L'Oreal Paris, Pure Zone, Tonik oczyszczająco-kojący

L'Oreal Paris, Pure Zone, Tonik oczyszczająco-kojący

Zgłaszająca osoba: AnnHolland

Tonik z serii L`Oreala Pure Zone. Przeciwdziała powstawaniu niedoskonałości skóry mieszanej i tłustej dzięki połączeniu Sebo-Calmyl o właściwościach redukujących wydzielanie sebum i łagodzących skórę oraz kwasu salicylowego, który oczyszcza niedoskonałości i zaskórniki. Ściąga pory, osusza. Po użyciu skóra jest zmatowiona i oczyszczona. Dzień po dniu gładsza skóra :)

Skład: aqua, alkohol denat., dipropylene glycol, glycerin, salicyli amid, sodium hydroxide, zinc gluconate, benzophenone-4, peg-60 hydrogenated castor oil, laminaria saccgarina, parfum

Cena: 19,90 zł / 200 ml

Polecam ale nie dla każdego i nie na długo.

Długo szukałam czegoś co pomoże mi w problemie z trądzikiem i z tym tonikiem udało mi się ten problem zlikwidować. Dlatego wysoka ocena. Jednak odejmuję gwiazdkę ponieważ tonik po dłuższym stosowaniu przestał mi służyć. Na początku stosowania działał bardzo dobrze - zlikwidawał trądzik, jednak po jakimś roku stosowania skóra ( mieszana ) na policzkach robi się czerwona, podrażniona i przesuszona po zastosowaniu. Teraz stosuję go rzadziej i tylko w strefie T, w sumie więcej i tak nie potrzebuję. U mnie swoje przeznaczenie spełnił.

Nie, nie, nie.

Kupiłam ten produkt wraz z żelem do mycia twarzy. I o ile żelem jestem zachwycona tak tonik jest zdecydowanie daleki od ideału. Mam mieszaną cerę, po użyciu tego produktu piecze mnie cała twarz. W przeciągu kilku sekund robię się cała czerwona. Stąd wnioskuję, że ten tonik ją po prostu podrażnia. Po przemyciu moja skóra jest nieprzyjemnie ściągnięta, zapach alkoholu jest wyjątkowo silny. Nie polecam, bo nie nawilża, nie eliminuje wyprysków mimo regularnego stosowania,a wręcz przeciwnie, mam wrażenie, że od używania go moja skóra bardziej się przetłuszcza.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

okropnyyy

Ten tonik jest beznadziejny, drogi, brzydki zapach, wydaje mi sie ze bardziej szkodzi niz pomaga a po użyciu skóra jest jak by oblepiona... bardzo nie polecam

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

dobry

Zawsze byłam wierna tonikom Garniera, ale postanowiłam spróbować czegoś nowego i zdecydowałam się właśnie na ten. Fajnie oczyszcza i tyle, ale nie zakochałam się w nim.

Używam tego produktu od: ostatnio parę miesięcy temu

Mój ulubiony

Mam cerę mieszaną i ten tonik nigdy nie pozwolił, żeby na mojej twarzy pojawiły się wypryski ;)

Jest naprawdę bardzo skuteczny, a wysuszania nie zauważam, ponieważ codziennie nawilżam twarz kremem.

Faktycznie może wywołać jakieś reakcje alergiczne czy podrażnienia (dość duża zawartość alkoholu), ale ja nie mam takich problemów.

Dlatego polecam!

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: dużo

Polecam:)

Ten Tonik jet boski ;)
bardzo dobrze oczyszcza cere i zwęża pory .
Mogliby dać do niego mniej alkoholu [żeby nie był drażniący dla wrażliwych cer] ale mi to nie przeszkadza ;)

naprawde polecam ten tonik ; DUżywam tego produktu od:kilku miesięcy

lekkie rozczarowanie

Wypróbowywałam juz rózne kosmetyki do młodej cery i przy którejś wizycie w Rossmannie pomyślałam sobie, że taka firma jak LOreal powinna produkować coś porządnego (czytałam b.dobre opinie o kremie z tej serii). A że akurat była promocja, to kupiłam, zwłaszcza że moim problemem są głównie rozszerzone pory i zaskórniki.

Na plus to, że dobrze oczyszcza, zwęża pory, wysusza wypryski. Zaskórniki moze rzeczywiście nieco mniej widoczne. Jest wydajny. Mnie nie podrażnił.

Zawartość alkoholu jest zdecydowanie zbyt duża, co wyklucza rzekome kojące działanie. Zapach przez to również niezbyt przyjemny. Zauważyłam, że skóra w strefie T świeci się po użyciu jak lusterko i na dłuższą metę tonik chyba się jej nie przysłuży. Skończymy z siostrą tą butelkę i wrócę do czegoś łagodniejszego.

Masakra

Poczatkowo myslalam, ze tak dziala ten tonik - skora napina sie i ciagnie. Po rozpoczeciu drugiej buteleczki zauwazylam, ze moja skora - dotychczas odporna na alkoholowe kosmetyki - zaczyna sie swiecic niczym wypolerowane szklo tuz po zaaplikowaniu toniku. Odczuwalam nieprzyjemne pieczenie i miejscowe podraznienie, skora wygladala nieswiezo. Nie oczyszczal ani nie koil skory.

Używałam ten produkt: rok temu

kiepski

Zbyt duża zawartość alkoholu, moja wrażliwą skórę podrażnia, szczypie, sprawia ze jest zaczerwieniona,ściągnięta i po dłuższym stosowaniu wysuszona, zapach zbyt przesączony alkoholem, kojących właściwości nie zaobserwowałam, oczyszczające działanie za ta cenę nie najdoskonalsze.

Używam tego produktu od:miesiąca

sam alkohol

Pamiętam, że stosowałam go kiedyś tam, dawno temu, kiedy miałam większe niż teraz problemy z cerą. Okropny, przesuszał bardzo skórę, no ale skoro zawiera w sobie tyle alkoholu to nic dziwnego. Później oczywiście jeszcze bardziej się świeciła. Odradzam, bo wyrządza same szkody. Dodam, że wcale nie mam skóry ani wrażliwej, ani suchej oczywiście też nie, skoro kupiłam tonik do tłustej. Myślę więc, że raczej w większości wypadków on się nie sprawdzi- chyba, że ktoś ma wyjątkowo odporną skórę i tylko takie ostre kosmetyki u niego działają. Kolejne minusy za cenę, zdecydowanie za wysoka, i za zapach, który pamiętam do dziś, duszny i drażniący.

Używam tego produktu od:używałam dawno temu
Ilość zużytych opakowań:1, niecałe

tragedia

Dobrze oczyszcza, ale zawiera przerażającą ilość alkoholu. Podrażnia nie tylko cerę wrażliwą, ale także normalną. Nie polecam nikomu

Używam tego produktu od: już nie używam

nie dla mnie

Tonik kupiłam w zestawie z kremem i żelem z tej samej serii. Jakiś rok temu. Jakiś miesiąc stosowania i wyskoczyło mi pełno wyprysków :( i nie ze względu na inne czynniki bo w tym czasie nie zmieniłam stylu życia ani diety. Przerwałam więc stosowanie i moja skóra wróciła do normy. Po miesiącu postanowiłam, że spróbuję jeszcze raz bo co mam zrobić z rozpoczętymi kosmetykami...i znowy pojawiły się wypryski :( wtedy odstawiłam całą serię na dobre.
Ogólnie tonik oczyszczał dobrze skórę i ściągał pory ale podrażniał moją skórę ze względu na dużą zawartość alkoholu. Skóra była po nim strasznie ściągnięta.

Używam tego produktu od:miesiąc-przerwa-miesiąc
Ilość zużytych opakowań:niecałe 1