Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-01, 19:46   #121
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Właśnie miałam Ci doradzać zmianę AD na Diacneal. AD nie poradzi sobie z podskórnymi zaskórnikami, za to Diacneal robi z nimi porządek. Poza tym, Diacneal w połączeniu z Effaclarem daje naprawdę dobre rezultaty. Diacneal wyciąga podskórne zanieczyszczenia, wygładza skórę, Effaclar domyka pory.
L_V bardzo Ci dziękuje za utwierdzenie mnie w tym, że powinnam dokonać zmian a czy reszta mojej pielęgnacji jest ok?
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 19:50   #122
Satis
Raczkowanie
 
Avatar Satis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

L_V: dzięki
a jeszcze pytanie: wiem, że Active C stosowany pod filtr go mocniej wiąże ze skórą, a te zamienniki również? chodzi mi o ten najlżejszy (serum z 15% wit C) ?
Satis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 20:45   #123
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Satis Pokaż wiadomość
L_V: dzięki
a jeszcze pytanie: wiem, że Active C stosowany pod filtr go mocniej wiąże ze skórą, a te zamienniki również? chodzi mi o ten najlżejszy (serum z 15% wit C) ?
Active C poprawia wchlanialnosc filtra za sprawa silikonow w skladzie w tym serum C15EF nie ma silikonow...ale to serum sprawia ze cera jest naprezona i matowa przez co i filtr lepiej sie trzyma caly dzien
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 22:06   #124
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny możecie wkleić jakieś zdjęcie tego Active C, jak to wygląda?
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-01, 22:25   #125
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez blaque Pokaż wiadomość
Dziewczyny możecie wkleić jakieś zdjęcie tego Active C, jak to wygląda?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=790

lub w wersji z filtrem

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9808
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 11:04   #126
illuminar
Rozeznanie
 
Avatar illuminar
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa - najczęściej
Wiadomości: 707
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja również poproszę o małą pomoc

Cera tłusta odwodniona,
Cel to pozbycie się grudek, wągrów oraz plamek (bliznek???) po wyciskaniu

Stosuję Diacneal na zmianę z Effaclar K - przedtawia się to tak:

2 dni Diacneal
2dni nawilżacz
2dni Effaclar K

Kilka dni temu kupiłam NEOSTRATA Brightening Cream SPF 15 aby pozbyć się plamek, zaczerwienień po wyciskaniu.

Skład tego kremu przedtsawia się w nastepujący sposób:

-Glukonolakton - 4%
-
Kwas laktobionowy - 3%
-
Kwas migdałowy - 2%
-
Arbutyna – 2 %
-Kwas cytrynowy - 1%
-
Ekstrakt z lukrecji
-
Prowitamina A (pro-retinol)
-
Witamina E
-Filtry SPF 15 Metoksycynamonian oktylu - 7,50%/Dwutlenek tytanu – 2,0%
-Pozostałe: Woda, Gliceryna/Glikol propylenowy, Oktylodekanol – emolient, Alkohol cetylowy – stabilizator, Arginina, Kwas stearynowy, Stearynian etyheksylu, Stearynian glicerylu, Stearynian PEG-100, Dimetikon, Glikol butylenowy/Alkohol, Cyklometikon, C12-15 Alkil benzoatu, Alkohol cetearylowy, Glukozyd cetearylowy, Krzemionka magnezowo-aluminiowa, Ceteareth-20, Archaik Hypogeae Oil, Chlorofensin, Metylparaben, Xantan Gum, Stearynian aluminium, Wodorotlenek amonu – regulator pH, Kwas polihydroksystearynowy, Tlenek glinu, Dwusodek EDTA, Siarczyn sodu – przeciwutleniacz, CI 19140 (Yellow 5)-barwnik.


Producent zaleca stosowanie 1- 2 razy dziennie i teraz nie wiem co powinna wyłączyć z pielęgnacji. Diacneal czy Effaclar K a może obydwa i stosować tylko NEOSTRATĘ?????
__________________
28.03.2006
http://www.suwaczek.pl/cache/d4238c853d.png
illuminar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 11:11   #127
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki
Szukałam go i trafiałam na nie, ale tak sobie myślę- nieee, to na pewno nie ten- za mało go coś i ta cena..

Czyli go nie kupię..
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-02, 11:37   #128
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez illuminar Pokaż wiadomość
Ja również poproszę o małą pomoc

Cera tłusta odwodniona,
Cel to pozbycie się grudek, wągrów oraz plamek (bliznek???) po wyciskaniu

Stosuję Diacneal na zmianę z Effaclar K - przedtawia się to tak:

2 dni Diacneal
2dni nawilżacz
2dni Effaclar K

Kilka dni temu kupiłam NEOSTRATA Brightening Cream SPF 15 aby pozbyć się plamek, zaczerwienień po wyciskaniu.

Skład tego kremu przedtsawia się w nastepujący sposób:

-Glukonolakton - 4%
-
Kwas laktobionowy - 3%
-
Kwas migdałowy - 2%
-
Arbutyna – 2 %
-Kwas cytrynowy - 1%
-
Ekstrakt z lukrecji
-
Prowitamina A (pro-retinol)
-
Witamina E
-Filtry SPF 15 Metoksycynamonian oktylu - 7,50%/Dwutlenek tytanu – 2,0%
-Pozostałe: Woda, Gliceryna/Glikol propylenowy, Oktylodekanol – emolient, Alkohol cetylowy – stabilizator, Arginina, Kwas stearynowy, Stearynian etyheksylu, Stearynian glicerylu, Stearynian PEG-100, Dimetikon, Glikol butylenowy/Alkohol, Cyklometikon, C12-15 Alkil benzoatu, Alkohol cetearylowy, Glukozyd cetearylowy, Krzemionka magnezowo-aluminiowa, Ceteareth-20, Archaik Hypogeae Oil, Chlorofensin, Metylparaben, Xantan Gum, Stearynian aluminium, Wodorotlenek amonu – regulator pH, Kwas polihydroksystearynowy, Tlenek glinu, Dwusodek EDTA, Siarczyn sodu – przeciwutleniacz, CI 19140 (Yellow 5)-barwnik.


Producent zaleca stosowanie 1- 2 razy dziennie i teraz nie wiem co powinna wyłączyć z pielęgnacji. Diacneal czy Effaclar K a może obydwa i stosować tylko NEOSTRATĘ?????

Wylaczylabym Effaclar K i zobaczyla jaki efekt przyniesie kuracja Diacnealem oraz Neostrata,zobaczymy co jeszcze L_V napisze bo Ona zna duzo lepiej Diacneal niz ja
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 11:40   #129
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez blaque Pokaż wiadomość
Dzięki
Szukałam go i trafiałam na nie, ale tak sobie myślę- nieee, to na pewno nie ten- za mało go coś i ta cena..

Czyli go nie kupię..
Zawsze mozesz sie skusic na samorobione serum z vit.C jezeli nie chcesz kupowac gotowego preparatu,wyjdzie taniej jezeli kwestia finansowa jest glownym priorytetem.Wejdz na BU lub Mazidla.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 11:50   #130
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czesc Dziewczyny
Nie zagladam od wczoraj a tu tyle nowych wypowiedzi
Narazie nie bede sie martwic wplywem filtow chemicznych, zobaczymy, musze potestowac rozne filtry, ciazko jest dostac probki filtrow w formie emulsji czy mleczka. Wczoraj chodzilam po aptekach - udalo mi sie wyludzic kilka probek i tak mam :
probke Biodermy 50+ w formie kremu ale dla skory normalnej i suchej, mam Avenu krem 50+ rowniez dla suchej skory i mam rowniez LRP Anthelios XL 50+ creme.
Ciekawa jestem jak to bedzie wygladac i zachowywac sie na mojej skorze - podejrzewam ze po kilku nocach z Diacnealem moja skora bedzie chlonac nawilzajace kremy
Kupilam juz Diacneal i od dzisiaj wieczor zaczynam - probki filtow powinny mi starczyc bo mam w sumie 21 ml, wiec dopiero za jakis czas kupie cale opakowanie.
Czekam na paczke z kosmetykami z BU ktore rowniez zakupilam;
- Serum antyoksydacyjne C15EF
- Olejek myjący - pomarańczowy
- Hydrolat oczarowy
- Serum-olejek regulujący LEMON
Myslicie ze dobry zestaw?? Bede zmywala makijaz olejkiem pomaranczowym i na koniec hydrolatem oczrowym zamiast tonika - moge ten hydrolat stosowac przed serum z vit C i przed Diacnealem?
Serum-olejek Lemon chce stsowac na noc zamiennie z Diacnealem zeby nawilzyc-chyba ok?
A musze jeszcze jakios puder kupic -wiecie gdzie mozna kupic puder Paula Sagane?
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 12:17   #131
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wylaczylabym Effaclar K i zobaczyla jaki efekt przyniesie kuracja Diacnealem oraz Neostrata,zobaczymy co jeszcze L_V napisze bo Ona zna duzo lepiej Diacneal niz ja
Ja bym powiedziała, ze albo Neostrata albo Diacneal, z uwagi na to, ze to kwasy z tej samej grupy (AHA). Moze najpierw neostrata, a potem diacneal.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-02, 12:45   #132
dorthea
Raczkowanie
 
Avatar dorthea
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam
Poproszę o pomoc...
Moja facjata : mieszana- strefa T tłustawa, policzki normalne, czasem suche. Lat 28 , zmarszczki widoczne- szczegolnie wkurzające- lwia i takie idące od skrzydełek nosa w górę półkoliste, wrrrr! oraz na czole trzy linie. Pory rozszerzone, szczególnie policzki koło nosa i czoło. Dodatkowym moim "atutem" są mini blizenki powstałe na skutek zadrapań przez zabawy synka- potworka i pozostałości po nielicznych wypryskach. Naczynka na płatkach nosa pojedyncze, sińce pod oczami - obecne, bardzo cienka skóra w tym miejscu.
Pielęgnacja (w nawiasie będzie to do czego dążę, a bez nawiasu to co mam w tej chwili i musze wykorzystać);
rano - tonik AA help (hydrolat oczarowy/różany Z BU)
(Auriderm XO Gel pod oczy na sińce)
Avene "dzieciaczek" lub Iwostin Solecrin 50+

wieczór - demakijaz oczu płynem do demakijażu
umycie wodą i żelem uniwersalnym dla dzieci Rossmann (olejek myjący z BU)
tonik (hydrolat) i 1. Effaclar K
2. Humektan
3. Diacneal
4. Humektan
5. Eff... itd.

Czy to ok?

Jak do tej pory od miesiąca smarowałam się Diacnealem ale rzadko co 3-4 dzień a obecnie wprowadziłam Effaclar K. Jestem trochę podłamana bo efektów nie widzę a jest jakby gorzej... przybyło zmarszczek i nie ubywa, przybyło tych mikroblizn, pory jak kratery
Czy coś może zmienić czy uzbroić się? W cierpliwość oczywiście

Edytowane przez dorthea
Czas edycji: 2008-02-02 o 12:48 Powód: literówki
dorthea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 12:51   #133
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 666
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Zawsze mozesz sie skusic na samorobione serum z vit.C jezeli nie chcesz kupowac gotowego preparatu,wyjdzie taniej jezeli kwestia finansowa jest glownym priorytetem.Wejdz na BU lub Mazidla.
W takim razie lecę, dzięki
__________________
Gdyby życie było słodkie jak czekolada... Jak byśmy się czuli? Ciągle poszukiwalibyśmy czegoś innego, by uwolnić się od tej przesłodzonej mdłości...
blaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 13:48   #134
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej dziewczyny napiszcie mi czy dobrze zestawilam te kosmetyki z BU? plisss
A i przy okazji - czytalam ze puder Dr.Hauschka do twarzy rozświetlający sypki mozna stosowac na filtrach ( nie mam na mysli Avenek bo wiem ze na nie mozna wszystkie) ale przeciez on w skladzie ma mice wiec chyba nie bardzo?
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 13:55   #135
fandorina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 27
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć Dziewczyny !
Błagam o pomoc w ustaleniu jakiegoś sensownego programu pielęgnacji.

Moja cera: delikatna, naczyńkowa, w strefie T trądzik zaskórnikowy z którym walczę od 17 r.ż teraz mam 28 lat . Kupiłam Diacneal ( potem dopiero doczytałam ze nie jest wskazany dla naczynowców) i Acne -Derm . Diacneal wygładza trochę skórę ale jednocześnie podrażnia naczyńka. Aha dodam ze leczyłam sie rok dermatologicznie Differinem - byla poprawa ale nie oszałamiająca. Teraz szukam dobrego dermatologa , pani u której się leczyła nic nie wspomnial mi o filtrach i tak przez cały rok również latem używałam Differinu bez żadnej ochrony

Mój obecy program ( wiem że nie jest najlepszy dlatego proszę o poradę)
rano:
*.żel dla dzieci Babydream
*. Filtr Iwostin
Wieczór 1
* żel Babydream
* Diacneal
Wieczór 2
* oczyszczanie - żel
*Krem bioloipdowy Calma HLC
Wieczór 3
*oczyszczanie-żel
*Krem biolipidowy
Wieczór 4
*oczyszczanie -żel
*Acne- Derm
Wieczór 5
*oczyszczanie
*Acne- Derm
Wieczór 6
*oczyszczanie
*Krem biolipidowy
Wieczór 7
*oczyszczanie
*Diacneal

Dodam że używałam Effaclaru ale wogóle mi nie pomógł. Myślała o toniku aspirynowym lub maseczce. Co o tym myślicie? będe wdzięczna za wszelkie sugestie. Z góry dziękuję.
fandorina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 13:56   #136
Norah28
Przyczajenie
 
Avatar Norah28
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 15
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Na początku chciałabym się ze wszystkimi przywitać, tak więc: Witam

Cieszę się, że powstał ten wątek, ponieważ po około dwóch tygodniach przekopywania się przez forum miałam nie tylko wizję łazienki zawalonej po sufit kosmetykami, ale i siebie w tej łazience, na skrawku wolnej przestrzeni przed lustrem, wsmarowującej co chwilę kolejny kosmetyk, ze stoperem w ręce i pytaniem, jakby tu na takim staniu przed lustrem zrobić na życie- bo przecież na chodzenie do pracy czasu nie miałabym wcale
Innymi słowy im dalej w las tym więcej drzew, a im głębiej w biochemię tym więcej pytań i niejasności

Wątek jest naprawdę świetną "ściągawką" dla początkujących i zagubionych (oraz mniej początkujących i bardziej zagubionych i pomaga poukładać sobie trochę w głowie.

Po tym rozwiązłym wstępie postaram się bardziej konkretnie:
cera mieszana, z rozszerzonymi porami (zwłaszcza nos), zaskórniki, tendencja do "niepodzianek" oraz do podrażnień i zaczerwienień, kilka blizn i niestety dziurek również (zwłaszcza pomiędzy brwiami jest małe "skupisko" przez co skóra jest tam cienka i częściej zaczerwieniona).
Bardzo widoczne zmarszczki mimiczne na czole (priorytet 1!)
Ostatnio: domowa mikrodermabrazja- brak skutków, zarówno negatywnych jak i pozytywnych.
Pielęgnacja do tej pory: "drogeryjna", wybór raczej przypadkowy i chaotyczny.

Po wielu mękach przedziernia się przez forum, z którego jeszcze nie do końca wszystko rozumiem, wymyśliłam:

NOC:
1. diacneal
2. effaclar K
3. nawilżanie
i tu pierwsze pytanie: 1) mam jeszcze dość dużo kremów nawilżających/ przeciwzmarsczowych które chciałabym zużyć- czy będą tu odpowiednie?
2) Po zakupieniu serum z wit.C z BU mogę je tutaj wprowadzić pod krem?
3) po wykończeniu kremów "na stanie" : Dermika 2010 retinol + tlen- czy to dobry wybór na noc?

DZIEŃ:
- teraz krem Active C LPR (mam ok.20ml próbek), potem serum z BU
- krem z filtrami: prawdę mówiąc jeszcze nie wybrałam, za to znalazłam w domu prawie całe opakowanie Nivea Baby SPF30- czy starczy na początek? (zakładam, że nie będzie zapychał mi porów, jak również zakładam, iż poprzednie założenie jest niestety błędne

No i dodatkowy zestaw pytań
4) czym zmywać rano kwasy a czym wieczorem filtry? (oczywiście mam w domu pewnie pół litra toników i mleczek które również chciałabym zużyć: czy mogę zmywać filtry z makijażem mleczkiem, a toniki stosować rano po nocy ze zwykłym kremem nawilżającym?

5) czy Effaclar K poradzi sobie z tymi dziurami czy też powinnam wprowadzić jakiś inny środek? co mogłoby to być i kiedy to stosować?

6) czy można stosować peeling w ten sam dzień co diacneal/effaclar czy raczej podrażni to skórę i zostawić go na dzień z kremem nawilżającym? to samo zresztą dotyczy wszelkich maseczek (z błota z morza martwego, z minerałami, glinka zielona + mikro Ziaji? mam tego jeszcze trochę). Co do maseczek odżywczych czy nawilżających to, jak mniemam, nie ma żadnych przeciwskazań?

7) maseczka z aspiryny- jak to??!!

W tej chwili to chyba wszystko. Będę wdzięczna za odpowiedzi i wszelkie wskazówki.
Jednocześnie zobowiązuję się przeczytać zbiorczy wątek o olejkach i hydrolatach - pomimo wszystko jednak zastanawiam się nad możliwością wyczerpania własnych zapasów toników/mleczek (względy praktyczno- finansowe).

pozdrawiam
Norah28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 17:47   #137
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny napiszcie mi czy dobrze zestawilam te kosmetyki z BU? plisss
A i przy okazji - czytalam ze puder Dr.Hauschka do twarzy rozświetlający sypki mozna stosowac na filtrach ( nie mam na mysli Avenek bo wiem ze na nie mozna wszystkie) ale przeciez on w skladzie ma mice wiec chyba nie bardzo?
Wg mnie swietny zestaw na poczatek...aczkolwiek ja dorzucilabym zel hialuronowy 1%...mozna go mieszac i z serum i z olejkiem wspomaga ich dzialanie...z serum liftinguje skore rano a z olejkiem sprawia ze ten jest mniej tlusty....mozna go wmasowac w koncowki wlosow by te nawilzyc...naprawde wszechstronny...dodam ze sama tez czekam na te same rzeczy z BU ktore ty zakupilas
A co do pudru to faktycznie ten jedwabny do ciala Hauschki jest polecany na filtry...albo tansza alternatywa ktorej ja sama uzywam maka ziemiaczana zmieszana z cynamonem 5:1 dla kolorku i matu..naprawde swietny efekt i dlugi mat..a filtry lubia sie swiecic solo..ojj lubia....maka luubi troszke podsuszyc skore wiec mozesz rowniez zamowic z mazidel dry-flow - skrobie kukurydziana czyli + jedwab i taka mieszanka sie pudrowac - podobno jest lepsza dla cer suchych.
A co do tych probeczek ktore masz...dla cery mieszanej problemowej moga nie byc za dobre..wiec nie zrazaj sie do filtrow....jezeli masz cere niewrazliwa mieszana lub tlusta mozesz w ciemno kupic LRP dero-pediatrics bedziesz zadowolona a i pojemnosc w stosunku do ceny jest oplacalna bo ma 100ml za cene taka sama jak inne typowo twarzowe filtry 50ml
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 17:59   #138
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Marea dzieki
wiec pomysle o tym LRP DP a co do Żelu hialuronowego to chcialam kupic ale dostepne sa dopiero od 10 lutego w sprzedazy napewno kupie
buzka
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 19:07   #139
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jeszcze mam jedna watpliwosc - czy powinnam oczyscic skore przed zaczeciem stosowania Diacnealu? Mysle nad oczyszczaniem u kosmetyczki -mowiac w prost recznym wyciskaniem wagrów bo grubszych wypyskow nie mam.
Czy Diacneal sam upora sie z czarnymi pukcikami?
Bede wdzieczna za pomoc
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-02, 21:41   #140
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
Jeszcze mam jedna watpliwosc - czy powinnam oczyscic skore przed zaczeciem stosowania Diacnealu? Mysle nad oczyszczaniem u kosmetyczki -mowiac w prost recznym wyciskaniem wagrów bo grubszych wypyskow nie mam.
Czy Diacneal sam upora sie z czarnymi pukcikami?
Bede wdzieczna za pomoc
Dianceal mozesz uzupelnic effaclarem i/lub maseczka asprirynowa..to wspomoze diacneal i domknie pory....mysle ze oczyszczanie mozesz sobie podarowac dodatkowe np.

1 noc: diacneal
2 noc: nawilzanie:
3 noc: effaclar/maseczka asprynowa
4 noc: nawilzanie

lub zmieniac ten program w zaleznosci od potrzeb i stanu skory

Ja ostatnie 2 noce dalam diacneal...dzis pod wieczor po zmyciu filtra effaclar a na noc wsmaruje olejek neroli decleora w celu nawilzenia..jutro na noc nawilzam tylko...ale ja juz zaprawiona jestem i w ogole nie zluszcza mnie diacneal...az mnie to martwi
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 21:42   #141
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez fandorina Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny !
Błagam o pomoc w ustaleniu jakiegoś sensownego programu pielęgnacji.

Moja cera: delikatna, naczyńkowa, w strefie T trądzik zaskórnikowy z którym walczę od 17 r.ż teraz mam 28 lat . Kupiłam Diacneal ( potem dopiero doczytałam ze nie jest wskazany dla naczynowców) i Acne -Derm . Diacneal wygładza trochę skórę ale jednocześnie podrażnia naczyńka. Aha dodam ze leczyłam sie rok dermatologicznie Differinem - byla poprawa ale nie oszałamiająca. Teraz szukam dobrego dermatologa , pani u której się leczyła nic nie wspomnial mi o filtrach i tak przez cały rok również latem używałam Differinu bez żadnej ochrony

Mój obecy program ( wiem że nie jest najlepszy dlatego proszę o poradę)
rano:
*.żel dla dzieci Babydream
*. Filtr Iwostin
Wieczór 1
* żel Babydream
* Diacneal
Wieczór 2
* oczyszczanie - żel
*Krem bioloipdowy Calma HLC
Wieczór 3
*oczyszczanie-żel
*Krem biolipidowy
Wieczór 4
*oczyszczanie -żel
*Acne- Derm
Wieczór 5
*oczyszczanie
*Acne- Derm
Wieczór 6
*oczyszczanie
*Krem biolipidowy
Wieczór 7
*oczyszczanie
*Diacneal

Dodam że używałam Effaclaru ale wogóle mi nie pomógł. Myślała o toniku aspirynowym lub maseczce. Co o tym myślicie? będe wdzięczna za wszelkie sugestie. Z góry dziękuję.
A nie myslalas o zastapieniu diacneala ....diroselem Avene? on jest polecany do cer naczynkowych
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-02, 22:04   #142
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Norah28 Pokaż wiadomość
1) mam jeszcze dość dużo kremów nawilżających/ przeciwzmarsczowych które chciałabym zużyć- czy będą tu odpowiednie?
Najlepsze sa kremy nawilzajace o jak najprostszym skladzie i jesli Ci sluza i Cie nie zapychaja to mysle ze mozesz je uzywac

Cytat:
Napisane przez Norah28 Pokaż wiadomość
2) Po zakupieniu serum z wit.C z BU mogę je tutaj wprowadzić pod krem?
Ponizej piszesz ze na dzien tez chcesz uzywac produkt z wit. C wiec mysle ze powinnas sie ograniczyc do uzywania serum z BU lub active c zamiennie tylko raz dziennie jako ze wit c moze podrazniac a rowniez wprowadzasz inne podrazniajace skore produkty typu kwasy i retinoidy ( diacneal, effaclar) najlepiej rano pod filtr

Cytat:
Napisane przez Norah28 Pokaż wiadomość
3) po wykończeniu kremów "na stanie" : Dermika 2010 retinol + tlen- czy to dobry wybór na noc?
Krem ten jak nazwa wskazuje zawiera rowniez retinol..ktory juz masz w diacnealu wiec nie ma to sensu...podraznisz skore za bardzo..jako nawilzenie uzyj jak najprostych kremow nawilzajacych najlepiej aptecznych lub olejkow z mazidel lub BU

Cytat:
Napisane przez Norah28 Pokaż wiadomość
DZIEŃ:
- teraz krem Active C LPR (mam ok.20ml próbek), potem serum z BU
- krem z filtrami: prawdę mówiąc jeszcze nie wybrałam, za to znalazłam w domu prawie całe opakowanie Nivea Baby SPF30- czy starczy na początek? (zakładam, że nie będzie zapychał mi porów, jak również zakładam, iż poprzednie założenie jest niestety błędne
Szczerze watpie ze ten filtr bedzie stabilny..ale nie wiem tego napewno....taniej wychodza filtry do ciala z Avene lub LRP - maja pojemnosci 100ml i wiele osob je sobie chwali do twarzy i sa pewne...jednym z tanszych jest tez filtr Iwostion..i jest fotostabilny...ale musialabys przetestowac czy woda w ich produktach cie nie uczuli..

Cytat:
Napisane przez Norah28 Pokaż wiadomość
No i dodatkowy zestaw pytań
4) czym zmywać rano kwasy a czym wieczorem filtry? (oczywiście mam w domu pewnie pół litra toników i mleczek które również chciałabym zużyć: czy mogę zmywać filtry z makijażem mleczkiem, a toniki stosować rano po nocy ze zwykłym kremem nawilżającym?
Najlepiej jest uzywac produktow nie majacych w skladzie SLS : Sodium Leurytch Sulfate..czy jakos tak sie to pisze...ale jesli produkty ktore uzywasz Ci sluza to mozesz je uzywac..ja osobiscie polecam do mycia buzki olejek myjacy z BU i hydrolaty jako toniki...a sa dosyc tanie

Cytat:
Napisane przez Norah28 Pokaż wiadomość
5) czy Effaclar K poradzi sobie z tymi dziurami czy też powinnam wprowadzić jakiś inny środek? co mogłoby to być i kiedy to stosować?
Diacneal moze pomoc je splycic ale potrzeba na to czasu...effaclar jest najslabszy w tym zestawie...on jedynie podomyka pory....mozesz zastosowac rowniez peeling migdalowy ..on daje bardziej spectakularne efekty ale koniecznie przeczytak watek na jego temat zeby nie zrobic sobie krzywdy!

Cytat:
Napisane przez Norah28 Pokaż wiadomość
6) czy można stosować peeling w ten sam dzień co diacneal/effaclar czy raczej podrażni to skórę i zostawić go na dzień z kremem nawilżającym? to samo zresztą dotyczy wszelkich maseczek (z błota z morza martwego, z minerałami, glinka zielona + mikro Ziaji? mam tego jeszcze trochę). Co do maseczek odżywczych czy nawilżających to, jak mniemam, nie ma żadnych przeciwskazań?
Tak dokladnie lepiej nie podrazniac skory przed kwasami, retinoidami dodatkowymi peelingami itp

Cytat:
Napisane przez Norah28 Pokaż wiadomość
7) maseczka z aspiryny- jak to??!!
poszukaj watku o tej maseczce...mozesz ja uzywac zamiennie z effaclarem bo ma podobne dzialanie
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 10:37   #143
Norah28
Przyczajenie
 
Avatar Norah28
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 15
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam i dziękuję za szybką odpowiedź
Mam oczywiście kolejne pytania i wątpliwości

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Ponizej piszesz ze na dzien tez chcesz uzywac produkt z wit. C wiec mysle ze powinnas sie ograniczyc do uzywania serum z BU lub active c zamiennie tylko raz dziennie jako ze wit c moze podrazniac a rowniez wprowadzasz inne podrazniajace skore produkty typu kwasy i retinoidy ( diacneal, effaclar) najlepiej rano pod filtr
-tutaj źle się zrozumiałyśmy, chodziło mi o to, że póki mam będę używać Active C (po co ma leżeć i się nudzić? a jak już się skończy przerzucę się na serum robione. Mam wrażenie, że zdecydowanie łatwiej będzie na nie położyć filtr.
Co do samych filtrów to rzeczywiście są tańsze niż myślałam (jakąś złą informację sobie zakodowałam więc zaopatrzę się w próbki i coś kupię. Wprawdzie nie wiem co to znaczy, że Nivea może okazać się niestabilny ale przetestowałam i czuję się w nim "zaklejona". Zużyje się latem na szyję i dekolt, a ja chyba poszukam wśród żeli i mleczek.


Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Krem ten jak nazwa wskazuje zawiera rowniez retinol..ktory juz masz w diacnealu wiec nie ma to sensu...podraznisz skore za bardzo..jako nawilzenie uzyj jak najprostych kremow nawilzajacych najlepiej aptecznych lub olejkow z mazidel lub BU
- wychodzi brak wiedzy: myślałam że nawilżający i z retinolem to strzał w dziesiątkę:/
Za to spędziłam wczoraj kilka godzin na BU i mazidłam i od postawy "w jakim to jest kurka języku???" doszłam do "zrobię sobie krem" Myślę że mam tendencje do uzależnień muszę jeszcze tylko poświęcić trochę czasu na "CO do CZEGO i DLACZEGO (nie)należy dodawać" bo część zrozumiałam, a od drugiej zgłupłam zupełnie


Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Najlepiej jest uzywac produktow nie majacych w skladzie SLS : Sodium Leurytch Sulfate..czy jakos tak sie to pisze...ale jesli produkty ktore uzywasz Ci sluza to mozesz je uzywac..ja osobiscie polecam do mycia buzki olejek myjacy z BU i hydrolaty jako toniki...a sa dosyc tanie
Hydrolaty też już wbrałam, TRZY
Ani tonik, ani mleczko nie mają SLS, tonik ma za to peg-8 i peg-9. Cokolwiek to jest- "peg" już tu spotkałam na forum
Ale mogę używać ich w dzień po kremie nawilżającym? (gdyby się źle spisywały w pozostałe dni).

O maseczce i peelingu migdałowym przeczytam
Zastanawiam się jednak jaki jest sens stosowania peelingu podczas kuracji Effaclarem, który podobno złuszcza?

I kolejne pytanie o złuszczanie: postanowiłam jakiś czas temu zrezygnować z i tak sporadycznego opalania (reakcja histeryczna na zmarszczki) i planuję jakiś samoopalacz (ewentualnie filtry bawiące). Zgaduję, że samoopalacza będę używać w dzień trzeci (1.diacneal, 2.effaclar, 3.nawilżający+ samoopalacz). Nigdy nie używałam samoopalaczy i nie wiem, jaka jest ich trwałoś i jak się zmywają, ale wizję mam taką: po samoopalaczu buźkę mam "opaloną", po nocy z effaclarem zastosowanym na czoło, nos i brodę budzę się z wielkim białym "T" na twarzy!
Brzmi złowieszczo!
Norah28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 11:10   #144
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Juz wyjasniam o co chodzi z kremami z retinaldehydem:

- Diroseal - ma najmniejsza zawartosc retinaldehydu, jest dlatego wskazany dla cer wrazliwych i naczyniowych; jest dosyc tresciwy

- Ystheal - średnia zawartość retinaldehydu, dobre działąnie przeciwzmarszkowe, poprzez zawartośc trójlglicerydow wskazany do cer normalnych i suchych

- Elouage - zawartosc retinaldehydu taka jak w Ysthealu (chyba) dodatkowo wzbogacony o frakcje kwasu hialuronowego

- Diacneal - najsilniejszy z wyzej wymienionych - ma najwiecej retinaldehydu plus jeszcze kwas glikolowy.

- Effaclar K jest emulsja firmy La roche posay i zawiera pochodna kwasu BHA
czy gdzies tu mozemy wlozyc Glycol A-pod wzgledem sily dzialania, jesli tak, to na ktorej pozycji?
wiem, ze zawiera tretynoine, a nie retinaldehyd, ale to tez pochodna retinu.

Edytowane przez moriam
Czas edycji: 2008-02-03 o 11:56
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 11:41   #145
Lunawera
Raczkowanie
 
Avatar Lunawera
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 278
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję za informcje, które dzięki Wam zdobyłam do tej pory
Poczytałam sobie trochę wątków i przyznam, że rzeczywiście trudno tak od razu wszystko ogarnąć, ale ten wątek bardzo pomaga
Mam jeszcze kilka pytan i watpliwosci
-1.Zakupiłam juz serum z wita.C, ale zakup troche nieprzemyslany, apteczny k bardzo bym prosiła L_V o ocene skladu i własciwosci, sklad podałam we własciwym watku http://www.wizaz.pl/forum/showthread...25#post6475525

Czy serum lepiej stosowac na wieczor czy lepiej rano pod filtry ?
Czy serum to mozna bez obaw stosowac tez pod oczka?

Wieczorem ponac skladniki lepiej sie wchlaniaja i dzialaj?
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale serum z wit.C ma za zadanie rozjasnic przebarwienia i wygladzic skore, ale chyba działanie przeciwzmarszczkowe nie jest duze ? A chodzi mi głównie o zmarszczki mimiczne

2. Mam cos takiego jak Glycol-A 12%, wiem, ze to mocne dosc i nie uzywam tego wiecej jak dwa razy na tydzien.
Rozumiem, ze preparaty z wit. A stosujemy na problemy z trądzikiem i zmarszczkami. Czyli to ma dosc duze działanie przeciwzmarszczkowe i to nalezy stosowac tylko na wieczor ?
Czy ten preparat ma podobne działanie jak Redermic, Diacneal...?

Oba te preparaty działaj na mnie raczej wysuszajaco i zluszczajaco, dlatego nie wiem co stosowac najlepiej do nawilzenia ?

Żeby to wszystko ogarnac, bo mam za duzy metlik, jaka byla by najlepsza pielegnacja jesli zalezy mi na pozbyciu sie drobnych zmarszczek na czole, w kącikach usta i wokół skóry oczu
__________________
Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy....



Lunawera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 11:45   #146
Zuza88
Raczkowanie
 
Avatar Zuza88
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 52
GG do Zuza88
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam wszystkich serdecznie
Tez sie dolacze
od ok. pol roku bawie sie w te kwasy, filtry... ehhh i niekiedy to juz dosc mam normalnie ;(

CERA: Mieszana
(jakies zaskorniki, przebarwienia)

Demakijaż: La Roche Posay, Effaclar, Gel Moussant Purifiant (żel do mycia twarzy) dalej Tonik Effaclar

Na dzień: iwostin solecrin 40
Na noc:
najpierw Effaclar K, a teraz avene Diacneal
no i jak mnie bardzo wysuszy to avene Cicalfate - tylko ze mnie zapycha ;(( cos ostatnio.

No i wlasnie czytm o tych kremach nawilzajacych i juz sama nie wiem ktory zapycha a ktory nie

Ostatnio nabylam Avene, Creme pour peaux intolerantes (Krem do skóry nadwrażliwej) - ale mnie slabo nawilza i wyobrazcie sobie ze jakos mnie szczypie tak a niby dla wrazliwcow ( no chyba ze ja to jakis super wrazliwiec jestem )

pozdrawiam
__________________

Zuza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 12:02   #147
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Zuza88 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie
Tez sie dolacze
od ok. pol roku bawie sie w te kwasy, filtry... ehhh i niekiedy to juz dosc mam normalnie ;(

CERA: Mieszana (jakies zaskorniki, przebarwienia)

Demakijaż: La Roche Posay, Effaclar, Gel Moussant Purifiant (żel do mycia twarzy) dalej Tonik Effaclar

Na dzień: iwostin solecrin 40
Na noc: najpierw Effaclar K, a teraz avene Diacneal
no i jak mnie bardzo wysuszy to avene Cicalfate - tylko ze mnie zapycha ;(( cos ostatnio.

No i wlasnie czytm o tych kremach nawilzajacych i juz sama nie wiem ktory zapycha a ktory nie

Ostatnio nabylam Avene, Creme pour peaux intolerantes (Krem do skóry nadwrażliwej) - ale mnie slabo nawilza i wyobrazcie sobie ze jakos mnie szczypie tak a niby dla wrazliwcow ( no chyba ze ja to jakis super wrazliwiec jestem )

pozdrawiam
Z avene polecany do mieszanej cery jest Hydrance Optimale Leggre..na bank nie zapycha...sama przestestowalam i uzywam..oraz LRP Hydraphase Leggre tez polecany..ja nie testowalam
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 12:24   #148
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Norah28 Pokaż wiadomość
Co do samych filtrów to rzeczywiście są tańsze niż myślałam (jakąś złą informację sobie zakodowałam więc zaopatrzę się w próbki i coś kupię. Wprawdzie nie wiem co to znaczy, że Nivea może okazać się niestabilny ale przetestowałam i czuję się w nim "zaklejona". Zużyje się latem na szyję i dekolt, a ja chyba poszukam wśród żeli i mleczek.
Poczytaj watki o filtrach, ktore sa polecane itp itd
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193351
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99094

Cytat:
Napisane przez Norah28 Pokaż wiadomość
- wychodzi brak wiedzy: myślałam że nawilżający i z retinolem to strzał w dziesiątkę:/
Za to spędziłam wczoraj kilka godzin na BU i mazidłam i od postawy "w jakim to jest kurka języku???" doszłam do "zrobię sobie krem" Myślę że mam tendencje do uzależnień muszę jeszcze tylko poświęcić trochę czasu na "CO do CZEGO i DLACZEGO (nie)należy dodawać" bo część zrozumiałam, a od drugiej zgłupłam zupełnie
Czesto przewija sie tu na biochemii motto ' mniej znaczy wiecej' i w pelni sie z nim musze zgodzic..kosmetyki polecane jako dzialajace na wszytsko z reguly nie dzialaja na nic ;(
A wiec stosuj te zasady i wybieraj kosmetyki o jak najkrotszym i najprostszym skladzie...do nawilzenia nawilzajace itp

Cytat:
Napisane przez Norah28 Pokaż wiadomość
Hydrolaty też już wbrałam, TRZY
Ani tonik, ani mleczko nie mają SLS, tonik ma za to peg-8 i peg-9. Cokolwiek to jest- "peg" już tu spotkałam na forum
Ale mogę używać ich w dzień po kremie nawilżającym? (gdyby się źle spisywały w pozostałe dni).
moesz je stosowac normalnie jak zazwyczaj
Jest kilka zasad: kwasow i retinoidow nie lacz z preparatami z wit c
wit c z ekstraktami roslinnymi bezposrednio w tej samej aplikacji
Kwasy retinoidy stosujemy tylko na noc

Cytat:
Napisane przez Norah28 Pokaż wiadomość
O maseczce i peelingu migdałowym przeczytam
Zastanawiam się jednak jaki jest sens stosowania peelingu podczas kuracji Effaclarem, który podobno złuszcza?
Effaclar ma bardzo delikatne dzialanie sam nie zdziala cudow..jesli jeszcze go nie uzywalas to sie przekonasz...zacznij od diacneala dolacz effaclar..i zobacz po kilku miesiacach jak skora wyglada i jaki ma stan...peeling migdalowy mozesz zastosowac pozniej jak juz skore zahartujesz innymi srodkami..on jest wiekszym kilerem..wrecz wypala wierzchnia skore i po kilku dniach odslania nowa idealna buzke..splyca blizny..spore przebarwienia...wygladza zmarszczki....kwas migladlowy to poprostu inny rodzaj kwasow aniezeli te zawarte w Effaclarze czy diacnealu...wiesz kazda skore woli co innego wiec nigdy nie ma gotowej recepty dla danej osoby...przez lata uczymy sie swojej skory i jej porzeb!

Cytat:
Napisane przez Norah28 Pokaż wiadomość
I kolejne pytanie o złuszczanie: postanowiłam jakiś czas temu zrezygnować z i tak sporadycznego opalania (reakcja histeryczna na zmarszczki) i planuję jakiś samoopalacz (ewentualnie filtry bawiące). Zgaduję, że samoopalacza będę używać w dzień trzeci (1.diacneal, 2.effaclar, 3.nawilżający+ samoopalacz). Nigdy nie używałam samoopalaczy i nie wiem, jaka jest ich trwałoś i jak się zmywają, ale wizję mam taką: po samoopalaczu buźkę mam "opaloną", po nocy z effaclarem zastosowanym na czoło, nos i brodę budzę się z wielkim białym "T" na twarzy!
Brzmi złowieszczo!
Wiesz pomysl sama jaki jest sens stosowania samoopalacza skoro codziennie zluszczasz skore tymi wszytskimi preparatami...uwierz mi ze polubisz ta naturalna barwe swojej skory...ja tez kiedys a w sumie jeszcze nie tak dawno.. nienawidzilam siebie bladej....uwazalam ze opalona wygladam lepiej...ale wiesz to bledne kolo....po tych wszytskich srodkach bedziesz miec ladna gladka buzke i wcale nie bedzie ci potrzebna opalenizna ktora zazwyczaj miala za zadanie ukryc te wszytskie niedoskonalosci skory czyz nie? kup fajne pudry bronzujace do buzki i lekko przypruszaj twarz i bedzio miodzo
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 16:57   #149
Norah28
Przyczajenie
 
Avatar Norah28
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 15
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam po raz kolejny

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Jestem już w trakcie przekopywania się przez tą skarbnicę wiedzy wraz z trzecim, wydawałoby się niepotrzebnym, kalendarzem na 2008 rok, który zaciekle się zapełnia Czytając w takim tempie nie zapamiętam nawet 10% a wygodniej mieć pewnie informacje pod ręką zamiast za każdym razem przekopywać się przez forum Cieszy mnie fakt, że na mniejszych filtrach można zrobić makijaż- aczkolwiek to chyba czeka mnie dopiero na jesień (sic!) bo przy tych kwasach zostanę przy SPF50. Mam 10 swoich typów na próbki, teraz będę chodzić po aptekach i wyłudzać, wyłudzać, wyłudzać

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
moesz je stosowac normalnie jak zazwyczaj
Jest kilka zasad: kwasow i retinoidow nie lacz z preparatami z wit c
wit c z ekstraktami roslinnymi bezposrednio w tej samej aplikacji
Kwasy retinoidy stosujemy tylko na noc
Rozumiem, że hydrolat (z ekstraktem roślinnym) rano przez kremem/serum z wit. C liczy się jako osobna aplikacja? Wyczytałam, że wiele dziewczyn tak robi.
A do kremu samoróbki w takim razie absolutnie nie wit.C i wit. A? Czy może wit. A to nie to samo co retin A? (teraz się trochę pogubiłam)

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Effaclar ma bardzo delikatne dzialanie sam nie zdziala cudow..jesli jeszcze go nie uzywalas to sie przekonasz...zacznij od diacneala dolacz effaclar..i zobacz po kilku miesiacach jak skora wyglada i jaki ma stan...peeling migdalowy mozesz zastosowac pozniej jak juz skore zahartujesz innymi srodkami..
Pominę wstydliwie fakt, że trochę późno się za to zabieram (już prawie wiosna!) ale rozumuję sobie tak: diacneal +effaclar przez kilka miesięcy (jak długo?), stawiałabym na "do lata", latem rozsądnie wydawałoby się zrobić przerwę, a następnie znów diacneal i/lub effaclar, po czym peeling migdałowy?
Czy może peeling tuż przed latem?
Jak długie i jak częste powinny być te kuracje diacnealem/ effaclarem? Od jesieni do wiosny? Na jesień I na wiosnę?
Czy jest to metoda na przedłużenie młodości również dla mnie- 30-sto, 33-latki, czy raczej sposób na rozwiązanie pewnych problemów teraz (przebarwienia, blizny, nierówności, zaskórniki) i pożegnanie się z tymi specyfikami?

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Wiesz pomysl sama jaki jest sens stosowania samoopalacza skoro codziennie zluszczasz skore tymi wszytskimi preparatami...uwierz mi ze polubisz ta naturalna barwe swojej skory...ja tez kiedys a w sumie jeszcze nie tak dawno.. nienawidzilam siebie bladej....uwazalam ze opalona wygladam lepiej...ale wiesz to bledne kolo....po tych wszytskich srodkach bedziesz miec ladna gladka buzke i wcale nie bedzie ci potrzebna opalenizna ktora zazwyczaj miala za zadanie ukryc te wszytskie niedoskonalosci skory czyz nie? kup fajne pudry bronzujace do buzki i lekko przypruszaj twarz i bedzio miodzo
Ciężko, ciężko Nawet nie wiem czy rozpoznam się latem bez tej złotej, emanującej zdrowiem:P opalenizny. Strasznie trupio będę wyglądać w tych jasnych bluzeczkach przy mojej nieopalonej skórze:P (ale przynajmniej z filtrami na twarzy zjawiskowo. Jak zjawa, znaczy się
I tego rozświetlenia mi będzie brak, chć ponoć któryś z filtrów ładnie to oddaje (kurek- nie mam tego w notatkach:P) No ale do lata daleko, a jeśli faktycznie zrobić przerwę w złuszczaniu latem to będzie akurat złoty środek

Z tymi pudrami to dotknęłaś kolejnego ciekawego dla mnie wątku: produkty destabilizujące filtry! Jeśli nie będzie odpowiadał mi żaden Avene czy Iwostin to pozostanie LRP i nieliczne polecane podkłady (które mam nadzieję dam radę nałożyć) i pudry (chyba że True Match okaże się lepszy niż jego płynny odpowiednik eksponujący każdą najmniejszą zmarszczkę). Za to cieszę się z obecności na liście City Matt bo zawsze chciałam go wypróbować i nigdy nie było okazji Kolastyna też zapowiada się ciekawie, a przy tych cenach (i dużym prawdopodobieństwie porażki nałożenia kombinacji filtr+podkład w przypadku osoby początkującej) można eksperymentować
Nie znalazlam też nigdzie informacji czy na Klorane można nakładać wszystko czy nie? (zakładam, że na początku będę się fanatycznie trzymać zasad żeby móc potem opuszczać poprzeczkę

Swoją drogą czy lista podkładów i pudrów jest tak krótka bo jest ich tak mało czy po prostu nie jest aktualizowana?
I czy mi się wydawało czy ja gdzieś wyczytałam, że ktoś nakłada na filtr skrobie, a POTEM podkład?

I póki co ostatnie pytanie: gdzie można kupić puder Hauschki? Przenigdy nie widziałam go w sklepie- inaczej na hasło "jedwabny" natychmiast wylądowałby w koszyku!

Dziękuję, marea, za cierpliwe objaśnianie
Norah28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 18:25   #150
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Faktycznie strasznie duzo pytan zadajesz
I szczerze mowiac gmatwasz sobie za bardzo
Niestety ale musisz poczytac bo ja sama nie jestem bardzo zaawansowana w tym wszytskim i staram sie stosowac do kilku regul i nie kombinowac za duzo

Generalnie tak...faktycznie nie powinno sie stosowac kolorowki z talkiem i mika na filtry nie mineralne czyli parktycznie wszytskie dostepne poza biala seria Avene i bodajze SVR nie wiem sama dokladnie i narazie ja nie testuje za bardzo bo mi szkoda kasy na kupno fltrow ktore moga sie okazac niewypalem i jako ze nie mieszkam w polsce nie mam takiego dostepu do probek...z masy postow wybralam sobie filtr LRP Dermo-Pediatrics jest b fajny bo nie zapycha i nie jest bardzo tlusty ale zawiera alkohol ktory moze podraziac naczynkowe cery i wrazliwe..mi nic sie nie dzieje a stosuje nawet pod oczka
Fajny jest tez Avene Mleczko do ciala w pomaranczowej tubce..nie ma alkoholu jest lekki i nie zapycha http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20791
Polecane do cer mieszanych sa tez Avene Emulsja ta pomaranczowa: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20790
LRP Lait Veloute http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18740

Co do makijazu wiekszosc doswiadczonych dziewczyn raczej nie podchodzi az tak bardzo ortodyksyjnie do tego tematu
Ja na filtr..bez wzgledu na wysokosc SPF klade LRP Unifiance podklad korygujacy lub Touch pro..polecane sa tez Dermablend Vichy..reszty nie stosowalam...nakladam go malo i raczej wklepuje delikatnie aby nie zetrzec filtra..na to maka ziemiaczana(skrobia) z cynamonem tez delikatnie nakladana pedzlem bez tarcia..a wiec juz filtr mam ladnie osloniety...na to klade na miejsca ktore chce rozswietlic puder bronzujacy i roz..i nieszczegolnie przejmuje sie juz zawartoscia talku i miki bo praktycznie wszystkie je zawieraja ale nie nakladam tego tony! Lepiej nalozyc filtr + cos cos mogloby ewentualnie go zdestabilizowac niz w ogole nie nalozyc filtra!!
No i nie wyobrazam sobie nalozyc najpierw skrobi a pozniej podkladu...;/ skrobia cynamonem sluzy mi za puder sypki do zmatowienia...
a podklady staram sie kupowac bez talku i miki jak wyzej juz napisalam i bez filtrow..szczegolnie ze filtry np roznych firm nalozeone w czaseij jedne aplikacji moga sie poklucic i zdestabilizuja czyli nie bede juz chronic

Dalej:
Ja osobiscie nie tonizuje sie rano hydrolatem bo wole chuchac na zimne aby wit c dzialala bez zarzutu...ale smialo mozesz to zrobic tlyko odczekac min 15 min zanim nalozysz serum lub krem z wit c...z tego co wiem hydrolat cytrynowy wspomaga dzialanie wit c wiec ten smialo mozesz nawet laczyc z serum....zreszta serum flavo z BU jest na bazie tego hydrolatu
Dalej..Wit A ma wiele pochodnych uzywanych w kosmetologii...wiele z nich jest dosyc aktywna jak i wit c wiec raczej nie laczyc tego razem..by nie podrazniac...zobacz ten artykul L_V na temat pochodnych wit A czyli retinoidow
http://www.wizaz.pl/images/retinoidy/
W roznych produktach uzywane sa rozne pochodne wit A np.
Diacneal zawiera retinaehyd w stezeniu 0.1%..ja osobiscie teraz tez uzywam diacnealu i effaclaru dla podtrzymania efektu
Jak skoncze diacneal zamierzam zaczac uzywac zorac...ktory jest silniejszy
Co do tego peelingu migdalowego to juz decyzja nalezy do ciebie i znow musisz przeczytac o nim watek aby poznac opinie osob ktore juz go stosowaly...
Diacneal jako ze zawiera takze kwasy AHA powinno sie odstawic na okres wakacyjny jako ze kwasy aha sa silnie foto uczulajace...effaclar mozesz dalej stosowac latem jesli nie zamierzasz sie opalac i bedziesz sie filtrowac..jesli chcesz poopalac sie w lato to odstaw te srodki kilka tyg. przed i jednak opalaj sie na filtry..moze dluzej zajmie ci zlapanie opalenizny ale bedzie ona ladniejsza i zdrowsza dla twojej skory nie zniszczy tak skory jak opalanie sie bez filtrow i ochrony co wyjdzie w pozniejszych latach..bo zniszczonej skory wlasciwej juz nie odbudujesz!
A jeszcze co do oplalania to zawsze musisz skorze dac czas sie zregenerowac wystarczajaco aby mogla sie bronic przed sloncem..bo przeciez opalenizna to nic innego jak obrona skory przed sloncem. A te srodki kwasy i retindoidy sprawiaja ze skora jest bardziej wrazliwa bo ja zluszcaja.
Jeszcze jedno dodam ze retinoidy troche inaczej niz kwasy odbudowuja kolagen w skorze i po latach stosowania sprawiaja ze staje sie grubsza wiec i bardziej odporna..one dzialaja w glebi skory a kwasy zluszczja glownie wierzchnia warstwe...
Wiec w przypadku cery problematycznej laczenie retinoidow i kwasow jest wskazane..czyli np diacneal + effaclar...a stosujesz wg tego jakie potrzeby ma twoja skora..a to napewno sie zmieniac bedzie w czasie

Kuracje retoindami zaleza sie stosowac przez cale zycie dla podtrzymania efektu..robiac sobie np wakacyjne przerwy ale niekoniecznie..no ale zawsze warto dac troszkczke chociaz odpoczac skorze..

Aha zapomnialabym puder jedwabny hauschki mozesz kupic np w internetowej aptece http://www.aquavitae.com.pl/product-...y-50-gram.html

A i jeszcze polecam lekture tej stronki

http://www.biochemiaurody.fora.pl/

marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:44.