Vichy, Dercos, Shampooing Anti-Pelliculaire (Szampon przeciwłupieżowy (stara wersja))

Eliminuje łupież już po pierwszym tygodniu stosowania dzięki zawartości dwusiarczku selenu. Technologia zapobiegania nawrotom: zapobiega nawrotom łupieżu nawet do 4 tygodni po zakończeniu kuracji.

Najlepszy szampon na świecie!

Mam silnie alergiczna skórę głowy, upiornie swędzącą, włosy się przetłuszczają, zaś na końcach suche jak wióry. Używała wiele szamponów, lecz skutek był zawsze ten sam, swędzenie, następnie drapanie, na końcu pełno strupów i schodząca płatami skóra z głowy. Jedyny szampon, który nigdy nie wyrządził mi żadnej szkody i wyleczył chorą skórą to właśnie vichy dercos anti pelliculaire! Mam świadomość iż jest on bardzo silnym szamponem, dlatego stosuję go 2 razy w tygodniu naprzemiennie z La Roche Kerium Extra i brak jakichkolwiek problemów. Przy używaniu Vichy nie mam mowy o łupieżu, skutecznie się go pozbywa, włosy są mega lśniące i jak dla mnie w nowej formule zapach ładny. Reasumując:

Zalety:
*doskonała likwidacja łupieżu
*piękne lśniące włosy
*absolutnie nie podrażnia nawet bardzo skłonnej do alergii skóry głowy
*leczy chorą skórą i działa przeciwświądowo
*zmniejszenie wypadania włosów

Wady:
*cena

Ilość zużytych opakowań: ponad 20

wybawiciel

1.opis mej sytuacji:
swędziała mnie skóra głowy, prawdopodobnie miałam łupież tłusty, zmiany szamponów nie pomagały (kupiłam kilka, za każdym razem to samo przez pare użyć szamponu miałam chwilowy brak swędzania po czym ponownie wracało)

2. jak zadziałał szampon
Po kilku użyciach nadal mnie nie swędziała głowa i nie swędzi do tej pory, dobrze myje, przy używaniu tego szamponu mogę myć włsy co 2 dni (niestety normalnie musze myc codziennie), minało ok 2 miesięcy, wprowadzam nowe szampony do użytku a na głowie nadal spokoj! :)

3. zalety
zwalcza swędzenie skóry głowy
zwalcza łupież tłusty
przetłuża świeżość włosów
ładnie pachnie
wydajny
4. wady
cena ( drogi ale za to świetna jakość)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania

rewelacja

Nie wiem co ten produkt ma w sobie ale już po 2 użyciach przestaje swędzieć głowa i łupież prawie znika!
Do tego świetnie działa na moje cienkie i przetłuszczające się włosy unosząc je lekko u nasady.
Nie używam go na codzień bo jest dla mnie za drogi, ale jak pojawia się łupież od razu sięgam po niego.
Na plus zasługuje również wydajność. Jest dość gęsty przez co nie wylewa się nie ręke nie wiadomo ile szamponu.
POLECAM!

Ilość zużytych opakowań: 2 w uzyciu

Dobry na łupież

Witam,
Produktu używa najczęsciej mój mąż - ciężko powiedzieć kto komu podkrada (szampon sprawdza się zarówno u niego jak i u mnie). Dobrze radzi sobie z łupieżem, nie obciąża włosów.

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania po 200ml

sprawdził się

Mój problem polega na łojotoku który nasila się latem, pewnie przez wysokie temperatury, wywołuje zapalenie skóry głowy. Skóra gdy włosy przetłuszczą się zaczyna mnie piec i swędzieć, czasem pojawiają się krostki i strupki, a do tego wypadają mi włosy. Ten problem pojawia się u mnie cyklicznie co roku od 2 lat, łupieżu nie mam.
Zwróciłam się o pomoc do dermatologa i poradził mi stosować własnie ten szampon. Radzi sobie z moim problemem już po kilku zastosowaniach.
Cena spora (polecam apteki internetowe), ale bardzo wydajny, zapach średni ale stosowałam gorsze śmierdziuchy, fajny pomarańczowy kolor, konsystencja dość gęsta, najlepiej stosować go z odżywką, chociaż np seboradin bardziej plącze włosy.
Będę do niego z pewnością wracać jak skóra zacznie mi szaleć i stosować profilaktycznie 1 w tygodniu.

Od lat mój numer jeden!

Kupuję różnie: albo do łupieżu suchego albo do tłustego, bo z tego co pamiętam róznią się tylko dodatkiem gliceryny.
Obie wersje działają na mnie tak samo, a przynajmniej nie zauwazyłam większej różnicy przy stosowaniu, a mam łupież suchy.
Zużyłam juz kilka/kilkanaście butelek razem z rodziną i zawsze efekt jest taki sam.

Plusy:
- estetyczne i solidne opakowanie
- gęsta konsystencja
- po tygodniowej kuracji zero łupieżu i swędzenia skóry głowy
- nawet bez mycia "profilaktycznego" raz w tygodniu łupież nie wraca przez kilka miesięcy (a z pewnością skóra głowy jest czysta dłużej niż 1 m-c deklarowany przez producenta)

Minusy:
- chyba jednak zapach jest drażniący
- zwiększa przetłuszczanie się włosów
- wysusza włosy, matowi je i utrudnia rozczesywanie (dla osób uzywających zawsze odżywki nie będzie to miało większego znaczenia)
- po pierwszym uzyciu nie ma efektu "wow" - łupież cały czas jest podczas używania vichy, dopiero po przerzuceniu się po tygodniu na zwykły szampon nie ma po nim śladu
- cena
- słabo się pieni - podczas pierwszego mycia trzeba nim umyc głowę dwa razy

Wyszło mi więcej minusów niz plusów, ale te minusy będą się powtarzać przy prawie każdym szamponie p/łupieżowym, a żaden z nich nie był tak skuteczny (testowałam większość szamponów o tym działaniu dostępnych na polskim rynku).

Stosuję przez pierwszy tydzień (czasami dwa tygodnie) do każdego mycia włosów, potem tylko raz w tygodniu albo wcale.

Jeżeli chodzi o cenę to rzeczywiście niska nie jest - warto kupić przez internet albo w aptece poprosić o jedno opakowanie z dwupaku, jeżeli apteka dzieli takie zestawy.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka/kilkanaście na całą rodzinę

REWELACJA

Zacznę od tego, że mam włosy długie, przetłuszczające się, farbowane co kilka miesięcy ze skłonnością do nawracającego łupieżu.
Stosowałam różne preparaty, dopiero ten robi to, do czego został stworzony - likwiduje łupież.
Plusy:
* gęsta, kremowa konsystencja nie spływa z włosów
* skuteczny - wystarczy kilka myć

To co dla wielu mogłoby być minusem dla mnie nie ma znaczenia, bo zapach (taki leczniczy) mnie nie drażni, a cena (w aptekach faktycznie wysoka) w sklepach internetowych jest dużo niższa.

Ilość zużytych opakowań: 2, w trakcie 3

dziala

uzywam do łupiezu tlustego
skutecznie likwiduje łupież i swedzenie skory, dosc wydajny, cena do zaakceptowania ( allegro), zapach okropny, musze stosowac jakas lekka odzywke w sprayu bo zapach czuje bardzo dlugo, uzywam raz na tydzien naprzemiennie z innym tanszym szamponem

Ilość zużytych opakowań: 3 małe

Clarsebic to nie jest

Choruje na ŁZS 10 lat, nie ma już chyba na rynku takiego produktu , którego bym nie stosowała . Moim nr jeden jest Clarsebic , który nauczył i pokazał mi iż specjalistyczne szampony mają za zadanie po ukończonej kuracji utrzymać czas jakiś ten stan. Niestety ze względów cenowych 100ml około 80 zł ja potrzebuję 2 na mc nie zawsze mogę po niego sięgnąć . Wtedy sięgam po tańszy odpowiednik.

Zaraz po Clarsebicu 2 miejsce po mimo wad zajmuje Vichy.

Szampon gęsty, zapch kwestia gustu, wydajny , przyjazny cenowo (zakupuję na allegro),dobrze oczyszcza skórę głowy jak i sam włos z lakierów, pianek itd.

Plącze włosy ale to każdy specyfik tego rodzaju robi, używam maseczek i po problemie.

Co do samego działania. Producent twierdzi iż po zakończonej kuracji dalszy jej czas trwania to 4 tyg.
Nieprawda. Wystarczy że nie umyję włosów tydzień a łupież powraca .
Po drugie bywają sytuacje w których odnawia mi się ŁZS pomimo stosowania szamponu non stop, wówczas musze poratować się maścią aby zagoić powstałe ogniska.W zasadzie są to dwa minusy tego szamponu które zaobserowałam ja.Zaznaczę tu jednak iż często i gęsto stosowałam szampony które w pierwszych 2 tyg pomagały po czym skóra jakby się przyzwyczajała i mimo dalszej kuracji był klops.

Plusy

Przy systematycznym używaniu pomaga w utrzymaniu czystości głowy (zwalcza łupież tłusty)
Przestały mi wypadać włosy co jest dla mnie przeogromnym szczęściem bo X czasu temu miałam takowy okres iż wyciągałam włosy garściami. Niestety przy takowym schorzeniu takie rzeczy się zdarzają. Na dzień dzisiejszy moje włosy powracają do swej gęstości.
Dba i pielęgnuje włosy poprawiając ich kondycję.

Pamiętajmy iż takowe szampony spłukujemy letnią wręcz chłodnawą wodą aby nie pobudzać produkcji łoju. Jeśli ktoś nie jest w stanie tego robić bo po prostu woda jest za zimna :) przetłuszczające włosy będą przetłuszczały się w takim samym czasie jak i przed jego użyciem.

Po około 6mc należy go odstawić skóra głowy przyzwyczaja się.

Ogólnie polecam produkt ze względów w/w oraz przyjazną cenę.

Używam tego produktu od: od 6 mc 3xtyg
Ilość zużytych opakowań: około 8

wart swojej ceny

Używam szamponu Vichy do łupieżu mokrego (tłustego).
Uwazam, ze ten szampon jest bardzo skuteczny. Po okolo 4 myciach łupiez znika na długi czas.
Szampon nie tyle myje skóre co, wg mnie, ja leczy.
Jak stosowac? Najczesciej wmasowuje go w skore glowy i zostawiam na kilka minut. nastepnie spłukuje.

+ skutecznosc!

- zapach
- wysoka cena

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

KWC

Działa natychmiastowo, skóra głowy przestaje swędzić. Przy długich włosach czasami powrca mi łupież, ale dwa, trzy mycia szmponem dercos i problem znika.

Używam tego produktu od: kilkiu lat
Ilość zużytych opakowań: dużo, nie pamiętam ile

Łupież zniknął , skóra na głowie jest nawilżona , włosy mięciutkie w dotyku.

Szampon Dercos wpadł mi w ręce głównie dlatego że zasugerowałam się opiniami na wizażu , aczkolwiek nie ja go używam tylko mój narzeczony który miał bardzo wielki problem ze zlikwidowaniem łupieżu suchego. Używał bardzo wielu specyfików , żaden nie przyniósł oczekiwanego efektu w rezultacie poprosił bym ja mu coś znalazła :)
Dercos jest jedynym szamponem przeciwłupieżowym który dał sobie radę z usunięciem łupieżu. Moim zdaniem bez znaczenia w takim wypadku jest zapach ( a jest dość specyficzny) , poza tym konsystencja ( szampon na początku troszkę się pieni a po jakimś czasie wygląda to tak jakby się wchłaniał w skórę głowy, a reszta wody spływa), najważniejsze że usunął ten uciążliwy problem w 100%. Uważam że cena szamponu jest odpowiednia. Moja siostra także ma łupież była u dermatologa, przepisał jej szampon przeciwłupieżowy z dwusiarczkiem selenu za który zapłaciła 40 zł (100ml). Tutaj mamy 40 zł za 200 ml :]
Jak udało mi się ustalić osoby mające łupież czy suchy czy tłusty powinny używać szamponów właśnie z dwusiarczkiem selenu. Jeśli chodzi o mojego faceta zadziałało :D Dercos dał radę :) Polecam

Używam tego produktu od: 10 m-cy
Ilość zużytych opakowań: 1 całe , 2 w użyciu ( sporadycznie co jakiś czas)