Lush, Squeaky Green (Szampon w kostce do zmęczonych włosów)

Lush, Squeaky Green (Szampon w kostce do zmęczonych włosów)

Ziołowy szampon w kostce idealny dla zmęczonych włosów potrzebujących odświeżenia. Zawiera wyciągi z rozmarynu, pokrzywy, mentolu i antybakteryjny wyciąg z drzewa herbacianego. Te silne zioła balansują łagodzą wyciągi z róży, rumianku i wanilii.

może być

Szampon bardzo przyjemnie odświeża skórę głowy. Na pewno sprawdzi się u osób z przetłuszczającymi się włosami. Zapach jest naprawdę śliczny - pachnie jak męskie perfumy. U mnie jednak średnio się sprawdził bo plątał niemiłosiernie włosy a wszechobecne w nim farfocle zostawały w powstałym kołtunie :/ gdyby nie to to mogłabym stwierdzić, że jest moim ulubionym szamponem Lusha. Niemniej jednak warto spróbować chociaż co 2 mycie go użyć aby oczyścić włosy.

Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymarowe

Jestem na tak!

Plusy:
-dobrze oczyscia wlosy, daje uczucie odswiezenia
-bardzo wydajny
-ciekawy zapach (jezeli ktos lubi ziolowe zapachy)

Minusy:
-sposob aplikacji oraz przechowywania troche nieporeczny

Ogolnie podoba mi sie ten produkt, szczegolnie jego wydajnosc (potrzeba naprawde odrobine aby umyc dlugie wlosy). Jednakze trzeba nauczyc sie go uzywac, na poczatku odlamywalam zbyt duze kawalki i sporo produktu sie marnowalo. Poza tym, pomimo iz kupilam opakowanie przeznaczone do przechowywania kostki to produkt pod wplywem wody robil sie miekki od spodu i sliski ( taka jakby galaretka sie tworzyla), co wydaje mi sie nie bylo zbyt higieniczne ;/ Natomiast to jedyne minusy, dobre oczyszczanie przemawia na to iz zakupie kostke z Lush\'a ponownie ( moze inny zapach)

Używam tego produktu od: 3 miesiace

jak jeżdżenie po włosach grabiami...

Ogólnie bardzo lubię szampony w kostce Lusha – poza Godivą i tym. Squeaky Green bardzo mnie rozczarował, bo po pierwszym niuchnięciu zapachu byłam zachwycona i pomyślałam, że jeśli będzie działał podobnie do New czy Karma Komby, a jeszcze tak pachniał, to ja jak najbardziej poproszę. Niestety, zapach jest istotnie piękny i działanie w sumie też ok, porównywalne z pozostałymi kostkami, które lubię, ale te małe "gałązki", które wyłażą z kostki po paru użyciach, kiedy warstwa samej części myjącej nieco zniknie, kompletnie ten szampon dyskwalifikują! Pocieranie taką kostką o włosy jest nieprzyjemne i boli, a w dodatku zaczepia za włosy i szarpie je, a za takie doznania to ja podziękuję.
Przy takiej "atrakcji" właściwie nie interesują mnie ewentualne zalety tego szamponu, bo nie zamierzam drapać skóry głowy i szarpać włosów podczas mycia.

Inne kostki Lush polecam (New, Karma Komba, Ultimate Shine), ale tę zdecydowanie odradzam.

Używam tego produktu od: używałam ok. 2 lata temu

farfocle!!!

Pytam się co jest z moją kostką nie tak??!!! Dlatego dodaję zdjęcia, bo nie wiem czy inne dziewczyny miały inne kostki czy mnie się trafiła felerna mimo, że kupiona w UK w sklepie firmowym Lush\'a...załączam foty.

+ standardowo na plus u mnie polityka firmy i skład szamponu - naturalne składniki, a to cenię
+ forma kosmetyku czyli kostka - fajna sprawa na podróże (mimo że żadna z dwóch kostek mi nie podpasowała)
+ wydajna - włosy mam dość długie, więc siłą rzeczy mam porównianie, bo myję włosy co drugi dzień
+ fajnie się pieni
+ lekko zadziałał pozytywnie na łupież, a raczej jego zmniejszenie
+ myje dość dobrze włosy
+ładnie pachnie

- farfocle w kostce czyli niezmielone zioła, które jakby dobrze się potarło kostką włosy to je pozaczepiają i wyrwą! WTF, miały być chyba zmielone czy jak??!!
- przesusza skórę głowy i mimo to nie oświeża na dłużej, więc nadal myję co dwa dni głowę (mam skórę przetłuszającą się i z lekkim łupieżem)
- cena na nie, rozumiem jakość i naturalne składniki ale w tej cenie lepsze naturalne szampony można znaleźć
- przy częstym używaniu może przesuszać włosy

Myślę, że szampony Lush\'a to bardzo indywidualna sprawa co do działania..u mnie się nie sprawdziła żadna z dwóch stosowanych kostek i mój szał na Lush\'a wreszcie się skończył na szczęście ;)

Ilość zużytych opakowań: 1 kostka

Już nie oddam! :)

Kupiłam z ciekawości, po przeczytaniu pozytywnych recenzji. I już go chyba nie oddam :) Do mojego wrednego (w dodatku tłustego) łupieżu używałam już wszystkich szamponów możliwych, tych z apteki i tych z drogerii, droższych i tańszych, wszystko z tym samym rezultatem - łupież ani myślał odchodzić. A tu łupież zaczął znikać z każdym kolejnym myciem :)

Już tylko za to kostka dostaje 2 gwiazdki a do tego :

- rewelacyjny zapach
- wygodna forma (po co nosić butelkę z szamponem skoro ma się lekką i poręczną kostkę?)
- wydajna : kupiłam połówkę kostki, po półtora miesiąca mycia za ramiona włosów co drugi dzień, mam połowę tej kostki :)
- ekologiczna

Jedyny drobny minus jest taki, że dość mocno wysusza mi skórę dłoni ale z tym mogę sobie poradzić każdym kremem do rąk, a z łupieżem wygrywa tylko Lush :)

Używam tego produktu od: 1.5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: pół kostki

Moj na zawsze.

Wlasnie koncze juz druga kostke tego szamponu (okolo 8 miesiecy uzywania). To najlepszy szampon w kostce Lush, a wyprobowalam juz 4. Kupilam ze wzgledu na swedzaca skore glowy jaka pozostawil mi szampon cynamonowy Lush (tez kostka), ktory w ogole sie u mnie nie sprawdzal. Po tym szamponie skora uspokoila sie a wlosy nabraly blasku. Razem z odzywka Retread to moj numer 1 w pielegnacji skory glowy i wlosow. Uzywam na zmiane z innymi szamponami do wrazliwej skory glowy.

Używam tego produktu od: 8 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: wlasnie koncze 2 kostke

Efektywny/Edit: zszedl na psy

Nie spodziewajcie sie cudow za pierwszym razem. Ja myje nim glowe od miesiaca i musze przyznac, ze radzi sobie calkiem niezle, lupiezu zdecydowanie mniej, skora nie przetluszcza sie, wlosy nie sa przesuszone i sianowate jak w przypadku innych szamponow przeciwlupiezowych, wprost przeciwnie sa miekkie i ladnie sie ukladaja, choc to juz moze zaleta odzywki:)
Zapach b.fajny- ziolowo-lesny. Polecam. Ach, jeszcze jedno-wydajnosc-mam b.geste wlosy do ramion, myje je co drugi dzien i tak na oko zuzylam ok. 1/3 kostki.Używam tego produktu od: miesiacaIlość zużytych opakowań: 1/3
Po ponad rocznym stosowaniu odbieram mu 2 gwiazdki. Wlosy zaczely sie przetluszczac, Lush chyba za bardzo nie dba o sklad swoich kosmetykow (ilosc poszczegolnych skladnikow w produkcie) bo raz szampon pachnie razmarynem, raz pokrzywa, czasem kostka jest niemal gladka a czasem wypeniona farfoclami, ktore rwia wlosy. Rozumiem, ze to reczna robota, ale moze wlasnie niedbalstow Lush\\\'owych pracownikow/miksowanie proporcji spowodowalo, ze wlosy juz nie te!

Skuteczny

Kosteczkę zakupiłam dla narzeczonego, który od zawsze ma problemy z łupieżem, dermatolog się poddał, ale ja nie. Squeaky Green to strzał w 10 !!!

plusy:
- jak zawsze u Lusha - piękny zapach - mój facet na niego nie narzeka, a nie lubi pachnideł, wiec polecam dla Panów, bo zapach nie jest drażniący
- wydajność
- świetnie się pieni
- włosy po nim są mięciutki i cudownie pachną
- włosy są dłużej świeże
- najważniejsze - po ok 3 tygodniach stosowania łupież zmniejszony o ok 80-90% - to w sumie dla mojego faceta największy sukces

Minusem może być tylko słaba dostępność w Polsce - my zamawiamy na allegro.
Przy tej kosteczce zostaniemy na pewno na długo :)

Używam tego produktu od: grudnia

Świetny

-orginalny pomysł
-ładny zapach
-bardzo się pieni a to lubię
-dobrze myje
-nie plącze
-wydajny
Minus? Nie tak łatwo dostępny w polsce, a w Paryskim Lushu nie zawsze jest...

Grasz w zielone? gram... Masz zielone? mam :)

Używam go od kilku tygodni i zaraz po niebieskim Seaniku jest to mój ulubieniec. Dobrze się sprawdza w misji mającej na celu zwalczanie łupieżu. Bardzo dobrze się pieni przez co jest bardzo wydajnym produktem. Zapach dość specyficzny ciekawy, dość subtelny, nie tak intensywny jak np. czerwony new - kojarzy mi się z lasem i świeżością. Idealny będzie również dla panów :)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego