Botanics, Soothing Eye Make Up Remover (Dwufazowy płyn do demakijażu)

Botanics, Soothing Eye Make Up Remover (Dwufazowy płyn do demakijażu)

Dwufazowy płyn do zmywania makijażu oczu, również wodoodpornego. Przebadany okulistycznie. Szybko i skutecznie usuwa makijaż, nie pozostawia tłustej warstwy wokół oczu. Zapobiega wysuszaniu wrażliwej skóry.

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, isohexadecane, cyclohexasiloxane, butylene glycol, cetraria islandica, propylene glycon, methylparaben, sodium cirate, benzophenone-4, bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, sorbitol, phenoxyethanol, butylparaben, ethylparaben, sobutylparaben, propylparaben, ci 19140, ci 42090 (30.08.2007)

Cena: 2,99GBP / 150ml
/m/

Parabenow dostatek

Odradzam osobom noszacym soczewki, blury vision murowane, soczewki trzeba wyciagac, przyklejaja sie do palcow, zeslizguja...zgroza! Plyn jest za ciezki, za tlusty, zostawia film wkolo oczu wsiakajacy godzinami, butelka ma za duzy otwor, duzo sie wylewa...ech, minusy moznaby mnozyc. Ale sa i plusy. Po pierwsze dobrze usuwa makijaz, rowniez wodoodporny, nie podraznia spojowek, powieki nie puchna, oczy nie szczypia. Dla cierpliwych wrazliwcow. Ja raczej juz go nie kupie.Używam tego produktu od:miesiac
Ilość zużytych opakowań:polowa

Ok, ale...

kupiłam zachęcona opiniami na wizażu.

makijaż zmywa dobrze, szybko i dokładnie. zawsze ciężko było mi zmyć tusz Max Factor Masterpiece Max, a teraz nie mam problemu :)

tłusty śliski film - mi akurat pasuje, ale nie każdy to lubi.

mieszanie utrudnione, szybko się rozdziela. mam wrażenie, że wypływa więcej tej wody niż drugiej, dolnej warstwy. za to minus.

jedyne, co mnie bardzo zdziwiło - po kilkukrotny przetarciu zamkniętych oczu mam przez kilkanaście sekund zamglone oko, a to oznacza, że kosmetyk łatwo się tam dostaje, mimo, że staram się uważać. pierwszy raz spotkałam się z czymś takim przy demakijażu... i z tego powodu zaznaczam, iż nie wiem, czy kupię ponownie. skłaniałabym się jednak ku odpowiedzi "nie", bo nie mam zamiaru co wieczór dozować do oczu kosmetyku. dobrze, że przy tym nie podrażnia i nie ma żadnych skutków ubocznych typu swędzenie czy pieczenie.

podsumowując - polecam tylko w czasach osobistego "finansowego kryzysu".

swietny

Zaplcilam 2,5 euro w promocji, smiesznie malo za taki fajny produkt. Swietnie zmywa tusz do rzes, nie podraznia. U mnie obie warstwy zuzywaja sie w tym samym tempie i nie rozdzielaja sie szybko jak u niektorych recenzentek ale ja potrzasam tym plynem dosc mocno wiec pewnie dlatego. Buteleczka bardzo ladna, niczego wiecej mi do szczescia nie potrzeba. Polecam.

Używam tego produktu od:miesiaca
Ilość zużytych opakowań:pierwsze

super do woododpornego !!!

bardzo dobry płyn do demakijazu,zmyl u mnie tusz ktorego inny płyn za chiny nie chciał zmyc:)ogolnie bardzo delaikatny,nie podraznia,nie wysusza,naprawde godny polecenia:)
edit:jestem w trakcie 3 opakowania i dalej podtrzymuje bardzo pozytywna opinie o tym kosmetyku:):)

Używam tego produktu od:kilku tygodni

Bardzo dobry.

Bardzo dobry plyn do demakijazu. Dobrze zmywa, nie mam problemu z żadnym tuszem czy cieniem, nie szczypie, nie podraznia, skora jest nawilżona, jest wydajny, warstwy po wymieszaniu dobrze się łączą.

Odejmuje jedna gwiazdkę za zostawianie tłustej smugi, ale dobrze się ona wchłania w papier toaletowy :)

Są lepsze

choćby najnowsza woda do demakijażu Garnier. Ale ten płyn jest niezły, przede wszystkim dlatego że dobrze usuwa makijaż i nie podrażnia oczu. Wady też są - warstwy rozdzielają się błyskawicznie, zużywają w różnym tempie, ponadto płyn est tłusty - ja akurat tej oleistości nie lubię. Ale cena jest dobra i jak mówię usuwa skutecznie - więc nie odradzam, choć ja pozostaję przy Garnierze.

Używam tego produktu od:chyba ze 3
Ilość zużytych opakowań:kilku miesięcy

to jest chyba jakis zart

Zachecona opiniami na wizazu zdecydowalam sie na owy kosmetyk,ale z przykroscia musze stwierdzic,ze nie radzi on sobie z moimi tuszami.Ani z Lorealem,ani z Lancomem, a juz z zadnymi wodoodpornymi w ogole. Musze glugo trzymac wacik na powiece,a potem niestety trzec oko,kilka rzes zostaje mi na waciku,wiec nie uzyje tego produktu juz nigdy wiecej.W koncu pozbawi mnie i tak rzadkich rzes. zastanawialam sie czy to moze wina zbyt trwalych tuszy. Te tansze zmywa lepiej niz te drozsze,ale te drozsze tusze robia cuda z moimi rzesami. Denerwuje mnie,ze producent nie pomyslal,ze cala zawartosc wylewa sie doslownie z tubki na wacik. I to okropne wstrzasanie butelka,gdzie musisz byc szybka,po w krotkim czasie 2warstwy sie rozchodza. jest troszke lepszy od loreala(tego zwyklego niebieskiego niedwufazowego).
Jedyny plus to oleista konstystencja i oko nie pozostaje suche,ale do idealu to mu bardzo duzo brakuje.
Zawiedziona.

Używam tego produktu od:3mcy

Ok, ale bez zachwytu

całkiem niezły płyn
- dobrze zmywa tusz
- nie szczypie
ale
- zostawia tłusty film
- warstwy trudno sie mieszają, pod koniec opakowania, zostawała mi jedynie ta bardziej wodnista część.

Używam tego produktu od:ok. 5 miesięcy

dla mnie ideał

Zawsze miałam problem z demakijażem gdyz moje oczy podczas zmywania zawsze łzawiły i piekły. Testowałam różne produkty i efekt taki sam. Jedynie płyny micelarne mnie nie podrażniały. A ten produkt jest dla mnie ich idealnym i o wiele tańszym zastępstwem. Uzywam juz drugie opakowanie i nawet mnie nie korci szukać czegoś innego.
Instrukcje obsługi odgapiłam od jednej z wizażanek czyli przykładam wacik do otworu i wtedy trzęse buteleczka góra dół- dzieki czemu nie zużywam za dużo produktu i od razu jest wymieszany.

Ilość zużytych opakowań:zaczęłam drugie

dla mnie doskonaly

doskonaly, nieznosze uzywac mleczek do twarzy, ten plyn to wybawienie.mam bardzo wrazliwe oczy, zawsze mi lzawia i nigdy nie mialam preparatu do zmywania tuszu...az tu pojawil sie on.
doskonale zmywa
nawilza
nie podraznia
mily w uzyciu
no i ta cena ;)
poleam z czystym ociem...sumieniem

Używam tego produktu od:4miesiecy

Może być.

Całkiem niezły kometyk do demakijażu, ale mnie nie zachwycił, ponieważ dwie wartswy dość ciężko się ze sobą mieszają, a i dozowanie jest nieco utrudnione ze względu na dość duży otwór. Nieraz wylałam więcej na łazienkę niż na wacik. ;) Poza tym jestem potwornie mocno przyzwyczajona do używania mleczek i chyba je wolę stosować do demakijażu. ;)
Zalety kosmetyczne są niewątpliwie dobre, ponieważ usuwa resztki makijażu nie szczypiąc w oczy, nie zostawia tłustej warstwy na skórze, nie podrażnia. Niestety mało wydajny, m.in przez ten wielki wlew. Sumując całkiem niezły płyn za niewielkie pieniądze, być może kiedyś go jeszcze zakupię.

Używam tego produktu od: dłużej niż miesiąc.
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze.

skuteczny

Po przychylnych recenzjach postanowiłam kupic ten płyn i nie żałuję. Pierwsza i najważniejsza jego zaleta to skutecznośc. Bardzo dokładnie zmywa makijaż, nie zostawia tłustego filmu na powiekach i pod oczami. Nie podrażnia skóry wokół oczu i jest wydajny.
Na początku miałam problemy z dozowaniem, ale tylko przejściowe. Możliwe, że do niego wrócę. Ale chcę również wypróbowac gotowe płatki do demakijażu oczu.