Iwostin, Purritin, Emulsja matująca (stara wersja)

Iwostin, Purritin, Emulsja matująca (stara wersja)

Delikatna emulsja przeznaczona do skóry tłustej ze skłonnością do zmian trądzikowych. Nawilża, a dzięki zawartości kwasów AHA (firma nie podaje stężenia) działa złuszczająco. Hypoalergiczna, pielęgnuje skórę i łagodzi podrażnienia. Stanowi dobre przygotowanie skóry pod makijaż - skutecznie matuje tłuste partie skóry i reguluje wydzielanie sebum dzięki składnikom:
Zincidone (jest to aktywny fizjologiczny seboregulator - cynk osłabia aktywność enzymu który nasila wydzielanie sebum, a aminokwas PCA dodatkowo wzmacnia aktywność cynku, ponadto Zincidone hamuje rozwój bakterii powodującej trądzik)
oraz
Physiogenyl (jest to fizjologiczny katalizator procesów biochemicznych zachodzących w skórze. Zawiera działające synergistycznie: sól sodową PCA, która utrzymuje odpowiednie nawilżenie warstwy rogowej naskórka, sól magnezową PCA, która działa przeciwstresowo i zapobiega zmęczeniu skóry, sól cynkową PCA, która ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii beztlenowej wywołującej trądzik i sól manganową PCA, która poprawia nawilżenie skóry). Physiogenyl działa energizująco, stymuluje wzrost i regenerację komórek.

całkiem dobry

Jako krem pod makijaż sprawdza się.
Nawilża moją skórę.
Z tym efektem matu bym nie przesadzała, przez jakieś 30 minut jest idealnie.
Podoba mi się w nim to że jest lekki, dobrze się wchłania i to że nawilża.
W sumie tego od niego oczekiwałam najbardziej.
Jest bardzo wydajny, przy codziennym stosowaniu.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 75 ml

mieszane uczucia ;d

pierwszy raz cos tak mnie zapchało ;/ ale za nim to zauwazyłam swietnie zmatowił buzie ale nie wysuszył jej, jest bardzo delikatny, dobrze sie wchłania :)

Używam tego produktu od: tydzień
Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Bardzo dobry krem

Krem spełnia swoje zadanie: matuje i nawilża. Efekt mat utrzymuje się przez kilka godzin. Jak dla mnie to dobry wynik, do którego nie można się przyczepić ponieważ nie wierzę, że jakiś kosmetyk byłby w stanie zmatowić skórę na cały dzień, szczególnie w lecie w czasie wysokiej temperatury.

Emulsja szybko się wchłania i, co ważne, skóra nie jest po niej "tępa", jak to się często zdarza w przypadku kosmetyków mających zwęzić pory i zmatowić buzię. Dobry na lato, bo ma lekką konsystencję.

Trądziku sam nie zlikwiduje - tu nie ma się co łudzić. Na pewno jednak pomoże w walce z nim razem z innymi kosmetykami.

Plusem jest spora pojemność (75 ml), która bije na głowę inne apteczne dermokosmetyki.

Seria Iwostin ogólnie jest dla mnie na +. Używałam kremu na noc, chusteczek oczyszczających, a teraz kremu Purritin Rehydrin i jestem zadowolona.

Nie wiem czy kupię ponownie, bo lubię testować nowinki i być może Iwostin wypuści coś nowego w tej serii. Na razie używam Rehydrinu.

Używam tego produktu od: przez 6 miesięcy

= więcej zanieczyszczeń

Lekka konsystencja, dobry efekt matujący i niewygórowana cena... i to by było wszystko jeśli chodzi o jego zalety. Zapach ma niezbyt ładny, nie zwalcza niedoskonałości, a wręcz przeciwnie - miałam wrażenie, że po jego użytkowaniu sporo więcej mi ich przybyło :/
Krem dobry dla kogoś o niezanieczyszczonej cerze, a chyba nie o to chodziło...

Używam tego produktu od:kupiłam kilka miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań: ok 3/4 tubki

jestem na nie

potrzebowałam czegoś matującego do cery mieszanej, a tę emulsję polecila mi farmaceutka. no i muszę przyznać, że się rozczarowałam - bo żel i pianka do mycia oraz tonik są dobre i w tym przypadku spodziewałam się tego samego. emulsja jest, owszem, dość lekka i dobrze się wchłania, ale wg mnie niewiele robi: może i lekko łagodzi podrażnienia, ale mat jest b. słaby, nie utrzymuje się długo:( - a to podstawowe zadanie tego produktu. Dlatego jestem na nie.
opakowanie wydajne (w tym przypadku to akurat minus, bo nie wiem, czy zużyję)

Używam tego produktu od:jakiś czas

No nie wiem...

Emulsję poleciła mi moja pani dermatolog. Pamiętam że było to miesiąc przed studniówką, powiem tak jest ok tzn spełnił zadanie matuje ale mógł by to robić odrobinę lepiej ponieważ efekt nie utrzymuje się długo niestety...22 zł to jednak jest troszeczkę pieniążków jak na krem a tubka nie jest zbyt pojemna. Krem jak dla mnie ma zapach niezbyt przyjemny taki no nie umiem opisać kojarzy mi się z jakąś farbą do ściany ;p Kremik delikatny, fajnie nawilżał, ale miałam wrażenie że jest odrobinę za tłusty jak na krem który przeciwdziała błyszczeniu się skóry. Chyba najprzyjemniejszy efekt po jego stosowaniu to była ta gładkość buzi, choć muszę powiedzieć że gdy nakładałam go to czułam nieprzyjemne pieczenie w wysuszonych partiach skóry a przecież miał tak nawilżać i być delikatny. Co do wydajności to bardzo szybko się skończył.Tubka wygląda ok, fajna szata graficzna, jest wykonana z miękkiego tworzywa dzięki czemu łatwo ten kremik wycisnąć jednak łatwo ją ubrudzić a tego niecierpieeee.Gdyby lepiej się sprawował to nie narzekałabym na cenę ale jak dla mnie za drogo. Także nadal szukam mojego kremiku...Jeśli nie znadję czegoś obiecującego to zostanę ;]

Używam tego produktu od:2 miesiące

Swietna!

Emulsje ta polecila mi kosmetyczka,wiec za jej namowa postanowilam ja kupic i rzeczywiscie niezle sie spisala. A dlaczego tylko 4 gwiazdki?Bo niestety po odstawieniu tej emulsji problem wrocil. Jezeli chodzi o mnie to po jej uzyciu cera stawala sie lekko matowa, miala ujednolicony koloryt, a co najwazniejsze wszelkie podraznienia znikaly/splycaly sie. Nie mialam tzw.wysypu zaskorników, bo stosowalam jednoczesnie peeling z tej serii. Wydaje mi sie,ze ten wysyp wystepuje wtedy, gdy uzywa sie kremu na noc i jednoczesnie tej emulsji. Pamietam jak Pani konsultantka z apteki odradzila mi stosowanie jednego i drugiego, a krem na noc doradzila tylko w takich przypadkach gdy cala cera pokryta jest zaskornikami i ma naprawde powazne problemy. Ja takich nie mialam,wiec to wszystko zalezy od tego kto z jakimi problemami skornymi sie zmaga. Używam tego produktu od:roku

lekki zawód

Myślałem że to będzie moje odkrycie roku, a tu klapa. Krem jest bardzo średni. Zmniejsza ilość wyprysków, łagodzi, ale za to trochę (bardzo minimalnie) zapycha, to pewnie przez ten olej z pestek winogron którego zawiera. Matowienie jest na 3-4 godziny. Cena około 35 zł (u mnie w aptece) też nie zachęca do kupna. Ogólnie mówiąc to poszukam czegoś lepszego i tańszego. Używam go z całą serią Purritin.
Używam tego produktu od: 1 m-ca

nawilża

matuje ale na krótko jest bardzo wydajny choć używałam go dość dużo na całą twarz nawilża za to duży plus bo najbardziej na tym mi zależy a nie na zmatowieniu choć to główna jego funkcja za to minus kupiłam za ok. 40 złotych w aptece więc ta cena to lipa. ogólnie to mam pozytywne odczucia po używaniu tego kremu ale poszukam jednak czegoś bardziej nawilżającego na dzień i w bardziej przystępnej cenie

Ilość zużytych opakowań:właśnie skończyłam 1

wkurza mnie ;/

daje miedzy 2 a 3 ***/**

nie zauwazylam efektu zmatownienia buzi, za to zapchania- tak, lekko zapycha, choc mialam gorsze zapychacze... :/

cena przystepna- wraz z tonikiem 40 zl w zestawie.

bez zapachu- co jest ok

wydajny, duuuuza tuba, bo az 75 ml

nie kupie wiecej bo nie ma filtra a na dzien musze miec filtry.

kupiulam go tylko dlatego, ze postanowilam wyprobowac cala serie, no i...

KLAPA :/

a tak mialam nadziejr, ze polskie apteczne kosmetyki mnie uratuja.... no coz, life is brutal

Używam tego produktu od: 3 tyg

słaby

Krem w ogóle nie matuje!!!! Już godzinę po nałożeniu moja skóra zaczyna się świecić i w dodatku mam wrażenie, że produkcja sebum po zastosowaniu tego kremu jeszcze się zwiększa.
Krem nawilża (o dziwo) moją skórę i jest to jedyna jego zaleta. Jak na dermokosmetyk to trochę za mało...

Używam tego produktu od: używałam przez 2 miesiące

Zadowolona

Jestem zadowolona z tego kremu. Jego zadaniem jest zmatowienie błyszczacych sie części twarzy i w tym sprawdził sie w 100%. Nie uczulił mnie, nie podrażnił, zapach jest nieładny ale słabo wyczówalny. Opakowanie bardzo mi sie podoba,lubie kosmetyki w zwykłych, białych tubkach! Jedyne co ułatwilo by aplikacje to to że tubka mogła by być otwierana a nie odkrecana. Duzy plus za taka pojemność w tak przyjemnej cenie (zapłaciłam 30zł) Co prawda kusi mnie wypróbowanie innych matujących kremików dostępnych an rynku, szczególnie tych które jeszce lekko nawilzą skóre, jednak do tego napewno nie raz jeszce wróce. Polecam!