SVR, Clairial Depigmentant Intense (Intensywna kuracja depigmentująca)

SVR, Clairial Depigmentant Intense (Intensywna kuracja depigmentująca)

Clairial to nowoczesna kuracja normalizująca pigmentację i zapobiegająca powstawaniu nowych przebarwień. Aby skutecznie walczyć z przebarwieniami zastosowano innowacyjny kompleks opatentowany przez Laboratorium SVR - LUMIWHITE.
Nazwa ta pochodzi od dwóch wyrazów: francuskiego lumiere (światło) i angielskiego white (biały). LUMIWHITE to połączenie związków organicznych, które potrójnie zabezpiecza przed nadmierną syntezą melaniny. Dodatkowo, Clairial wzbogacono o kwas salicylowy, który złuszczając komórki naskórka, przyspiesza redukcję plam barwnikowych.
Opatentowany przez laboratorium SVR związek trzech substancji LUMIWHITE hamuje melagonezę w trzech miejscach: - działanie antagonistyczne do alfa-MSH pochodna fenyloalaniny - 2% hamuje kinazę proteinową A. - regulując napływ jonów wapnia alkaloid z rośliny Peumus boldo-Baldine 4%, hamuje kinazę proteinową C. Zahamowanie kinazy proteinowej typu A i C blokuje przekształcenie nieaktywnej tyrozynazy w formę aktywną, - wiążąc jony miedzi, dipalmitynian kojowy 2% uniemożliwia działanie tyrozynazy i przekształcenie tyrozynazy w melaninę. Niezbędne w przypadku terapii przebarwień działanie eksfoliacyjne zapewnia kwas salicylowy, przyspieszając odnowę keratynocytów.
Kuracja preparatem Clairial polecana jest wszystkim pacjentom z problemem przebarwień, niezależnie od przyczyny ich powstania. Należy go stosować w przypadku przebarwień o podłożu hormonalnym (melazma), powstających jako wynik starzenia się skóry, a także w przypadku plam barwnikowych posłonecznych, pozapalnych i polekowych.
Krem należy aplikować na miejsca pokryte przebarwieniami rano i wieczorem.
Clairial można stosować jako jeden preparat w tzw. monoterapii lub jako uzupełnienie zabiegów dermatologii estetycznej (piling, laser). Aby kuracja przynosiła oczekiwane efekty powinna trwać minimum 2 miesiące i musi być wspomagana wysoką fotoochroną (np. SVR 100B lub 50B).
Testy kliniczne in vitro Lumiwhite prowadzono w porównaniu do placebo, hydrochinonu i kwasu kojowego. Ponieważ do badań użyto modelu naskórka, zastosowano 10x mniejsze niż w oryginalnym składzie Lumiwhite stężenie - 0,8% oraz 1% hydrochinon i 1% kwas kojowy. Skuteczność depigmentacji oceniano po 7 dniach. W przypadku wszystkich, z wyjątkiem placebo, stosowanych substancji rozjaśniających, skuteczność była porównywalna. Zastosowanie Lumiwhite w stężeniu 8% w preparacie CLAIRIAL, czyli 10x większym niż w badaniu in vitro, daje gwarancję dużo wyższej skuteczności niż zastosowane w badaniu substancje wzorcowe - hydrochinon i kwas kojowy. Trzeba też nadmienić, że hydrochinon może spowodować trwałe odbarwienie skóry poza obszarem stosowania. Natomiast zastosowanie estru kwasu kojowego zamiast kwasu kojowego, poprawiło penetrację tego związku i skuteczność działania. Preparat jest już stosowany we Francji, a opinie lekarzy i pacjentów potwierdzają jego bardzo wysoką skuteczność rozjaśniającą.

Nie działa!

Używałam tego produktu z nadzieją, ze rozjaśni moje przebarwienia hormonalne. Niestety zawiodłam się na tym, jak i na inych tego typu kremach, a stosowałam ich wiele. Jednyną i skuteczną metodą usunięcia głębokich przebarwień jest zabieg COSMELAN. A ten krem nie poradził sobie nawet z jaśniejszymi plamkami. Nie doaprzyłam się w nim ani jednego plusika - nie działa na przebarwienia, innych wlasciwosci nie ma, nieciekawie pachnie, cena wysoka. Zdecydowanie nie polecam szkoda kasy i czasu na jego stosowanie.

Ilość zużytych opakowań: 2 tubki

Śmierdzący dramat!!

Jak w tytule. Staram się nie zwracać uwagi na zapach, ktory mnie odrzuca, ale niestety efektów też nie zauważam! Kończę pierwsze (i ostatnie!) opakowanie, wklepuje, smaruje, maziam itd... Guzik, nie działa, nie wiem dlaczego innym Wizażystkom cos tam rozjaśnił. Niesprawiedliwość i to za dosyć spore pieniadze. Jestem rozczarowana, spodziewałam się wiecej po takim specyfiku :(

Ogromny minus za zapach!!
Używam tego produktu od: kiku tygodni

Efekty=>>brak

Zużyłam 25 ml w próbkach po 5 ml. Stosowałam co wieczór i nie zauważyłam ŻADNEJ poprawy, a podobno miał być taki dobry. Cieszę się, że nie wydałam na niego 100zl tylko pożebrałam próbeczki z apteki. Wchłaniał się dość dobrze, zapach taki sobie. Dostałam nawet próbkę SVR Clairial C10 od przedstawicielki ale próbka się zważyła, tzn. oddzieliła się wit. C od reszty kremu, ale wymieszałam i nałożyłam na twarz, a rano uczulenie!!!! Strasznie mnie piekła buźka, jak nakładałam ten krem. Nie polecam ani tego ani C10, szczególnie do cery wrażliwej.

Używam tego produktu od: 2 m-ce
Ilość zużytych opakowań: 5x5ml

strata pieniędzy..

Miałam problem z przebarwieniem na środku czoła, najprawdopodobniej skutkiem ubocznym solarium i opalania na słońcu. Nie było zbyt intensywne, więc spodziewałam się, że ten krem poradzi sobie z nim bez problemu. Jakież było moje rozczarowanie, kiedy po ponad miesiącu stosowania nie zauważyłam ŻADNEJ różnicy.

Ostatecznie sięgnęłam po Neostratę-żel- i tu bardzo miłe zaskoczenie.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: niecałe 2

nareszcie

Opis tego produktu podsumuję jednym słowem: DZIAŁA.
Kończę opakowanie 30 ml tego kremu. Posiadam liczne przebarwienia zarówno typu hormonalnego jak i trądzikowego. Stosuję na noc na oczyszczoną twarz grubą warstwę, delikatnie wmasowuję. I widzę różnicę. Krem rozjaśnił to co trzeba. Goi stany zapalne, nawilża ale też i lekko złuszcza. Nie zapycha ale w duecie z innymi kosmetykami jakoś nie gra.Próbowałam kłaść pod niego kilka serum ale wtedy krem się zbiera. Najlepiej wchłania się na silnie oczyszczoną skórę, Rano widać różnicę. Nie jest to niestety pędzelek Photoshopa - pomału rozbija grudki przebarwień ale widzę wydostający się spod niego kolor naturalnej skóry i to mnie napawa optymizmem. W końcu - bo jest to trzeci z kolei preparat na przebarwienia jaki używam i straciłam już nadzieję.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 30 ml

Najlepszy

Na plamy po trądziku używałam naprawdę wielu specyfików ,ale one tylko dewastowały mi cerę. Ten krem to zmienił. Rozjaśnił mi te okropne plamy i teraz moja cera naprawdę dobrze wygląda. Stosuję go tylko jesienią, ponieważ latem trudniej jest uniknąć słońca. Na efekty trzeba poczekać 6 tygodni i używać kremu rano i wieczorem na obszary przebarwione. Nie wysuszył mi skóry. Wart swojej ceny. Z czystym sumieniem mogę go polecić osobom ,którym trądzik zostawił okropne plamy.

Używam tego produktu od:roku,ale tylko jesienią i zimą

zwykły krem

Jak dla mnie nie ma efektu. Stosowałam do sumiennie na noc grubą warstwę i NIC. Nie jest wart swojej ceny. Muszę spróbować czegoś innego na moją plamę pod nosem...

Zero

Zero efektów. Kilka lat temu zużyłam chyba ze 3 tubki, pieczołowicie codziennie smarowałam nim twarz i nic. NIC!!! ani nie rozjaśnił istniejących plam, ani nie zpobiegł powstawaniu nowych. Drogi i mało wydajny. Nie podażnia, nie wysusza i nie jest tłusty.

Używam tego produktu od: kilka lat temu

Rozjaśnia

Kupiłam go ponieważ kiedyś przedawkowałam słońce i nie podobał mi się mój dekolt. Używam go już dokładnie 2 miesiące i to systematycznie codziennie (raz dziennie, ale można i 2 razy) i mogę powiedzieć, że działa. Widzę efekty. Skóra dekoltu jest rozjaśniona, jest po prostu ładna i jestem zadowolona z efektów tego kremu. Szybko się wchłania, jest dość wydajny, na pewno starczy na 2-miesięczną kurację.

ee tam

Mam plamę na czole i dwie mniejsze na policzkach w okolicy oczu. Nie dla mnie punktowe nanoszenie kosmetyku (wrodzony brak cierpliwości). Stosowałam zatem na całą twarz wychodząc z założenia, że nie zaszkodzi wyrównać koloru skóry. Niestety, nic takiego nie nastąpiło. Używałam sumiennie ale tylko na noc, bo krem jest bez filtrów i nie chciałam pogorszyć stanu przebarwień paradując po słońcu bez ochrony.
Starczył mi na ok. 2 miesiące.
W stosowaniu dość przyjemny (mała dziurka aplikatora utrudniała wydobycie kosmetyku), bez zapachu, nietłusty, nie zapychający. Pielęgnował świetnie, rano miałam wypoczętą skórę, bez zaczerwienionych miejsc, bez łuszczących się skrzydełek nosa.
Cóż z tego... plamy dalej są widoczne.

Używam tego produktu od:2 mies

moze byc lepiej

Poltora roku temu nabawialam sie potwornych, glebokich i duzych przebarwien na twarzy (czolo i kosci policzkowe). Uzywalam przez kilka m-cy wlasnie SVR. Efekty: marne. Co prawda troche rozjasnil, dobrze sie rozprowadzal, makijaz nakladal sie na niego calkiem ok, ale efektow widocznych raczej nie bylo. Az odkrylam a raczej polecono mi HQ Neostraty. Nie wiem jeszcze czy Neostrata bedzie moim KWC, bo to dopiero 1 opakowanie, ale efekty sa nieporownywalnie lepsze niz po SVR. Plamy na czole prawie nie ma (a kwitl tam potezny nietoperz) a na policzkach znacznie sie zmieniejszyly i zmienily kolor (nie sa juz brazowe lecz rozowane, dzieki temu duzo latwiej je zamaskowac makijazem).

trochę działa

Lepszy od lieraca (zdecydowanie) troche rozjasnił ale zdecydowanie gorszy od neostraty.
Plusem jest lepsza konsystencja niż obywa poprzednie, nie podrażnia jak neostrata, ale efekt.... taki słaby w porównaniu z neostratą.

Używam tego produktu od:paru miesięcy