C-Thru, Pearl Garden EDT

C-Thru, Pearl Garden EDT

Egzotyczna i świeża woda toaletowa z serii 'C-Thru' na wiosnę 2008r.

Kategoria: kwiatowo-owocowa
Nuty zapachowe:
nuta głowy: jabłko, gruszka, brzoskwinia, passiflora.
nuta serca: lilia wodna, wiciokrzew, róża, jaśmin
nuta bazy: drzewo, białe piżmo.

wody toaletowe
owocowe, kwiatowe
Rekomendacja
wiosna / lato

20% jesień/zima 80% wiosna/lato

• Flakon: 5

Kiedyś ukochane

Parę lat temu to były jedne z moich ulubionych perfum. Idealna pozycja dla nastoletnich, młodych dziewcząt. Kompozycja zapachowa jest słodka, świeża. Zapach jest średniej trwałości. Ma bardzo ładny flakonik oraz kosztuje naprawdę niewiele.

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 5

Moje pierwsze c-thru :)

W zeszłym tygodniu zostałam skuszona ładnym opakowaniem C-Thru, a a po kilku dniach okazało się, że jest w promocji. Skuszona niską ceną zdecydowałam zaryzykować i zakupić pierwszą wodę perfumowaną z tej firmy. Zapach na początku jest intensywny i czuć alkohol. Ale po kilku sekundach ładnie się aplikuje na ciele i zapach jest naprawdę bajeczny. Ludzie się mnie pytają co to za piękny zapach :) Posiada fajne kuleczki na dnie opakowania. Tak czy inaczej naprawdę cieszą oko. Mam nadzieję, że będzie mi bardzo dobrze służyć. Chętnie też wypróbuję inne warianty.

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 4

Przepiękny, lekki i eteryczny, ale...nie dla mnie ;)

Byłam wczoraj w swoim rodzinnym domu i tak grzebiąc wśród szpargałów i w szafce z kosmetykami odkryłam JE - Pearl Garden. 2/3 butelki wody toaletowej i pół butelki dezodorantu w szkle. Z drżącym sercem odkorkowałam jedno i drugie, obawiając się, że na pewno się zepsuły, ale nie!
Moje egzemplarze mają 10 lat i tego jestem pewna. Do dziś nie wiem, jakim cudem zaginęły w moich rzeczach, tym bardziej, że miałam je ponownie w 2012 roku i wtedy zużyłam dwa flakony! A jako ciekawostkę powiem Wam, drogie Wizażanki, że jakimś cudem wersja z 2012 roku okazała się mniej trwała w koncetracji EDT, aniżeli starsza wersja w dezodorancie w szkle. Jak to się stało - nie wiem, ale bałam się kupować ponownie i testować.

Pearl Garden to piękny zapach i absolutnie nie mogę mu tego odmówić.
Bladoróżowa buteleczka z kulkami na dnie tylko podkreśla ich delikatny i dziewczęcy charakter. Pamiętam, że opakowanie tej wody służyło mi ponownie, chyba jako stojak na pędzle ;)
Otwarcie tej kompozycji jest owocowo-kwiatowe - zdecydowanie dominuje słodkie, dojrzałe jabłuszko, brzoskwiniowy sok, gruszkowy miąsz i soczysta marakuja - deserowe skojarzenia jak najbardziej są adekwatne. Passiflora jest nieco egzotyczna i słodka. Jaśminu tutaj jest niewiele, dosłownie jego echo pojawia się w tych perfumach i znika. Lilia wodna jest i to w sporej ilości, róży nie wyczuwam. Baza jest delikatna, ale ciepła i przyjemna - owocowy charakter tych perfum jest zachowany przez cały czas, a ten jest niestety krótki, choć w dawnej wersji zdecydowanie osiągały lepszy wynik trwałościowo-projektujący - wersja z 2008 trzyma się u mnie jakieś 3-4 h, zaś pamiętam, że po tej z 2012 już po godzinie nie było śladu.

Na kim je widzę i dlaczego w tytule recenzji napisałam, że nie są dla mnie?
Pearl Garden to coś niezwykle delikatnego i niewinnego, pełnego dziewczęcej romantyczności, pierwszych miłosnych uniesień, delikatności, policzków rumieńcem pałających, niewinności i beztroski. Śmiechu tak szczerego, że aż zaraźliwego. Radości z każdej, nawet najmniejszej rzeczy. Czasu dojrzewania i kształtowania swojej osobowości.
Moim zdaniem ten owocowy soczek skropiony kwiatuszkami pasuje idealnie do dziewcząt w przedziale wiekowym 12-18, w porywach do ukończenia szkoły średniej. Ja nastolatką już nie jestem i jest to fakt ;) Nie noszę zwiewnych, elfickich sukienek, nie mam niewinnego uśmiechu, blond włosów i bladej cery. Swoje przeżyłam, wiele straciłam, wylałam morze łez i teraz kroczę przed siebie zastanawiając się, co jeszcze los dla mnie szykuje. To się nazywa dorosłość, prawda? No więc...
Do mnie, biuściastej brunetki o egzotycznej urodzie, czarnych włosach i w czerwonej szmince zwyczajnie nie pasuje, no jak kwiatek do kożucha, po prostu ;). Jestem kobietą, stuprocentową i pewną siebie i Pearl Garden po prostu na mnie ginie, ja przytłaczam te perfumy. One nie podkreślają mojej osobowości i kobiecości, tylko raczej mnie ośmieszają, dając efekt Dzidzi Piernik - i nie, nie jestem stara z metryki - tylko za stara na te perfumy ;)
Dla dorosłej kobiety, która lubi pachnieć delikatnie, kwiatowo-owocowo, poleciłabym np. Ange ou Demon Le Secret - tutaj słodycz nie jest infantylna, tylko dojrzała i stonowana.

Nie kupię i już nie użyję, moje napoczęte flakoniki pójdą do córki mojej kuzynki, na pewno się to urocze, złotowłose dziewczątko ucieszy, a ciocia powspomina z rozrzewieniem, że też kiedyś była taka i że to najcudowniejszy okres w naszym życiu, który warto podkreślić i oprawić Pearl Garden :)

• Flakon: 3

efemeryczny i z wdziękiem

Pearl Garden to zapach delikatny, zwiewny i powabny. Pasuje mi do rusałki, elfa z blond włosami, albo do bardzo delikatnej i naturalnej dziewczyny. Jest tak uroczy, że nie sposób go nie polubić. Któż nie zakocha się w niewinnej ślicznotce z nieśmiałym uśmiechem, która pachnie kwiatami i jabłkami, na których tańczą krople wody po porannym deszczu? Perfumy wprost idealne na prezent dla młodego dziewczęcia (target obstawiam na jakieś 12-16 lat). Ja preferuję zapachy słodkie, wyraziste i zdecydowane, które ciągną się za mną ogonem. Cóż... starość nie radość!

• Flakon: 4

nie dla mnie

Nie przypadły mi do gustu. Zapach typowo kwiatowy, dla mnie mdły, mało świeży. Jak na taką cenę dobra trwałość. Czuć je na ubraniu pod koniec dnia. Ładne opakowanie, prosty zaokrąglony flakon, bardzo wydajne perfumy. Ja miałam jeszcze starą wersję, na dnie były przezroczyste kuleczki. Spodoba się fankom intensywnie kwiatowych zapachów.

Rusałkowy

Bardzo fajne perfumki na lato. Dziewczęcy świeży zapach. Kojarzy mi się ze spacerem po łące niewinnością rusałkami motylkami. Nie są bardzo trwałe. Ale ubrania łatwo nimi nasiakaja. Dobre do pracy.

Używam tego produktu od: Dłużej niż 3 miesiące

Bardzo lubię :)

+ ładny, delikatny kwiatowy zapach
+ perfum nie jest duszący, zapach jest subtelny ale wyczuwalny
+ idealny na wiosnę/lato
+ świetny dla młodych kobiet - nie jest ciężki, toporny, ani też za słodki ;)
+ wyjątkowo wydajny,przy codziennym używaniu wystarczy na około pół roku
+ wygodne, zgrabne ale ładne opakowanie - nigdy nic nie odpadło, nie zepsuło się
+ perfum można zabrać ze sobą w podróż
+ fajny efekt z przezroczystymi koralikami na dnie opakowania - taki mały szczegół, a cieszy
+ cena - ani za drogi, ani za tani (około 35 zł)

- perfum nie nadaje się na okres jesień/zima, pachnie zbyt kwiatowo i zimne powietrze się z nim \\\'\\\'nie lubi\\\'\\\' ;)
- dość krótko utrzymuje się na skórze i ubraniach

Ilość zużytych opakowań: 6 na przestrzeni lat

Milutkie, niezobowiązujące kwiatki i owocki

C-Thru Peral Garden(aktualnie Lovely Garden-nazwa inna, ale zapach pozostaje nadal ten sam, niezmieniony nic, a nic;)) znam od ładnych paru lat, chyba od sześciu. I w ciągu tych lat moja sympatia do tego zapachu nic, a nic nie zmalała. Lubiłam jako gimnazjalistka, która wszystko podkradała starszej siostrze, lubię jako licealistka, która sama kupuje sobie kosmetyki/perfumy i ma już trochę wyrobiony gust zapachowy:)

Zużyłam już sporo perfumowanych deo w atomizerze, miałam też małą flaszkę z perełkami(kiczowato urocze i milutkie jak dla mnie) tego zapachu. Dla mnie Pearl Garden to miłe, słodko-kwaskowate owocki, lekko podgnite, ale nadal przyjemne. Kwaskowate jabłuszko, słodka brzoskwinia, jakiś egzotyczny owoc, pewnie ta passiflora, do tego nieco lilii i piżma. Jaśminu nie czuję ani trochę, a szkoda.

Pearl Garden świetnie nosi mi się wiosną, kiedy jest ciepło i kwieciście dookoła. Chłodniejszą porą to już nie to samo. To właśnie w cieplejsze, pogodniejsze dni C-Thru-wowski ogródek pachnie najmilej, jakby był do tego stworzony. Zimą jakoś nijako, prawie w ogóle, zaś wiosną czuję jego pełną moc:)

Na mojej skórze nie ewoluuje, co lubię-mnie dynamika i zmienność nut w perfumach średnio interesuje, najbardziej lubię pachnieć przez cały dzień jednym i tym samym:) Szkoda tylko, że tutaj nie ma mowy o całym dniu, 2-3 godziny maks.(zarówno dla deo jak i edt), projekcja raczej mi bliższa, bez ogona w przeciwieństwie do jej zielonej siostry.

C-Thru Pearl Garden to miły, przyjemny, radosny zapach z kategorii kwiatowo-owocowych.
W pierwszej kolejności polubią go nastolatki.
W drugiej-fanki słodkich, niewyszukanych, a nawet nieco infantylnych zapachów.
W trzeciej-te wszystkie, które szukają miłego, niezobowiązującego zapachu na co dzień.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: jedna flaszeczka

słodziutki jak cukierek…

Perfumy używałam ok. roku i muszę przyznać, że dosyć dawno nie miałam okazji testować takich słodkości ;-) Momentami miałam wrażenie, że ten zapach jest zbyt słodki i przerywałam na kilka dni. Po tej przerwie podobał mi się bardzo. Jednak nie byłam w stanie używać tych perfum codziennie….
+oryginalny, słodki zapach
+bardzo kobiecy, zmysłowy
+indywidualny, pasuje tylko niektórym kobietom (np. o dziewczęcej, delikatnej urodzie)
+bardzo intensywny, utrzymuje się cały dzień i jest wyczuwalny
+wydajny
+niska cena
+dostępność

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: całe 1

Zapach mocny, urzekający, słodki....trwalosc nawet okej czuje go ok 3 godz i nie musze duzo sie wyperfumowac. Wyraznie czuje nuty owocowe. Podoba mi sie ten zapach jednak cos mnie w nim drażni , coz bede dalej poszukiwac swojego zapachu

Używam tego produktu od: tydzien

najlepsza z serii

Według mnie najlepsza woda toaletowa C-Thru. Nie potrafię się z nią rozstać. Zapach kwiatowy, w najpiękniejszym ze skojarzeń. Nie jest zbyt słodki, nie mdli. Przyciąga i nie pozwala przejść obojętnie. Utrzymuje się bardzo długo na ciele (na ubraniach jeszcze dłużej ;)). Zdecydowanie do użytku codziennego. Prawdziwa perełka.

Plusy:
+ cudny zapach
+ piękny flakon
+ bardzo niska cena
+ trwałość
+ dostępność

Minusy:
- dla mnie brak

Używam tego produktu od: dłużej niż rok

Bardzo fajny zapach!

Zapach kwiatowo-owocowy na prawdę jest cudny! Jest bardzo dziewczęcy. Jest słodki i świeży. Idalny na wiosnę i lato. Zapach długo utrzymuje się na ciele. Produkt godny polecenia ! Ma bardzo wydajne opakowanie. Starcza na długi czas. Bardzo ładne opakowanie. Cena odpowiednia do jego jakości.

Ilość zużytych opakowań: 1 pełne