Estee Lauder, Bali Dream EDP

Estee Lauder, Bali Dream EDP

Najnowszy, limitowany, letni zapach Estee Lauder nawiązujący, jak sama nazwa wskazuje, do rajskiej wyspy Bali.

To radosna mieszanka tropikalnej bryzy i zapachu intrygujących kwiatów.

Kategoria: kwiatowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: imbir, magnolia, orchidea
nuta serca: pieprz, gardenia, jabłko, cynamon, konwalia, ylang-ylang, jaśmin
nuta bazy: wanilia, akcenty drzewne

Zapach rozkwitający w słońcu

Kupiłam ten zapach na początku lata w ciemno, byłam go bardzo ciekawa, bo marzy mi się podróż do Bali.
Latem zawsze wybierałam zapachy świeże, cytrusowe, bardzo orzeźwiające i delikatne. Myślałam, że to najlepszy sposób na upały i słońce. A tu... niespodzianka. Psiknęłam się pierwszy raz zapachem Estee Lauder i oszalałam. Zapach mnie otulił, nadał wyrazistości i natychmiast znalazł się w walizce, by wyruszyć ze mną do Toskanii.
A tam - rozkwitał w wyjątkowym świetle, ciepłym powietrzu, otoczeniu cyprysów, miast wykutych w skałach. I pasował idealnie, i sprawiał, że czułam się piękna, kobieca, wyjątkowa.
Teraz używam go czasem w zimę i czuję na sobie słońce.
Dzięki Bali Dream odkryłam, że "świeżaki" nie są dla mnie - nawet latem. Daję mu pięć gwiazdek, bo pozwolił mi dojrzeć i odkryć, że bliżej mi do nieco cięższych, słodszych i orientalnych nut.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego (50 ml)

JAK EGZOTYCZNA PODROZ

Zakochalam sie w nim zeszlego lata.
Szukalam czegos na lato. Czegos co zabierze mnie w podroz z kazdym spryskaniem sie.
I taki wlasnie jest moj Bali.
Pozytywny. Na dzien dobry.
Jest jak deszcz w tropikach.
Zmyslowy. Cieply. Jakby kokosowy.
Bali bylo inspiracja - jesli tam tak pachnie , to ja chce tam pojechac...
Idealny na randke w cieply letni wieczor.
Trwaly. I lepiej dozowac oszczednie , bo w wiekszych ilosciach moze byc mdlaco - duszacy.

Opakowanie ok. Kolor wspolgra z zawartoscia. Ta butelka ma cos takiego , ze lubie ja stale dotykac. Przyjemna w uzytkowaniu.

NA LATO NIE MIALAM LEPSZEGO.

Niezły <ehem>

Coś w tych Truskawkowych konotacjach płynowo-płukaniowych jest :D ale zapach zyskuje przy bliższym poznaniu. Rzekłabym,iż w kategorii "limitowanka letnia" (bo do tej właśnie klasy się chyba zalicza) jest to pozycja raczej ambitna. Nie ma tutaj żadnych cytrusów. Wspomniany kokos za to jest - i na szczęście nie w postaci syntetycznego koszmarku, częstego w przypadku zapachów z nutą kokosa; jest również gardenia. Jest przede wszystkim intensywny, trwały i wyrazisty - z mocną nutą czegoś, czego nie znam z imienia - a co TŻ określa mianem "palonego słodu" (to w ustach Misia najwyższy komplement w odniesieniu do perfum, doczekały się tego zaszczytu MDCh oraz Silver Rain). Rozwija się - surprise, surprise! - i to w aromat słodki, intensywny i kobiecy.

Stąd 4* awansem. Butelka ładna, w kontraście do tandetnego kartonika, który jednak też swój urok posiada.Używam tego produktu od:testy, 50 ml
Ilość zużytych opakowań:50 ml napoczęte

Mój hit zeszłego i tego lata

Zazwyczaj wybieram bardziej delikatne i świeże zapachy. Ten, mimo, że dosyć intensywny i słodki urzekł mnie od pierwszego razu.

Zapach w pierwszych chwili jest niezbyt wyszukany - słodki, intensywny. Po chwili ujawniaja się kwiaty i cudowny zapach ciepłej skóry i wkacji :)

Dobrze się w nim czuje o każdej porze, chociaż na dzień używam ich bardziej oszczędnie - wiem, że nie każdemu moga odpoiwadać. Dla mnie od roku numer 1!

W zeszłym roku były dostępne tylko za granica i w strefach bezcłowych.

Ilość zużytych opakowań: Drugie w trakcie i trzecie już zakupione :)

Przeciętniak

Kwiatowo-owocowy zapach jakich wiele. Z tych, za które dostaje się komplementy na temat ładnie pachnącego płynu do płukania tkanin, a nie perfum ;) W nucie głowy czuję drażniącą, amoniakową nutę, wciąż prowadzę śledztwo, aby wykryć odpowiedzialną za ten efekt składnik - bez większych rezultatow. No i chciałabym zdementować plotkę o niedostępności - testowałam go w Sephorze ;)
Buteleczka ładna

Używam tego produktu od:-
Ilość zużytych opakowań:test

słodki, ale cudowny

nie wiem dlaczego bali dream do tej pory nie ma oceny. Czyżbyście jeszcze go nie odkryły?. Jest cudowny. Słodki, kuszący, taki co by się chciało ciągle go mieć na sobie. Bardzo trwały i rozwijający się coraz nowymi nutami w miarę upływu czasu.Owszem, słodki ale nie do przesady.Mojemu facetowi podoba się szaleńczo.Najgorsze jest to, że jest dostępny tylko na strefie bezcłowej lub na e-bay-u.Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego, ale oszczędzam
Edit. Nie jest plotką to, że w czasie kiedy pisałam recenzję zapach był dostępny tylko na bezcłówkach. Zanim wszedł do ogólnodostępnej sprzedaży,właśnie tylko na strefie można było go dostać.