tez walczyc z wypryskami zasuszajac je znacznie. Przed uzyciem dobrze jest wstrzasnac tubka, w przeciwnym raziem moze wyplynac z tubki sporo zielonkawej wody ;)

Przez pierwsze 2-3 tygodnie jej uzywania bylam zachwycona. Niestety po tym czasie zaczela strasznie smierdziec, jakby zgnila doslownie. Wyrzucilam reszte do kosza. Troche sie uprzedzilam do tej maseczki po tym zdarzeniu, ale kusi mnie zeby do niej jeszcze wrocic bo dawala rewelacyjne efekty. Bycmoze tym razem bede trzymala ja w lodowce. Moze to pomoze... Oby.

Używam tego produktu od: z miesiac
Ilość zużytych opakowań: niepelne pierwsze

Doskonała

Ta maseczka jest niesamowita. Ładnie ściąga pory i oczyszcza skórę. Trzeba dokładnie ją wstrząsnąć przed użyciem, żeby warstwy się połączyły. Łatwo się zmywa,nie wysusza buzi. Skóra jest niesamowicie gładka po jej użyciu, a efekt gładkości utrzymuje się dłużej. Stosowana regularnie 1-2 razy tygodniu powoduje zmniejszenie porów i pomaga w walce z zaskórnikami. Doraźnie można położyć kropelkę na jakąś "niespodziankę" i pomoże w jej zniknięciu.
Jest wydajna. Czasem może wypłynąć więcej wody z niej. Wówczas polecam wycisnąć odpowiednią porcję na dłoń i dodać trochę wody mineralnej, płynu micelarnego lub zwykłej kranówki by ją rozcieńczyć.
Szkoda, że nie jest dostępna w PL, ale dzięki dobrej duszy czekam na kolejne tubki:)

Używam tego produktu od: 2 miesięcy 1-2razy w tygodniu