Clarena, Perfect Finish Line, Fluid Foundation Mat (Matujący fluid dla cery mieszanej, tłustej i wrażliwej)

Wyjątkowa beztłuszczowa kompozycja składników idealnie równoważy strefy tłuste i suche, utrzymuje optymalny poziom nawilżenia, a cząstki pochłaniające sebum zapobiegają nadmiernemu błyszczeniu się strefy T. Daje dobry efekt matujący dzięki zawartości składników pochłaniających sebum. Preparat to innowacyjna odpowiedź nauki na wymogi rynku. Rozprowadza się miękko, równo, nadaje skórze nieskazitelną gładkość, maskuje przebarwienia i jest precyzyjną bazą dla idealnego makijażu.
Fluid jest dostępny w trzech odcieniach: porcelana, kość słoniowa, naturalny.

kukurydziany zapach, nie kryje

Kupiłam fluid, gdyż używałam kremu do twarzy tej firmy i byłam nim zachwycona, dlatego sięgnęłam też po fluid.

Pierwszą myślą jaka mi przychodzi na temat fluidu to intensywny zapach kukurydziany, nieodpowiada mi całkowicie.
Fluid w higienicznym flakonie z pompką to jego duży plus. Wydajny.
Produkt jest skierowany do cery mieszanej, powinien zmatowić - niestety matowa skóra to efekt tylko na kilkanaście minut po nałożeniu. Absolutnie nie kryje niedoskonałości.
Ma lekką konsystencją i nie waży wiele na skórze, nawet przy nałożeniu wielu warst nie daje efektu maski, jedynie kolor zostawia wiele do życzenia. Kupiłam ciemniejszy odcień, bo zwykle takiego używam - niestety zupełnie nietrafiony, buzia przypomina marchewkę.

Używam tego produktu od: Kupiony 8 miesięcy temy - używany sporadycznie
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego ciągle

Nie matuje

Mam odcień Ivory najjaśniejszy z palety ,który jest bardzo ciemny.Zaczełam uzywać go latem i wtedy był w miarę ok,ale na okres zimowy absolutnie się nie nadaje.

Plusy

+ lekka,płynna konsystencja
+ zapach
+estetyczne opakowanie
+dzięki zawartości silikonu podkład bardzo dobrze się rozprowadza i wygładza buzię
+ nie zapycha
+buzia wygląda o wiele młodziej
+ nie podkreśla zmarszczek
+nie wysusza i nie podkreśla suchych skórek

Minusy:

-praktycznie nie zauwazyłam zmatowienia cery.Po mimo użycia pudru,skóra bardzo szybko zaczyna się świecić
-bardzo słabe krycie,praktycznie znikome
-cena
-pozostawia ślady(na telefonie,okularach itp...)

W moim odczuciu podkład nadaje się dla osób,które mają cerę bezproblemową.Na pewno nie jest dobry dla cery mieszanej.

jak dla mnie świetny

Dostałam próbki tego podkładu od kosmetyczki i tak mi się spodobał, że kupiłam pełnowymiarowe opakowanie.

+ "wodnista" konsystencja
+ dobrze się rozprowadza
+ nie zapycha
+ lekki
+ dość długo się utrzymuje
+ delikatny efekt, bez maski, krycie nie jest jakieś ogromne, ale dla cery bez większych problemów (plus ewentualnie korektor) sprawdza się idealnie
+ opakowanie, które osobiście bardzo mi się podoba :)

- średnio matuje

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 5 próbek + zaczęte pełnowymiarowe opakowanie

Najlepszy!!

Dostałam go w prezencie.. I go pokochalam.\\\\nJest to najlepszy podkład jaki mialam do tej pory stosowalam ich wiele i to te z najdrozszej półki.\\\\nMam cere mieszana skłonna do wyprysków i ten podkład sie sprawdza.\\\\n\\\\nPlusy:\\\\n-wydajne opakowanie\\\\n- cena\\\\n- naprawde matuje na wiele godzin\\\\n-nie tworzy efektu maski\\\\n- pomimo ciemnych kolorów po chwili od nałożenia ładnie stapia sie z cera\\\\n- co najlepsze to zauwazylam ze odkad zaczelam go stosowac znacznie poprawił sie stan mojej skory i mysle ze to jego zasługa\\\\n- nie zapycha\\\\n-nawilza i nie podkresla suchych skórekMinusy:\\\\n-trzeba uważac bo moze pobrudzic ubranie\\\\n- nieprzyjemny zapach, ale mozna sie do niego przyzwyczaic\\\\n-przy koncu podkładu jest problem z jego wyciagnieciem ze słoiczka\\\\n\\\\n\\\\nReasumujac. Rewelacyjny podkład za przystępną cenę!

nie dla cery tlustej i mieszanej

Fluid może i nie najgorzej się rozprowadza, ale zwyczajnie nie matuje, tak jak powinien. Utrzymuje się 2h na twarzy bez świecenia. Ogromnym minusem jest jego drażniący zapach. Nie mniej nie ściera się z twarzy w połączeniu z kremem lub baza pod makijaż.
Nie polecam osobom z tłustą lub mieszana cera.

Używam tego produktu od: miesiaca

POLECAM !!

Kończe wlaśnie drugie opakowanie tego podkładu. Posiadam ten jasniejszy odcień. Podkład pięknie dopasowuje się do koloru skóry ponieważ używam go cały rok a latem nie chowam się przed słońcem, wręcz odwrotnie :)
Jest lekki, naturalny, ładnie pachnie.
Ściera się po ok 4 godz i niestety moja buzia od jakiegoś czasu zaczęła się po nim bardzo błyszczeć w strefie T, może jest to wina kremu ale używam matującego więc wątpie.
Jak narazie trzeciego opakowania nie kupię, jestem w fazie testowania podkładó mineralmych Lily Lolo.

Ilość zużytych opakowań: 2 x 30 ml

:))

W sumie dość fajny, skóra nie piecze,nie swędzi, nie muszę się ciągle drapać. Cena nie jest kosmiczna.

+dobrze się rozciera
+wydajny
+matuje
+lekki
+nie tworzy efektu maski

-śmierdoli niemiłosiernie

-/+ mam kolor ivory, ale jeśli jest to kolor najjaśniejszy, to faktycznie nie nada się dla wszystkich, bo jest dość ciemny, mam lekko śniadą karnacje, do bladych raczej nie należę i dla mnie kolorek jest fajny

Używam tego produktu od: pare tygodni
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście ml

Dobry, ale dosyć szybko znika z twarzy

Plusy:
- dobrze się rozporowadza
- nie pozostawia plam, smug
- fajna konsystencja, nie jest wodnisty, jak niektóre fluidy
- wydajny
- nie uczula
- nie wysusza, a raczej nawilża

Minusy:
- trochę szybko znika z twarzy
- drogi

Będę szukała innego, chociaż boję sie uczuleń. Jeśli nie znajde lepszego to napewno do niego wrócę.
Największym minusem jest to, że dosyć szybko znika z twarzy

Używam tego produktu od: 1,5 roku

dla ciemnych karnacji/ do mieszania z innym podkładem ;)

Plusy:

-DOBRA KONSYSTENCJA, nie za rzadka, nie za gęsta (o masce/tapecie nie ma mowy!! ;))

- WYGŁADZA (twarz jak z "photoshopa" - dla osób ceniących naturalność będzie to minusem;))

-NIE ZAPYCHA SKÓRY

Minusy:
-ZAPACH (bardzo dziwny, raczej odrażający ;), ale ulatnia się po pewnym czasie i nie czuc tak bardzo)

-KOLOR (najjaśniejszy odcień - IVORY (kość słoniowa) jest ciemnym kolorkiem - raczej nie dal Polek -:) w końcu to Hiszpańska marka)

-CENA (cena też Hiszpańska;)

Trudno mi jest powiedzieć czy posiada zapowiadany efekt matowienia skóry, ponieważ mam skórę suchą i pod podkład zawsze stosuję krem odżywczy. W suchej cerze mogą powstać podwijające się skórki (a więc byc może wyszusza strefę T).

Reasumując:
Jako podkład dla opalonych lub ciemnych karnacji może okazać się ciekawą propozycją ze względu na "lekkość" krycia i świetne wygładzenie.
Dla pozostałych: NIE POLECAM (;) chyba ze połączymy ten podkład z innym podkładem - dobry więc dla wszystkich zdolnych "artystek"). Trzeba mieć wprawę, żeby pomalować się tym podkładem i nie zostać z marchewkowymi plackami na buzi :)

Używam tego produktu od: niedawna

Ilość zużytych opakowań: kilka ml

drogi i nieskuteczny

Mam odcien Ivory. Kupiłam bo dostałam próbki od kosmetyczki, pocżatkowo był ok wiec stwierdziłam ze warto zainwestować , i tak:

odcien ok
nie wysusza
opakowanie z pompką
wydajny

nie matuje a wprost przeciwnie, moja skóra błyszczy sie jeszcze bardziej
trafiłam na wybrakowane opakowanie bez rurki od pompki :/ ale wymieniłam
drogi, a jakość mierna
generalnie jakość nie służy mojej twarzy
brudzi ubrania

nie polecam

Ilość zużytych opakowań: męczę pierwsze

dziwny

troche za drogi , nawet sie zawiodlam bo wydawalo mi sie ze za taka kase bedzie super, a tak - kolor jakby za pomoranczowy, widac bylo wyrazne roznice na rzuchwie, dziwnie pachnie, jakos mi nie podszedl, nie dokonca radzi sobie z kryciem, mimo tego ze matujacy po nalozeniu mialam wrazenie ze sie bardziej po nim swiece, szkoda kasy

Używam tego produktu od:roku

nie dla mnie

Raczej już go nie kupię. Po piewsze jest troche drogi, ale niestety dobre kosmetyki do problemowych twarzy są drogie. Po drugie nie jest zbyt dobry (moim zdaniem):
-pozostawia efekt maski
-daje taki pomarańczowy kolor
-brudzi ubrania
-nie matuje na długo, skóra się dość szybko świeci
-bardziej się nadaje na zime, bo na lato za cięzki(mimo lekkiej konsystencji), poza tym przy słońcu szybko schodzi z twarzy.
Jedyne plusy to, że ma delikatną konsystencje, dobrze się rozprowadza i jego składniki są przystosowane do twarzy tłustej jak moja. Ale to tyle.

Używam tego produktu od:2lata temu
Ilość zużytych opakowań:2 chyba