Max Factor, Mastertouch Concealer (Korektor pod oczy)

Max Factor, Mastertouch Concealer (Korektor pod oczy)

Średnia ocena: 3.64/5

Korektor pod oczy Max Factor Mastertouch Concealer w postaci lekkiego fluidu, który widocznie rozjaśnia i rozświetla cienie pod oczami, wygładza drobne zmarszczki mimiczne, tuszuje niedoskonałości. Nie tworzy efektu maski. Korektor dostępny jest w trzech odcieniach.

rozświetlające, wygładzające
pod oczy
w pędzelku / w aplikatorze

Używam do twarzy.

I tu sprawdza się rewelacyjnie. Ni używam pod oczy, ponieważ żaden korektor, przy moich zmarszczkach wokół oczu nie robi roboty, a tylko je podkreśla. Co innego mnie niepokoi. Ostatnio kupiłam nową sztukę. I ja rozumiem- pandemia, trzeba ciąć koszty itp. No ale to już jest przesada! Kręcę, kręcę i czekam, aż produkt pojawi się na gąbeczce i NIC. Jak korektor się pojawił, aż zdjęcie zrobiłam, bo nie mogłam uwierzyć. Niby powinno być go tyle, ile jest przezroczystej przestrzeni. No to spójrzcie na zdjęcia...

Słaby

Mam najjaśniejszy odcień tego korektora (303 Ivory), który jednak mimo wszystko jest dla mnie odrobinę za ciemny. Opakowanie wyglądało interesująco, ale niestety w praktyce utrudniało aplikację. Na dole opakowania znajduje się pokrętło za pomocą którego dozujemy produkt, problem w tym że działa ono różnie i najczęściej wyciska zdecydowanie za dużo kosmetyku. Poza tym, dozownik posiada bardzo twardą materiałową gąbeczkę, co jednak nie przeszkadzało mi w jego używaniu, gdyż służyła mi wyłącznie do naniesienia korektora, a rozprowadzałam go palcami lub oddzielną gąbeczką.

Sam korektor jest ładnie kremowy i dobrze rozprowadza się na skórze, rozświetla, natomiast ma bardzo słabe krycie, nie polecam osobom z większymi zasinieniami. Ja lubię delikatny i ledwo widoczny efekt korektora więc generalnie pod tym względem odpowiadałby mi gdyby nie zbyt ciemny odcień... Na pewno nie nadaje się do tuszowania niedoskonałości skóry i jest przeznaczony wyłącznie pod oczy.

Niestety nie można go nadbudowywać kolejnymi warstwami, gdyż zaraz zaczyna wchodzić w załamania, tworzą się grudy i generalnie masakra.

Dodatkowo w opakowaniu jest go niewiele, dokładnie tyle ile widać na zdjęciu, co sprawia, że jest bardzo niewydajny... Poza tym z trwałością też ma problemy, delikatnie schodził w ciągu dnia.

Nie dla mnie

Po serii złych korektorów postanowiłam wypróbować Maxfactor. Niestety dla mnie porażka. Aplikator nieprzyjemny i nie da się nim zbyt dobrze nałożyć produktu, do tego biorąc najjaśniejszy odcień jest on ciągle za ciemny a nie mam porcelanowej karnacji. Nie zakrywa też zbyt dobrze. Zdecydowanie nie polecam.

303 ivory

A max Factor jak zwykle ma swoją gamę kolorystyczną która kompletnie nie nadaje sie do jasnych karnacji. Kupilam przez internet odcień ivory no bo ivory znaczy jedno- jasny kolor, a przyszedł mi ciemny korektor który muszę mieszać z innym jasnym.
Pomijając kwestie koloru korektor sam w sobie ma formułę która polubiłam. Nie wysusza mi skóry i nie podkreśla mikro zmarszczek. Mam uczucie jakbym rozsamrowywała krem bo ma taka lekka konsystencje. Niestety nie zakryje naszych śińcow ale rozswietli skórę pod oczami i nada im zdrowego blasku. Aplikator z gabeczka na końcu fajny i łatwo się niem nakłada produkt.

Słabe krycie, beznadziejna trwałość.

Kolejny nietrafiony zakup korektora. Wydajność masakryczna - korektor starczył na niecałe trzy tygodnie stosowania (używałam go jedynie pod oczy). Trwałość - beznadziejna. Po kilku godzinach widać prześwity, korektor się waży. Aplikator - nie trafił do mnie (jest twardy i nieprzyjemny). Nie polecam.

Srednie krycie

Korektor spełnił moje oczekiwania. Jeżeli ma ukryć niewielkie cienie czy zmarszczki to jest godny polecenia. Lekka, wodnista konsystencja korektory jak dla mnie na plus, łatwa aplikacja. Kosmetyk idealny do wrażliwej okolicy oczu. Szybko się wchłania, delikatnie rozswietlajac oko. Nie uczyła ani nie zapycha. Można go kupić w drogeriach internetowych w rozsądnej cenie.

Mój ulubiony

Najlepszy korektor lekki rozświetlający fajna konsystencja super odcień. Jestem z niego bardzo zadowolona wśród wielu korektorow na rynku niewiele ma taką lekka idealnie dopasowując się do cery konsystencję. Po jego użyciu wygląda się się świeżo i promiennie.

to zalezy

Mam wrazenie ze korektor kiedys była naprawde fajny i kryjący. Teraz konsystencja jest doasc plynna, słabo kryje worki pod oczami. Duzy plus za wydajnosc i bardzi poreczne opakowanie z przyjemnym aplikatorem

Korektor używam tylko na cienie pod oczami, na niedoskonałości (wypryski itp) mam inny, bardziej gęsty i kryjący korektor , ten podobno jest rozświetlający. Wydaje mi się, że właśnie wypryski będzie słabo kryć, ja mam dość duże sińce pod oczami, nie zakrywa ich w 100%, ale nie jest źle, gąbeczka dość wygodna chociaż lepiej rozmarować korektor palcami. Wg mnie jest wydajny, dziś mi się skonczył a miałam go już od kilku miesięcy. Wydaje mi się też, że u mnie po kilku godzinach w szkole był mało widoczny, sińce było widac. Ogólnie to dobry korektor, nie narzekam, jestem zadowolona. Teraz skusze się na coś trochę tańszego i lepiej kryjącego ;)

Niedoceniony korektor drogeryjny.

Korektor idealny dla osób bez bardzo mocnych zasinień pod oczami. Krycie ma średnie ale nie budowałabym go pod oczami w celu jego zwiększenia. Moich bardzo fioletowo-niebieskich zasinień nie był w stanie całkowicie zakryć. Jako korektor do kamuflowania niedoskonałości jest zbyt słaby. Formuła jest dosyć lekka, kremowa i bardzo przyjemnie aplikuje się na skórze. Trochę wchodził w zmarszczki ale to akurat robi u mnie każdy korektor. Produkt po aplikacji lekko zastygał i nie kleił się pod okiem. Jest trwały i współgrał z każdym podkładem jakiego używałam. Ma super opakowanie z tłokiem, trochę zbyt twardą gąbeczkę i nie starczył mi na długo.
Używałam najjaśniejszego koloru który trochę wpadał w chłodne, lekko szarawe tony - 303 ivory. Muszę go kupić w najbliższym czasie bo trochę o nim zapomniałam.

mój ulubieniec

Bardzo lubię ten korektor. Posiada dobre krycie, fajny sposób aplikacji, a przede wszystkim nie uczula mnie. Zdecydowanie mój numer jeden wśród korektorów.

Syndrom sztokholmski

To jest już chyba moje piąte opakowanie tego korektoru i bardzo się teraz skupiałam, by to sensownie zrecenzować... I moje uczucia są mocno mieszane.

Opis mojego problemu:
Jestem osobą młodą, mam 24 lata i pod moimi oczami zaczyna być widać różnice w każdej godzinie snu ;) Nie mam dużego problemu z sińcami pod oczami, mam trochę przebijających żyłek, ale nic super poważnego. Najbardziej więc zależy mi na rozświetleniu, maskowania potrzebuję może dwa razy w miesiącu po ciężkiej nocy.

Aplikacja:
Korektor aplikujemy dzięki aplikatorowi z gąbeczką, wykręcając produkt czarnym pokrętłem po drugiej stronie "pisaka". Ma on bardzo płynną, wodnistą konsystencję. Pokrętło to jakiś żart moim zdaniem (a używam produktu od szkoły średniej z przerwami i za każdym razem było to samo): raz nie wyciska korektora wcale, a potem BUM, wyciska go na 3 dni :/ Strasznie słabo! No ale gąbeczka sama w sobie jest wygodna.

Co robi produkt:
Korektor cudownie rozświetla skórę pod oczami, cera wygląda na bardziej wypoczętą. Nie powoduje zapychania, maskuje może w 30%, to taki typ "francuskiego" makijażu, czyli w sumie nie wiesz, czy to makijaż, czy ktoś wygrał w loterię genetyczną. Ja lubię ten efekt, ale on nie wymaże wszystkiego jak gumka. Wadą jest to, że potrafi wejść w zmarszczki, jeśli nałoży się go za dużo, a on bardzo nie lubi być nabudowany. I zdarza mi się to, jeśli nie wyśpię się dobrze... Próbowałam też go nakładać w takie dni na położony częściowo catrice liquid camouflage i to już była totalna masakra: albo sucho od Catrice, albo piękne rozświetlenie z brakiem zakrycia od Max Factor.

Podsumowanie:
Może na następne wakacje zakupię jeszcze jedno opakowanie, a potem prawdopodobnie już moje cienie zaczną się pogłębiać i efekt nie będzie zadowalający. Myślę więc że target tego produktu jest bardzo wąski: młode dziewczyny, które mają 30 zł na korektor pod oczy, albo modelki z idealną cerą pod okiem. Wydaje mi się, że wprawna ręka wycisnęłaby więcej z tego produktu, według mnie produkt jest całkiem wydajny (bo jak go nałożysz dużo to się zwyczajnie zważy i wygląda nieświeżo), ale totalnie nie daje się budować, kryje mało. Zadowolone będą osoby, które preferują super delikatny, niewidoczny makijaż. Gdybyście nałożyły tylko jego pod oczy i całość twarzy przypudrowały, to on by się zupełnie nie odznaczał, bo jest całkowicie niewidoczny (ale nałożony w minimalnej ilości).
Uważam, że dla mnie jest to produkt trudny, ale ze mnie żaden specjalista z makijażu. Zaczynam teraz poszukiwania troszkę łatwiejszego w stosowaniu zamiennika. Pewnie do niego wrócę w następne lato, bo daje ładny, świeży, subtelny efekt. Jednak pod jesienno-zimową tapetę jest trochę niewystarczająco kryjący (a problemu z cieniami nie mam dużego).