Diesel, Zero Plus Feminine EDT

Diesel, Zero Plus Feminine EDT

Diesel 'Zero Plus Feminine' to zapach dla kobiety nowoczesnej, który pojawił się na rynku w 1999 r.
Najnowsze technologie zastosowane przy wytwarzaniu tych perfum, pozwoliły na uzyskanie delikatnego zapachu połączonego z unikalną wprost trwałością.
Młodzieńcza mieszanka owocowych nut zamknięta
w czerwonej buteleczce w formie plastikowej kopuły.
Perfumy produkowane są przez Marbet Cosmetics.

Głowa: gałka muszkatołowa, pieprz, ananas, kokos, wiśnia, truskawka, orchidea
Serce: jabłko, róża, Pittosporum, Cassie, śliwka, jaśmin, pomarańcza
Podstawa: bursztyn, drzewo sandałowe, cynamon, wanilia, piżmo, cedr

Rekomendacja
wiosna / lato, na dzień, na wieczór
wody toaletowe
kwiatowe

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

• Flakon: 5

Bardzo oryginalny, nie dla każdego

Na początek muszę przyznać, że nie jestem znawczynią perfum, oceniam je z perspektywy zwykłej użytkowniczki.

Perfumy marki Diesel dostałam w prezencie przed kilku laty. Używam ich regularnie, choć niezbyt często.

Nie jest to zapach, który wybrałabym sama dla siebie. Minęło trochę czasu zanim się do niego przekonałam, jednak w końcu doceniłam jego oryginalność. Zapach jest mocno owocowy,ale nie powiedziałabym, że słodki lub świeży, z pewnością bardzo charakterystyczny. Nie każdemu przypadnie do gustu, jednak z pewnością znajdzie swoich fanów. Dla mnie jest świetną odskocznią od klasycznych perfum, których używam na co dzień.

Perfumy długo utrzymują się na skórze - pod koniec dnia nadal czuję je na sobie.

Bardzo podoba mi się opakowanie - buteleczka zamknięta jest w plastikowej kopule. Brak zatyczki uniemożliwia zabranie perfum w podróż.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 4

Kokosowy drink

Diesel mocno kojarzy mi się z zegarkami oraz… motorami :P. Zapewne wszystko to spowodowane jest tym, że faktycznie firma słynie gównie z produkcji ekskluzywnych zegarków, jeansów oraz skórzanych kurtek. Tym razem dorwałam Diesel Zero Plus Feminine w bardzo minimalistycznym, ale mocno czerwonym flakonie.
Otwarcie przynosi… kokos! Tak dokładnie, kokos, który nie jest wymieniony w kompozycji. Widocznie użyte składniki po zmieszaniu dały miły efekt białych wiórek. Poza tym obecny tu akord nie jest mdły, ani zbyt słodki. Powiedziałabym, że to wytrawna wersja kokosa, która prawdopodobnie spowodowana jest udziałem sporej ilości dodatków kuchennych. Po około 20 minutach miałam nawet wrażenie, że wstęp przypomina mi nieco moment rodem z Versace Crystal Noir, z tym że tutaj jest nieco ciężej i bardziej kremowo z powodu braku imbiru. Ale wracając do Zero Plus Feminine… pierwsze wrażenie letniego drinka trwa dość długo, bo nawet do 40 minut! Jak widać początkowy wydźwięk jest na prawdę przeciągnięty w czasie. Z czasem kokos wycisza się i wyczujemy kakao. Ale nie w dosłownym tego słowa znaczeniu, a raczej takie surowe i gorzkie z unisexowym tonem. Sprawcą męskiego pierwiastka jest z pewnością kryjący się w ukryciu cedr, który schładza woń. Ten moment najbardziej przypadł mi do gustu, gdyż osobiście kojarzy mi się z masłem shea. Jest przyjemnie, nieoczywiście słodko i jednocześnie wciąż kobieco. Do stworzenia środkowego etapu użyto całej rzeszy kwiatów: magnolia, irys, orchidea, jaśmin, konwalia i róża bułgarska… tylko, że ja je odnalazłam dopiero w końcowej fazie jako mieszankę kwiecia w postaci mgły. Podejrzewam, że robią one całkiem dobrą robotę jako tło do całokształtu, dzięki czemu zapach nie jest słodkim ulepkiem. Zakończenie to bliskoskórna wanilia na drzewnej podstawie.
Dla mnie jest to idealny zapach do typowo sportowego stroju, na co dzień i bez zobowiązań. Na rower, spacer czy wypad na miasto. Jest kobieco, ale z delikatnym męskim podtekstem. Tym razem Diesel stworzył fajne i uniwersalne perfumy dla każdego. Być może nie jest to jakiś fenomen w swojej kategorii, ale zdecydowanie kompozycja jest bardzo poprawnie skonstruowana. Na pewno trzeba być fanem kokosa, aby polubić ten zapach.

Ładny, radosny zapach!

Perfumy, które dostałam od ojca dwa lata temu, na osiemnaste urodziny ;)

Wówczas wydawało mi się, że tato totalnie chybił z wyborem - zapach był kwiatowo-owocowy, a przy tym jakiś taki zimny.. Zupełnie nie mój. Miałam wrażenie, że ani trochę nie wyróżnia się z szeregu innych perfum, taki był \'\'zwykły\'\', już po chwili go zapominałam, płaski, zwiewny, mogłam się też założyć, że perfumy ulatniają się kilka sekund po aplikacji.. Innymi słowy, zapach jawił mi się jako ładny, ale bez szału. Dziewczęcy, może nawet uroczy - ale ja przecież miłośniczką ciężkich, odważnych nut jestem, takich duszących niemalże..
Przez dwa lata używałam go od wielkiego dzwonu, baaardzo sporadycznie. Stał sobie na półce i stał, zapomniany, czasami się psiknęłam, żeby tacie przykrości nie robić, aż w końcu zupełnie wyleciało mi z głowy, że go mam - i gdzieś z tyłu szafki przetrwał kilka miesięcy.
Znalazłam go niedawno i z rozrzewnieniem wzięłam do ręki zgrabną, czerwoną buteleczkę. Pamiętałam aż za dobrze, jakim \'\'wywietrzałym\'\' rozczarowaniem się okazał, ale kiedy ponownie się nim psiknęłam..
Cóż, mówiąc wprost, nie wierzę, że są to te same perfumy :D
Owszem, nadal są wesołe, radosne i urocze, ale w ogóle mi to nie przeszkadza. Nie są też ani zimne, ani płaskie - wyczuwam w nich coś jakby miód, mimo, że nie ma go w składzie, delikatną, kwiatową woń, która cudownie rozwija sie na skórze. Są słodkie, ale nie przytłaczają, zapach trzyma się blisko, niemalże \'\'wibruje\'\' na mnie.. Cały zapach określiłabym jako owocowo-mleczny, to mleko nadaje fajnego ciepełka i faktycznie może kojarzyć się z wakacjami. Kokos wyczuwalny, ale nie jest to kokosowy ulepek, zmieszany został z jakimś takim tropikalnym aromatem, kojarzy mi się z potańcówką na Hawajach..
Słowem - bardzo ciekawe perfumy na wiosnę/lato.
Może musiałam dojrzeć do tego zapachu... ;)

PODSUMOWANIE:

+ zapach
+/- ogólny design, flakonik mi się podoba ale przez brak zatyczki istnieje możliwość rozlania w torebce,
+/- trwałość (ok 3-4 godzin)

Uzależniają:)

Pierwsze spotkanie nie było powalajace, zbyt ostre, ale potem... było już tylko dobrze, coraz lepiej. Trwałość nie jest może powalająca, ale to tylko woda toaletowa. Cena (oczywiście w promocjach) śmiesznie niska. Minus za opakowanie - brak korka, czasem boję się, że psiknie sobie sama w torebce. Pierwsze opakowanie wręcz wypiłam, z drugim też nie mogłam się rozstać, szybko znikło, teraz zaczęłam trzecie i chcąc nie chcąc muszę trochę oszczędzać. Co kilka dni muszę się nim spryskać i upajać się zapachem. Uzależniłam się, nic innego...

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: dwa 75 ml całe, zaczęte trzecie

Kokos na słońcu

Podoba mi się, jest jak kokos zmieszany z olejkiem do oplalania, słoneczny, ciepły, trochę jadalny ale nie do końca. W moim stylu, choć nie wiem czy kupię pełnowymiarową butelkę.
Jeden z lepszych kokosowych zapachów, na pewno ładniejszy niż Deseo J.LO

oryginalny

Zapach oryginalny, wyrazisty, dość ciekawy.

To co zwraca uwagę na początku to świetne opakowanie, czerwona buteleczka zamknięta w przezroczystej osłonie - bardzo do mnie przemawia.

Zapach mleczno - owocowo - świeży. Ciężko tak naprawdę opisać ten zapach. Nie jest to dla mnie typowy, klasyczny zapach.

Cena promocyjna 50 zl za 75 ml to moim zdaniem świetna okazja.

Trwałość i intensywność także ok.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Nijakie i kótkotrawałe

Niby spoko, niby słodkość, coś sympatycznego (kokos?), ale wszystko to takie blade, bez wyrazu, bez życia i szybko się kończy. Ostatecznie zużyję na jakieś letnie spacery i skończę bez sentymentów tę znajomość. 2013

Używam tego produktu od: 2013
Ilość zużytych opakowań: 5ml

jakiś.. dziwny

Nie mogę jednoznacznie określić, czy mi się podoba, czy nie. Jednak bardziej się skłaniam w stronę NIE. Dla mnie pachnie jak bukiet konwalii wstawiony do flakonu wypełnionego skondensowanym mleczkiem do kawy. Minus za to, że się nic, a nic nie rozwija, jak pachnie przy psiknięciu, tak pachnie przy zmywaniu (jeśli dotrwa do czasu "zmycia" bo trwalość jest kiepska). Dałam mu szansę kilka razy, bo nie jest smrodem, od którego człowiek ucieka:D, ale jest po prostu nudny, niczym nie zaskakuje, nie intryguje. Tak więc nie będzie przyjaźni na lata;)

Używam tego produktu od: kilka testów
Ilość zużytych opakowań: odlewka 10ml

Bardzo lubię

Może nie jest to mój KWC, ale uważam, że warto go nabyć. Po pierwsze lubię słodkie zapachy, ale nie przesadnie, a ten taki jest. Naprawdę przyjemnie pachnie, a co najważniejsze długo się trzyma. Nie wiedziałam czego się po nim spodziewać, gdyż dostałam go na święta od chrzestnego, ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Jest jeden problem-nie ma czegoś takiego .... przyciągającego ? Czegoś co by go wyróżniało ? No tak może poza butelką, która jest naprawdę ciekawa i ładnie wygląda. Za to odjęłam gwiadzdę:). Jednak mimo tego, że był to prezent, to nie byloby mi szkoda wydać na niego tej sumy. :)
Jak będą pieniążki, to kiedyś na pewno do niego wrócę

Mają coś w sobie, ale nie przyciągają

Zacznę od tego, że lubię ten zapach. Jest dla mnie bardzo zachowawczy. On nie może Nas rozczarować, bo jest zawsze taki sam. Rano jest słodko, w południe słodko, a wieczorem po problemie- zapach znika:) Jednowymiarowość tego zapachu nie jest jego wadą, ale uważam, że coś powinno się w nim zadziać. Brakuje mi tu czegoś limonkowego, co złamałoby ten spokój. Lubię go w lecie i polecam wypróbować.

Używam tego produktu od: październik 2011
Ilość zużytych opakowań: w tarkcie 1

słodkie, ale płaskie

Na początku bardzo mi się spodobały, lubie takie słodziaki, ale po pewnym czasie zaczeły mnie męczyć. Sądzę, ze to wina właśnie płaskiego zapachu;/ Poprostu mi sie znudziły;/
Zapach jest za to bardzo trwały, butelka prosta, ale nowoczesna.

Używam tego produktu od: roku, albo i dłużej
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Przyjemna słodycz

Perfumy pierwszy raz powąchałam 10 lat temu u mamy koleżanki i od razu mi się spodobał. Wtedy nie był popularny i trudno go było dostać, więc kiedy kilka lat temu natrafiłam na niego w jakiejś perfumerii bez wahania kupiłam.

Zapach z grupy słodkich, ale nie męczących.
Według mnie idealny do używania w ciągu dnia.
Opakowanie trochę niepraktyczne.
Minus również za trwałość, mógłby być trochę trwalszy.