Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-25, 13:51   #1351
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: moja cera jest w strasznym stanie:( pomóżcie!

Faktycznie zacznij od badan, jesli sa jakies problemy na tym polu terapia hormonalna moze przyniesc poprawe....
Druga rzecz to minimum kosmetyczne, uzywasz sporo srodkow ze wzgledu na zmeczenie wygladem i Cie rozumiem w tym temacie, aczkolwiek uzywajac wiele kosmetykow nie mozesz stwoerdzic czy cos twojej cerze sluzy czy nie....i jest coraz gorzej, odstawilabym tonik ziaji tin tin, jest dosyc tresciwy i moze przyczynic sie do zaskornikow i zmian, odstawilabym tez krem tolpy ma duzo potencjalnych zapychaczy i krem tonujacy ziaja nuno
Na noc uzywaj acne derm, szczegolnie na zmiany i przebarwienia na zmiane z effaclarem od la roche posay, kup lekki krem nawilzajacy, np ten hydraphase leggre od la roche posay, nie powinien zapychac http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24257 , badz humektan http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10334 , tez lekki, i raczej kremy nawilzajace stosuj solo, nie nakladajac juz na nie makijazu, np na noc wieczorami, bo wiele wartsw na skorze napewno moze przyczyniac sie do zapychania, proponowalabym tez zakupic jakis filtr, np svr50, jest barwiony i kryje jak fluid i ochroni skore przed przebarwieniami, ale musisz przetestowac czy jego kolor bedzie ci odpowiadal
Mozesz tez kupic tonik z kwasami http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-acids.html tez z 2% BHA lub 10% aha/bha, ten 10% bedzie silniejszy
Polecam tez peeling podstawowy, wygladzi zluszczy naskorek http://www.biochemiaurody.com/sklep/peelbromelain.html bez przyczynania sie do roznoszenia zarazkow tak jak peelingi mechaniczne maja w zwyczaju

Cytat:
Napisane przez Olivka86 Pokaż wiadomość
Zaczne od tego, ze mam cere tłusta ale bardzo wysuszoną leczeniem...doskwiera mi tradzik zaskornikowy z ktorego tworza sia ropne pryszcze...do tego mnostwo przebarwien...nawet jak nie tkne pryszcza pozwole mu zniknąc samemu w tym miejscu zostaje brunatna plamka...na dzien dzisiejszy rozkładam rece...mam 22 lata i cere jakiej nie mialam nawet za czasow kiedy bylam dojrzewajaca nastolatka.Moim głownym problemem sa szybko zapychajace sie pory...mnostwo zaskorników ktore po usunieciu powracaja i jest ich coraz wiecej. skora raz mi sie łuszczy raz świeci jak zarówka dermatologom mowie NIE! masci i antybiotyki ktore mi przepisywano dzialaly na krotko, owszem poprawa była ale wszystko wracało i to nawet ze zdwojona siła...a tradzik uodparnial sie na coraz to inne antybiotyki. do zabiegów oczyszczania w gabinecie kosmetycznym nie moge sie przekonac moze to i bład. moja pielegnacja wyglada tak, ze rano myje buzie zelem tin tin na to tonik tin tin i jesli czuje naprawde mocne przesuszenie to kremik nawilzajacy obecnie Tołpa bogaty krem nawilzajacy do cery suchej. Wieczorem myje buzie nakladam acne derm, raz w tyg atrederm, albo maseczke aspirynowa. ograniczam sie do minimum i niestety nic to nie daje.W ciagu dnia oczywiscie obowiazkowo makijarz krem tonizujacy ziji nuno a na to fluid Maybelline Wonder finish...Zastanawiam sie nad badaniami hormonalnymi i Diana 35...ale slyszałam tez o skutkach ubocznych jej brania i mam watpliwosci...dziewczyny czy ktoras z was miala podobny problem i znalazła na to rade...nie chce ciagle wygladac jak nastolatka
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 13:51   #1352
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: moja cera jest w strasznym stanie:( pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez Olivka86 Pokaż wiadomość
Zaczne od tego, ze mam cere tłusta ale bardzo wysuszoną leczeniem...doskwiera mi tradzik zaskornikowy z ktorego tworza sia ropne pryszcze...do tego mnostwo przebarwien...nawet jak nie tkne pryszcza pozwole mu zniknąc samemu w tym miejscu zostaje brunatna plamka...na dzien dzisiejszy rozkładam rece...mam 22 lata i cere jakiej nie mialam nawet za czasow kiedy bylam dojrzewajaca nastolatka.Moim głownym problemem sa szybko zapychajace sie pory...mnostwo zaskorników ktore po usunieciu powracaja i jest ich coraz wiecej. skora raz mi sie łuszczy raz świeci jak zarówka dermatologom mowie NIE! masci i antybiotyki ktore mi przepisywano dzialaly na krotko, owszem poprawa była ale wszystko wracało i to nawet ze zdwojona siła...a tradzik uodparnial sie na coraz to inne antybiotyki. do zabiegów oczyszczania w gabinecie kosmetycznym nie moge sie przekonac moze to i bład. moja pielegnacja wyglada tak, ze rano myje buzie zelem tin tin na to tonik tin tin i jesli czuje naprawde mocne przesuszenie to kremik nawilzajacy obecnie Tołpa bogaty krem nawilzajacy do cery suchej. Wieczorem myje buzie nakladam acne derm, raz w tyg atrederm, albo maseczke aspirynowa. ograniczam sie do minimum i niestety nic to nie daje.W ciagu dnia oczywiscie obowiazkowo makijarz krem tonizujacy ziji nuno a na to fluid Maybelline Wonder finish...Zastanawiam sie nad badaniami hormonalnymi i Diana 35...ale slyszałam tez o skutkach ubocznych jej brania i mam watpliwosci...dziewczyny czy ktoras z was miala podobny problem i znalazła na to rade...nie chce ciagle wygladac jak nastolatka
Nie dziwię się, że nie możesz wyleczyć trądziku... Żelu i toniku tin tin nie znam, ale co to znaczy "jesli czuje naprawde mocne przesuszenie to kremik nawilzajacy obecnie Tołpa bogaty krem nawilzajacy do cery sucheję ? Nawilżanie jest obowiązkowe przy trądziku a jak Ty nawilżasz tylko przy "naprawdę mocnym przesuszeniu" to skóra się buntuje... I bogaty krem do skóry suchej to już na pewno nie jest dobry pomysł ;s Kolejnym błędem jest ten krem z Ziaja (pomijam że tonujący a nie tonizujący ) to paskudny zapychacz, tandeta tak prawdę mówiąc...
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 14:22   #1353
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Pytanie do marei.
Ostatnio narzekam na wysuszenie skóry.
Mimo, że nawilżam ją Hydraphase, czuję, że to niestety już mi nie wystarcza.

Stosuję obecnie Effaclar na przemian z Hydraphase w cyklach dwudniowych na noc, na dzień Active C pod emulsję Avene 50+, bo nigdzie nie mogę dostać próbek mleczka.


Co byś poleciła jako dodatkowe nawilżenie?

Korzystając z okazji...
Jeżeli ktoś ze Szczecina orientuje się, gdzie dostanę testery mleczka, wyściskam osobiście.
Kończy mi się emulsja i nie wiem, czy ją zastąpić, czy zostawić tak jak jest.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 15:05   #1354
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Zobacz te najlepsze z kremow regenerujacych w KWC, ale kazdy krem bardziej odzywczy i regenerujacy moze cie zapchac, nie musi ale moze, jak wiesz to zawsze kwestia indywidualna, ale na dorazne, rzadkie nawilzenie moga sie sprawdzic
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/thebest.php?kat=209
Cetaphil tez wyraznie poprawia nawilzenie, moje TZ nie zapychal, mnie sama nie wiem, ale naprawde czuc to nawilzenie rano http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21438 nie ma parafiny w skaldzie a olej z makazdami polecany do tlustych cer, jesli gliceryna cie nie zapycha powinien byc ok, ma tez wit e, panthenol

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
Pytanie do marei.
Ostatnio narzekam na wysuszenie skóry.
Mimo, że nawilżam ją Hydraphase, czuję, że to niestety już mi nie wystarcza.

Stosuję obecnie Effaclar na przemian z Hydraphase w cyklach dwudniowych na noc, na dzień Active C pod emulsję Avene 50+, bo nigdzie nie mogę dostać próbek mleczka.


Co byś poleciła jako dodatkowe nawilżenie?

Korzystając z okazji...
Jeżeli ktoś ze Szczecina orientuje się, gdzie dostanę testery mleczka, wyściskam osobiście.
Kończy mi się emulsja i nie wiem, czy ją zastąpić, czy zostawić tak jak jest.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 17:16   #1355
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Emolium mnie zainteresował.
Poczytam o nim i ewentualnie przetestuję.

Znalazłam wątek:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...odczas+kuracji




Dzięki.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 10:34   #1356
oOCiapeKOo
Raczkowanie
 
Avatar oOCiapeKOo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 104
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

opiss mojej cery
mam cere mieszaną ze skłonnością do przetłuszczania, wyprysków, wągrów w strepfie T przy czym najbardziej przy/na nosie natomiast na policzkach nie mam tendencji do przesuszania . mam zamiar raz na zawsze pozbyc sie tych pryszczy i innych wiec mam zamiar kupic :
krem z Clareny z kwasami glyco fruit
żel Avene Clleanance, Gel nettoyand
no jakis filtr na dzien ale jeszcze niewiem jaki
no i moze tonik
peeling St Ives głęboko oczyszczający

niewiem czy jest to odpowiedni dobór kosmetyków do mojej cery zwłaszcza ze moja cera jest młoda (14l) zamierzam kupic akurat te kosmetyki bo maja pozytywne opinie na KWC i licze ze sie sprawdza . Niewiem czy to sie wszystko trzyma 'kupy' ?
__________________


Edytowane przez oOCiapeKOo
Czas edycji: 2008-05-27 o 10:36 Powód: dopisek
oOCiapeKOo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 11:52   #1357
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez oOCiapeKOo Pokaż wiadomość
opiss mojej cery
mam cere mieszaną ze skłonnością do przetłuszczania, wyprysków, wągrów w strepfie T przy czym najbardziej przy/na nosie natomiast na policzkach nie mam tendencji do przesuszania . mam zamiar raz na zawsze pozbyc sie tych pryszczy i innych wiec mam zamiar kupic :
krem z Clareny z kwasami glyco fruit
żel Avene Clleanance, Gel nettoyand
no jakis filtr na dzien ale jeszcze niewiem jaki
no i moze tonik
peeling St Ives głęboko oczyszczający

niewiem czy jest to odpowiedni dobór kosmetyków do mojej cery zwłaszcza ze moja cera jest młoda (14l) zamierzam kupic akurat te kosmetyki bo maja pozytywne opinie na KWC i licze ze sie sprawdza . Niewiem czy to sie wszystko trzyma 'kupy' ?
Jest ok, zel Avene jets polecay do mycia, larena rowniez ma b duzo pozytywnych opinii, reszta tez jest ok
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-27, 18:11   #1358
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ranyyy łuszcze się na buźce jak wąż co mam robić jest wątek o łuszczeniu?
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 19:35   #1359
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Ranyyy łuszcze się na buźce jak wąż co mam robić jest wątek o łuszczeniu?
a od czego? zrob peeling enzymatyczny i nawilzaj czyms konkretnym
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-27, 19:54   #1360
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
a od czego? zrob peeling enzymatyczny i nawilzaj czyms konkretnym
Marea czy to moze być przez acne derm i effeclar? humektan chyba nie daje rady a peeling daje rade ewentualnie na 2 dni potem znowu I nałóż tu na taką mordke jakis podkład teraz
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 09:15   #1361
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Marea czy to moze być przez acne derm i effeclar? humektan chyba nie daje rady a peeling daje rade ewentualnie na 2 dni potem znowu I nałóż tu na taką mordke jakis podkład teraz
Mam tak samo od acne dermu i faktyczne te lekkie kremy nie daja rady, dzis na noc nalozylam na buzke olej z Eco Spa Nigelle i rano buzka gladziutka i bez skorek, cos konkretniejszego powinnas zakupic do nawilzania raz na jakis czas gdy wyjatkowo jestes przesuszona i moze ogranicz acne derm, badz nakladaj go punktowo na przebarwienia bo diabelsko wysusza stosowany regularnie

marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-28, 09:49   #1362
mogwaica
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 521
GG do mogwaica
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Mam tak samo od acne dermu i faktyczne te lekkie kremy nie daja rady, dzis na noc nalozylam na buzke olej z Eco Spa Nigelle i rano buzka gladziutka i bez skorek, cos konkretniejszego powinnas zakupic do nawilzania raz na jakis czas gdy wyjatkowo jestes przesuszona i moze ogranicz acne derm, badz nakladaj go punktowo na przebarwienia bo diabelsko wysusza stosowany regularnie

Wiesz , tak sobie myślę ze chyba to nie tylko wina acne dermuOd paru dni zmywam makijaż biodermą H2O micelarnym To chyba kolejny produkt , który nie nadaje się do mojej cery i mnie wysusza.Najpierw żel cleanance teraz bioderma.A ja tak nienawidze mleczek do zmywania makijażu a po tych płynach cera jest taka fajna oczyszczona i to mi się zawsze podobało.
Ale co do acne dermu to napewno masz rację , skoro ciebie wysusza to mnie napewno też
Gdzie kupujesz ten olej?Nie zapycha?
__________________
Im niższa kultura tym naśladownictwo bardziej rozwinięte...


mogwaica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 10:10   #1363
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Wiesz , tak sobie myślę ze chyba to nie tylko wina acne dermuOd paru dni zmywam makijaż biodermą H2O micelarnym To chyba kolejny produkt , który nie nadaje się do mojej cery i mnie wysusza.Najpierw żel cleanance teraz bioderma.A ja tak nienawidze mleczek do zmywania makijażu a po tych płynach cera jest taka fajna oczyszczona i to mi się zawsze podobało.
Ale co do acne dermu to napewno masz rację , skoro ciebie wysusza to mnie napewno też
Gdzie kupujesz ten olej?Nie zapycha?
Sorka, te oleje sa z Biolandera, nie zauwazylam zapychania, ostatnio po uzyciu na noc olejku Lemon z BU wysypalo mi kilka gul, dzis rano po tym oleju, te gulki ktore staram sie zaleczyc od tyg jakby sie ciut wchlonely zadnej nowej krostki, wiec chyba jest ok, polecam Ci tez zakupic czarne mydlo peelingujace, mialam probke i bylo boskie, mozesz uzywac i do ciala i do twarzy i zostawia skore gladka, fajne sa tez mydla z alep
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 12:57   #1364
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Przepraszam jeśli już ktoś o to pytał.
Mam filtr Avene Cleanance, leżał sobie jakies pół roku, był otwierany (ważny do 2010), mam go z wymiany. Zauważyłam, że się trochę rozwarstwia i ma lekko żółtawy kolor. Pytanie do dziewczyn, które używały tego filtra: czy to normalne co się z nim dzieje, czy raczej już się nie nadaje do użytku?
Z góry dziękuję za pomoc.
__________________

Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 13:39   #1365
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Przepraszam jeśli już ktoś o to pytał.
Mam filtr Avene Cleanance, leżał sobie jakies pół roku, był otwierany (ważny do 2010), mam go z wymiany. Zauważyłam, że się trochę rozwarstwia i ma lekko żółtawy kolor. Pytanie do dziewczyn, które używały tego filtra: czy to normalne co się z nim dzieje, czy raczej już się nie nadaje do użytku?
Z góry dziękuję za pomoc.
Zapytaj moze w tym watku
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...vene+cleanance
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 20:44   #1366
edzia__manchester
Raczkowanie
 
Avatar edzia__manchester
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: manchester
Wiadomości: 33
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hmm a czy i ja moge prosic o porade ? jestem nowa na wizazu i chcialabym w koncu rozpoczac jakas prawdziwa walke o moja skore. a wiec co polecilybyscie na moja cere ? musze przyznac, ze dotychczas uzywalam jedynie witaminowych kremow Olaya na dzien i na noc + przeciwzmarszkowy Iwostinu pod oczy( zmarszek juz mam tu mase :/ ).. nie brzmi to raczej za dobrze, ale tez nie mam wiekszego pojecia o tych wszystkich kremach itd.. poza tym mam 26 lat, cere mieszana, oczywiscie ze sklonnoscia do przetluszczania sie w strefie T. nos i broda pelno zaskornikow - czasami uzywam pore minimizer clinique'a ale przy stosowaniu codziennie wysusza mi buzke. coz wiecej ? czasami jakies 'kupne' maseczki i pilingii. niecierpie tonikow, wiec myje twarz zwyklym mleczkiem i na tym konczy sie moja pielegnacja oh brzmi to strasznie, czy moglybyscie mi cos doradzic ?
edzia__manchester jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 20:54   #1367
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Dziękuję i przepraszam za zaśmiecanie Odpowiedź znalazłam tam od razu.
__________________

Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 17:35   #1368
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Chciałabym, aby ktoś ocenił moją pielęgnację. Obecnie jestem na kuracji doustnymi retinoidami (kończę za 2 tyg.) i chciałabym zrobić wszystko aby utrzymać dotychczasowy stan cery.

Twarz myję żelem dla dzieci z Rossmanna.

Na dzień używam filtrów: LRP Anthelios Fluide Extreme 50+
lub Iwostin, krem 50+
Filtrów uzywam na zmianę, bo Antek mnie zapycha i podrażnia i tak już wrażliwą cerę.

Makijaż zmywam zaraz po przyjściu z pracy. Używam Mleczka AA z serii HELP do skóry b.suchej, nadwrażliwej i atopowej. Potem przemywam tonikiem bezalkoholowym Uroda, Melisa z zieloną herbatą i wyciągiem z melisy.

Na noc co 2-3 dni przemywam twarz tonikiem BHA 2% z Biochemii Urody.
Co 2 dni stosuję serum z wit.C.
Po 20-30 min. od wchłonięcia serum lub toniku stosuję krem (do wyboru): L'oreal happyderm, AA nano odżywianie, Emolium, Johnson's nawilżający.
Czasem stosuję tylko same kremy.


Czy taka pielęgnacja jest OK?
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 19:34   #1369
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez edzia__manchester Pokaż wiadomość
hmm a czy i ja moge prosic o porade ? jestem nowa na wizazu i chcialabym w koncu rozpoczac jakas prawdziwa walke o moja skore. a wiec co polecilybyscie na moja cere ? musze przyznac, ze dotychczas uzywalam jedynie witaminowych kremow Olaya na dzien i na noc + przeciwzmarszkowy Iwostinu pod oczy( zmarszek juz mam tu mase :/ ).. nie brzmi to raczej za dobrze, ale tez nie mam wiekszego pojecia o tych wszystkich kremach itd.. poza tym mam 26 lat, cere mieszana, oczywiscie ze sklonnoscia do przetluszczania sie w strefie T. nos i broda pelno zaskornikow - czasami uzywam pore minimizer clinique'a ale przy stosowaniu codziennie wysusza mi buzke. coz wiecej ? czasami jakies 'kupne' maseczki i pilingii. niecierpie tonikow, wiec myje twarz zwyklym mleczkiem i na tym konczy sie moja pielegnacja oh brzmi to strasznie, czy moglybyscie mi cos doradzic ?
Mycie delikatnymi srodkami, polecam Toleriane zel od La Roche Posay, badz widze ze mieszkasz w UK Boots Botanics pianka gleboko oczyszczajaca
Fajna z Boots Botanics jets tez maseczka z glinka zielona, swietnie oczyszcza i zweza pory
Fajne sa kremy z La Roche Posay, moze cos z Toleriane badz Hydraphase
Na poprawe kolorytu cery np Active C z wit C
Na zaskorniki Effaclar K, maseczka aspirynowa, mozliwosci jest mnostwo
Generalnie im sklady kosmetykow krotsze tym lepiej, a w kremach na gorze skladu szukaj skladnikow konczacych sie slowem extract, gwarantuja duza ilosc aktywnych skladnikow(ekstraktow roslinnych)
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-29, 19:36   #1370
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wg mnie wszytsko ok

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Chciałabym, aby ktoś ocenił moją pielęgnację. Obecnie jestem na kuracji doustnymi retinoidami (kończę za 2 tyg.) i chciałabym zrobić wszystko aby utrzymać dotychczasowy stan cery.

Twarz myję żelem dla dzieci z Rossmanna.

Na dzień używam filtrów: LRP Anthelios Fluide Extreme 50+
lub Iwostin, krem 50+
Filtrów uzywam na zmianę, bo Antek mnie zapycha i podrażnia i tak już wrażliwą cerę.

Makijaż zmywam zaraz po przyjściu z pracy. Używam Mleczka AA z serii HELP do skóry b.suchej, nadwrażliwej i atopowej. Potem przemywam tonikiem bezalkoholowym Uroda, Melisa z zieloną herbatą i wyciągiem z melisy.

Na noc co 2-3 dni przemywam twarz tonikiem BHA 2% z Biochemii Urody.
Co 2 dni stosuję serum z wit.C.
Po 20-30 min. od wchłonięcia serum lub toniku stosuję krem (do wyboru): L'oreal happyderm, AA nano odżywianie, Emolium, Johnson's nawilżający.
Czasem stosuję tylko same kremy.


Czy taka pielęgnacja jest OK?
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 22:34   #1371
roses0077
Raczkowanie
 
Avatar roses0077
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 95
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

nie moge podać link ale w poscie Prawidłowa Kosmetyczka Nastolatki na stronie 7 clarissa podała listę żeli do twarzy mam 15 lat i ociupinka zaskórników mam pytanie który żel z tamtej listy albo i jaki wy byście zaproponowały i d tego jakiś lekki krem nawilżający z filtrem może albo jakiś filtr poleciłybyście mi???? dodam że mój problem jest mały i szukam czegoś delikatnego mam nadzieje że nie będę potrzebować tony kosmetyków staram się to ograniczać to tego co jest niezbędne do zdrowia mojej cery jestem bladolica ale nie mam cery naczyńkowej. Słyszałam ze stosuje sie asy mam też o to pytanie czy doradzicie mi coś a może lepiej iść zt ym do dermatologa le bo jeśli jest ktoś kto były lub jest w podobnej sytuacji jak ja i podobna cerą a wyleczył si.e lub jego sposób dział bardzo proszę o odpowiedz nie chce testować byle świństw na twarzy i ją niszczyc bez potrzeby
roses0077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 06:31   #1372
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nie wiem gdzie spytać więc pytam tutaj .

Czy ma sens kupienie kosmetyku z "hyaluronic acid"? Jakie będzie miał właściwości taki krem? I jak go ewntualnie stosować ?Pod filtr?Na noc?
__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 06:59   #1373
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez architekt80 Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie spytać więc pytam tutaj .

Czy ma sens kupienie kosmetyku z "hyaluronic acid"? Jakie będzie miał właściwości taki krem? I jak go ewntualnie stosować ?Pod filtr?Na noc?
Kwas hialuronowy:
Wkleje Ci regulke
Wielkocząsteczkowy (HMW) kwas hialuronowy w postaci soli sodowej - hialuronian sodu.
Jest to naturalny mukopolisachryd (glukozaminoglikan) uzyskiwany metodą biotechnologiczną z glukozy, peptonów sojowych i ekstraktu z drożdzy.
Kwas hialuronowy znajduje się w tkance łącznej, stawowej, w ścianach naczyń krwionośnych, płynach ustrojowych, jednak najwięcej, bo aż 50 % całkowitej ilości, znajduje się w skórze. Jego ilość zależna jest od wieku i w miarę upływu czasu ilość ta wyraźnie się zmniejsza. Spadek ilości kwasu hialuronowego w wyniku fotostarzenia skóry jest jedną z przyczyn wysuszenia i pomarszczenia starczej skóry.
Unikalną właściwością hialuronianu sodu jest wysoka zdolność wiązania wody i jej zatrzymywania, również w kosmetyku. Jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać 200-500 cząsteczek wody.
Kwas hialuronowy spełnia zasadniczą rolę w utrzymaniu prawidłowej wilgotności naskórka i skóry właściwej. Przestrzenie międzykomórkowe bogate w hialuronian wyciągają wodę ze skóry właściwej, gdy tymczasem lipidy bariery wodnolipidowej naskórka uniemożliwiają przeciekanie wody poza warstwę komórek ziarnistych naskórka.
Dobrze nawodniony naskórek staje się gładki, jędrny i elastyczny.
W dermatologii estetycznej kwas hialuronowy jest wykorzystywany jako nośnik w tzw. wypełniaczach zmarszczek lub preparatach powiększających usta.

Właściwości kwasu HMW (high molecular weight):

*tworzy film na powierzchni skóry, powodując lokalnie silne podwyższenie wilgotności warstwy rogowej naskórka, co powoduje wrażenie jedwabistej gładkości skóry;
*zwiększa przenikanie substancji czynnych w głąb skóry (zwiększa przepuszczalność naskórka);
*podnosi lepkość roztworów bazowych kosmetyków;
*jest niedrażniącym środkiem przyspieszającym wzrost włosów;
* utrzymuje wilgoć w kosmetykach.
Zrodlo. Mazidla.com
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Konkludujac: Kremy z zawartoscia kwasu hialuronowego pomagaja skladnikom aktywnym glebsza penetracja wglab naskorka, pomagaja utrzymac nawilzenie odp. niwelujac utrate wody i wilgoci, twarza fim na powierzchni i poprawiaja wilgotnosc kosmetyku
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 07:02   #1374
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękujei idę na zakupy

A jakbyś to stosowała , no noc, na dzień ?Czy wszystko jedno?
__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 07:20   #1375
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez roses0077 Pokaż wiadomość
nie moge podać link ale w poscie Prawidłowa Kosmetyczka Nastolatki na stronie 7 clarissa podała listę żeli do twarzy mam 15 lat i ociupinka zaskórników mam pytanie który żel z tamtej listy albo i jaki wy byście zaproponowały i d tego jakiś lekki krem nawilżający z filtrem może albo jakiś filtr poleciłybyście mi???? dodam że mój problem jest mały i szukam czegoś delikatnego mam nadzieje że nie będę potrzebować tony kosmetyków staram się to ograniczać to tego co jest niezbędne do zdrowia mojej cery jestem bladolica ale nie mam cery naczyńkowej. Słyszałam ze stosuje sie asy mam też o to pytanie czy doradzicie mi coś a może lepiej iść zt ym do dermatologa le bo jeśli jest ktoś kto były lub jest w podobnej sytuacji jak ja i podobna cerą a wyleczył si.e lub jego sposób dział bardzo proszę o odpowiedz nie chce testować byle świństw na twarzy i ją niszczyc bez potrzeby
Fajna jest pianka Pharmaceris T, zel Avene Cleanance, wiekszosc zeli z tej listy jest fajna, poczytaj o nich w KWC

Proponuje Ci nie bawic sie w kwasy ze wzgl. na mloda skore, kup maseczke z zielona glinka, albo sama zielona glinke i rob maseczki 2 x w tyg. oczyszcza pory, matuje i kup krem na dzien z filrem powiedzmy 20, 15
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 07:21   #1376
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez architekt80 Pokaż wiadomość
Dziękujei idę na zakupy

A jakbyś to stosowała , no noc, na dzień ?Czy wszystko jedno?
Chyba wszytsko jedno, przetestuj jak bedzie ci lepiej sluzyc
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 11:30   #1377
edzia__manchester
Raczkowanie
 
Avatar edzia__manchester
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: manchester
Wiadomości: 33
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Mycie delikatnymi srodkami, polecam Toleriane zel od La Roche Posay, badz widze ze mieszkasz w UK Boots Botanics pianka gleboko oczyszczajaca
Fajna z Boots Botanics jets tez maseczka z glinka zielona, swietnie oczyszcza i zweza pory
Fajne sa kremy z La Roche Posay, moze cos z Toleriane badz Hydraphase
Na poprawe kolorytu cery np Active C z wit C
Na zaskorniki Effaclar K, maseczka aspirynowa, mozliwosci jest mnostwo
Generalnie im sklady kosmetykow krotsze tym lepiej, a w kremach na gorze skladu szukaj skladnikow konczacych sie slowem extract, gwarantuja duza ilosc aktywnych skladnikow(ekstraktow roslinnych)


bardzo bardzo dziekuje i biegne do sklepu...
edzia__manchester jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 11:39   #1378
edzia__manchester
Raczkowanie
 
Avatar edzia__manchester
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: manchester
Wiadomości: 33
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

to jeszcze raz ja.. przepraszam bardzo za zasmiecanie, ale wlasnie skonczylam przegladac watek o filtrach :/ zglupialam musze przyznac.. powinnam juz zaczac uzywac wysokich filtrow ?? czy i wy kochane tez wszystkie uzywacie ?? bardzo prosze za odpowiedz i sorki wielkie za teo moje glupie pytania.
edzia__manchester jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 12:24   #1379
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez edzia__manchester Pokaż wiadomość
to jeszcze raz ja.. przepraszam bardzo za zasmiecanie, ale wlasnie skonczylam przegladac watek o filtrach :/ zglupialam musze przyznac.. powinnam juz zaczac uzywac wysokich filtrow ?? czy i wy kochane tez wszystkie uzywacie ?? bardzo prosze za odpowiedz i sorki wielkie za teo moje glupie pytania.
Mozesz nie musisz, wybor zawsze nalezy do ciebie
generalnie jesli zamierzasz uzywac kwasow w wysokich stezeniach powinnas rozejzec sie za filtrami SPF 40, lub 50, polecam te Boots-a, maja swietne opinie sa lekkie i stabilne, nie zapychaja porow, mozesz przetestowac
Generalnie zamierzeniem do uzywania filtrow caly rok jest ochrona przed AVA, ktore nawet w deszczowa pogode sa wszech obecne i najbardziej przyczyniaja sie do fotostarzenia skory, wiele dziewczyn narzeka na filtry bo sa tluste, czesto zapychaja pory i sa malo urodziwe w codziennym uzytkowaniu, mozesz przetestowac np ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...pf-50-uva.html i sprawdzic jak ci sluzy jako krem dzienny, oczywiscie musisz uwazac z kolorowka ktora stosujesz, tego typu filtry nie lubia talki i miki w kolorowce, dziewczyny czesto pudruja sie pudrem jedwabny Hauschki do ciala bo nie zawiera tych skladnikow ale tez nie nadaje kooru buzi, do kupienia w sklepach ze zdrowa zywnoscia i kosmetykami
Jak widzisz temat jest dlugi i zawiklany
Ja osobiscie zrezygnowalam z wysokich filtrow bo nie sluzylo to mojej cerze, dziewczyny szczegolnie te o cerach suchych filtry bardzo sobie chwala, musisz przetestowac na sobie jak taka pielegnacja z wlaczeniem filtrow poprawi wyglad cery czy tez nie poprawi, filtry zapobiegna przebarwieniom ewentualnym przy uzywaniu kwasow i problematycznej cerze ufffff
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 17:22   #1380
edzia__manchester
Raczkowanie
 
Avatar edzia__manchester
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: manchester
Wiadomości: 33
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Mozesz nie musisz, wybor zawsze nalezy do ciebie
generalnie jesli zamierzasz uzywac kwasow w wysokich stezeniach powinnas rozejzec sie za filtrami SPF 40, lub 50, polecam te Boots-a, maja swietne opinie sa lekkie i stabilne, nie zapychaja porow, mozesz przetestowac
Generalnie zamierzeniem do uzywania filtrow caly rok jest ochrona przed AVA, ktore nawet w deszczowa pogode sa wszech obecne i najbardziej przyczyniaja sie do fotostarzenia skory, wiele dziewczyn narzeka na filtry bo sa tluste, czesto zapychaja pory i sa malo urodziwe w codziennym uzytkowaniu, mozesz przetestowac np ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...pf-50-uva.html i sprawdzic jak ci sluzy jako krem dzienny, oczywiscie musisz uwazac z kolorowka ktora stosujesz, tego typu filtry nie lubia talki i miki w kolorowce, dziewczyny czesto pudruja sie pudrem jedwabny Hauschki do ciala bo nie zawiera tych skladnikow ale tez nie nadaje kooru buzi, do kupienia w sklepach ze zdrowa zywnoscia i kosmetykami
Jak widzisz temat jest dlugi i zawiklany
Ja osobiscie zrezygnowalam z wysokich filtrow bo nie sluzylo to mojej cerze, dziewczyny szczegolnie te o cerach suchych filtry bardzo sobie chwala, musisz przetestowac na sobie jak taka pielegnacja z wlaczeniem filtrow poprawi wyglad cery czy tez nie poprawi, filtry zapobiegna przebarwieniom ewentualnym przy uzywaniu kwasow i problematycznej cerze ufffff

) w koncu mi sie naprawde rozjasnilo! bardzo dziekuje!!! i pozdrawiam serdeczne
edzia__manchester jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.