Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-28, 09:42   #1591
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
A propos korektorów i maskowania naczynek - mogę Was pocieszyć , że ja już przestałam próbować zakrywaćje korektorami bo na mojej twarzy efekt jest odwrotny od zamierzonego- tzn. przez pierwszą godzinę czyli rano jest ok. ale gdy tylko moja skóra zareaguje zaczerwienieniem czyli zrobi się ciepła - wszyatko waży się i podkład znika i zostaje sam korektor. DO tego korektor wchodzi w pory skóry i wszystko wygląda jak tarka.
Przetestowałam masę podkładów, nawet kiedyś jak zrobiłam zdjęcie kolorówki to wyszło że miałam w swoim zbiorze 14 podkładów. Był tam uwielbiany Revlon- dla mnie masakra i wiele innych. Im bardziej kryjący podkład tym gorzej wygląda na mojej cerze - po prostu się warzył.
DLatego zawsze dziwię się dziewczynom jak mówią, że wystarczy korektor i po sprawie.
Aha -dla ścisłości - mam rumień przemijający czyli pierwszą fazę trądziku róźowatego. Może gdy ktoś ma same naczynka to nie ma tego problemu co ja. Np moja mama ma naczynka ale nie ma rumienia i połowę życia stosuje tylk MF LP i niczego więcej nie chce.

CO do lasera - miałam na razie 2 zabiegi laserem diodowym w Dermedzie w Łodzi. PO pierwszym razie - zaraz po zabiegu wszystkie naczynka się zamknęły, nie było zadneho .Niestety w ciągu miesiąca mniej więcej połowa otworzyła się na nowo. Pani dr powiedziala, że to normalne dlatego potrzeba 3 zabiegów. Na 2 zabieg poszłam miesiąc po 1 i teraz jest gorzej. Moja skóra jest zaczerwieniona i podrażniona. Zamówiłam dobry iltr ale kurier jeszcze nie dojechał więc czekam.
No ale się rozpisałam. POwiedzcie jak to jest z korektorami jakich używacie i jak sobie radzicie. Czy ktoś ma taki problem jak ja?
JA już nie mam siły.
Musicman wiem co czujesz, na mojej twarzy podkłady też nie prezentują się ładnie, ja używam ich (no jeżeli to są podkłady) tylko kiedy chcę jakiegoś konkretnego efektu, np. używam takiego "podkładu" z benefitu lub mac'a jeżeli chcę uzyskać na twarzy satynowy efekt itd. Nie używam ich do krycia, bo też mi się ścierają i wyglądają kiepsko.
Korektorów miałam naprawdę wiele, ładnie wyglądał na mnie chyba tylko lancome, ale znikał po paru godzinach . Na mocniejsze naczynka na policzkach (tam nie chcę używać pudru) nakładam korektor living dimension, kosztuje ok. 50 zł i ma też właściwości lecznicze (w ostatnim poście pisałam, że chyba usunął mi siateczke). Wydajny, na mnie długo się trzyma, i jest praktycznie niewidoczny. Szczerze mówiąc, nie wiem jak sprawowałby się przy rumieniu, ale moja koleżanka go sobie chwaliła (niestety mieszka w Polsce i była to jedynie opinia, na własne oczy efektów nie widziałam).

I ja też już nie mam do tego siły
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 10:03   #1592
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ja też nie mam siły...
W pewnym sensie przyzwyczaiłam się do moich placów na policzkach Nawet nie maskuję ich jakoś specjalnie, bo przynosi to podobne efekty jak u Was. Na codzień używam lekkich podkładów - albo DMM z Maybelline, albo Recover, Rimmel, i jeszcze jeden: Cashmere Perfect z Loreala. Taki misz masz, na zmianę.
Czyli generalnie mam lekko wyrównany kolor twarzy, cośtam zamaskowane, ale więszkość przebija.
No i fundusze ograniczone...
Filtry rzuciłam w cholerę rok temu bo miałam dosyć
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 10:10   #1593
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Ja też nie mam siły...
W pewnym sensie przyzwyczaiłam się do moich placów na policzkach Nawet nie maskuję ich jakoś specjalnie, bo przynosi to podobne efekty jak u Was. Na codzień używam lekkich podkładów - albo DMM z Maybelline, albo Recover, Rimmel, i jeszcze jeden: Cashmere Perfect z Loreala. Taki misz masz, na zmianę.
Czyli generalnie mam lekko wyrównany kolor twarzy, cośtam zamaskowane, ale więszkość przebija.
No i fundusze ograniczone...
Filtry rzuciłam w cholerę rok temu bo miałam dosyć
Co do Filtrów, nie dawały efektów?
Pogarszały cere? Pierwszy raz spotykam się tu z negatywną opinią.
Totalnie odbiera mi nadzieje też to, że kiedy już myślę sobie że coś jest lekiem na całe zło (filtry, laser..) okazuje się że wcale tak nie jest i może to się okazać wyrzuconymi w błoto pieniędzmi

Ja np. mam tak, że wole kupić dziesiąty róż do policzków niż jeden porządny krem, chociaż wiem jakie to przynosi skutki .
Na dodatek jestem teraz uwikłana w niskopłatne praktyki, czasochłonne studia, nie mam czasu ani na sumienną pielęgnacje, ani na dorabianie sobie na kosmetyki pielęgnacyjne, jeszcze nie oszalałam . Postanowiłam, że teraz zrezygnuje na jakiś czas z kolorówki na rzecz pielęgnacji, niestety jest tyle skrajnie różnych opini, że już nie wiem w co zainwestować .
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 11:48   #1594
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Stosowałam długo Diroseal + filtry Avene, niestety jakiś szczególnych rezultatów nie widziałam. Cera mi się uspokoiła (naczynka jak były, tak były), ale jakim kosztem... Papka na twarzy, nieumiejętność zrobienia sobie ładnego makijażu i wogóle. Wiem, jestem rozżalona Jest tu masa osób "za" filtrami, też byłam. O ile wygodniej móc nałożyć zwykły krem i podkład, bez ważenia sie i ciasta kukurydzianego na twarzy.

Inna sprawa, że mnie po prostu nie stać na wydawanie setki miesięcznie na apteczną pielęgnację, a i tak nie kupowałam wszystkiego tego, co bym chciała.

Obecnie używam kremu do cery zaczerwienionej, delikatnej itd. z Oriflame. Cudów nie ma, ale polubiliśmy się.
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 12:05   #1595
aggness
Raczkowanie
 
Avatar aggness
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 90
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

hej słyszeliście może coś wiecej o tych nowych iwostinkach?? moze ktos uzywał?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21233
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21234
aggness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 12:14   #1596
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Musicman wiem co czujesz, na mojej twarzy podkłady też nie prezentują się ładnie, ja używam ich (no jeżeli to są podkłady) tylko kiedy chcę jakiegoś konkretnego efektu, np. używam takiego "podkładu" z benefitu lub mac'a jeżeli chcę uzyskać na twarzy satynowy efekt itd. Nie używam ich do krycia, bo też mi się ścierają i wyglądają kiepsko.
Korektorów miałam naprawdę wiele, ładnie wyglądał na mnie chyba tylko lancome, ale znikał po paru godzinach . Na mocniejsze naczynka na policzkach (tam nie chcę używać pudru) nakładam korektor living dimension, kosztuje ok. 50 zł i ma też właściwości lecznicze (w ostatnim poście pisałam, że chyba usunął mi siateczke). Wydajny, na mnie długo się trzyma, i jest praktycznie niewidoczny. Szczerze mówiąc, nie wiem jak sprawowałby się przy rumieniu, ale moja koleżanka go sobie chwaliła (niestety mieszka w Polsce i była to jedynie opinia, na własne oczy efektów nie widziałam).

I ja też już nie mam do tego siły
dzięki kochana, ma mnie chociaż kto pocieszyć choć nikomu nie źyczę takich problemów.
No więc od początku: jaki to konkretnie podkład benefit? nigdy nie słyszałam, zaraz wrzucam w wyszukiwarkę, korektora też nigdy takiego nie widziałam - zrobię zaraz to samo, czy jest w POlsce?
Wreszcie coś nowego!, dzięki,

beoneself - ja też radzę sobie tak jak ty, przestałam usilnie poszukiwać podkładu kryjącego i używam Isa Dory. Trudno, ale przykro mi czasami, to niesprawiedliwe że nie dość że mam taki problem z cerą to ona jeszcze nie daje się umalować i zatuszować na porządnie.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 12:15   #1597
eve_lina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 20
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

A co sądzicie o Vitapil ?? miala może któraś go z Was?? bo zastanawiam sie czy sobie go nie kupić....
eve_lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-28, 12:20   #1598
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Cytat:
Napisane przez aggness Pokaż wiadomość
hej słyszeliście może coś wiecej o tych nowych iwostinkach?? moze ktos uzywał?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21233
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21234
Wow, nie widziałam! Muszę zajrzeć do apteki. Myślicie że będzie to jakaś alternatywa dla drogich zagranicznych aptecznych kosmetyków?

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
beoneself - ja też radzę sobie tak jak ty, przestałam usilnie poszukiwać podkładu kryjącego i używam Isa Dory. Trudno, ale przykro mi czasami, to niesprawiedliwe że nie dość że mam taki problem z cerą to ona jeszcze nie daje się umalować i zatuszować na porządnie.
A ty filtrujesz się, czy też porzuciłaś?

Cytat:
Napisane przez eve_lina Pokaż wiadomość
A co sądzicie o Vitapil ?? miala może któraś go z Was?? bo zastanawiam sie czy sobie go nie kupić....
A to nie na włosy przypadkiem czy coś...? Chciałam kupować, kiedy mi w większej ilości wypadały (w sumie znowu bym musiała).
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 12:47   #1599
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość

A ty filtrujesz się, czy też porzuciłaś?
nigdy nie mogłam sobie poradzić z filtrami bo była jeszcze większa masakra niż bez, ale ponieważ jestem po laserze to zamówiłam sobie właśnie filtr z SVR taki make-upowy i czekam właśnie na kuriera.
PO filtrach było ciut lepiej, po zmyciu tego z twarzy skóra była jaśniejsza, ale cóż z tego skoro na dzień kiedy wszyscy mnie oglądali byłam w tym okropnym filtrze... efekty oglądałam sama w łazience a w dzień była masakra..
wiem że to może nie najmądrzejsze, ale już nie miałam do tego siły
spróbuję jeszcze raz, ostatni
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 12:49   #1600
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
dzięki kochana, ma mnie chociaż kto pocieszyć choć nikomu nie źyczę takich problemów.
No więc od początku: jaki to konkretnie podkład benefit? nigdy nie słyszałam, zaraz wrzucam w wyszukiwarkę, korektora też nigdy takiego nie widziałam - zrobię zaraz to samo, czy jest w POlsce?
Wreszcie coś nowego!, dzięki,

beoneself - ja też radzę sobie tak jak ty, przestałam usilnie poszukiwać podkładu kryjącego i używam Isa Dory. Trudno, ale przykro mi czasami, to niesprawiedliwe że nie dość że mam taki problem z cerą to ona jeszcze nie daje się umalować i zatuszować na porządnie.
Ciesze się, że mogłam odrobinke pomóc, a co do problemów to mam te same i wiem że czasami już się odechciewa tej całej babraniny naczynkowej
Ten podkład benefitu, to właściwie nie podkład tylko taki rozświetlacz.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19280 <-- to ten, masz tu nawet moją opinie Razem z korektorem daje super efekty, ale ja używam go raczej na jakieś wyjścia.
Korektor jest na 100% w Polsce, z benefitem nie jestem pewna, ale jeżeli chodzi o naczynka to w sumie i tak praktycznie ich nie tuszuje, to tylko jako taki dodatek (bardzo fajny dodatek ).
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1030 <--- korektor. Naprawdę bardzo fajny, ładnie tuszuje, leczy i jest superwydajny.

Cytat:
Napisane przez aggness Pokaż wiadomość
hej słyszeliście może coś wiecej o tych nowych iwostinkach?? moze ktos uzywał?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21233
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21234
Nie słyszałam, ale czy myślicie że płyn micelarny oczyszczający mógłby mi zastąpić tonik?

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Stosowałam długo Diroseal + filtry Avene, niestety jakiś szczególnych rezultatów nie widziałam. Cera mi się uspokoiła (naczynka jak były, tak były), ale jakim kosztem... Papka na twarzy, nieumiejętność zrobienia sobie ładnego makijażu i wogóle. Wiem, jestem rozżalona Jest tu masa osób "za" filtrami, też byłam. O ile wygodniej móc nałożyć zwykły krem i podkład, bez ważenia sie i ciasta kukurydzianego na twarzy.

Inna sprawa, że mnie po prostu nie stać na wydawanie setki miesięcznie na apteczną pielęgnację, a i tak nie kupowałam wszystkiego tego, co bym chciała.

Obecnie używam kremu do cery zaczerwienionej, delikatnej itd. z Oriflame. Cudów nie ma, ale polubiliśmy się.
No właśnie mnie też avenki zapychają, o dirosealu nawet już nie myśle, próbka już mnie dostatecznie urządziła - okropny wysyp .
Niestety ja też nie mam czasu na bawienie się co rano skrobią i filtrami. Już kupiłam sobie (bez testowania ) avene dla skóry mieszanej i strasznei się rozczarowałam.

Cytat:
Napisane przez eve_lina Pokaż wiadomość
A co sądzicie o Vitapil ?? miala może któraś go z Was?? bo zastanawiam sie czy sobie go nie kupić....
To jest chyba na włosy, skóre i paznokcie?
Ale jeżeli chodzi o naczynka, to myśle że bardziej pomoże zwykły rutinoscorbin.
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 12:52   #1601
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Niestety takie sa realia,ze kompleksowa pielegnacja kosztuje-nie ma co czarowac ale to fakt a nie kazdego na to stac.
Efekty sa widoczne po jakims czasie i najczesciej trzeba odczekac min.pol roku by poczuc zmiane.
Dobor filtrow to koszmar,przez ktory przechodzi wiekszosc z Nas i tylko nie liczne trafiaja od razu na swojego sw.Graala Poza tym nie kazda cer dobrze reaguje na filtry.

Nie znam tej serii Iwostinu z linku,latwiej byloby cos powiedziec znajac sklad INCI-moze akurat okazaloby sie to pewna alternatywa tymbardziej,ze Iwostin ma kilka perelek.

Ze swojej strony moge polecic krem z Yves Rocher
Bio Specific Active Sensitive, Soin Dermo-Traitant Anti-Rougeurs (Krem na zaczerwienia, chroniący przed zimnem)

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20963

naprawde dobrej klasy krem,w YR czesto sa promocje i mozna go kupic za ok.30zl
W okresie letnim moze sie nie sprawdzic na kazdej cerze ale teraz na okres jesienno-zimowy jest jak znalazl.
Musze znalezc natchnienie i nastukac recenzje
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-28, 15:46   #1602
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Ciesze się, że mogłam odrobinke pomóc, a co do problemów to mam te same i wiem że czasami już się odechciewa tej całej babraniny naczynkowej
Ten podkład benefitu, to właściwie nie podkład tylko taki rozświetlacz.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19280 <-- to ten, masz tu nawet moją opinie Razem z korektorem daje super efekty, ale ja używam go raczej na jakieś wyjścia.
Korektor jest na 100% w Polsce, z benefitem nie jestem pewna, ale jeżeli chodzi o naczynka to w sumie i tak praktycznie ich nie tuszuje, to tylko jako taki dodatek (bardzo fajny dodatek ).
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1030 <--- korektor. Naprawdę bardzo fajny, ładnie tuszuje, leczy i jest superwydajny.
jejku, niestety korektora nigdzie nie znalazłam, ani na all ani w ogóle w sieci. Jest srtonka firmy ale ani śladu na niej tego korektora, powiedz mi jak Ty go kupiłaś
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 16:26   #1603
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
jejku, niestety korektora nigdzie nie znalazłam, ani na all ani w ogóle w sieci. Jest srtonka firmy ale ani śladu na niej tego korektora, powiedz mi jak Ty go kupiłaś
Moja znajoma jest kosmetyczką (właśnie w Polsce), to ona najpierw dała mi próbke, a po tem zamówiła pełnowymiarowe opakowanie.
Myślę, że on może być właśnie u jakiejś kosmetyczki lub w hurtowniach kosmetycznych
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 17:08   #1604
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

no to popytam dziewczyn na pytaniach do kosmetyczki bo nie mam pojęcia co innego zrobić. Ostatnio nie korzystam z usług kosmetyczek, ostatnio w dniu ślubu czyli 4 miechy temu i jakoś mi nie po drodze, ale dzięki za namiar generalny na dobry korektor.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 18:13   #1605
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
no to popytam dziewczyn na pytaniach do kosmetyczki bo nie mam pojęcia co innego zrobić. Ostatnio nie korzystam z usług kosmetyczek, ostatnio w dniu ślubu czyli 4 miechy temu i jakoś mi nie po drodze, ale dzięki za namiar generalny na dobry korektor.
Nie ma za co
Naprawdę warto się zorientować gdzie można dostać ten korektor, bo na mnie działa naprawdę ładnie (za miesiąc powiem czy faktycznie leczy naczynka ). A co do trądziku różowatego, to koleżanka mojej mamy wyleczyła go sobie włoską maścią gentalyn beta, kosztuje chyba 10 euro. Niestety jest chyba dostępny tylko tam, ale po paru zastosowaniach było widać efekty, których nie dał jej żaden inny wcześniej stosowany krem.
Może kiedy będziesz we Włoszech, albo jakiś znajomy tam będzie, warto wybrać się do apteki? Jest to maść dezynfekująca skaleczenia, o ile się nie myle, ale mi świetnie usuwał jakieś "niespodzianki", no i ta koleżanka mamy. Wspominałaś coś wcześniej o pierwszej fazie trądziku różowatego i tak jakoś mi się przypomniało .
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 18:26   #1606
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Nie ma za co
Naprawdę warto się zorientować gdzie można dostać ten korektor, bo na mnie działa naprawdę ładnie (za miesiąc powiem czy faktycznie leczy naczynka ). A co do trądziku różowatego, to koleżanka mojej mamy wyleczyła go sobie włoską maścią gentalyn beta, kosztuje chyba 10 euro. Niestety jest chyba dostępny tylko tam, ale po paru zastosowaniach było widać efekty, których nie dał jej żaden inny wcześniej stosowany krem.
Może kiedy będziesz we Włoszech, albo jakiś znajomy tam będzie, warto wybrać się do apteki? Jest to maść dezynfekująca skaleczenia, o ile się nie myle, ale mi świetnie usuwał jakieś "niespodzianki", no i ta koleżanka mamy. Wspominałaś coś wcześniej o pierwszej fazie trądziku różowatego i tak jakoś mi się przypomniało .
ale Ty jesteś kochana
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 18:32   #1607
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Ze swojej strony moge polecic krem z Yves Rocher
Bio Specific Active Sensitive, Soin Dermo-Traitant Anti-Rougeurs (Krem na zaczerwienia, chroniący przed zimnem)

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20963

naprawde dobrej klasy krem,w YR czesto sa promocje i mozna go kupic za ok.30zl
W okresie letnim moze sie nie sprawdzic na kazdej cerze ale teraz na okres jesienno-zimowy jest jak znalazl.
Musze znalezc natchnienie i nastukac recenzje
o! spadłaś mi jak z nieba właśnie myślałam jaki krem kupić na zimę... bo Hipp myslę, że nie wystarczy... tzn. jestem pewna, ze nie

poczekam aż dostanę kupon zniżkowy z YR i sie tam wybiorę

p.s. oby nei zapychał chociaż na pierwszym miejscu woda, na drugim mocznik- zachęcająco wygląda
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 19:00   #1608
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
ale Ty jesteś kochana


Ja zastanawiam się czy ten krem iwostinu spf 20 calima będzie ok na zime, bo wydaje się być takim zachęcającym niezapychaczem...
co myślicie?
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 13:55   #1609
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

dziewczyny, jesli to komus pomoze to ja naprawde polecam Avenki. Mi baaardzo pomogly. Moja cala pielegnacja to mleczko do demakijazu, serum Hydro i Skin recovery cream. Wszystko Avene. Pomogly na rumience i ogolnie moja twarz 100 razy lepiej wyglada niz jeszcze 2mce temu.
Nie stosuje nic z alkoholem (na twarz oczywiscie ) a na codzien pod makijaz jak juz chlodno jest Krem na zime z filtrami Lirene-ok 12 zl.
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-29, 14:49   #1610
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez agolek Pokaż wiadomość
dziewczyny, jesli to komus pomoze to ja naprawde polecam Avenki. Mi baaardzo pomogly. Moja cala pielegnacja to mleczko do demakijazu, serum Hydro i Skin recovery cream. Wszystko Avene. Pomogly na rumience i ogolnie moja twarz 100 razy lepiej wyglada niz jeszcze 2mce temu.
Nie stosuje nic z alkoholem (na twarz oczywiscie ) a na codzien pod makijaz jak juz chlodno jest Krem na zime z filtrami Lirene-ok 12 zl.
Mnie niestety avenki zapchały
Narazie zrezygnowałam z filtrów, ale jeżeli stan cery się nie poprawi to pewnie znowu zaczne poszukiwania.

Moja buzia niestety jest teraz w opłakanym stanie, jasno różowa siateczka się powiększa, nie ma tutaj żadnych pojedyńczych naczynek, ale takie czerwone plamki (głównie w tych miejscach gdzie wyciskam zaskórniki ). Podobno plamki od wyciskania po jakimś czasie same się wchłaniają, to prawda? Licze na to
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 19:26   #1611
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez aggness Pokaż wiadomość
hej słyszeliście może coś wiecej o tych nowych iwostinkach?? moze ktos uzywał?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21233
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21234

Mam składy kosmetyków z tej nowej serii.
Napisałam do producenta maila wczoraj i dziś juz mam składy


Płyn micelarny oczyszczający Iwostin Capillin

INCI: AQUA, IWONICZ AQUA, PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, GLYCERIN,
GLYCERETH-8 MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, AESCULUS HIPPOCASTANUM
EXTRACT, CAESALPINIA SPINOSA OLIGOSACCHARIDES, CAESALPINIA SPINOSA
GUM, PROPYLENE GLYCOL, GLUCONOLACTONE, POLOXAMER 184, COPPER GLUCONATE,
SODIUM BENZOATE, TROXERUTIN, TRIETHANOLAMINE, DISODIUM EDTA.


Krem na naczynka Iwostin Capillin

INCI: AQUA, IWONICZ AQUA, CETEARYL ALCOHOL, POLYSORBATE 60,
ISOPROPYL PALMITATE, ETHOXYDIGLYCOL, CYCLOMETHICONE,
GLYCERIN, METHYLPROPANEDIOL, VITIS VINIFERA OIL, ESCULIN,
SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, SODIUM
ACRYLATE/ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, ISOHEXADECANE,
POLYSORBATE 80, PANTHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, PHENOXYETHANOL,
METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, BUTHYLPARABEN, PROPYLPARABEN,
DISODIUM EDTA, PEG-8, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, CITRIC
ACID, CI 77288.


Krem na naczynka SPF 20 Iwostin Capillin

INCI: AQUA, IWONICZ AQUA, CETEARYL ALCOHOL, POLYSORBATE 60,
OCTYL METHOXYCINNAMATE METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL
TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, ISOPROPYL PALMITATE, GLYCERIN, C12-15
ALKYL BENZOATE BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHOXYDIGLYCOL,
VITIS VINIFERA OIL, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, GLYCERYL
STEARATE, ESCULIN, HYDROXYETHYLACRYLATE/SODIUM
ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, SQUALANE, PHENOXYETHANOL,
METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, BUTHYLPARABEN, PROPYLPARABEN,
TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, DISODIUM EDTA,
PEG-8, TOCOPHEROL, ASCORBIC ACID, ASCORBYL PALMITATE, CITRIC
ACID, CI 77288.


Krem redukujący zaczerwienienia SPF 15 Iwostin Capillin

INCI: AQUA, IWONICZ AQUA, CETEARYL ALCOHOL, POLYSORBATE 60, ISOPROPYL
PALMITATE, GLYCERIN, OCTYL METHOXYCINNAMATE, C12-15 ALKYL BENZOATE BUTYL
METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHOXYDIGLYCOL, ETHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL
TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, VITIS VINIFERA OIL, ALUMINUM STARCH
OCTENYLSUCCINATE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERYL STEARATE, AESCULUS
HIPPOCASTANUM EXTRACT, HYDROXYETHYLACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL
TAURATE COPOLYMER, SQUALANE,PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN,
BUTHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, TOCOPHERYL ACETATE, TROXERUTIN, DEXTRAN,
PALMITOYL TRIPEPTIDE-8,DISODIUM EDTA, PEG-8, TOCOPHEROL, ASCORBIC ACID,
ASCORBYL PALMITATE, CITRIC ACID, CI 77288.


Życzę miłej i owocnej analizy
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 19:40   #1612
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cholera, jest w nich alko... A już myślałam że będą fajne
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 19:44   #1613
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Cholera, jest w nich alko... A już myślałam że będą fajne

Chodzi Ci zapewne o CETEARYL ALCOHOL. To nie alkohol taki jak alkohol denat. tylko emolient, natłuszczacz
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 19:54   #1614
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Chodzi Ci zapewne o CETEARYL ALCOHOL. To nie alkohol taki jak alkohol denat. tylko emolient, natłuszczacz
Cetearyl alcohol! Ale ze mnie roztrzepaniec
Dzięki!
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 20:03   #1615
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
o! spadłaś mi jak z nieba właśnie myślałam jaki krem kupić na zimę... bo Hipp myslę, że nie wystarczy... tzn. jestem pewna, ze nie

poczekam aż dostanę kupon zniżkowy z YR i sie tam wybiorę

p.s. oby nei zapychał chociaż na pierwszym miejscu woda, na drugim mocznik- zachęcająco wygląda

Teraz jest ciekawa oferta promocyjna w YR wiec warto sie wybrac i sama sobie wybierasz opcje z promocjami
http://www.yves-rocher.com.pl/

Krem jest naprawde dobry i ciekawy skladowo


Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Mam składy kosmetyków z tej nowej serii.
Napisałam do producenta maila wczoraj i dziś juz mam składy


Płyn micelarny oczyszczający Iwostin Capillin

INCI: AQUA, IWONICZ AQUA, PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, GLYCERIN,
GLYCERETH-8 MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, AESCULUS HIPPOCASTANUM
EXTRACT, CAESALPINIA SPINOSA OLIGOSACCHARIDES, CAESALPINIA SPINOSA
GUM, PROPYLENE GLYCOL, GLUCONOLACTONE, POLOXAMER 184, COPPER GLUCONATE,
SODIUM BENZOATE, TROXERUTIN, TRIETHANOLAMINE, DISODIUM EDTA.


Krem na naczynka Iwostin Capillin

INCI: AQUA, IWONICZ AQUA, CETEARYL ALCOHOL, POLYSORBATE 60,
ISOPROPYL PALMITATE, ETHOXYDIGLYCOL, CYCLOMETHICONE,
GLYCERIN, METHYLPROPANEDIOL, VITIS VINIFERA OIL, ESCULIN,
SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, SODIUM
ACRYLATE/ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, ISOHEXADECANE,
POLYSORBATE 80, PANTHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, PHENOXYETHANOL,
METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, BUTHYLPARABEN, PROPYLPARABEN,
DISODIUM EDTA, PEG-8, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, CITRIC
ACID, CI 77288.


Krem na naczynka SPF 20 Iwostin Capillin

INCI: AQUA, IWONICZ AQUA, CETEARYL ALCOHOL, POLYSORBATE 60,
OCTYL METHOXYCINNAMATE METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL
TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, ISOPROPYL PALMITATE, GLYCERIN, C12-15
ALKYL BENZOATE BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHOXYDIGLYCOL,
VITIS VINIFERA OIL, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, GLYCERYL
STEARATE, ESCULIN, HYDROXYETHYLACRYLATE/SODIUM
ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, SQUALANE, PHENOXYETHANOL,
METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, BUTHYLPARABEN, PROPYLPARABEN,
TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, DISODIUM EDTA,
PEG-8, TOCOPHEROL, ASCORBIC ACID, ASCORBYL PALMITATE, CITRIC
ACID, CI 77288.


Krem redukujący zaczerwienienia SPF 15 Iwostin Capillin

INCI: AQUA, IWONICZ AQUA, CETEARYL ALCOHOL, POLYSORBATE 60, ISOPROPYL
PALMITATE, GLYCERIN, OCTYL METHOXYCINNAMATE, C12-15 ALKYL BENZOATE BUTYL
METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHOXYDIGLYCOL, ETHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL
TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, VITIS VINIFERA OIL, ALUMINUM STARCH
OCTENYLSUCCINATE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERYL STEARATE, AESCULUS
HIPPOCASTANUM EXTRACT, HYDROXYETHYLACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL
TAURATE COPOLYMER, SQUALANE,PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN,
BUTHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, TOCOPHERYL ACETATE, TROXERUTIN, DEXTRAN,
PALMITOYL TRIPEPTIDE-8,DISODIUM EDTA, PEG-8, TOCOPHEROL, ASCORBIC ACID,
ASCORBYL PALMITATE, CITRIC ACID, CI 77288.


Życzę miłej i owocnej analizy
Musze na spokojnie przejrzec sklady jak znajde chwile Dzieki Anah
Na pierwszy rzut oka nie wygladaja zle jednak Iwostin z uporem maniaka lubi wrzucac popularne zapychacze no i nie kazda cera dobrze reaguje na wode z iwonicza.

Plyn micelarny zamierzam nabyc
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 15:57   #1616
aggness
Raczkowanie
 
Avatar aggness
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 90
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

To czekam na twoja analize Hexanna. Też mam ochote na ten płyn tylko szkoda ze sie nie nadaje do oczu
aggness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 16:57   #1617
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Teraz jest ciekawa oferta promocyjna w YR wiec warto sie wybrac i sama sobie wybierasz opcje z promocjami
http://www.yves-rocher.com.pl/

Krem jest naprawde dobry i ciekawy skladowo


Bylam wczoraj u YR i macalam ten krem. Calkiem fajnie tlustawy, ale ze uzywalabym go tylko na noc, a poki co mam caly sloik innego kremu z PL i jeszcze tubke innego to dalam sobie z nim spokoj. Moze sie skusze jak wykoncze to co mam.
A powiedz mi jeszcze Hexxanko czy uzywalas produktow z tej serii, znaczy sie innych produktow? Bo sie troche obawiam tego kremu, gdyz: Maseczka mnie podraznila. Bylam cala czerwona. Krem pod oczy ten zwykly nie, balsam do ciala tez byl ok, mleczko troche szczypalo w slepia, ale rumienia po niem nie bylo, a raczej buraka i tak sie obawiam, czy ten krem sie sprawdzi. Sprzedawczyni byla zdziwiona reakcja mojej cery i nic mi nie doradzila, bo i jak? Skoro jeden kosmetyk z serii podraznia, a inny jest ok? Ja to jest u ciebie? Tez mam taki klopot z ta seria? Czy ci wszystko pasuje?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 17:55   #1618
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

wiecie co :| ja juz nie mam sily i pieniedzy szukac :| obecnie zycie ratuje mi woda termalna avoene a na nia mieszanka kremu nivea creme klasycznego zmieszanego z wazelina ehh
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 18:25   #1619
waq
Rozeznanie
 
Avatar waq
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 856
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

A ja na razie odkryłam nowe cudo i jutro jadę po nastepne opakowanie Kupiłam sobie maseczkę Flos lek (12zł) i jest super. Nakładam ją grubą warstwą na twarz jako krem na noc. Rano skóra jest blada Maseczka nie wysusza skóry. Ogólnie jeśli się zaczerwienię, nakładam ją na te miejsca i skóra blednie - maseczka świetnie chłodzi, a dzięki jasnej barwie ładnie kamufluje. Jestem z niej bardzooo zadowolona. Jasne, że nie zlikiwiduje problemu naczynek zupełnie, ale pomaga przetrwać POOOLECAM (używam od ok. 2 tyg)


Kupiłam również maseczkę na naczynka Soraya, ale w ogóle nie ma porównania z flos lekiem jak i z każdą inną maseczką. Zaczynając od konsystencji, zapachu a kończąc na skutkach - jedna wielka porażka
waq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 19:01   #1620
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dostałam dziś zamówiony przez net SVR 50 ma kolor jasnego fluidu, jutro zrobię próbę czy tego da się używać. Mam zamiar spróbować pod podkład licząc na lepsze tzn. zmasowane krycie. Zobaczymy.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.