Pharmacia & Upjohn, Pregaine (szampon)

Pharmacia & Upjohn, Pregaine (szampon)

Delikatnie myje, nadaje włosom puszystość i zdrowy wygląd. Szampon w czystym żelu jest wyjątkowym szamponem, specjalnie przystosowanym do skutecznego mycia delikatnych włosów, nadając im jednocześnie wspaniały wygląd i ułatwiając ich układanie Pregaine dzięki połączeniu delikatnych składników myjących jest idealny do używania łącznie z Regaine, ponieważ nie zaburza wchłaniania i nie niszczy delikatnych włosów.

Skład: purified water, TEA lauryl sulphate, sodium laureth sulphate, cocamide DEA, cocamidopropyl betaine, propylene glycol, disodium edetate, citric acid monohydrate, perfume Q-3786, sodium chloride

Pojemność: 200 ml

byl i sie zmyl.....moj kwc kiedys

To byl moj szampon. Jednak teraz nie ma go w aptekach. Sentyment mam ogromny do niego. Absolutne kwc wsrod szampon dla mnie. Jak mogli go wycofac.... nierozumiem ?!?

Używam tego produktu od: dawna

Uratował mi włosy

Pamiętam go z dzieciństwa, kiedy na głowie w ogóle nie chciały mi rosnąć włosy... Kiedy miałam bodajże 7 lat mama poszła ze mną do lekarza i tam właśnie polecono nam ten szampon i to był strzał w dziesiątkę! Stosowałam go nie pamiętam jak długo, ale myślę, że ponad dwa lata i dziś mogę cieszyć się grubymi, mocnymi włosami, których już nic nie ruszy :) W żadnym stopniu nie szkodzi włosom, dlatego, jeżeli ktoś ma problemy z włosami to polecam zastosowanie tego szamponu. Ja osobiście będę zawsze go wychwalać, bo nigdy nie zapomnę tego, jak bardzo mi pomógł :)

Używam tego produktu od: kilka lat temu

ulubiony

Niby SLS, niby chlorek sodu w składzie - a działanie naprawdę świetne.

Używałam go już jakiś czas temu, aż nagle zniknął z aptek. Dd tego czasu nie znalazłam w zamian nic, co dawałoby taki sam efekt i było jednocześnie delikatne dla skóry głowy i włosów.

Jaki efekt?
- włosy gładkie
- lśniące, błyszczące
- sypkie

- a do tego najważniejsze, czyli naprawdę delikatne działanie, niepodrażniające skóry głowy, a wręcz łagodzące

Jeśli ktoś znalazł coś o takim działaniu, walić drzwiami i oknami, bo mi się nie udało.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

super kosmetyk

Poprosiłam w aptece o szampon do podrażnionej skóry głowy, ten szampon nie ma co prawda takie przeznaczenia, jednak sprawdził się.
Dobrze oczyszcza włosy, stają się one lekkie i puszyste.
Nie podrażnił mnie, dobrze się pieni, doskonale sprawdza się kiedy trzeba być codziennie włosy.
Delikatny zapach. Dobry dla włosów cienkich, pozbawionych życia, oklapniętych czy przetłuszczających się.
Niestety wielka szkoda, że nie można go już nigdzie dostać :(

Używam tego produktu od: kilka miesiecy

dla mnie ideał

Dla mnie to ideał, choć przyznaję że nie od razu można zauważyć efekt działania specyfiku. Włosy mam cieniusieńkie wiec szybko się przetłuszczają. Częste farbowanie dodatkowo im szkodzi. Szampon poleciła mi fryzjerka i nie ukrywam że pierwszy miesiąc stosowałam bez przekonania, nie szkodził ale i nie pomagał.
kolejne miesiące zauważyłam już lekką poprawę, włosy jakby były odrobinę mocniejsze, i nie tłuściły się już tak mocno, nie elektryzowały również. Z miesiąca na miesiąc poprawił się ich stan, mam świadomość że z takiego niczego jak ja mam na głowie, to cudów nigdy nie będzie, ale włosy są wzmocnione, odżywione, optycznie jest ich więcej - a raczej są grubsze.
A tego żaden szampon, odżywka, kuracja jeszcze nie dokonała.
Dodatkowym plusem jest wydajność: jeden niewielki flakon szamponu wystarczy na 2-3 miesiące codziennego mycia półdługich włosów.
Zdecydowanie polecam, ale cierpliwym.

Niestety to moje cudeńko jest niedostępne już od paru miesięcy w Polsce :(
Używałam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 5 (?)

Dmuchawce, latawce, wiatr

Mam z natury delikatne, cienkie, bardzo miękkie włosy. Po szamponie Pregaine są jeszcze bardziej miękkie, prawie jak niemowlęcy puszek, i wcale nie uważam, że to dobrze. Ten specyfik robi z mojej czupryny miękką i wiotką chmurkę, której rozczesanie po myciu jest wielkim wyzwaniem; w dodatku mało która odżywka jest w stanie zneutralizować ten efekt. Wiotkość włosów po myciu tym szamponem zwiększała moje - i tak spore zazwyczaj - trudności z utrzymaniem fryzury w niezmienionym stanie po jej ułożeniu.

Szampon jest ogólnie miły w użyciu, wydajny, ładnie pachnie, fajnie się pieni i dobrze myje, ale z pewnością nie powtórzę jego zakupu ze względu na efekt końcowy na moich włosach. Może i warto byłoby się pomęczyć, gdyby działał na włosy wzmacniająco, ale tak nie jest; żadnej zmiany w kondycji włosów nie zaważyłam podczas jego stosowania.

Używam tego produktu od: używalam kilka mies. temu

cudny

Bardzo fajny szampon. Zapach przyjemny, konsystencja w miarę gęsta, więc nie ma mowy o zmarnowaniu szamponu czy przelewaniu się przez palce. Dobrze się pieni, świetnie myje włosy. Jest naprawdę delikatny, nie podrażnia. Naprawdę warto go mieć, do codziennego mycia. Cena nie jest jakaś wygórowana. Do nabycia w aptece. Na pewno jeszcze go kiedyś kupię.

Używam tego produktu od:już zużyłam

Skóra głowy go polubiła

To jest mój pierwszy szampon apteczny. Wcześniej używałam produktów fryzjerskich i drogeryjnych. Ale każdy z nich (szczególnie te ziołowe typu Barwa) powodowały u mnie podrażnienie w mniejszym lub większym stopniu. Teraz zwróciłam się w stronę szamponów bez zbędnych barwników, żelowych, które nie będą powodować uczulenia i swędzenia.
Na dobry początek mój wybór padł na Pregaine. Szampon ma konsystencję jakiej szukałam, czysto żelową. Wreszcie moja skóra poczuła ulgę. Już nie muszę martwić się o to, że po umyciu pojawi się podrażnienie. Pregaine jest naprawdę łagodnym szamponem i mogę go polecić z czystym sumieniem. Czasem oczywiście zdarza się jakieś swędzenie, ale w dużo mniejszym stopniu niż wcześniej.
Po skończeniu opakowania chciałabym przetestować jeszcze inne szampony, żeby móc wyrobić sobie ogólną opinię o produktach aptecznych tego rodzaju. Mam nadzieję trafić na jeszcze inne równie udane i stosować je zamiennie.

Ilość zużytych opakowań: 2/3 opakowania

Rewelacyjny!

Pomimo, że mnie uczula, tworząc skorupę na mojej głowie po jakimś czasie chętnie do niego powracam.
Włosy są domyte, mięsiste, ładnie się układają i co najważniejsze mniej wypadają.
Szampon bardzo wydajny.

Najlepszy szampon

Mam alergiczna skore głowy i z tego powodu nie mogę używać szamponów drogeryjnych, które często dodatkowo nie chcą się wypłukać z moich włosów, przez co włosy są posklejane i nie wyglądają dobrze. Pregaine dzięki brakowi barwników i aromatów nie uczula mnie, świetnie się pieni, włosy są dokładnie oczyszczone, co po prostu czuć, po myciu rozczesuje je szczotką z włosia, wiec nie mam problemu ze splatanymi kosmykami. Po wysuszeniu moje włosy są puszyste i o wiele dłużej utrzymują świeżość, niż po użyciu szamponów drogeryjnych czy nawet co niektórych farmaceutycznych (dwa razy droższych). Stosunek cena/jakość i cena/ wydajność również jest bardzo dobry. Polecam.

Używam tego produktu od: roku, ale z kilkomiesięczną przerwą.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

ok

Szukałam czegoś do mojej podrażnionej skóry głowy no i ten się napatoczył:
-nie uczula,
-nie podrażnia
-ładnie pielęgnuje
-przyjemny zapach
-wystarczy ociupinka a bardzo mocno się pieni
-wydajny
-trochę plącze włosy
-doskonale oczyszcza
-włosy stają się puszyste

Warto wypróbowacUżywam tego produktu od: 3 miesiące

dzialanie ok, ale cena..

faktycznie mniej podraznia, ale bardzo zle nim sie myje wlosy. Sa bardzo splatane, na pewno nie wygladaja ladnie. Daje dobra ocene tylko ze wzgledu na jego lagodnosc. Za taka cene moznaby sie jednak spodziewac czegos wiecej..

Używam tego produktu od:pare tyg