Dolce & Gabbana, Feminine EDT

Dolce & Gabbana, Feminine EDT

D&G Feminine marki Dolce&Gabbana to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. D&G Feminine został wydany w 1999 roku. D&G Feminine stworzyli Nathalie Lorson i Max Gavarry. Nutami głowy są mimoza, cyklamen, mandarynka i lilia wodna; nutami serca są lilia, wisteria, jaśmin, heliotrop i ylang-ylang; nutami bazy są drzewo sandałowe, piżmo, drzewo kaszmirowe i wanilia.
Nuty zapachowe:
nuta głowy: zielona gruszka, mandarynka, lilia wodna, biały cyklamen
nuta serca: lilia, mimoza, heliotrop, wisteria
nuta bazy: wanilia, drzewo sandałowe

Cena: ok. 150zł / 50ml

drzewne, kwiatowe
wody toaletowe
Rekomendacja
na dzień, na wieczór

Nie kobiecy a bezpłciowy

Skusiłam się na niego dawno temu. Dwa razy: pierwszy i ostatni ;-).
Zapach nijaki, niczym się nie wyróżniający. Mdły, słodkawy, mydlany.
Trwałość średnia.
Opakowanie średnie.
I zapach też średni.
Ale w typie D&G. Jedyny zapach który im wyszedł (chyba zupełnie przypadkiem) to dawna wersja "czerwonych" perfum. Obecnie już podmieniona na wersję równie jak Feminine mdłą, nijaką, bezpłciową.

Tamte Feminine wymęczyłam do końca a gdy się wreszcie skończyły pognałam szczęśliwa po moje ukochane czerwone D&G.

Używam tego produktu od: używałam kilka lat temu jakieś pół roku
Ilość zużytych opakowań: 1op.

bozesz broń...głowa mnie bolała

w życiu sie tak nie umęczyłam jak po aplikacji tych perfum..zawinięta w szalik,dostawałam jadąc autem mdłosci,bolała mnie głowa i od syna chusteczkami bambino wycierałam rejony psiknęcia a to paskudztwo jaby wżarło sie w moją skóre..fuj..killer,migrenny az do bólu..wstetne..nie polecam

Używam tego produktu od: parę dni temu
Ilość zużytych opakowań: nie chce zadnego brrrrr

nigdy nie uwiedzie mnie mydlany gryzoń!

Zapach killer! Mocny, duszny. Może przyprawic o ból głowy nie jedna osobę. Jak na wode toaletową, power to on ma. Jest mocno mydlany. tak bardzo duszny, że aż drapie w gardło. Jestem przekonana, że na świeżym powietrzu kobieta przechodzaca szybkim krokiem, zostawila by za soba ogon, która wart by był uznania. Ale wiem tez, że ja bym tego zapachu na sobie nie zniosła.
Niestety jest to typ starej daty i mi do gustu nie przypadł. Czytalam kiedyś, że jest pudrowy. Ja tak wcale nie uważam. Jest mocno mydlany.

Używam tego produktu od: testuje jakis czas
Ilość zużytych opakowań: probka

ładne, delikatne, ale trochę mydlane

Perfumy kupiłam w bardzo dobrej cenie na stronce www.perfumeria.pl rok temu. Za 100 ml zapłaciłam 146 zł, niestety teraz nie można ich tu dostać. Kupiłam w ciemno, w ogóle nie znając zapachu. Przyznam szczerze, że początkowo bardzo się rozczarowałam. Mydło , woda... - co to ma być, pomyślałam. Dopiero kiedy zapach się rozwinął zaczął mi się podobać. Dlatego tez zazwyczaj uzywałam go na długo przed wyjsciem, aby ta pierwsza won nie była odczuwana przez otoczenie. Cały czas odnosiłam wrazenie, ze mojego zapachu nie czuc. Raz tylko usłyszałam od kolezanki ze studiow: pieknie pachniesz i ze marzy o tym zapachu. Na pewno inni tez go czuli, ale po prostu nic nie mowili. A to wg mnie błąd - lepiej miec swiadomosc czy zapach sie podoba czy nie. Obecnie używam Euphorii Calvina Kleina, ale to też nie do konca trafiony wybór. Muszę nadal poszukiwać ;)

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1 (100 ml)

Świetny zapach na codzień i od święta

Jak dla mnie - zapach wspaniały! Pierwsze małe opakowanie dostałam w prezencie i... oczarowanie trwa do dziś!!! Zapach nie jest męczący, a trwa bardzo długo. Świetnie się rozwija - od łagodnego do głębszego. To chyba pierwszy zapach z pudrową nutą, który tak mnie urzekł, ta nuta doskonale pasuje do pozostałych. Zapach jest bardzo elegancki, pasuje na "wielkie wyjście\', ale na codzień też nie męczy. Polecam!!!

Używam tego produktu od: ponad rok
Ilość zużytych opakowań: 2 (próbka i 100 ml), czekam na trzecie

Nie, a jednak TAK!:)

Pierwsze wrażenie nie było zbyt dobre... Ale kiedy zapach troszkę się ulotnił został piękny, delikatny aromat. Super jest to, że kompozycja zapachu zmienia się od ostrego do lekkiego, przyjemnego:) Każdy powinien w tym zapachu znaleźć coś dla siebie:) Polecam osobą lubiącym zmiany:)

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: ok. 20 ml.

a jednak jest EDIT

Hymmm... hymmm... hymmm...
Dziwny to zapach i właściwie trudno powiedziec czy mi się podoba...
Na początku chłodny, czysty zapach wody, (wody i zimnego powietrza) i delikatna lilia (tez wodno-wodnista) i frezje i konwalie. Wszystko przyprószone pudrem.
A potem tylko kremowa wanilia, trochę piżma i drzewo sandałowe - ciepły, wyraźny, miękki i oleisty zapach aromatu do ciasta.
Plusy: za ciekawą ewolucję zapachu, wodnisto-kwiatowy chłód gładko przechodzi w ciepłą, waniliowo-budyniową kremowośc.
Minusy: jakoś mi czasem taniością trąci, a puchata wanilia męczy. Zapachowi jakby brakuje głębi, siły, mocnego kręgosłupa.
Pomysł świetny, ale mam wrażenie (tylko wrażenie, bo przecież nie mam pojęcia co w środku siedzi), że komponenty nie najwyższej jakości, jakieś to takie syntetyczne, nienaturalne, niedopieszczone.
Trwałe jednak bardzo, kurtka pachniała kilka dni.

Feminine to perfumy ponadczasowe, ponadwiekowe, eleganckie, dobrze wyważone. Mogą się podobac. Próbki na tak, cała buteleczka... na nie.

Zaopatrzyłam się w próbki, bo D&G Fem. była ostatnio w SPh w przyzwoitej cenie, ale jednak na buteleczkę się nie skuszę.

EDIT: niestety, kończę te próbki i jedyne co czuję to plakatówka, charakterystyczny, mocny zapach farby plakatowej. Sprawdzałam testery w perfumerii - nie, moje próbki nie są zwietrzałe ani zepsute. Plakatówka jak ta lala malowana! WIELKIE Błeh!

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: kilka próbek

oki

dostałam te perfumy od mojej przyjaciółki i od pierwszego węchu bardzo mi się spodobały są dosyć inne specyficzne takie "słodkawo - poważna we " śmiesznie je ujęłam ale chodzi mi o to ze smiło tym zapachem mogą cieszyć się i dojrzałe kobiety 40-50 letnie jak i zarówno młode 20. zapach bardzo trwały na pewno urzeknie nie jednego mężczyznę

Używam tego produktu od:kiedyś tam

Ratunku!!!

Iceberg Twice i Halloween del Pozo.... ten typ kwiatów nie jest dla mnie i niestety to dokładnie znajduję w tej D&G... Musi pójść dalej, uwielbiam poznawać zapachy i generalnie sama zużywam swoją "kolekcję" ale tego nie byłabym w stanie zmęczyć w jednym wcieleniu, myśl o kolejnym użyciu tego zapachu po pierwszym teście psuje mi humor...

Walę się w klatkę... Na szczęście zanim woda poszła dalej postala w kolejce w szafce, którą otwierając, przewąchiwałam jej zawartość i również D&G... I stało się coś dziwnego, bo nie czuję już tych odstraszających nut tylko lekki kwiatowy, pudrowy z odrobinką aldehydów zapach - rzeczywiście kobiecy i elegancki! I tak wąchając co jakiś czas z korka uległam czarowi tego zapachu, jak na edt - trwalego.
Flaszeczka też mnie kręci - to grube dno gładkiego walca, niby proste, ale gdy biorę w dłoń to staje się coś... czary jakie czy co?!

Używam tego produktu od: dziś
Ilość zużytych opakowań: 50ml

szykowne

Perfumy kupiłam bardzo dawno temu, mam je do tej pory, ale używam tylko na specjalne okazje. Są dość mocne, to fakt i trochę nawet duszące, dlatego nie polecam na upały i duszne dni.

Zapach jest stylowy, powiedziałabym nawet, że bardzo szykowny i elegancki, podobny trochę do innych perfum D&G. Idealnie nadaje się na przyjęcia i wielkie wyjścia. Bardzo trwały, długo go czuję i nawet później na ubraniach długo się utrzymuje.
Polecam dla kobiet odważnych, które wiedzą, czego chcą i nie boją się wyróżniać w tłumie.

Używam tego produktu od: kilka lat; co jakiś czas

nie dla mnie

Z pewnością nie są to perfumy dla mnie. 50ml próbowałam "zmęczyć" przez parę lat i nie udało sie..
Nie mam im nic poważnego do zarzucenia - po prostu zapach mi sie nie podoba i tyle, jak dla mnie jest taki "mydlany"

Używam tego produktu od: 3 lata

Stara dobra Gabbana

Dostałam je kiedyś w prezencie od ówczesnego faceta, który stwierdził że nie mógł się im oprzeć.... Hmmmm.
Rzeczywiście zapach bardzo ładny, niektórzy twierdzą że duszący (są bardzo trwałe) były to kiedyś moje ulubione perfumy. Jedynym minusem było to, że podczas spryskiwania się tym zapachem, dostawałam ataku kaszlu. Skończyłam je jakieś pół roku temu i chyba kupię je ponownie. Niezwykle wydajne (używałam 100-tki parę ładnych lat)

Ilość zużytych opakowań: 1, zastanawiam się nad 2