Yves Saint Laurent, Cinema EDP

Yves Saint Laurent, Cinema EDP

Zaskakujący, uroczy, tak olśniewający jakim zapach tylko może być.
Cinema odsłania gwiazdę w każdej kobiecie.
Na jego kwiatowo-zmysłową woń składają się między innymi: kwiaty migdałów, klementynki, francuska wanilia.
Cinema został ukryty w pięknej butli przypominającej trofeum gwiazdy filmowej.

Głowa: migdały, klementynka, cyklamen

Rekomendacja
na dzień, na wieczór

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Uwielbiam go

To jeden z moich ulubionych zapachów ale używam go tylko na jakieś większe wyjścia bo jest dość intensywny ale pachnie obłędnie. Te wszystkie nuty zapachowe idealnie ze sobą współgrają. Oszczedzam go jak mogę, żeby starczył na dłużej bo do tanich nie należy i przyznam że cięzko go dostać. Wydaje mi się, że może go wycofują już bo to dość stary zapach ale mam nadzieję, że nie!

Uprzedzam, że nie wszystkim pasuje ten zapach, popsikałam koleżankę i obydwie stwierdziłyśmy, że jakoś na niej on nam się tak bardzo nie podobał.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Coz za zapach

Kocham ten legendarny zapach. Używam go na specjalne okazję. Ciągnie sie za mna maly ogonek, kazdy pyta czym tak pięknie pachne. Doskonałe na wieczorne wyjścia i na randkę. Ciepłe i zaskakujące. Mają w sobie cos co uwielbiam. Kocham takie projekcje. Dosc długo sie utrzymują.

słodkie kinobranie

Jak tak wyglada życie kinomaniaka, to ja chce zamiekszać w kinie.
Flakon dość kiczowaty, złote literki kojarzą się z nowobogackimi kokotami obwieszonymi złotem..
Ale opakowanie, jak się już oswoi z zamysłem, nawiązuje do najlepszych lat kinematografii, do festiwali filmowych i czerwonych dywanów.
Ten zapach ma moc, ma głębię ma słodycz która powala.
Nie ma w nim podlotkowej cukierkowej dziewczęcości,
Nie ma infantylnego " chciałabym a się boje" tu w Cinema jest MOOOC.
jest zdecydowana opcja pewnej siebie, duszącej migdałem, piwonią. To doceni konkretna osobowość, kobiecie doda pewności bo w zapachu Cinema nie można być niezauważoną. Po prostu nie da się w nim przemknąć..

Udało mi się dopaść wersję sprzed reformulacji w stężeniu edp, i jest to genialna kompozycja, z duszą i mocą.
Projekcja parogodzinna.
W zależności od temperatury układa się kwiatowo czy ambrowo ale bez względu na pogodę, zawsze ociekając słodyczą.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 4

Gwiazda z wielkiego ekranu

Cinema jest wyrazistą, mocną i piękną kompozycją. W otwarciu oszałamia migdałową chmurą, odpycha ostrością cyklamenu i przyciąga upojną słodkością pomarańczy. Serce zapachu to uścisk jaśminu i piwonii a baza z benzoesem i nutami drewna dodaje kunsztu tej propozycji. Ten zapach można kochać albo nie doceniać ale nie można przejść obojętnie obok niego. Ja jestem oddaną fanką na wieki.

Wykorzystała: kilka próbek

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Otulający słodziak!

Waniliowy do potęgi!
Słodki, że aż zęby bolą!
Otulający, rozgrzewający niczym szalik.
Elegancki i dodający powabu.
Niezwykle kobiecy i przyjemny w noszeniu.

Zapach z tych ultrapoprawnych-spodoba się raczej każdemu, bezpieczny na prezent, chętnie komplementowany, podoba się z reguły mężczyznom. Wszyscy bardzo chwalą ale nie wywołuje dzikich zachwytów. Jest przyjemny-nic więcej. Nudny, nie zapada w pamięć i nie wywołuje emocji. Mnie ta jego grzeczność znużyła i umęczyła okrutnie. Czułam się z nim dobrze ale tak nijako. Ten ulepkowaty budyń waniliowy otula szczelnie i ogrzewa nas. Dla grzecznych nielubiących się wyróżniać z tłumu dziewczynek. Indywidualistki zmęczy.
Zapach liniowy, nie ewoluuje, nie wibruje, nie zmienia się.

Butelka piękna. Z klasą.
Parametry użytkowe: przyzwoite (trwałość ok 6h, projekcja na odległość ramion)
Niestety coraz gorzej dostępny.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Mocne, za mocne

Dostałam je w prezencie, ponieważ sama bym się na nie nie zdecydowała. Zapach jest mocny, aż za bardzo.. Drażnią mnie w nos. Bardzo długo i intensywnie się trzymają. Kiedyś mi się wylały w torebce i od tamtej pory trzymam ją na balkonie w pudełku :D

Nieudany seans.

Wyszliśmy z kina czym prędzej. Film dłużył się i męczył.
Wstąpiliśmy do starej, pokomunistycznej knajpki.
Zamówiliśmy dwie gorące herbaty z miodem i cytryną. Kelnerka przyniosła nam je na srebrnej tacy. Przesunęła bukiecik suchych kwiatków.
Podała dwie szklanki, mocno parujące. Przyjemnie ciepłe.
Poprosiliśmy o ciasteczko, najlepiej jakieś kruche.
Nie ma?
Jest tylko jabłecznik, na miodzie.
Prosimy!
Mąż kupił gazetę.
Spędzamy czas w milczeniu.

Cinema to zapach ciepły i otulający.
Wyraźnie czuję w nim słodycz miodu, którą przełamują akcenty Earl Grey .
Kojarzy mi się też z zapachem mokrego papieru i farby drukarskiej. Do tego odrobina cytryny.

Flakon bogaty. Jeden z piękniejszych i ciekawszych na rynku. Ciężki,
z wyżłobionymi literami. Klasyczny, nawiązujący do Złotego wieku Kina, a jednocześnie ma w sobie coś z Matrixa.

Trwałość całodzienna.

Na zimę i na letnie wieczory.
Jak kto woli.

ciekawe rozpoczęcie, piękne rozwinięcie i nudne zakończenie...

Dokładnie tak jak w opisie.. Ocena byłaby wyższa gdyby nie fakt, że bardzo szybko ewoluują w stronę samotnej i nudnej wanilii :(
Ale rozwinięcie jest piękne.. Nasuwa skojarzenia radości, słońca, szczęścia.. Rzeczywiście delikatnie kojarzy się z herbatą earl grey, czuję też cytrynę, ale taka podbitą słodyczą. Piękne, ale niestety tylko przez jakieś 3-4 godziny. Później pozostaje już tylko ta wanilia...
Zapach bliskoskórny, ale wyczuwalny dla otoczenia, zapadający w pamięć.
Pasuje na jesień i zimę, do sweterka z kaszmiru i delikatnej biżuterii.
Szkoda tylko, że pozostawia uczucie niedosytu.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: zero

Kino dla niewymagających

Od dziecka nie znoszę kina, ostatni raz byłam lata temu, nudzi mnie to okropnie, nie znoszę siedzieć przez tyle czasu w jednym miejscu, nie mogę sobie zrobić przerwy w oglądaniu i nie mam pełnej swobody- taka niepotrzebna dygresja.
Te perfumy miały być jedynym kinem, które lubię ;) Kiedy zobaczyłam tę buteleczkę nie mogłam nie zdecydować się na zakup, jest wyjątkowo ładna. Postanowiłam, że chcę je mieć i koniec.
Dla mnie ten zapach jest odzwierciedleniem kilku polskich aktorek, są ozdobą dla filmu tylko w pięknej sukni podczas premiery, gdy zaczynają grać jest już tylko gorzej.
Na samym początku Cinema daje o sobie znać mocnym kwiatowym i niestety przeciętnym, niewyróżniającym się zapachem. Od początku trzyma się blisko ciała, nie starając się nawet czarować otoczenia. Jak już kilka razy pisałam, nie jestem żadną znawczynią perfum nawet domorosłą czy samozwańczą dlatego nie podejmuję się wnikliwej analizy nut czy wyróżnienia poszczególnych gatunków kwiatów.
Po upływie pół godziny czułam wspominany przez liczną grupę Wizażanek herbaciany zapach z domieszką cytryny i miodu, na pożegnanie został tylko zapach wanilii.
Wiem, oceniłam dosyć nisko, ale od takiej marki i takiej ceny wymagam więcej, ładna butelka to za mało.

Używam tego produktu od: 1 tygodnia

Rewelacja! Zakochałam się!

Kocham po prostu kocham te perfumy. Ten zapach odkryłam podczas wakacji w Grecji i od samego początku się w nim zakochałam. Jest slodkopudrowy i cudownie pasuje na wakacje kojarzy mi się z latem i wolnością. Jest dokładnie w moim stylu gdyż nawet na lato nie lubię nijakich i za lekkich zapachów.

Perfumy pachnące słońcem!

Lubię słodkie zapachy ale świeże, nie przymulające jedną dominującą nutą np. wanilii... ale tez przebite orzeźwiającymi zapachami np. owocowymi.
Nutami głowy są klementynka, rozmaryn, szałwia muszkatołowa, cytryna, mandarynka i kwiat migdałowca; nutami serca są piwonia, amarylis, jaśmin i tahitańska gardenia; nutami bazy są żywica bursztynowa, wanilia i białe piżmo.
Zapach jest trwały na skórze jak i na ubraniu, bardzo ciepły, słodkawy ale nie przymulający.
Używam ich zarówno na codzień jak i na wieczór, w zależności od nastroju i potrzeby.
Zdecydowanie mój ulubiony zapach ever! Cena za to nie jest moją ulubioną, ale nie potrafię się z nimi rozstać :-)

Ilość zużytych opakowań: 1 duże i 1 małe

ciepły elegancki wyjątkowy

Jest to zapach, ktory odkrylam przypadkiem i juz po pierwszym tescie zamarzylam by caly flakon dolaczyl do mojej kolekcji.. marzenie sie zrealizowalo gdy siostra :* podarowala mi je na gwiazdkę:) po wielomiesiecznym używaniu śmiało stwierdzam ze sa to perfumy bardzo eleganckie ale pasujace do dziewczyn mlodych jak i kobiet dojrzałych. Charakterystyczne cieple nie podobne do innych i co wazne zauwazalne przez otoczenie. Raz w sklepie odziezowym ekspedientka zapytala mnie o to czym pachne... a ostatnio ktos z rodziny powiedzial ze slicznie pachne gdy ja juz cineme miala na sobie od ok 5h i sama w ogole juz jej nie wyczuwalam..:) osobiscie uzywam ich na przemian z innymi o roznych porach dnia i roku ale mysle ze najlepiej pasuja na wieczor lub chlodne dni. Dla zwolenniczek slodkich ale nietandetnych i nieduszacych zapachow