Eau Thermale Avene, Cleanance, Lotion purifiante matifiante (tonik matujący) (stara wersja)

Dwufazowy tonik z dwoma warstwami. pierwsza, przezroczysta, zawiera aktywne składniki toznizujące skórę, druga, pudrowa, absorbuje sebum na długi czas i zapewnia mat dla tłustej skóry.

Nie zachwyca...

Tonik nie do końca spełnia obietnice producenta. Składa się z dwóch warstw, płynnej i pudrowej, które przed użyciem należy dokładnie wymieszać. Wydaje się być niezwykle delikatny dla skóry, jednakże uczucie delikatnego ściągnięcia jest wyczuwalne jeszcze przez jakiś czas po aplikacji. Cera wydaje się być oczyszczona. Nie podrażnia, natomiast efekt matujący jaki zapewnia jest niezwykle krótkotrwały. Przy codziennym stosowaniu silnie wysusza, przez co nie reguluje i nie normalizuje wydzielania sebum, a jedynie go wzmaga. Delikatnie perfumowany. Opakowanie jest poręczne i wygodne. Łatwo z niego wydobyć resztki produktu.

Ilość zużytych opakowań: 1: 200 ml

Bardzo fajnie matuje skore, zweza pory, bez przesuszania, nie powoduje podraznien.

Uzywany regularnie, skuteczny przeciwko powstawaniu nowych niedoskonalosci.
Ekonomiczny dozownik.
Wada jest wysoka cena.

Ilość zużytych opakowań: 7 pelnych

bardzo dobry lecz troszke wysusza

Tak jak w przypadku zela do mycia twarzy, tonik wypada doskonale, ladnie doczyszcza cere, lecz troszke mnie skora po nim piecze.Mam cere mieszane ze skloonnscia do tradziku.Ytoche napieta skora jest po nim, uczucie sciagnienia.
Bede szukala czegos bez alkoholu w skladzie

Używam tego produktu od: 4 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 prawie cale

Doskonały

Mam cere mieszaną, tonik widocznie poprawil kondycje skóry. Nie przesusza, ładnie matowi, nie ściąga, pozostawia uczucie świezości, bardzo dokladnie oczyszcza skórę, nie potrzebne sa dodatkowe pilingi, skóra jest gładka i delikatna w dotyku. Alkohol jest niewyczuwalny.

Minusem jest wydajnosć stosowany rano i wieczorem wystarcza na max 2 miesiace.
Mimo to juz go nie wymienię na inny :)

Bez rewelacji

Kupiłam po przeczytaniu recenzji . Ponieważ nie mam problemów z wypryskami potrzebowałam czegoś do zmatowienia strefy t . Pierwszy tydzien matowil rewelacyjnie . Jednak po ok 8-9 dniach znów zaczęłam się świecić i to mocniej niż na początku. W dodatku zaczęły wychodzić drobne zmiany skórne , niektóre ropne. czoło było ściągnięte .Dodam że nie zmieniłam nic we wcześniejszej pielęgnacji oprócz toniku. Po odstawieniu zmiany skórne powoli znikały . Z początku myślałam że to może przez owulacje ale wtedy moja cera wygląda najlepiej w miesiącu.
Duży minus za opakowanie . Koszmarne .

Ilość zużytych opakowań: Zaczęte 1 .

bardzo dobry

mam buzię "potrądzikową" i przetłuszczajacą się nie jakoś bardzo, ale szybko zaczynam się świecić :). odkąd używam tego toniku moja buzia znacznie później zaczyna dawać o sobie znać ;)

plusy:
- naprawdę dobrze matuje
- od kiedy go stosuje niespodziewane "wypryski" pojawiają się rzadziej
- całkiem przyjemny zapach
- wydajny

minusy
- brak

stosowałam już chyba wszystkie dostępne w aptekach toniki i ten najbardziej przypadł mi do gustu i moja buzia też go polubiła :D

Używam tego produktu od: od 1.5 m-ca
Ilość zużytych opakowań: 1/3 pierwszego

Dostałam próbkę toniku przy zakupie innego produktu Avene, już po pierwszym wypróbowaniu zamówiłam pełnowymiarowy produkt. W tamtym okresie miałam duże problemy z trądzikiem i świeceniem się. Tonik sprawdził się w 100%.

Plusy:
-genialnie matuje
-efekt utrzymuje się przez długi czas
-nie wysusza
-pozostawia bardzo przyjemną warstwę na twarzy
-nie podrażnia

Jedynym minusem jest wydajność, dość szybko zużyłam pierwsze opakowanie :) oraz mało wygodne opakowanie, trochę płynu czasami spływało po butelce.

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: dwa

Posiada wszystko to co dobry tonik powinien posiadać.
Cera po nim jest oczyszczona, świeża, dobrze przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji. Zastosowany razem z kremem Avene TriAcneal (krem przeciw niedoskonałościom i na zmiany trądzikowe) daje dobre rezultaty w postaci złagodzenia takich zmian, zapobiega powstawaniu nowych wyprysków i zaskórników. Widoczna poprawa skóry. Polecam dla osób ze skóra mieszaną lub tłustą.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania, każde po 200 ml

The best

Zdecydowanie najlepszy tonik do cery tłustej jaki kiedykolwiek miałam.
Idealnie oczyszcza, matuje i NIE WYSUSZA!

Moja cera jest kapryśna, raczej po trądziku już śladu nie ma ale czasami wyskakują mi jakieś krostki czy zanieczyszczenia. Ten tonik pomógł pozbyć mi się takich niespodzianek. Bardzo porządnie tonizuje i matuje. Używam rano przed nałożeniem serum i wieczorem na noc.

Przyznaje, że mam dosyć tłsutą cere a ten kosmetyk uspokoił ją, jest dużo ładniejsza. Po jego użyciu jest gładka, jędrna i super matowa. Połączenie pudru matuącego i toniku to strzał w 10 :)

W ciągu dnia używam raczej toniku lotion douceur również avene ale myśle, że przy częstszym używaniu nie wysusza skóry :)

Jest bardzo wydajny, od końca marca używałam jednego opakowania razem z siostrą i diopiero teraz kupiłam kolejne. Cena adekwatna do jakości produktu więc nie mam nic do zarzucenia :)

Na dozowniku osiada puder ale wystarczy zeskrobać go i tonik już gotowy do użytku.

Polecam wszystkim posiadaczkom cery tłustej, działa na nią zbawiennie :) Efekt oczyszczenia jest świetny!
Używam całej serii kosmetyków avene i polecam właściwie każdy kosmetyk z tej serii i nie tylko!

Używam tego produktu od: koniec marca
Ilość zużytych opakowań: drugie rozpoczęte

jeden z lepszych jakie miałam

Nie kupiłam go w Polsce, a w Brukseli. Ekspedientce powiedziałam żeby dobrała odpowiedni do mojej cery, a ona podała mi ten. Więc to co o nim myśle:
+ rzezcywiście matuje cere
+ delikatnie oczyszcza i złuszcza stary naskórek
+ zawartość alkoholu przyspiesza wchłanianie aktywnych składników
+ pięknie pachnie
+ cena

- bardzo szybko się kończy
- opakowanie (każdy kto go ma, będzie wiedział o co chodzi z tą trudnością dozowania)

Ogólnie: do tłustych błyszczących cer naprawde warto. Jednak ja lubie wypróbowywać nowe produkty i raczej nie kupie w najbliższej przyszłości. Ale może do niego wróce, jeśli nie znajde nic lepszego

Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

W oparach alkoholu...

Na wstępie muszę szczerze przyznać, że ten tonik doskonale oczyszcza cerę :ehem: Ale... działa trochę za agresywnie... Przede wszystkim nie spodobało mi się, że zawiera alkohol (i to dość wysoko w składzie - na 3 miejscu), i rzeczywiście to się da wyczuć. Przez całkiem przyjemną kompozycję zapachową wyraźnie przebija woń spirytusu :/ Zapach nie jest w stanie tego zamaskować :nie: Świadczy to o dość dużym udziale alkoholu. Po przetarciu twarzy płatkiem nasączonym tym tonikiem momentalnie pojawiało się zaczerwienienie, w miejscach przesuszonych, bardziej wrażliwych czy tam, gdzie pojawiły się wypryski tonik powodował szczypanie - tak jakbym odkażała spirytusem :/ Cera po nim była przesuszona i napięta. Co do matowienia - nie likwidował błyszczenia - to akurat nasilało się przez napięcie cery, jakie występowało po tym toniku, ale przez pewien czas redukował wydzielanie sebum - a więc można powiedzieć, że ograniczał przetłuszczanie się cery. Nie zauważyłam, by wpływał na pojawianie się nowych wyprysków, czy też, by zmniejszał i łagodził, te istniejące :nie: Podsumowując:

Plusy:
+ doskonale oczyszcza cerę!
+ przyjemny zapach
+ reguluje wydzielanie sebum

Minusy:
- wysusza
- powoduje napięcie cery
- podrażnia
- zawiera alkohol w dość dużej ilości
- minusem może być cena

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 miniaturka 25 ml

Obietnice spełnione

Jeśli ktoś boryka się z problemem przetłuszczającej się skóry to ten tonik może okazać się dla niego zbawieniem :). Po jego zastosowaniu skóra nie jest napięta/ściągnięta, a wręcz przeciwnie - lekko nawilżona, przy czym po chwilce całość się wchłania i nasza cera staje się cudownie matowa. I to na dłuuugo :)) Nie ma mowy o żadnych podrażnieniach, czy zapychaniu! Tonik bardzo dobrze oczyszcza skórę i podsusza/odkaża ;) istniejące niedokonałości. Moim zdaniem bardzo-bardzo udany produkt, nie znam lepszego toniku jeśli chodzi o kategorię "mat" :) Z przyjemnością do niego wrócę. (Kiedyś, bo tonik jest bardzo wydajny... :) )

Uwaga, tonik trzeba chwilkę "pobełtać" (w poziomie, lewo-prawo),żeby wszystko ładnie się wymieszało :)Używam tego produktu od: 3 miesięcyIlość zużytych
opakowań: z 10% całości ;)

EDIT:
Niestety, odejmuję mu gwiazdkę i "mój typ" - nie pomaga mi goić niedoskonałości (czy w ogóle ich zwalczać) + jakoś już nie matuje tak jak wcześniej :/ Chyba, że to wina połączenia go z żelem z tej serii..