Sephora, Puder sypki w pędzlu

Sephora, Puder sypki w pędzlu

Transparentny puder sypki w pędzlu z aplikatorem. Daje naturalne wykończenie makijażu, pasuje do każdej karnacji. Dzięki dozownikowi wydostaje sie odpowiednia ilość pudru.

Cena: 40 zł / 7g

Polecam :)

Puder jest transparentny, co w moim przypadku jak najbardziej jest na plus, gdyż mam jasną karnacje i nie mogę dobrac pudru w odpowiedniej tonacji (zawsze jest to za jasny lub za ciemny) - a ten puder okazał sie strzałem w 10!
Delikatnie matuje i rozświetla, a przy tym twarz wygląda bradzo naturalnie - nie ma efektu maski.
Odjęłam 1 gwiazdke za to, iż ciężko go wydobyc z dozowniczka, musze wstrząsnąc od czasu do czasu.

Ilość zużytych opakowań: rozpoczęte pierwsze

dobry

Dostałam w prezencie kartę upominkową do sephory, akurat kończył mi się puder więc stwierdziłam, ż e korzystając z okazji wypróbuję jakiś puder sephory. W tym skusiło mnie opakowanie, to że od razu jest z pędzlem i że sypki. Mam odcień 03 natural apricot.

Puder wg mnie całkiem przyjemny, kolor udany.
Zawiera jakieś błyszczące drobinki ale jest ich naprawde niewiele więc mi to nie przeszkadza. Mat całkiem ok, chociaż u mnie wymaga poprawek co jakiś czas, ale taka cera.

Czasem jest problem z dozowaniem bo raz sypie sie słabo a innym razem sie zdarzy że za mocno.

Ogólnie produkt warty uwagi, natomiast cena mogłaby być niższa.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

ok

Jedno, co mnie w tym produkcie niepokoi, to kwestia utrzymania pędzla w czystości. Mam ten puder od tygodnia, ok, ale co dalej? jak to myć? no ale, przejdźmy do recenzji.

Opinie o produkcie są mocno mieszane, ale dałam mu szansę i jestem wystarczająco zadowolona.

Ocenię trzy aspekty pudru: zawartość, pędzel oraz opakowanie.

Co do zawartości, wzięłam najjaśniejszy odcień, 01 universal ivory. Odcień jest w zasadzie doskonale transparentny i nie zmienia kolorytu skóry, tylko go ujednolica, wyrównuje. Drobinek jako takich nie zauważam, owszem, jest efekt lekkiego i moim zdaniem subtelnego ożywienia, rozświetlenia, dzięki czemu twarz nie staje się płaska a rysy nie ulegają zamazaniu, chociaż jest lekko upudrowana. Jest drobno zmielony, lekki, nie osiada na włoskach ani w załamaniach.

Co do matowienia, to nie oszukujmy się, nie jest to fixer na miarę Essence, ale też i skład (pomijając parabeny, talk i mikę) ma delikatniejszy (bez związków aluminium). Jak dla mnie - ok, od zwykłych pudrów nie oczekuję cudów.

Co do pędzla, jest dość twardawy, lekko drapie, ale jeszcze na akceptowalnym przeze mnie poziomie. Do poprawek na szybko w ciągu dnia się nada, może i do porannego nakładania? Na pewno nie jest to miękka kocia łapeńka w stylu pędzli Eco Tools i faktycznie na skórę mocno/ciężko pokrytą puchatymi/kremowymi podkładami bałabym się to zapodać (inaczej na suchym, dobrze "zlanym" ze skórą podkładzie - zwłaszcza, gdy już odchodzi w niebyt po kilku- czy kilkunastu godzinach). Jest dość mały a pudru nabiera się na niego niewiele, trzeba się trochę namachać, żeby nałożyć grubszą warstwę. Ale znowu - jak do poprawek według mnie ok. Nie cierpię nakładać pudrów sypkich czy kamiennych gąbeczka/płatkiem, zawsze walczyłam z krótkim pędzlem i opakowaniem sypkiego, ale teraz z przyjemnością przesiadłam się na Sephorowy i jestem zadowolona - szybko, prawie bez osypywania się niepotrzebnego pudru, skutecznie.

Opakowanie jest minimalistyczne, ok, ale faktycznie obie zatyczki (ta większa oraz ta mała, zakrętka u dołu opakowania) lubią się luzować. W mojej ciasnej kosmetyczce nic się nie dzieje, ale luzem do np. kieszeni torebki by tego opakowania nie wrzuciła.

Jestem więc umiarkowanie zadowolona.

idealny!!!

Właśnie takiego pudru szukałam. Nakładam do na podkład, ładnie wyrównuje koloryt skóry, twarz się po nim nie świeci, co ważne długo się trzyma. Zawsze jednak warto mieć go w torebce by zrobić ewentualne poprawki :)

Puder starcza na bardzo długo.

Muszę też pochwalić dozownik w pędzlu, który jest bardzo wygodny. dzięki temu używam go tyle ile jest konieczne, nie ma mowy by rozprowadzić go nierównomiernie.

cudowny!

Uwielbiam go! Mój ma inne opakowanie niż to na avatarze, takie ciemne. Po prostu go uwielbiam. Jest bardzo praktyczny, ma w sobie przepiękne drobinki, matuje na długo, nie-psujące się opakowanie. Jedyny - to wydajność - dość szybko mi schodzi. Mam odcień 03 natural apricot.
Polecam, mimo tych fuj i ble ocen na kwc, jest świetny!

Używam tego produktu od: dłuugo
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

jestem na nie z powodu opakowania

puder sam w sobie bardzo dobry, ale tylko wtedy kiedy przesypie się go z tego badziewnego pędzelka do innego opakowania. kupiłam, aby mieć podręczny puder wraz z aplikatorem w torebce, ale niestety puder z pędzla raz się aplikował, raz nie. Poza tym sam pędzel jest strasznie nieprzyjemny, twardy.

Używam tego produktu od: jakiś rok temu

Taki sobie...

Głowy mi nie urwał swoim działaniem. Kupiłam go z myślą o lecie, o wysokich temperaturach, o lekkiej konsystencji... Tyle że do kitu jest sam w sobie. :)

Opakowanie nierównomiernie na buźce rozprowadza puder. Pędzel nie jest za przyjemny. Poza tym nie spotkałam się z takim odcieniem, który nie miał by w sobie świecących drobinek, czego wręcz nie mogłam podczas stosowania zdzierżyć... :( Po jego nałożeniu miałam wrażenie, że mam spoconą i świecącą jak żarówka twarz. I oczywiście, jak się spodziewałam po kilku aplikacjach - zatyka pory...

Jedyna gwiazdka za pomysłowe opakowanie, dzięki czemu można było zabrać ze sobą wszędzie.

Liczyłam jednak na coś zupełnie innego... :(

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Szkoda pieniędzy i czasu

Sam pomysł jest super, puder zajmuje mało miejsca w kosmetyczce i z założenia szukałam czegoś takiego do poprawek w ciągu dnia, niestety...
- opakowanie plastikowe - skuwka często spada i włosie pędzla rozchodzi się na boki
- ciężko wydobyć puder - trzeba mocno strzepywać opakowanie i zawsze dużo pudru wylatuje na boki
- sam puder nie daje oczekiwanego efektu - matowi ale tylko na jakieś max 20 min
- pędzel jest twardy i nieprzyjemnie się nim maluje po twarzy
Niestety wady opakowania wykluczają wsypanie innego pudru sypkiego do środka.
Ja posiadam puder w czarnym, plastikowym opakowaniu. Wszystkie napisy wytarły się od dotykania. Przetrwał napis na spodzie z nr i kolorem 03 natural apricot.

Ilość zużytych opakowań: 2 po 5 g

Mogło być lepiej, szkoda.

Fajny gadżet, który kusi z półki. Ale pod każdym niemal względem ten puder to porażka.
Począwszy od opakowania - lekkie, plastikowe, tandetne. Otwiera się w torebce(!) co moim zdaniem jest niedopuszczalne, skoro forma tego kosmetyku jest dedykowana właśnie poprawkom w ciągu dnia.
Pędzel jest twardy, mocno plastikowy i podrażnia. Puder ciężki w aplikacji, trzeba się trochę natrząść pędzlem, zeby go wydobyć. Puder - paradoksalnie - sam w sobie nie jest zły, ładnie matowi skórę na spółkę z rozświetleniem, choć troszkę za dużo w nim błyszczących drobinek. Dla suchej cery - ok, ale tłusta cera może nie do końca znieść ten połysk...

Ogólnie - wadliwe opakowanie, ale idea dobra. Puder jako sam kosmetyk oceniam na słabą czwórkę, zdecydowanie są lepsze "szybkie rozświetlacze".

Ilość zużytych opakowań: 1 zwykłe

spodziewałam się czegoś więcej

Zakup tego pudru był zupełnie spontaniczny. Chodząc między półkami w Sephorze pomyślałam, że w sumie przydałby mi się sypki puder dla lekkiego zmatowienia buzi, która trochę za bardzo się świeciła po użyciu samego podkładu w płynie.
Nie chciałam jednak wydawać fortuny osobno na pędzel a osobno na puder, więc połączenie tych dwóch rzeczy w kosmetyku Sephory wydało mi się świetnym pomysłem. Sprzedawczyni dodatkowo zachęciła mnie wizją lekko rozświetlonej twarzy bo puder miał zawierać drobinki.
A teraz fakty zamiast obietnic, zacznę od plusów:
* puder faktycznie matowi buzię, nie tworząc maski, sprawia, że wygląda ona naturalnie
* jest wydajny, wolno się zużywa
I chyba na tym plusy się kończą... Co do minusów:
* nie widzę efektu rozświetlenia, ani obiecywanych drobinek
* pędzel jest twardy i zamiast pieścić skórę to ją podrażnia
* opakowanie nie jest idealne, kilkakrotnie już zapchał się otworek przez który ma się wysypywać puder, musiałam go udrażniać igłą żeby wszystko znowu działało
Nie sądzę żebym chciała go jeszcze wypróbować. Następnym razem postawię chyba jednak na mięciutki pędzel i dobry puder osobno :)

jestem na nie

Zakup tego pudru był całkiem spontaniczny - szukałam nowego pudru w poręcznym opakowaniu. Jednak nie był to dobry pomysł :(

PLUSY:
-bardzo pomysłowe opakowanie
-łatwa aplikacja

MINUSY:
-nie matuje (tzn matuje, ale na jakieś 15 minut)
-nie rozświetla
-ma duże połyskujące drobinki
-gruboziarnisty, "mączny"
-wyglądam w nim jakoś niezdrowo...
-nieładny zapach
-twardy pędzel podrażniający wrażliwą skórę

nie widzę dla niego żadnego zastosowania. może przesypię sobie do jego opakowania inny puder.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań: zaczęłam jedno

praktyczny i wygodny

Najlepsza, jak dla mnie, forma pudru sypkiego. Wygodnie się go nakłada i przyjemnie używa. Idealnie nadaje się też do torebki.
Puder dobrze matuje a jasny odcień, jaki mam, stapia się z kolorem skóry.

Polecam wszystkim leniwym, chcącym przetestować zalety sypkiego pudru a uniknąć ceregieli z nakładaniem ;-)

Ilość zużytych opakowań: wciąż pierwsze